Columbo

• Slovensko Columbo zasahuje (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (1971–2003), 93 h 41 min (Minutáž: 70–98 min)

Predloha:

Evan Hunter (kniha)

Peter Falk, Vito Scotti, Marshall R. Teague, Joel Beeson, Richard Dysart, Julie Newmar, Shelley Morrison, Carlene Watkins, Chad Willett, Louis Herthum (viac)

Recenzie používateľa Fido k tomuto seriálu (13)

Smrť ponúka pomocnú ruku (1971) (S01E02)

Ta pátá hvězdička za vchod do skříně s golfovými holemi, nádherný golfový úder i pointovou bramboru ve výfuku. ()

Semienko pochýb (1971) (S01E03)

Konec sice slabší, ale poručíkova mořská nemoc a oblek "jako rozestlaná postel" stojí za to. ()

Etuda v čiernom (1972) (S02E01)

Tentokrát tedy konec dost slabý, ani Columbo hrající na klavír a Pes to nezachrání. ()

Zločinný steh (1973) (S02E06)

Výborný díl. Skoro by se člověk bál do nemocnice vstoupit, co tam všechno může čekat :-) A korunu tomu dává Columbo, naťukávající své ranní vajíčko o vražednou zbraň... ()

To je vražda, povedalo portské (1973) (S03E02)

Columbo jako sommelier je výtečný a dlouho dopředu promyšlená i připravená pastička sklapla přímo graciézně. Vzhledem k okolnostem tak byl vrah vlastně rád, neboť přijít o svobodu jinak, ho velmi děsilo... ()

Labutia pieseň (1974) (S03E07)

Lépe než uživatelé "sud" a "jacike" bych to nenapsal... Kladný záporák s výborným Cashem a neotřelým plánem vraždy, který by se stejně přiznal. A Columbo, který ví, že kdo takhle zpívá, nemůže bejt zlej. ()

Osudné cvičenie (1974) (S04E01)

Columbo v teplácích a posilovně, to se jen tak nevidí. Ale tkaničky zavazuje velmi dobře a úspěšně, zejména pokud má dokázat vraždu. ()

Obrátený negatív (1974) (S04E02)

Podle mého gusta jeden z nejlepších dílů. Nejen pro fígl usvědčení vraha, ale také proto, že jsem se při žádném jiném zatím tolik nezasmál.... Zejména sekvence v útulku s řeholní sestrou je nezapomenutelná, stejně jako jízda s instruktorem autoškoly či focení na hřbitově. ()

Vražda na videu (1975) (S04E05)

Columbo jako obdivovatel umění je nepřekonatelný. "Tak tohle, tohle mi nic neříká...A tohle je co?" "To je mřížka ventilace, poručíku." Ale smysl pro detail Columbo má, protože právě detail videozáběru mu pomůže usvědčit vraha. ()

Smrť v pohári vína (1978) (S07E02)

Za Columba labužníka, vyžírku i skvělého kuchaře nelze dát nižší hodnocení! ()

Sex a ženatý detektív (1989) (S08E03)

Scéna s detektivem hrajícím na tubu, radícím doktorům a personálu na sexuologické klinice i scéna s ruskou uklízečkou mě teda skutečně dostaly. A závěrečný rozhovor s Lízou stojí také za to. Tohle je Columbo, kterého miluju. ()

Planý poplach (1990) (S09E02)

Originální díl dle průběhu, ale Columbo je při první porážce pokorný, a tak může efektně dotáhnout "druhý pokus". Ostatně: Kuřákům doutníků o vždycky dobře myslí. ()

Nie je čas na umieranie (1992) (S10E05)

Výborná detektivka s nádechem thrilleru, ukazující perfektní a rychlou práci policie při odhalení a zneškodnění únosce. Ano, není to "náš" Columbo, jak ho známe. Není to "zábava", nejsou tu žádné extra gagy a vtípky, žádná vražda, pachatele neznáme od začátku, nemůžeme pozorovat poručíkovu "hru s myší", ani závěrečný trik při usvědčení. Ale možná právě pro toto "vybočení z řady" se mi tenhle díl opravdu velmi líbil a považuju ho za jeden z nejlepších. ()

Zemřel herec Burt Young

09.11.2021

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn

12.11.2016

Poslední ze Sedmi statečných se odebral na věčnost. Robert Vaughn, jehož minulostí trýzněný Lee se navždy zapsal do westernové historie, nás včera opustil ve věku 83 let. Ačkoliv ho znáte z řady… (viac)