Perníkový tatko

• Česko Perníkový táta (viac)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvorcovia:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte, Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Giancarlo Esposito, Jesse Plemons (viac)

V kompletní druhé sezóně seriálu Perníkový táta Waltovi (dvojnásobný držitel Ceny Emmy® Bryan Cranston) a Jessemu (Aaron Paul) vše přerůstá přes hlavu. Jejich podnikání dosahuje nových rozměrů a oba zažívají, co všechno obnáší obchodování s drogami. Proslulý modrý amfetamin z nich udělal boháče, ale pro Walta je stále složitější skrývat pravdu před svou manželkou Skyler (Anna Gunn), synem Walterem juniorem (RJ Mitte) a švagrem Hankem (Dean Norris), protidrogovým agentem. Ze všech sil se snaží udržet svůj život pod kontrolou, musí se ale potýkat s brutálními drogovými dealery, stále odtažitější ženou a synem, blížícím se narozením dcery a drogově závislým obchodním partnerem – a při tom všem navíc bojovat s rakovinou plic v konečném stádiu. Za kamerou Perníkového táty: Kompletní druhé sezóny stál Michael Slovis, střihu se ujala držitelka Ceny Emmy® Lynne Willingham, A.C.E. Výkonnými producenty byli Vince Gilligan a Mark Johnson. (oficiálny text distribútora)

BMAJTZ

Naprosto ultimátní podívaná. Seriál hodnotím po shlédnutí všech sérií a musím připustit, že obsahuje jen velmi malo vatových dílů. Každý díl je napěchován tolika zápletkami, podzápletkami, intrikami a vůbec zajímavého děje, že snad ani nemůže začít nudit. Jednu věc ale připouštím a to, že první série mě bavila snad ze všech nejvíce. Hlavně mě bavil občasný černý humor v podobě naprosto absurdních situací, který se bohužel s vyššími sériemi postupně vytrácel. Přesto nemůžu hodnotit jinak než nejvyšší možné hodnocení. ()

Devilian

Whoah! Nikdy jsem tedy nebyla zrovna fanoušek klasických seriálů, kde musíte dávat pozor, co se v kterém díle děje, aby vám náhodou něco neušlo (proto jsem vždy oceňovala kouzlo sitcomů, kde je to úplně fuk, že na chvíli zalomím). A k tomuto jsem se nechala de facto ukecat. A nelituju! Nikdy jsem nezažila, aby byly postavy tak dokonale zpracované a příběh tak zamotaný a nepředvídatelný. Ač se dotýká fakt těžkých témat jako je rakovina, drogy, vraždy a násilí, tak je to zároveň podáváno s takovou lehkostí a občas i černočerným humorem a absurdností, že se u toho můžu uhýkat smíchy. Jsem sice zatím u 2. série, ale pevně věřím, že to může být už jen a jen lepší - a 6 hvězd tady bohužel není. //Skončeno. It's all over. Každý díl, každou minutu jsem bla napnutá jak kšandy, což se mi snad ještě nikdy nestalo. Ne-sku-teč-né. ()

samuele

Pri tomto seriály každý hľadá, čo by si v ňom našiel pre seba. Farebné sklo mozaiky poskladané v sériách, zoradené tvorcovským umom umelca. Každé jedno sklíčko odlišné, ale práve tam, kde má byť. Hodiny strávené sledovaním tohto seriálu sa premieňajú v radosť... v radosť z ľudí , hercov, réžie, scenára, tímu okolo toho všetkého. Postavy beriete ako súčasť vášho života a prajete si prežiť ich zážitky spolu s nimi. Akcia, romantika, zvrat, dráma ... všetko delikátne namiešané s dôvodom vytvoriť dielo na ktoré sa človek pozrie a povie si že to za to stálo ho vidieť a byť súčasťou svojimi zmyslami.----------. Povedal by som že dej bol príliš chronologicko nasekaný, tým myslím že sa odvíjala zápletka A ako nejaká major zápletka, popri nej bola aj nejaká minor, ale akonáhle skončila A zápletka začala hneď B major zápletka. Tieto preklady listov deja boli príliš zreteľné, mierne to rušilo a spôsobovalo slabší drive seriálu. ()

netahlo

Tady nema zadny komentar smysl. Kazdy dalsi serial uz budu srovnavat s Breaking Bad, naprosty milnik v televizni tvorbe, ktery nema obdoby. Heisenberg zije! ()

Kaceris

Seriál ktorý mi ostane v hlave do konca môjho života. Gilligan stvoril majstrovské dielo. Vynikajúci príbeh, kasting, proste všetko! Dej sa od prvého dielu len vyvíjal, pri každom zapnutí ďalšieho dielu som až cítil ako sa to stupňuje. Walter White hraný Bryanom Cranstonom, vynikajúce. Nemám čo vytknúť. :) ()

Arkanoid

Áno, Heisenbergov princíp neurčitosti. Áno, postupná transformácia milého slabocha v racionálne uvažujúce monštrum, ktoré kalkuluje s ľudskými životmi ako s figúrkami na šachovnici. Premena dovtedy porovnateľná s Michaelom Corleonem z Godfather Trilogy alebo s Danielom Plainviewom z There Will Be Blood, no je to premena o to dokonalejšia, že vďaka seriálu môže postupovať krôčik po krôčiku, dávať väčší zmysel a to viac si ju divák dokáže vychutnať. Z každej postavy tvorcovia vyťažili maximum a každá mala svoj význam, neboli to len mená spomínané na vyplnenie hluchých miest. Sila seriálu netkvie len v krimi situáciách, z veľkej časti stojí na bežných rodinných scenách, z ktorých sa tými správnymi dialógmi ťaží napätie. Párkrát si tvorcovia pomohli scenáristickou barličkou, no dej po nej vždy dával zmysel. Masterpiece. ()

herr_carter

Těch 5 hvězd, které zde dávám, jsou zatím těmi nejjednoznačnějšími, které jsem kdy seriálu udělil. S klidným svědomím tak mohu tvrdit, že jsem právě dokoukal nejpropracovanější a nejnávykovější seriál, co jsem kdy viděl. A když říkám nej, tak tím myslím NEJ. Hry o trůny a i například brilantní Narcos byly právě lehce překonány...Všechny hlavní seriálové role jsou natolik klíčovými a zapamatovatelnými, že se rázem všichni zmiňovaní stávají mými oblíbenci. Tvůrci seriálu dokázali dosadit do jednotlivých rolí charismatické, ale především neokoukané herecké tváře, které nemohou zákonitě nechat nikoho chladným. Pokud to člověk sečte, máme zde přes 50 epizod a ani u jednoho dílu se mi nestalo, že bych na chvilku vypnul, nebo nějakou část shledal nudnou - vše je budováno s napětím a hlavně jednotlivé zvraty jsou kolikrát tak nepředvídatelné, až se člověku tají dech. Společně s jednotlivými herci jsem tak v průběhu cca tří týdnů sdílel veškeré jejich pocity - ať už to byl zmar a bezmoc v podání hlavního představitele Walta Whitea, alias pozdějšího vařiče pervitinu s pseudonymem Heisenberg, přes všechny méně či více složité rodinné vztahy a příbuzenské propletence, až po například Waltra juniora, jež zde hraje pubertálního synka, postiženého nějakým druhem mozkové obrny anebo Waltovi manželky, která ruku v ruce s nechtěným těhotenstvím, tíživou situací a postupným vytrácením se Waltera seniora z domu neznámo kam, denodenně bojuje a bojuje. Každá z hlavních postav si zde prožije buď obrovský přerod vlastního charakteru, případně zanechá v divákovi nezapomenutelnou stopu a žážitek. Pokud to vezmu popořadě, tak v první sérii se seriálový divák postupně seznamuje s hlavní dějovou (budoucí) linií a poznává jednotlivé charaktery. Walter senior (brilantní Bryan Cranston, jež ceny za svou roli shrábl po právu) tu hraje klasického učitele z předměstí, jež bojuje s tíživou finanční situací a především se svou vlastní existencí a seberealizací. Nejde do ničeho spontánně, je opatrný, a dá se s nadsázkou tvrdit, že jde o synonymum ke slovu "vzorný". Jakožto chemik-učitel na místní škole si žije svůj pravidelný, místy nudný život. Doma se vítá se svojí manželkou Skyler (výtečná, pro mě do této doby absolutně neznámá Anna Gunn) a společně s lehce postiženým synem Waltem juniorem tvoří klasickou americkou, zadluženou a místy nervózní rodinu. Pravidelnými hosty u nich doma bývá sestra Skyler, Marie a její manžel Hank, jež pracuje jako poměrně vysoce postavené zvíře u DEA. Paralelně sledujeme i prozatím nevýraznou, řadovou pouliční fetku a smažku v podání Aarona Paula (tohle pro mě bylo největší překvapení, jelikož jsem ho viděl zatím jenom v NFS a bylo to děsivé, tady je pro mě ale nejdůležitější postavou všech 5 sérií - dokonce svým hereckým výkonem zastiňuje i Bryana Cranstona. Velice citlivým způsobem bez tlačení na pilu tvůrci krásně předkládají a postupně odkrývají všechno potřebné k tomu, aby se po první seznamovací a oproti dalším 4 sériím velice klidnou sérií, pomalinku, krůček po krůčku dostávali do sérií dalších, kde už je jasné, jak se všechno a všem začne postupně vymykat z rukou a postupem času bořit jako domeček z karet. Je zde neskutečně realisticky vykreslena ta situace, kdy si člověk myslí, jak má věci pod kontrolou a postupně přestává ovládat svoje okolí. Posléze začne okolí a okolnosti ovládat jeho a navíc, jak se více zamotává do lží a jedná pořád s vyšší a vyšší úrovní kriminálních živlů, situace se stává bezútěšnou a logicky musí vyústit v tragédii. Na tomhle seriálu se mi nejvíce líbily ty přerody jednotlivých charakterů, kdy ze svědomitého otce, stává se postupně závislý kriminálník, který postupně odkládá potřeby svojí rodiny a začíná být stále větší sobec a naopak například z feťáka a článku postradatelného pro lidskou společnost, se stává člověk uvědomělý, se smyslem pro city a morálku. Většina hlavní rolí se tu právě takto ukazuje - chvilku jim fandíte, chvilku je nenávidíte, chvilku je zatracujete a chvilku se jim smějete..Nemám jediné výhrady k tomuto monumentálnímu dílu, všechno jelo tak jak mělo a konec byl přesně takový, jaký jsem si ho v duchu maloval. Teď jsem najednou jak bez ruky když vím, že už je konec.....................moje hodnocení = 10 z 10. () (menej) (viac)

Sdoom

Dlouho jsem Breaking Bad odkládal, ač jsem na něj slyšel v podstatě jen samou chválu. Teď po zhlédnutí první série už celkem chápu, kde se brala. Scénáristicky vypilované, se skvěle napsanými postavami a až na pár výjimek s výborně budovaným napětím. Pár drobných výtek k dosavadnímu vývoji by se našlo, ale raději s nimi počkám případně až po další(ch) sezoně(ách). Zatím musím konstatovat, že po delší době u nějakého seriálu mám chuť se pustit hned do další řady. Edit 10.8.2017: Tak další série jedeme stále v kuse a stále je to výborná zábava. Ve druhé už je odhálení Waltera téměř na spadnutí, ale nakonec to "dobře" dopadne...ve třetí a čtvrté se situace přiostřuje a začíná jít opravdu do tuhého. Do toho všeho řeší Walter neustále nějaké spory s Jessem, se Skyler a člověk si říká, že tohle nemůže prostě ustát, ještě s hrozbou návratu rakoviny v plné síle. Nicméně tvůrcům se podařilo děj ukočírovat, udržet ho jakžtakž v uvěřitelných mezích a proto i po 4. sérii je stále na co koukat. Nicméně ani po ní zatím seriál do své úplné topky nedám, na to je to trošku příliš natahované (např. díl s mouchou byl z větší části fakt otravný). Edit 29.8.2017: Zvěsti nelhaly, pátá série je úplně top ze všech. Tvůrci se s nikým a ničím nesrali a mně začínalo chvílemi být i úzko. Samostatně jako série jednoznačně za 5 hvězdiček, ale kdyby předtím bylo o jednu až jednu a půl sérii méně, bylo vy to ku prospěchu věci. Takhle zůstanu na celkových 4 hvězdách, díky poslední sérii spíš lepších. (HD, orig.) ()

Forsberg11

Tak mám za sebou prvú sezónu jedného z najkultovejších seriálov. Jeden z mojich veľkých restov. Unesený rozhodne nie som, ale určite ani sklamaný. Výhodou tohto seriálu je pomerne svižný dej a veľmi zaujímavé príbehové zápletky. Do toho množstvo výrazných a poriadne uletených postáv. Každá akcia nejakej postavy vyvoláva zákonitú reakciu, čím sa stáva príbeh ešte pútavejším. Dej je zasadený do pre mňa mimoriadne zaujímavého prostredia amerického predmestia. Takže napriek miernym výhradám spokojnosť. Naviac majú epizódy len 45 minút, čo je veľmi príjemné. Som si istý, že v ďalších sériach sa to ešte rozbehne úplne iným tempom. SEZÓNA 2: 85 %!! Spolu 80 %!! ()

srbak

S Breaking Bad som mal jeden veľký bytostný problém, ktorý určite veľa z vás pri sledovaní dlhších seriálov zažili. Na počiatku som sa nechal absolútne vtiahnuť do deja, vlastne som nemal ani jedinú výhradu, pretože všetko šlapalo ako švajčiarske hodinky. Avšak ako išiel čas začal som každou ďalšou epizódou vedome nadobúdať pocit, že vlastne prvotné čaro tak nejak vyprchá. I keď väčšina ľudí tuna bude hlasno nesúhlasiť a tvrdiť vám, že každou novou sériou to vlastne naberá ešte ostrejšie a vypeckovanejšie tempo, mne osobne omnoho viac vyhovoval štýl a charakter seriálu, ktorý bol k videniu prevažnú časť prvých dvoch sérii. Ukončené sledovanie po tretej sérii, ale nevylučujem, že sa k tomu ešte niekedy časom nedopracujem. ()

Kejdlo

Jediný seriál, který mě od prvního dílu uvěznil u obrazovky a nedal mi takřka spát. Breaking Bad skvěle nakombinoval pohled do života klasické rodiny, výroby/distribuce drog, léčení rakoviny a krize středního věku. Jedná se o mimořádné dílo, kterému jeho až westernový nádech dodal nezapomenutelný dopad na srdce diváka, včetně toho mého. Kudy chodím, tam doporučuji a jediné, co mě mrzí je fakt, že jsem tento tragikomický epos neviděl už dávno. 10/10 ()

DavidS.

Tento seriál mě oslovoval velmi pomalu a téměř celou první sérii jsem si na něj i jeho postavy zvykal a přicházel jim na chuť, která se naplno probudila až v druhé sérii.....Jsou totiž napsány stylem, který nesází na rychlé a jasné sympatie, ale spíše na reálnost a dění, kdy má každá z nich své místo i přesné důvody toho, jak se chová...Nabízí se tu srovnání s Dexterem, který je stejně jako Walt značně kontroverzní a chová se mimo zaběhlá společenská měřítka, ale narozdíl od Walta si Dextera prostě hned zamilujete...Mimo výborného Bryana Cranstona třeba vyzdvihnout i Deana Norrise jako Franka...Nepodbízivé, neuspěchané, gradující... ()

Lukoboss

Naprosto neuvěřitelnej seriál s hlavním "antihrdinou" a jeho ujetým a hlavně sjetým pobočníkem. Výborný zpracování neokoukanýho tématu, kde se člověk nenudí. Spojení kriminálky, dramatu a taky občasné komedie se tady povedlo na plné čáře a mně nezbývá, než hodnotit prozatím plným počtem, kterej si tahle zvláštní věc zaslouží. Tleskám! EDIT: Po 4 sériích se klaním ještě víc! Dokonalá proměna hlavní(ch) postav(y). Rozhodně to má stoupavou tendenci... aneb “A guy opens his door and gets shot, and you think that of me? No. I am the one who knocks.” EDIT 30.9.2013: Ze všech seriálů, co jsem zatím viděl a který jsou už ukončený, je tohle absolutní TOP. Byl to nářez od začátku do konce a tady můžu zatím poprvé říct, že nelituju těch 5-6 let sledování, protože laťka byla nastavená vysoko a držela se tam celou dobu. Výkyvy byly minimální, a když se objevily, přišlo po tom něco naprosto monstrózního, co přebilo všechno ostatní. Smekám před celým tvůrčím týmem, hercema a všema, kdo se na tom podíleli. A taky díky bohu (nebo komu?!) nepřišel na konec dementní závěr, jak se bohužel u podobných dlouhotrvajících seriálů stává. Děkuji, užil jsem si to, jsem rád, že to dopadlo celý takhle skvěle a zároveň je mně líto, že už je po všem... ()

Ragdoll

Ze začátku mi to nepřišlo zajímavé, několik prvních dílů bylo bez děje a i když jsem se párkrát od srdce zasmál, nic světoborného jsem v tom neviděl. Ale opravdu seriálu musíte dát šanci, protože až se to rozjede, tak to budete totálně žrát (závislost si ale nevyvoláte, bohužel). Nevídaný příběh je svou originalitou i prostředím sympatický (musím to doporučit svému učiteli chemie :), ale zatím je mi záhadou, na čem tvůrci dokáží stabilně postavit celé čtyři série, aby to bylo neméně zajímavé a zábavné. Na přelomu první a druhé se to stále vyvíjí překvapivě dobře, naskytne se několik napínavých, ale i velmi vtipných situací a celé to nabádá k dalším, vrchovatým porcím. A jelikož mám docela hlad, myslím, že konzumace půjde po delší dobu bez jakýchkoliv problémů. 95%. ()

Devadesát Dva

Konec. 30. září 2013. Dnes je konec, skončilo to. Dále starý komentář: ____ Nejdřív mě trochu zklamal ten pomalejší rozjezd (okolo 11. 3. 2012 jsem si pustil první tři nebo čtyři díly a pak jsem to nějak odsunul). Teď jsem zatraceně zvědav, jak to bude s Waltem "Heisenbergem" Whitem a jeho schizujícím neschopně schopným dealerem Yo-Yo-Yo, Jessem, bitch, dál. Potenciál to má pořádnej. Nejlepší je na seriálu ta proměna zakřiknutého profesora a manžela podpantofláče v nekompromisního a všehoschopného, nevypočitatelného muže. S1: 85% ____ 29. 6.12., noc, po druhé řadě mě Walt White začíná nebývale fascinovat. Jednoduše doufám, že se vše okolo něj prohloubí do více temné polohy, je to tak tragická postava, udělal pro svou rodinu vše, ale oni jej pořád vidí jako losera. Pointa s růžovým medvídkem zajímavá. S2: 90% ____ 30.6.12., přesně 20:00 jsem dosledoval třetí řadu, krvavější, stejně nepředvídatelná a hodně jiná, ale právě proto pořád zajímavá, nejvíc mě fascinuje, jak Walt vede normální život, dělá normální činy a pak zničehonic provede něco, co byste od něj nikdy nečekali, ale právě to se mi na seriálu nejvíc líbí, pořád čekám tu vysoce zásadní proměnu, kdy šlápne na stezku, která ho definitivně změní, kde nebude cesty zpět. S3: 80% ____ V noci 2. 7.12., kdy blesky a hromy sužovaly Zemi, jsem dosledoval čtvrtou sérii. Došlo mi, že sympatie přebírá to, že postavy jsou totálně černobílé, zlé i dobré, chvíli tak a chvíli onak, jedna jako druhá a navíc ta hudba ještě víc evokuje texasko-mexickou hranici, kde i když bych chcípal vedrem, tahle část US mě svým způsobem neskonale fascinuje. S4: 85% _____ 30.9.13: Spousta silných momentů. Závěrečná série se blíží pomalu k cíli a nikam nespěchá, je promyšlená, ale taky tak nějak očekávatelná. Breaking Bad aneb každá příčina má následek, pamatujte. Sbohem, Walte a Jesse. Konec vašeho příběhu mě bude trápit dlouho a bohužel tu není žádné repete, jako u komediálních seriálů typu Red Dwarf, které nezestárnou, i kdyby skončily, to vědomí, že víte, jak příběh dopadne je zničující. S5: 82% ()

zencitizen

Jaký vývoj? Jaké postavy? Starý a mladý prostě vařej drogy a občas se něco posere. Tak to jde sérii co sérii v různých obměnách a variacích. Kdyby se z Walta alespoň stal pořádný drogový boss, ale to lavírování mezi hodným taťkou s rakovinou a cynickým prospěchářem, který chce peníze pro "dobro rodiny" nepřináší vůbec napětí, jen únavu a pocit nehodnověrnosti. ()

Pyth

První série se musí přetrpět, ale pak dostane seriál super spád. Lepší transformaci postav než v BreakingBad jsem zatím nikde neviděl... // no doprdele, po finale tomu chci narvat 6 hvezd.. ()

Mistickzz

1.séria: 85%, 2.séria: 90%, 3.séria: 95%, 4.séria: 95%, 5.séria: 99% Breaking bad je ako zrejúce víno. Neohúri vás hneď od začiatku, ale postupne si k vám vypracuje cestičku, predstaví postavy a ukáže vám ich z rôznych uhlov. Je úchvatné sledovať úplnú premenu Waltawho charakteru, postavy sú výborné a majú svoj čas na placi spravodlivo podelený, tak isto treba pochváliť herecké výkony. A samotná piata séria a konečné vyvrcholenie, no jednoducho bomba, posledných 6 častí je nebo. Spolu s Game of Thrones najlepší seriál. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis