Perníkový tatko - Série 4

(séria)
USA, 2011, 10 h 12 min (Minutáž: 45–51 min)

Tvorcovia:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Bryan Cranston, Anna Gunn, Aaron Paul, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte, Bob Odenkirk, Giancarlo Esposito, Jonathan Banks, Ray Campbell, Emily Rios (viac)

Držitel ceny Emmy Bryan Cranston se vrací jako Walter White, učitel chemie, ze kterého se stal výrobce perníku. Tentokrát musí přelstít drogového bosse Guse Fringa. (Netflix)

BoXBe

Brilantní práce s rozpočtem a se scénářem. Pořád minimalistické scény o dvou až třech hercích, ale pocit, že je člověk uprostřed Coppolova nebo Scorseseho nebo Scottova filmu. Skvělý zvuk ve sluchátkách s netypickým soundtrackem dokresluje ponurou atmosféru na jedničku. Posledních dvacet vteřin lehce předvídatelných, ale nebudu generál po bitvě, užil jsem si to, co někde v první sérii nenápadně vystartovalo s karavanem v poušti. Je to pecka, uznávám bez bolesti. ()

herr_carter

Celkovou překombinovanost a roztěkaný dojem z první části série byl rozmetán do malých kousíčků potom, co si manažer kuřecího občerstvení a největší distributor pervitinu v Americe elegantně poradil s mexickým drogovým kartelem - neskutečné,jak se tvůrcům stále daří držet laťku na 100 %......................moje hodnocení = 10 z 10. ()

Anderton

Opäť som viac epizód série ohodnotil menším ako plným počtom, ale dokopy to neprekvapivo zase dáva stopercentný zážitok. Na BB je asi najpozoruhodnejší fakt, že sa každou sériou lepší a lepší a je vidno, že tvorcovia nevaria z vody a zrejme majú dosť dopredu premyslené, kam bude seriál smerovať aj povedzme o dva roky. Alebo už sú do písania scenárov o Waltovi a spol. tak in, že to ide proste samo a seriál akoby žil svojim samostatným životom. Mám dojem, akoby im postavy z fikčného sveta v snoch našepkávali, čo budú robiť ďalej a scenáristi to iba ráno dávali mechanicky na papier. ()

ScarPoul

Prihorieva. Postavy sú odrazu v pozícii, ktorá pre nich predstavuje výraznú zmenu. Istoty sa strácajú a viac ako inokedy predtým si uvedomujeme že hra ktorá sa pred nami odohráva nemusí mať šťastný koniec. Breaking bad sa sofistikovane blíži k tým dielam ktoré systematicky gradujú a zároveň prinášajú uspokojivé momenty v rámci vývinu postáv. Jesse sa stáva výraznejšou postavou a je to pecka. Bill Burr v malej úlohe poteší. Ideme pomaly do finále. 80% ()

FrankSusta

Já už prakticky nevím co psát. Ten seriál prostě vytváří napětí jako rybník Brčálník mlhu, prostě by se dalo krájet. Postavy okamžitě dostaly opět nový rozměr, aniž by to jakkoliv rušilo jejich danou minulost. Gus Fring coby Giancarlo Esposito je něuvěřitelný macho-charakterní sráč. A Walter White (yo!) si slušně zadělává vcelku na slušné problémy. Ono to nemá prakticky chybu - možná jen větší množství hanka by mi udělalo radost, ale na druhou stranu už s ním není taková zábava. ()

• Když Walt (Bryan Cranston) na začátku epizody sedí za domem a čeká, co přijde, na stolku si točí s revolverem. Nejprve 2x hlaveň ukáže na něj a potřetí ukáže na květináč s konvalinkou. Tu vidíme i na konci série jako rozuzlení zápletky. (Stewik)
  • Když Hank (Dean Norris) na svém laptopu prohlíží e-shop MineralEmporium.com, v adresním řádku prohlížeče je C:\Users\Mad Props\Desktop\Mineral Emporium screen\ebay hero.html, což jasně značí, že se jedná o fiktivní stránku uloženou na lokálním disku jeho počítače. (Nortizop)