Columbo

• Slovensko Columbo zasahuje (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (1971–2003), 93 h 41 min (Minutáž: 70–98 min)

Predloha:

Evan Hunter (kniha)

Peter Falk, Vito Scotti, Marshall R. Teague, Joel Beeson, Richard Dysart, Julie Newmar, Shelley Morrison, Carlene Watkins, Chad Willett, Louis Herthum (viac)

Recenzie používateľa shantim k tomuto seriálu (16)

Columbo (1971)

U jiných kriminálek mi vadí, když vím, kdo, co a jak spáchal ještě předtím, než na to detektivové přijdou. U Columba to nevadí vůbec a člověk je během sledování každého filmu napjatý. Prakticky všechny "díly" jsou za 4 hvězdičky. ()

Pasca (1972) (S01E06)

Ano, souhlasím s ostatními hodnotícími, že je tento díl trochu slabší, ale i tak stále slušný nadprůměr. Vadilo mi jen to přehrávání Juniora, to jak byl pořád až příliš viditelně nervózní a na hodinky se při poslechu telefonátu podíval asi desetkrát, aby bylo všem jasné, že počítá čas. A takových momentů je ve filmu víc. Tentokrát tedy jen 70% hvězdiček. ()

V núdzi poznáš priateľa (1974) (S03E08)

Výborná detektivka a asi možná nejlepší ze všech Columbů. 86% hvězdiček ()

Obrátený negatív (1974) (S04E02)

Výborný díl, zvláště úchvatné jsou humorné scény v útulku a se zkušejícím autoškoly. 87% hvězdiček ()

Vrah zavolá o desiatej (1975) (S04E06)

Naprosto skvělé závěrečné usvědčení. 80% hvězdiček ()

Prípad diplomatickej imunity (1975) (S05E02)

Zajímavý případ, trocha exotiky a Columbo se nabaští v kuchyni pro krále. 75% hvězdiček ()

Posvietiť si na vraždu (1976) (S06E01)

Nafoukaný herec si zkusil sám vyšetřovat vlastní zločin, jakoby šlo o hru. Ale poručík Columbo si hraje doopravdy. Slabší čtyři hvězdičky ()

Staromódna vražda (1976) (S06E02)

Přestože dávám čtyři hvězdičky, jsou to jen slabé čtyři hvězdičky. Vražda maličko zmatená, vtípky mírně trapné. Jeden byl ale dobrý, a to ten s Columbovým skvělým sestřihem. 70,1% hvězdiček ()

Smrť v pohári vína (1978) (S07E02)

Tentokrát se Columbo pohybuje v prostředí špičkových restaurací a sám i něco na závěr uklohní! Nemyslím jen obligátní usvědčení z vraždy, ale i kus telecího. ()

Sex a ženatý detektív (1989) (S08E03)

Možná jeden z nejkomediálnějších Columbů. Například scény se cvokaři nebo ta s ruskou uklízečnou byly povedené a v kriminálce bych je nečekal. ()

Žonglér - Vražda v Malibu (1990) (S09E06)

Zajímavá a komplikovaná vražda, trocha humoru u márnice a jako vždy slušné herecké výkony. ()

Columbo na univerzite (1990) (S10E01)

Zajimavy dil o dvou "vycuranych" studentech, kteri berou vse na lehkou vahu, i lidsky zivot. 80% hvezdicek ()

Vražda škodí zdraviu (1991) (S10E02)

Uz jsem se lekl, ze konecne uvidim Columbovu manzelku. Nastesti zustava vse pri starem! Skoda jen, ze v tomto dilu Columbo odhali zahadu tak rychle a nenecha si to pro sebe, aby nas, divaky, trochu napinal. Behem deseti vterin zjistil, ze vajgly v popelnicich nesouhlasi, ze nektere cigarety nebyly vykoureny, zatimco jine ano. Presto davam ctyri hvezdicky, ale je to jen tak tak. 70% hvezdicek ()

Columbo a vražda rockovej hviezdy (1991) (S10E03)

Tentokrát má Columbo proti sobě důvěryhodného známého advokáta, kterého podezírá z vraždy. Ten si sice zajistí neprůstřelné alibi, to by ale nebyl Columbo, aby tuto neprůstřelnost neučinil průstřelnou. 75% hvězdiček ()

Smrť berie jackpot (1991) (S10E04)

... aneb jak opice pomohla Columbovi vrazdu objasnit. 80% hvezdicek ()

Nie je čas na umieranie (1992) (S10E05)

Poprve davam Columbovi nizsi hodnoceni nez ctyri hvezdicky. Neni cas na umirani je trochu nudny a zaroven netypicky dil. Oproti jinym dilum je vyjimecky: nikoho tu nezavrazdi, Columba vidime jako prvniho, obeti je pribuzna Columba, k vrazde temer dojde az na konci filmu. Tato zmena neni ovsem zmenou k lepsimu. 65% hvezdicek ()

Zemřel herec Burt Young

09.11.2021

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn

12.11.2016

Poslední ze Sedmi statečných se odebral na věčnost. Robert Vaughn, jehož minulostí trýzněný Lee se navždy zapsal do westernové historie, nás včera opustil ve věku 83 let. Ačkoliv ho znáte z řady… (viac)