Než sa stal Draculom bol Vladom III. (Luke Evans), vládcom malej zeme menom Transylvánia, ktorá sa krčila v tieni mocnej Osmanskej ríše. Dobre vedel, že akýkoľvek odpor proti silnému susedovi by znamenal jeho koniec. Keď ho však sultán "požiadal", aby mu poslal tisíc chlapcov vrátane jeho vlastného syna ako čerstvých regrútov do armády, rozhodol sa neposlúchnuť. Aby porazil zlo a odvrátil nevyhnuteľné, spojí sa so zlom omnoho väčším. Stane sa Draculom. Nezničiteľným démonom, ktorý je schopný porážať obrovské vojská, ale ktorý zároveň stráca tých, ktorých svojím zúfalým činom zachránil. Svojich najbližších. (TV Markíza)

randolph

Zajímavě zpracovaný příběh "krvavého" hraběte, narozdíl od obdobných filmů žádná krvavá lázeň, ale zajímavě vyprávěný příběh laděný spíše do fantasy, než do hororového žánru. ()

lienocenka

Konečne trochu iné spracovanie Drakulu ako sme zvyknutí. Presne preto som sa od deja nemohla odtrhnúť. Keďže to nebola klasika ktorú poznáme, nevedela som čo mám čakať. Aj keď proti Dakulovy s Gary Oldmanem samozrejme nič nemám, tento si tiež zaslúžil skoro plný počet hviezdičiek aj pre svoje spracovanie. Práve Luke Evans bol správna voľba na hlavného hrdinu. Má presne ten výraz ktorý bol pre postavu potrebný. ()

peppita

odychovka, a nebyt tej trapnej sceny, kde premenil ludi na upirov(sorry spoiler) tak to beriem pozitivnejsie. Film, na ktory hned zabudnem, ale ta hodinka a pol bol nebol uplne strateny cas ()

dzumi157

Trochu iný príbeh aký doposiaľ poznáme o grófovi Drakulovi. Ten sa vracia domov do Rumunska z bojísk, kde bojoval pre tureckú armádu k svojej rodine – manželke a synovi. Ešte pred samotným návratom sa Drakukla spolu so svojimi najvernejšími spolubojovníkmi ocitajú v horskej jaskyni, kde živý z nej vyjde len Drakula. Jaskyňu ovláda vládca upírov. Po nejakej dobe prídu turecký vyberači daní znovu na panstvo grófa Drakulu. Neuspokoja sa však iba s daňami, ale požadujú tak ako bol kedysi odvedený mladý Drakula do Turecka, aby aj teraz si povyberali mladých janičiarov pre svoje vojny. Drakula ich neuposlúchne, vyvraždí tureckú družinu, ktorá si prišla najprv pre jeho syna. To je signál pre tureckého vládcu na vojnovú výpravu do Rumunska. Gróf Drakula sa rozhodne pristúpiť na požiadavku vládcu upírov z jaskyne a stáva sa z nemo taktiež upír s nadprirodzenými silovými vlastnosťami. Takto sa pokúša uchrániť gróf Drakula svoju krajinu a milovanú ženu so synom pred Tureckými vojenskými hordami. Film ma potešil novým spracovaním. Dobrý dej, aj zaujímavé bojové scény – i keď trochu prehnané. No ale ak by to tak nebolo - nebolo by to už o Drakulovi. Filmu by som dal asi tak 70%. ()

Kaidan

Tento film ve mě zanechal rozporuplný pocit, tak za prvé. Luke Evans je na tyhle typy filmů jako vyšitý, už v Hobbitovi sem to věděl. Filmy ze středověku, a z Fantasy mu prostě pasujou. Jenže tenhle film je prostě takový nemasný, neslaný. Co se týče historický nesrovnalostí, tak to bych tu byl do rána. Bitva Drákula vs 1000 turků, byla sice efektivní, ale mohlo to být lepší. Co mě ale zarazilo, to byl konec. Sice jsem už slyšel o tom že se bude tvořil další universum, ale myslím si osobně že to úspěch mít nebude, můj názor :) ()

soud90

Když jsem viděl trailer, řekl jsem si, že půjdu na nového Draculu do kina, ale z nostalgie jsem si pustil Draculu z roku 1992 a opět jsem musel usoudit, že Garryho Oldmana nemůže žádný Evans ala Bloom překonat. A usoudil jsem správně. Opravdu nevím, kam dnešní kinematografie spěje, když se neustále snaží navazovat na opravdové filmy z let minulých a vytvářet z nich mutanty. Možná tento komentář bude chvílemi připomínat spíše obdiv Draculy s Oldmanem, ale kam se prostě tento Untold hrabe se svými netopýřími efekty, které jsou vlastně naprosto jedinou Draculovou schopností, na jednoduché triky se stíny a skvělými maskami z roku 1992. Války s turky, zobrazené jen okrajově na začátku, abychom měli představu, o co šlo a zbytek si mohli domyslet, bez nutnosti vidět, jak Vlad sám pobíjí tisíce turků, byl v již zmiňovaném Draculovi z 92. naprosto dostačující a na místě. Tyto sólové netopýří akce, které by mu mohl závidět samotný Batman, byly naprosto směšné, připomínalo mi to spíše scény z Harryho Pottera. Jak už někdo pode mnou psal, světle-temnější chvilka nastala jen v jeskyni, kam si Vlad došel pro nesmrtelnost. Ale znovu nedokáži nesrovnávat a nevyzdvyhnout Oldmana, když na začátku filmu propichuje kříž, který rázem krvácí a po napití se stává upírem. Jen tato jedna scéna strčí do kapsy polovinu "Untoldoviny". A závěr? Nesnáším závěry typu "a hra může začít", a tady více než kdekoliv jinde to připomnělo spíše závěr k filmu SAW10 nebo kolik už jich je? No, asi bych dal dohromady pár minut, během kterých se mi to líbilo, a proto snad dávám dvě hvězdy. Pro nás, staromilce a milovníky kvalitních filmů, je zkrátka v tomhle směru dnešní doba těžko stravitelná, ale mluvím samozřejmě jen za sebe. ()

Stalker85

Na tohohle Vláďu Drákulovic jsem se strašně těšil..a musím říct že to pro mě bylo dost velký zklamání...on film sám o sobě zas až tak mizernej neni,to zas ne,ale čekal jsem VÍC.Film mi přijde dost osekanej,takovej neohrabanej a nedodělanej....Luke je tam skvělej,tomu neni co vytýkat,Charles Dance taky nemá chybu a Dominic Cooper jakbysmet, i Art Parkinson hrál skvěle..ale ani vynikající výkony hlavních protagonistů bohužel nezachránily nedodělaný a odfláknutý scénář. Film má hodně hluchých míst,míst kde se střídá jedna kravina za druhou a kazí tím celkový dojem.Chápu že se třeba netopíří pěst mohla z prvu jevit jako good nápad,ale Drákula je upír,ne Albus Brumbál nebo Gandalf! No,nalijme si čistého vína..pokud to dívák nebude brát tak,jak se ten film jmenuje,ale spíš jen jako Drákulovské fantasi,zas tak špatný to neni..ale pokud se bude těšit na Drákulu jako takovýho...čeká ho dost trpký zklamání. ()

SandroCZ

Taková Hollywoodská upírská kosička s nádechem temna a romantiky, když si člověk odmyslí to co ví o Vladu III. a tu původní legendu o Drákulovi tak je to celkem dobrej film. ()

Von Kempelen

Jednoduchá slušně zpracovaná pohádka na večer pro takový domácí bezduchý čumění bez napětí, psychologie nebo humoru. Asi jsem zestárnul nebo otupěl, ale už mi pomalu přestává nasírat, co dělá moderní filmovej byznys s upírama a zvládnu dokoukat i něco jako je Dracula Untold. ()

Dawar

Zajímavý pokus, celkem pěkně graficky provedený, příběhově však naprosto nedostačující. Skutečnost, že s hlavním hrdinou budete sympatizovat jen velmi těžce, tomu taky moc nepomáhá. Celý film tak více méně stojí na tom, že divák čeká, až uvidí ty "cool" scény které byly v traileru a zbytek se snaží neprozívat. Přestože se o ně štáb hodně snažil, emoce v tomto filmu raději nehledejte, protože najdete jen hloupě napsané scény, s herci, kteří se marně snaží, aby až tak hloupě nevypadaly. Dodíval jsem se, ale dobré hodnocení to rozhodně nebude. ()

lesis

Neurazi,nenadchne. Kdo ma rad upiroviny s fajn efektama,necht shledne na dobrou noc. Nektere zabery drsnejsi.herci hezci. Palec hore a 4* ()

Mrliš

Bohužel žádné nadšení. Jednu hvězdu dávám ze některé zdařilé efekty. Příběh pestrý jak pohled na placatý kámen. Rozhodně nechápu co takový brak dělal v kinech. ()

mpet

Přímočaré, svižné a jednoduché. Asi tak by se tento film dal popsat. Žádný zvláštní děj zde nenajdete, ani nějaké složité charaktery a ani nijak zvlášť zajímavé dialogy. Ale najdete zde plno akce, slušných efektů, pěkných bitek a hlavně originální pohled na Drákulu. ()

LordB

Asi nejhorší adaptace Drákuly, co jsem kdy viděl. Předvídatelné, ubulené. V jiných filmech je obvykle jedna "epic" bitva, která trvá polovinu filmu. Tady se jim povedlo dát do konečné půlhodiny asi tři veleepic bitvy, nice! Jednu hvězdičku dávám Charlesu Danceovi a jeho výstup v poslední půlminutě. ()

Luc Besson chystá vlastního Draculu

Luc Besson chystá vlastního Draculu

18.02.2024

Je tomu už pár měsíců, co do našich kin dorazil zatím poslední snímek režiséra Luca Bessona (Leon, Pátý element) pod názvem DogMan, v němž si hlavní roli zahrál americký herec Caleb Landry Jones.… (viac)

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

12.03.2020

Studia Blumhouse a Universal chystají nového Drákulu. Po nedávné minisérii od Netflixu a BBC a snímku Drákula: Neznámá legenda nebo dřívějších známých adaptacích se tak jedná již o několikáté… (viac)

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

18.10.2018

Steven Moffat a Mark Gatiss (Sherlock, Doctor Who) se plánují znovu spojit pro novou seriálovou adaptaci Drákuly na BBC One a Netflixu. Bude se jednat o třídílnou minisérii, kterou producentské duo… (viac)

Hororová monstra nebudou děsit

Hororová monstra nebudou děsit

16.11.2014

Šéfka studia Universal Donna Langley ví, jak vydělat peníze. Nejprve jsme se od ní dozvěděli, že nás čeká minimálně deset dílů Rychle a zběsile. A hned záhy dala na vědomí, že filmy z budovaného… (viac)