Bella Swanová bola vždy trochu iná. Keď sa jej mama znovu vydala, Bella sa rozhodla zblížiť so svojím otcom a nasťahovala sa k nemu do malého daždivého mestečka Forks, neočakávala však, že sa jej život zmení. Na prvej hodine v novej škole si k nej prisadne tajomný a očarujúci Edward Cullen (Robert Pattinson), chalan, ktorý je iný ako všetci, ktorých doteraz stretla. V škole sa o ňom šíria zvláštne zvesti, rovnako tak o jeho súrodencoch, s ktorými vždy sedáva osamotený pri jednom stole v školskej jedálni. Aj napriek varovaniu kamarátov, Edward neskutočne Bellu priťahuje a snívajú sa jej o ňom sny. Postupne začne mať však podozrenie, že Edward nie je úplne obyčajný chalan a skrýva veľké tajomstvo... (TV JOJ)

veverysiak

Bolo len otázkou času, kedy tak sofistikovaný žáner, akým je upírsky horor, nezdrapí do svojich pazúrov nejaký vychcanec, a nestiahne ho do bažín červenej knižnice, čím síce prvoplánovo orgasticky uteší nejakú tú prazvláštnu komunitu duševne labilných rozorvancov, umraučaných fatalistických lúzrov, či pobledlých načierno zmachuľovaných emošov, ale na strane druhej zhovadí sa v očiach celého zvyšku populácie, ako prívrženec tvrdších škatuliek musím uznať, že zaťahovanie romantiky do upírskej tématiky bolo nevyhnutné a dialo sa už so striedavými výsledkami od dávnejších čias, tento nápor však hradby znesiteľnosti nevydržali, ten príval stupídnych dialógov, pridrblých akožezamilovaných pohľadov, slabučkých trikov a prihlúplych vykreslení hlavných postáv bol už len zaklincovaný mdlými hereckými výkonmi, ktorým kraľoval naslovovzatý novodobý idol čudesnej generácie s výrazom prostoduchého Peňa, keď beriem do úvahy štatistický fakt, že pokračovania majú trvale klesajúcu tendenciu, bude potrebné sa adminovi tohoto portála zamyslieť nad úpravou spôsobu hodnotenia umožnením prideľovania mínusových bodov, u mňa je to zatiaľ nad hladinou, ale jedna celá hviezda je za Kristen, ktorá má určite na viac a jednoznačne aj v takejto sprostosti vyčnieva, lenže aj tak si myslím, že ešte trpko oľutuje rozhodnutie upísať sa na štyri roky niečomu, čo ju negatívne zaškatuľkuje, takže 40%. ()

tommei

Celé se to utápí v sáhodlouhých romantických rozhovorech. Ne příliš přesvědčivé zpracování. Se zajímavým námětem si scénář moc nerozumí. Tento film ale rozhodně našel své moře fanynek, zejména kvůli Pattinsonovy. ()

Trinculo

Scéna prvního setkání Belly a Edwarda patří do dějin filmů o upírech. Takový hladový pohled, doprovázený tradičním zakrývacím gestem se jen tak nevidí !! ()

Lady Grey

Film určený převážně pro náctileté dívky hozený do upířího kabátku. Taková hrůza to zas nebyla. Nečekala jsem od toho moc a nakonec z toho vyplynul naprostý průměr. Podprůměrní byli jedině herci, kteří svými statickými výrazy v obličeji působili nesmírně komicky. Hlavně pak R. Pattinson… Při milostných okamžicích vypadal opravdu úsměvně, když neskutečně přehrával. 60%, a vidět to znovu opravdu nemusím. ()

morricone

Je to těžký...Člověk už tak dopředu tuší o co asi půjde ale tady to předčilo (samozřejmě negativně) moje veškeré očekávání.Hlavní dvojice mi byla tak hrozně nesympatická ,že to by odradilo i kdyby hrály jako Al Pacino s Meryl Streep.O nějakém hraní nemůže být ani řeč,navíc film je opravdu prošpikován dialogy ze kterých jsem měl chvilkama husí kůži. Já to vidím kvalitou na úterní odpoledne na 12 .hodinu na Primě ........ sorry KevSpa to řekla přesně!!! ()

Kindernay

Na tomhle filmu jsem byl v kině a jestli jsem někdy litoval,že jsem na film šel, tak v tomhle případě rozhodně ne, Stmívání se mě moc líbilo a byl to pro mě zážitek..vynikající film. ()

jjjerry

Hodnotím pozitivně, čekal sem daleko větší hrůzu. Ke shlédnutí dostal až nyní (2010) když běží x-té pokračování. Každej kritizuje dialogy, mně se tak starašný nezdály (vzhledem k tomu že takový třeba měly být). Knihu sem nečetl. Na filmech hodnotim hodně "logičnost" a vzhledem že je to fantasy nebylo to tak strašný jak sem čekal. Jen je možná škoda že se řežiu ujala žena a je z toho možná moc "romanťák pro puberťačky". ()

BEJB

S odstupom času, strhávam jednu * a to len preto, že tie dialógy sú fakt neznesiteľné. Asi som to už spomenula pri predchádzajúcich komentoch v ságe Twilight, ale rozhodne by mali scenáristu ZABIŤ, ZABIŤ, ZABIŤ a nič iné ako ZABIŤ!!! Zo série "twilight" je pre mňa najznesiteľnejšia prvá časť. Námet je vcelku fajn, na Pattinsona sa dá ako tak pozerať, aj keď aj on má zopár vydarených dementných scén vo filme, ale čo je najhnusnejšie to je jednoznačne Kristen Stewart. Prvý film v ktorom si želám aby hlavná hrdinka zomrela alebo ju aspoň šľak trafil!! Je proste otrasná a má neskutočne dementný prejav. Husa jedna. Nemali ju vôbec obsadiť a myslím si, že ostatným častiam ságy, ktoré stoja aj tak za hovno výrazne Stewart len škodí. Ale na druhej strane hudba je perfektná a určite lepšia ako v ostatných pokračovaniach ságy. 2*. Tie dve * sú za to, že toto je prvá kapitola tejto neznesiteľnej blbosti a najviac rozpoznateľná a zamapametateľná od ostatných pokračovaní, za bassebal a samozrejme za HUDBU!! Upravila som koment lebo včera na markíze mi tento skvost šiel ako kulisa a čo sa SLOVENSKÉHO DABINGU týka verte mi, že ste to nechceli ani len počuť, to čo už je za soft porno?? Ty vole ten film je už aj tak dost na p... s tými ich vygúlenými očami a priblblými dialógmi, ale zavraždiť film dabingom vedia len naši slovenskí experti!!! Sorry ale nedalo mi nepodeliť sa s vami o moje pocity z tejto nekončiacej sa sračky so vzdychajucimi slovenskými kravami a idiotmi. OOOOOooooohhh maaaaj gaaaaat! Asi to tí diletanti prekladali z českej verzie.. Pfuu ()

glaedrr

No, jestli to takhle půjde dál, karta se úplně převrátí a naše děti si budou číst příběhy o hrdinných, na slunci krásně se blýskajících upírech, kteří bojují proti zlým, česnekem páchnoucím lidem. ()

Obenny

Twilight je dobře zpracovaná první část ságy, která nás zavede do rozmanitého světa fantasy příšer v podání amerického stylu. Film má romantické kouzlo a jedná se tak trochu o americkou modernizaci Romea a Julie ve svĕtĕ upírů. ()

Wade W. odpad!

Toto má byť film o upíroch?Žiadna dobrá akcia, dialógy neuveriteľne trápne a scenár?Čudoval by som sa keby tento film aj nejaký mal.Na začiatku filmu by sa malo objaviť upozornenie:Po pozretí tohto filmu budete na mentálnej úrovni 5 ročného dieťaťa... ()

Gooran

První část filmu nudná, až jsem opravdu chvílemi trpěl. Druhá část podstatně záživnější, která už nabídla i něco málo ke koukání. Nijak mě to neoslovilo, ale upřímně, čekal jsem horší dílko. Takže tři hvězdy s tím, že mě zaujal i výkon některých herců (například Anna Kendrick). ()

Ssova

Pro mě naprosto skvělé, úžasné, podmanivé... Propadla jsem tomu kultu a nestydím se za to... Uznávám, že je to dílo spíše pro romantické duše a neuvěřitelné naivky, ale proč ne? I tahle cílová skupina má nárok na své dvě hodiny extáze.. tak proč nám to upírat. Herecké obsazení dokonalé na všech frontách, hudba naprosto nevšední, skvělá, příběh samotný více než výborný. Už knižní předloha je naprosto fantastická, ale protože se tu hodnotí filmy a ne knihy, musím konstatovat, že film je natočený opravdu velmi poctivě, drží se knižní předlohy téměř detailně a rozhodně má neopakovatelnou atmosféru... Hurá, proč by jednou upír nemohl vypadat jinak, než jako krvelačná zrůda? Proč by nemohl místo vyceněných a prodloužených špičáků vabáit kořist medovým hlasem a zlatýma očima? Jen tak dál... Ať žije kouzlo romantiky a snění! :-D ()

Gwilwen

Po přečtení knihy a zásadním zjištění, že již nepatřím do cílové skupiny diváků Stmívání, by se ve mně krve nedořezal. Špatná to zpráva pro upíry, ale dobrá zpráva pro filmaře, kterým tímto uděluji bonusový bod. Nezbývá mi totiž nic jiného než uznat, že v tomto případě filmové zpracování předčilo svou "šustivou" podobu. Bohužel, ta bichle je horší než film. Knižní dialogy jsou ještě uvzdychanější a patetičtější a charaktery postav ještě prázdnější. Film se tak v porovnání s knihou stává rázem sympatičtější. A konečně přestože mě baseball jako sport fakt nebaví, tuhle upírskou variantu bych jako divák snesla a fandila bych až do krve :-D ()

Tredi

neustále zamračený Edward, neustále vykulená Bella a indián, kterého hřeje vlk. tento film nemá absolutně hloubku, nemá šmrnc. je lákavý možná proto, že upíří téma bylo vždy tak nějak zajímavé a tajuplné, ale toto zpracování je zaměřeno opravdu jen na náctileté (tím myslím tak 13 - 15) fanynky, které mají plakáty Edwarda po celém pokojíčku a tiše závidějí mladé Bell. hodně slabé 2** ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva

29.08.2023

Stejně, jako měl snímek ONEMANSHOW: The Movie bezprecedentní první víkend, má nyní i bezprecedentní propad. Ačkoliv tak novému snímku Kamila Bartošky aka Kazmy už nikdo nevezme rekordní český otvírák… (viac)

Twilight sága se vrací

Twilight sága se vrací

20.04.2023

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

07.02.2022

Režisér a ilustrátor Peter Ramsey natočil v roce 2012 svůj animovaný debut Legendární parta, pak si pár let dával pauzu, a teprve v roce 2018 poslal do kin dnes již oscarový a přelomový animák Spider… (viac)

Kdo si zahraje Batmana?

Kdo si zahraje Batmana?

17.05.2019

Aktualizováno: Novým Batmanem se stal Robert Pattinson. The Batman režiséra Matta Reevese patří mezi nejočekávanější komiksové projekty příštích let, není tedy divu, že kolem obsazení nového… (viac)