Princezná Aneta (Tereza Voříšková) sa nechce vydávať - a už vôbec nie za nešikovného princa Jeronýma (Jiří Mádl) zo susednej zeme, ktorému bola ako dieťa zasľúbená výmenou za vojenskú ochranu kráľovstva pred výbojnými nájazdmi. Král Leopold (Petr Nárožný) by rád dcéru uchránil pred nechceným sobášom, ale nemôže porušiť kráľovský sľub. Zrušenie svadby by znamenalo vojnu s mocným vojvodcom, kráľom Bedrichom (Václav Postránecký). A tak Leopold vymyslí veľkolepú lesť: pošle susedovi správu, že sa o princeznú uchádza sám Lucifer (Martin Stránsky). Netuší ale, akú lavínu nepredvídateľných okolností spustí, že vyvolá nielen hnev pekla, ale hlavne Muribany (Alžbeta Stanková), žiarlivej nevesty samotného Lucifera... (TV Markíza)

Lachtaan

Zaběhlý neinovativní koncept pohádek s tématikou pekla, který zachraňuje Stránský v roli Lucifera a pouto mezi Mádlem a Voříškovou, kteří už od útlého věku hrají přesvědčivě a ani ve světě bychom se zrovna za ně dva nemuseli stydět. ()

anli

Jedna z nejlepsich porevolucnich pohadek a pro me osobne jedno z nejvetsich prekvapeni posledni doby!!Prijemny a vtipny pribeh,vynikajici herci vcetne ustredni dvojice Madl-Voriskova(oba jsou opravdu skveli!!),velmi dobre zvladnuta rezie,skvele pohadkove napady a proste se na to vsechno dohromady prijemne kouka.Jiste,vybrousit by to jeste slo,ale myslim,ze se tahle pohadka zaradi mezi ty,na ktere se budeme divat zas a znovu a nejen kvuli Tereze Voriskove.Jasne pohadkovych 80%. ()

venison

Bohužel v podstatě stejná úroveň jako "Nesmrtelná teta".. Pozitivní je rozhodně výprava a kvalitní obsazení.. Bohužel je tu na můj vkus velké množství naprosto zbytečných postav a dějová linie poněkud sklouzává.. Jirka s Terkou jako princátkovská omladina vůbec není špatná, ale vadilo mi jejich huhňání a slang dnešní mládeže.. Taky mi nepřijde zrovna 2x vhodný, aby se v pohádce pro děti ukazovaly bradavky.. Ale asi se někomu líbily prsa Voříškový, tak si je chtěl zvěčnit.. Taky moc nechápu novodobý trend obsazovat do pohádek Osobnosti s velkým O (např. tady Forman a jinde zase Gott atd.).. Po klasických starých českých pohádkách to bylo opravdu peklo.. ()

geklon

Hůůůůůůů. Nic co bych musel vidět znova. Vánoční jednohubka na vyplnění období mezi Vánočními svátky a Novým rokem. ()

pytlik...

Pohádka začala nabírat na zajímavosti zhruba po půl hodině, kdy se ti dva mladí setkali, bohužel se celkem brzo dali dohromady, takže jejich špičkování utichlo. Jak vidím, patří k místnímu dobrému bontonu se zmínit o princeznině hlasu, takže ani já neudělám výjimku a vše uvedu na pravou míru: ona za ten hrubý vychlastaný projev chudák nemůže, prostě jenom zvukař závěrečném mixu omylem prohodil její nahrávky s princem. Přece nikdo nevěří, že by ten tenký pisklavý hlas mohl doopravdy patřit Mádlovi? Dál se ve filmu nachází pár drobných chybek, např. čertice by určitě neřekla luciferovi, že mu z pekla udělá peklo... správně měla říct ráj, protože ten pro ně musí být tím nejhorším místem. Dtto "nastalo tu boží dopuštění". Noo a když se jako tvůrci nezdráhali udělat pár pubertálních narážek na svítící ocasy, tak já se taky nebudu žinýrovat... mě napadl takovej fór, až jsem se mu sám zasmál: Jakej je rozdíl mezi čertem a mužem? No podstatnej. Když se čertovi hladí ocas, svítí mu ocas, zatímco muži oči. ()

yeniczek

Asi největší překvapení co se týče českého filmu (nedej bože pohádky!:))... Už dlouho jsem nevydržel u pohádky celou dobu. Naposled Anděl páně a předtím snad deset let nic. Filmovější vzhled ruku v ruce s civilními dialogy dělá tuto pohádku stravitelnější a zároveň zajímavější. Mádl zase potvrzuje, že umí kdykoliv a kohokoliv a Voříšková je pořád stejně roztomilá jako vždy:) Škoda jen závěru v mlýně, kde se někdo hrubě seknul se zvolenou hudbou a atmosféra byla rázem pryč.. Jsou to velmi silné 3* ()

Master19

Zklamání. Králové s velkým potenciálem - nestrhli. Čerti bývají vždycky nosným prvkem - nudili... Přišlo mi to jako nepovedený koktejl z remixů starších pohádek, složitě jsem hledat něco nového (krom "cool jazyku" Mádla). Tuhle pohádku mezi své oblíbené rozhodně nezařadím... ()

sochy.zirafka

Viděno z donucení. Po dlouhé době nelituji toho, že jsem se jednou také koukal na pohádku. Co více si mohu přát? Vždyť tam hrál spící Forman!:) ()

nevermore

Na Terku se dobře kouká, ale hrát prostě moc neumí (nebo minimálně tady ještě ne), nějak jí to nevěřím. Ale jinak celkově, jako štědrovečerní pohádka na ČT1 pořád slušné :) ()

VanTom

Příjemná pohádka s vtipem, dobrou režií a výpravně filmovou kamerou i hudbou. Vypadá zkrátka dobře, neuměle (jako že "ne plasticky"). Ústřední romantická linka by však zasloužila více času, takhle se princ s princeznou na útěku zaláskují instantně; naopak pekelnou maškarádu ve mlýně scénář spíše protahuje, přičemž "strašliví" (resp. strašlivě neschopní) čerti dostanou nedůstojně nabančeno a nic nepředvedou (s výjimkou podpantofláckého Lucifera). Ale vzhledem k na začátku zmíněným filmovým kvalitám a sympatickému obsazení (kromě ústředního páru bych vypíchl oba krále) se nad většinou výtek dá mávnout rukou. ()

Kalidor_

Peklo to bylo, ale sledovat!!! Mádl patří na snowboarďácký prkno a ať si na něm odfrčí přes muldy třeba do pr.... a trapnější čerty (včetně Lucifera) než tady jsem ještě neviděl. Zajeďte si do Rožnova pod Radhoštem na Mikuláše do skanzenu a uvidíte mnohem lepší čerty. Tfuj! ()

mcleod odpad!

Příšerné. Na této pohádce snad nebylo vůbec nic povedeného. Za vše zcela jasně může velmi slabá režie. Miloslav Šmídmajer nejen, že nedokázal ukočírovat dobré herce, ale navíc některé scény vyloženě "přeplácal". Druhou slabinou byl místy velmi špatný scénář, především pak při scénách v pekle... to bylo vlastně zobrazeno pouze jako pekelná škola (?! - scénárista má zřejmě ze svých školních let nevyřešené komplexy). Hlavní herecká dvojice Mádl - Voříšková mi taky nesedla, Mádl jakožto "blbec", který nedokázal uhrát vážné chvíle, a Voříšková s hodně nepříjemným akcentem. ()

D28

Ha!A to koľkí vyčítali Batmanovi hrubý hlas...Ide jednoducho o to, že keď budem chcieť, nájdem tisíc chýb.Bude mi vadiť slabá zápletka, hlavní hrdinovia málo hlavní a ešte menej hrdinovia, furt rovnaký Nárožný, pár ozaj slabých vtípkov / Lucifer - aké "I"? / a ešte slabších hereckých výkonov atd....Ale ja ich nechcem vidieť, na rozprávky netreba mať prísne kritériá, zvlášť keď pôsobia sviežo, humor im nechýba a nestrapňujú diváka malého ani veľkého.Buď jak buď, dobrou chuť! ()

blackJag

Co této filmové pohádce mohlo chybět, to jí také chybí. Zručná režie, slušný střih, vhodná hudba, práce s herci... Ve své sporé délce je film nekonečně dlouhý a nudný, veškeré použité vtipy řadí se zde do kategorie rádoby a herecké výkony pasují mezi ty ochotnicky nevalné. Zlatý Troška, protože tohle je neumětelské peklo, ve kterém chabé vzrušení vyvolávají leda tak jemně prosvítající bradavky Terezky Voříškové, jejíž postava má nepochopitelné hygienické návyky (ranní očistu řeší tak, že si v šatech vleze po pás do rybníka, obnaží záda, a ty si oplachuje - WTF?). 20% ()

vyfuk

Celkem hezký příběh, ikdyž trochu ohraný. Docela vtipný scénář a především hezké obsazení. Výkony pana Nárožného, Pechy, Mádla nebo Adamovské byly slušné. Musím říct, že tento "majstrštik" se panu Šmídmajerovi povedl. ()

ghatos

Obstojná práce ve skromných podmínkách. Levné peklo bavilo nejvíce čerticí. Voříšková se na princeznu nehodila. Její drzý zjev, chraplák a herecká podprůměrnost patří jinam. 57%. ()

KarKulA

Při povalování a požírání vánočního cukroví na gauči se mi omylem podařilo v televizi odchytit "toto" -a co k tomu dodat? - přiblblé americké komedie s obtloustlým Santou či sněhulákem Forstym jsou oproti tomuto stále ještě výkvět kinematografie ve kterých, světe div se, herci dokonce i hrají a dialogy dávají občas smysl. Nejvíce mě na konci uklidnilo, že toto veledílo bylo dotováno s fondů pro rozvoj české kinematografie - pravdou je že nebýt těchto štědrých darů od plátců daní, setkávali bychom se s polovinou těchto "umělců", kteří zrovna nedostali fleka v Ulici, na úřadu práce (je velmi hezké jak i v těch nejmenších rolích na sebe všichni myslí). Jediné co stálo za to byly opravdu hezké kostými - jejich tvůrci jsou snad jediní, kteří se za sebe nemusí stydět. ()