Než sa stal Draculom bol Vladom III. (Luke Evans), vládcom malej zeme menom Transylvánia, ktorá sa krčila v tieni mocnej Osmanskej ríše. Dobre vedel, že akýkoľvek odpor proti silnému susedovi by znamenal jeho koniec. Keď ho však sultán "požiadal", aby mu poslal tisíc chlapcov vrátane jeho vlastného syna ako čerstvých regrútov do armády, rozhodol sa neposlúchnuť. Aby porazil zlo a odvrátil nevyhnuteľné, spojí sa so zlom omnoho väčším. Stane sa Draculom. Nezničiteľným démonom, ktorý je schopný porážať obrovské vojská, ale ktorý zároveň stráca tých, ktorých svojím zúfalým činom zachránil. Svojich najbližších. (TV Markíza)

ConanVJ

Podle mě hodně povedený filmek o zrodu nejslavnějšího upíra všech dob. Luke Evans se do role hodil znamenitě a ani ostatní herci nebyli špatní. Efekty jsou hodně povedené a hudba taky sedla. I když se filmek pomalu rozjíždí, nakonec je to pěkná akční jízda. Za mě 80% :) ()

curunir

,,TÚTO VOJNU VYHRAJEM ZA TRI DNI." ,,PREČO NIE ZA DVA?" __ Samozrejme, ide o neškodnú zábavku, ktorá len ťažko zaujme na druhé pozretie, zato má aspoň svižnú stopáž, pre krátkosť ktorej sa vo filme objavuje len minimum nadsadených scén (v závere armáda upírov). Zaujali ma však dve veci. Jednoznačná inšpirácia Coppolovou verziou pri úvodnom pohľade na napichnutých Turkov s večernou oblohou v pozadí, čo len potvrdzuje, ako úžasne je stvárnená táto scéna v originále. Tou druhou je útok netopierov na tureckú armádu. Kto čítal ,,Hobita" vie, ako bitka piatich armád prebiehala a práve takto nejako som si ju predstavoval pod Jacksonovým vedením. (7197. hodnotenie, 447. komentár k filmu) ()

Astaroth12

Mám rad túto legendu a je jedno či je z roku 1931 alebo z roku 2020. Len často sa stáva, že moje predstavy o tejto legende sú ine ako to chcú tvorcovia a tu to to bolo podobné. Po akčnej stránke vynikajúce, vypráva tiež okázalá a napríklad také kostýmy fantastické. Len všetko ostatné a to myslím hlavne scenár, už tak dokonalý nebol. Nepáčilo sa mi ako Drákula, pán noci sa stal Merlinom. Čakal som, že bude vylepšený, drsnejší a efektnejší, ale zas aj gýčovejší a riadne prehnaný a to aj bol. Niektoré sceny nemali z logikov nič spoločne, boli len hnacím motorom akčných či dojímavých scén, ale u mna ten deficit schopného scenára nezakryli. Slabé 3*. ()

schizmo

Marně se snažím najít na tomhle filmu nějaká pozitiva. Ze začátku se to tváří, jakože když naserete Draculu, tak něco zažijete, ale není tomu tak. Ve skutečnosti jde pouze o chabý kompilát mizerných Vladových rozhodnutí, při kterých posere, co může. Vše je velice opatrné, jakoby autoři měli strach přitlačit na pilu, aby byl snímek akceptovatelný pro široké popcornové masy, takže pokud čekáte, že uvidíte mimo dlouhých zubů a svítících očí něco navíc (sem tam efektivní triky to nezachrání), tak asi budete také šeredně zklamaní. Ve výsledku si řeknete, že působí víc twillightovsky, než jakkoli jinak, takže staré upírské filmy zůstavají naprosto netknuty. Nepřekvapuje mě, že mě zklamalo. ()

maddy

Dracula: Seen, Forgotten and Untold. Toto mohlo dopadnúť akokoľvek, nakoniec je Dracula Untold len taká rýchla, neškodná, akčná, fantasy jednohubka, čo v tomto prípade nemá žiaden negatívny význam. Jednoducho občas veľmi výživná bojovka vizuálne v štýle 300-vky, inokedy zbytočne patetická love story. Po vzore súčasných komiksových filmov z Draculu robí takmer až superhrdinský origin story v netradičnom stredovekom prostredí. Luke Evans má dostatok charizmy a dokazuje, že vie bez problémov utiahnuť aj vlastný film (smelo mu dať viac takýchto úloh!), má to slušne temný vizuál, občas príjemne hororovú atmosféru (scény v jaskyni), pokiaľ sa na plátne odohrávajú tie tri väčšie bitky tak nechýba pár nápadov (snímanie bitky na čepeli meča, prelet kamerou od hory cez bojisko až do útrob hradu a pod.), tempo vďaka krátkej stopáži výrazne nedrhne, film si ide priamočiaro bez zbytočných odbočiek za svojim cieľom, absencia nejakého momentu prekvapenia vôbec nevadí a v určitých momentoch je to aj primerane drsné (aj keď krv štandardne chýba) až sa čudujem, že tomu prešiel rating PG-13. Problém však nastane ako náhle dianie ustane a má dôjsť na samotný príbeh. Jeho jednoduchosť a predvídateľnosť by v tomto prípade ani nevadila, keďže od príbehu s Drákulom dnes už snáď nikto nemôže čakať akúkoľvek originalitu, problémom je tu však priveľká zbrklosť. Za tú skromnejšiu hodinku a pol sa film snaží vykresliť celý príbeh o pôvode Drákulu a vo výsledku to vyzerá tak, že Vlad sa po vypití krvi ihneď mení v netopiere a po minúte už zabíja Turkov po tisícoch. Navyše aj všetky postavy okolo chápu udalosti v priebehu jednej scény – manželka zmenu svojho manžela prijíma počas jedného rozhovoru v stane, dedinčania po začutí faktu, že ich vládca je upír ani sekundu neváhajú, či to môže byť pravda a hneď berú do rúk horiace fakle a upaľujú dom, v ktorom sa nachádza a pod. Nie je tu čas na vykreslenie ani jednej postavy a divák podobne ako postavy vo filme len rad radom prijíma fakty a akceptuje ich. Otázne je komu všetkého to bude stačiť. Myslím, že cieľovka odchovaná na Underworldoch, Van Helsingovi, druhej 300-vke si tu s najväčšou pravdepodobnosťou nájde čo hľadá. Vzhľadom na krátku stopáž je tu toho síce dosť málo, ale to málo si priamočiaro razí cestu k záveru, výrazne to ničím neotravuje, Luke Evans je vyslovene dobrý a tak na jeden večer v kine najnovší Drákula postačí, len od neho nie je potrebné mať absolútne žiadne očakávania. Kto hľadá ďalšiu rúbačku s netypickým „superhrdinom“ ktorý má tento krát netradičnú schopnosť meniť sa na kŕdeľ netopierov, nesklame sa. Ostatní sa nemajú dôvod do toho púšťať. Nemá to totiž čím nadchnúť a to je presne ten hlavný problém Drákulu. Je až priveľmi štandardný, obyčajný, natočený bez nejakej režijnej invencie. Stále však lepšie akoby mal niečo vyslovene kaziť, lebo bolo skutočne čo (zdraví I, Frankenstein z úvodu tohto roku). CELKOVO: 3* (6/10) ()

agentmiky

Od filmu jsem toho moc nečekal a po zhlédnutí můžu jen konstatovat,že mě nijak nepřekvapil,a to ani v kladném,tak i v negativním slova smyslu.Říkal jsem si,že zde bude opět akce,akce,akce a příběh bude průměrný.Také že ano.V některých chvílích to autoři už točili za pomyslnou čárou,která filmy rozděluje na dobré a špatné.Akce nebyla špatná,ale od filmu s názvem Drákula spíše čekáte ten propracovaný příběh,který zde citelně chyběl.Herec Luke Evans se v poslední době uchytil,ale zde mu to moc nevyšlo.Konec definitivně ukázal,že tento film spadá do průměru.Hodnocení:60% ()

Adasin

Asi jako když stojíte na nástupišti na nádraží a kolem vás projede vlak, který ve stanici jen zpomalí, ale nemůže zastavit, protože má zpoždění a už by nestíhal plnit plán cesty. Tenhle film je na tom podobně: kolem jenom prosviští, nepříliš se snaží hlavní zápletku moc rozvíjet, hlavně, aby už byl u akčního finále a tvůrci si tak mohli odškrtnout, že projeli první zastávkou na cestě za vybudováním univerza monster. Jenže do cíle už nedojedou, jelikož Universalu to univerzum šlo po neúspěchu Mumie s Cruisem do kytek. Novou Mumii jsem zatím neviděla, ale jestli je stejně jako tenhle Drákula plná šedých nepřehledných a digibordelu plných akčních scén, tak se tomu ani moc nedivím. Btw. Ani herecké výkony žádná sláva. A soundtrack na Djawadiho nebývale nevýrazný. 6/10 ()

FromHell

Celkom dobre natočená vykrádačka Marveloviek parazitujúca na Stokerovom umeleckom diele.Bol som si takmer istý,že to bude sračka na rovnaké kopyto ako I, Frankenstein .No toto ma vôbec neurazilo a celkom som sa bavil. 60 % ()

SaNcHeZ_cz

Tak tenhle restart Vladovi zrovna nevyšel. Z nadějného projektu zbyla jen nepříliš fungující kostra, která spíše než ke stylové reimaginaci slavného krvesaje má blíže k průměrné fantasy žánrovce béčkového ražení. Luke Evans a Charles Dance jsou boží, soundtrack Ramina Djawadiho je velmi solidní a akce taky není na škodu. Na druhou stranu hloupý, nevyrovnaný a těžce kostrbatý scénář, podpořený nepříliš kvalitními digitálními triky, stejně jako neskutečně otravným Dominicem Cooperem sráží film do hlubin zapomnění. Škoda, potenciál tu byl, řekl bych, solidní. [55%] ()

MartinezZ

Generická fantasy akčňárna ála Solomon Kane, I, Frankenstein nebo Van Helsing. Prostě takový solidní nesmysl naplácaný na známých bájích a báchorkách. Neurazí, nenadchne a pokud si z něj něco zapamatujete, tak leda jednu vizuálně zajímavou scénu a finito. Vypadá to zajímavě, ale příběhem nesmyslně a nedotaženě a nebýt těch efektů končí to ve škarpě u cesty. Jakmile se někde objeví Domonic Cooper, je jasné, jak vysoko film cílí. Dávám 2,5* čistě za ten dovětek, který by mohl být v současnosti zajímavý, obzvláště, je-li pravda, že si zde Universal začíná se svými hororově monstrózními "Avengers" :) ~~~ Proč ne JEN dvě a proč ne rovné tři? Přišlo mi to o ždibec lepší jak Solomon (2*), tak nějak nastejno s "Adamem" (2,5*) a o něco horší než Helsing (čisté 3* - tomu ale pomohla Silvestriho hudba). ()

kareen

Je až neskutečné, jak se ty nekompromisní bojové řeže mlátí s patetickými a mnohdy hloupými dialogy. Ten schizofrenní postoj filmu dobrou službu zrovna nedělá a nic na tom nemění ani charismatický výkon Luke Evanse. ()

TomX2

Nie je to originálny film a vlastne ani nie dobrý. Príbeh je slabo rozvinutý a značka "horor" musela byť filmu pripísaná len čírou náhodou. Scenár taktiež nestojí za nič a soundtrack je priemerný, no ja som sa bavil. Technická stránka je relatívne dobrá, herci sú fajn a vďaka jednoduchému príbehu, ktorý nemá žiadny hlbší význam je film prístupný pre každého diváka. Ja som, dá sa povedať, spokojný. Na piatkový večer tak akurát. ()

Praxis

Popravdě milé překvápko. Příběh nakonec nebyl tak debilní, jak by název napovídal. Děj celkem rychle odsýpá, a vy se tak za tu hodinu a půl vlastně ani nestačíte pořádně nudit. Luke Evans sympaťák každým coulem, a vy mu to jeho pomstu docela žerete. Do toho celkem neurážející triky a vydařené akční scény. Závěrečná scéna v moderní době dává napovídat, že by bylo docela fajn sledovat osudy Drákuly i v současnosti. Tak, snad si film vydělal dost, abychom mohli někdy vidět pokračování. Takže jo, za mě milý palec hore. 70% ()

javak810i

Další ze sekce "Van Helsing" filmů - průměrných hororových béček. Oceňuji nový pohled na původ Drákuly a herecký výkon Luka Evanse. Ovšem zbytek filmu byl skutečně šedým průměrem. Za mě 3* ()

Ellmariachi

Po ohlasech některých uživatelů jsem tenhle kousek odkládal a můžu jen litovat. A nebo se naopak radovat, protože ve chvíli posilvestrovské únavy, kdy jsem nehledal žádnou chuťovku, ale pouze něco co by mohlo zabavit, jsem si vzpoměl právě na Dráculu. . Jedíné co jsem si přál byla zábava. A dostalo se mi zábavy náramné. Luke Evans,je kníže sympaťák a hodně mi sedl. Akční scény mě bavili a ty, které měli děsit uměly navodit pocit, že možná děsí. Zábavný příběh, efekty, akce a neotřelý konec si u mě vybojovali hodnocení blížící se 80ce. Toto číslo ale považuji za mírně magické a proto dám "jen" 78. ()

ArsenalEagle

Líbilo se mi to, to ano, ale film má určitě spoustu chyb, přičemž 2 stojí za zmínku. Za prvé to je "upíří digi pohled" jako z policejního vrtulníku hledajícího vietnamskou pěstírnu konopí někde v Teplicích. Tou druhou vadou na kráse je až přílišný spád, kdy hlavní hrdina během prvních hodin svého nového života objeví snad všechny své schopnosti, jako kdyby si právě přečetl přiložený manuál. Chtěl bych se probudit, a umět celou anatomii člověka během minuty a následně během dalších pěti minut vynalézt lék na rakovinu a světový mír. Jinak příjemná popcorn zábava, která neurazí a drží se v koukatelných vodách. ()

Baronne

Taková tuctovka, nic co by se mělo objevovat v kinech ... Upřímně jsem na to koukal jenom proto, abych zjistil jak je na tom Cooper herecky ( Jako pro fanouška Warcraft je to pro mě dost důležitý ), a Domča mě hodně překvapil, byl skvělej ( Stejně jako hudba, což je taky super ) , akorát si chudák zapomněl vzít na final fight proti upírovi česnek .. ()

GodComplex

Cekal jsem totalni kravinu a ono to je prekvapive velmi dobre. Vyzivny zaklad v legende okolo Draculy, skveli hlavni herci, pekny vizual, bohuzel to srazi trosku slabsi scenar a znacne bckovi turci. 6/10 ()

erased

Zklamání se prostě nedá ubránit, Dracula: Untold měl totiž všechny předpoklady k tomu stát se nenáročnou hitovkou. Bere si to nejzajímavější z historie, na to láduje tu nejstylovější upírskou fantasy akci od dob Blade, a do všech důležitých rolí navíc dostal samé sympaťáky. Jenže pak přišli scénáristé a režisér, kteří potenciál dočista vykostili, četné mezery zaplnili rétorickými replikami a nakonec ještě i domrvili akci, které je pohříchu málo a když už se na ni konečně dostane, je častěji kvůli nezvládnuté kameře víc o náznacích, než o vyžívání se v netopýřích superschopnostech. Přitom když jde o 3D průlety nebo víceméně statické obrázky panoramat, armád a mrtvol, dokáže tato moderní Transylvánie nejednou i uchvátit. A stejně, jako se ve mě toto nadšení do tématu a vizuálu bije se zklamáním, nemůžu se rozhodnout, jestli se na pokračování nebo případnou týmovku těším nebo ne. ()

Luc Besson chystá vlastního Draculu

Luc Besson chystá vlastního Draculu

18.02.2024

Je tomu už pár měsíců, co do našich kin dorazil zatím poslední snímek režiséra Luca Bessona (Leon, Pátý element) pod názvem DogMan, v němž si hlavní roli zahrál americký herec Caleb Landry Jones.… (viac)

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

12.03.2020

Studia Blumhouse a Universal chystají nového Drákulu. Po nedávné minisérii od Netflixu a BBC a snímku Drákula: Neznámá legenda nebo dřívějších známých adaptacích se tak jedná již o několikáté… (viac)

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

18.10.2018

Steven Moffat a Mark Gatiss (Sherlock, Doctor Who) se plánují znovu spojit pro novou seriálovou adaptaci Drákuly na BBC One a Netflixu. Bude se jednat o třídílnou minisérii, kterou producentské duo… (viac)

Hororová monstra nebudou děsit

Hororová monstra nebudou děsit

16.11.2014

Šéfka studia Universal Donna Langley ví, jak vydělat peníze. Nejprve jsme se od ní dozvěděli, že nás čeká minimálně deset dílů Rychle a zběsile. A hned záhy dala na vědomí, že filmy z budovaného… (viac)