Alita: Bojový Anjel

• Česko Alita: Bojový Anděl (viac)

Svet vzdialenej budúcnosti nie je ideálnym miestom k životu, napriek tomu v ňom žijú ľudia, ktorí nezištne pomáhajú iným. Tak napríklad kyberdoktor Ido (Christoph Waltz) prehľadáva skládky, aby našiel funkčné súčiastky, ktoré môže implantovať ľuďom, čo o časti tela prišli. Takto objaví Alitu (Rosa Salazar), poničeného kyborga so srdcom a dušou dospievajúceho dievčaťa, a vráti jej život. Po prebudení Alita vôbec nič nevie. Nepamätá si svoju minulosť, nespoznáva svet okolo sebe, ale okamžite nasáva enormné množstvo nových informácií. So životom vrstovníkov Alitu zoznamuje Hugo (Keean Johnson), mladý rebel s motorkou, ktorý jej od prvého stretnutia mimoriadne imponuje. Vďaka svojej zvedavosti spozná Alita aj odvrátenú stránku mesta Iron City, v ktorom s doktorom Idem žije. Fyzickou konfrontáciou s  podsvetím v sebe objaví mimoriadne, smrtiace schopnosti. V tú chvíľu sa dostane do hľadáčika skupiny nájomných zabijakov, ktorí terorizujú mesto, ale teraz dostali jedinú úlohu– nájsť a zničiť Alitu. Z obyčajného kyberdievčaťa sa stane bojový anjel. A konečne si spomenie, aké je jej poslanie. (CinemArt SK)

Lachtaan

Já už tyhle ‘scifíčka’ moc nevyhledávám, akcí nešetřící futuristická Alita mě ale nenudila od samotného začátku až do konce, který se v rámci svého žánru nestal otravným a až přespříliš předvídatelným. A proto dávám palec nahoru nejen za skvělou Rosu Salazar, ale i za funkční nenáročný příběh ze vzdáleného antiutopického světa, jež bych na druhém stupni základky hltal všemi doušky. ()

Jazzzz

Film zacal naprosto skvele, pokud nepocitam prvnich 5 minut, ktere nemohu hodnotit, protoze jsem se opozdil s pri prichodu do kina. Cele mesto, grafika, akce i dej mne velice bavili. Do velkooke roztomile Ality, ktera si ujizdi na zivote jako pod vlivem omamnych latek si nelze nezamilovat. Jen bohuzel Alita podle mne prilis brzo objevi svuj, ne prilis skryty talent, a pak uz bohuzel nema cim prekvapit. Od tohoto filmu jsem zadny super pribeh a vymazlenou zepletku necekal (necekal jsem ani romanek na ktery bohuzel doslo), ... Skoda, ze akce nebyla ve filmu rozdelena rovnomerne. Ke konci kde jsem ocekaval vice akce, jsem se ji nedockal. Bohuzel tvurci pred ohromnym potencialem, ktery skryvali akcni sceny a graficke efekty, dali prednost romanticke zapletce, kterou ja bych si klidne pro vice akce odpustil. Tento film mi pripada, jako kdyz mate kolt se smrticimi naboji. Bohuzel vsechny kulky si vystrilite pomerne rychle a na zaver uz jen tak cvakate naprazdno bez patron. ()

oveckaoa

Chlápek objeví na šrotišti torzo dívky a oživí ho. Dá mu robotické tělo co měl pro svoji zemřelou dceru (proč ho tehdy nedal té dceři se nedozvíme) a pojmenuje ho Alita (po své dceři). Mezitím Alita pátrá po své minulosti a stane se lovcem, který loví hledané osoby. Optimálně je to mezi 60 a 80 , ale štval mě ten konec kde někdo umřel pak dostal nové tělo a žil pak zase umřel a předpokládám, že v případném dalším díle bude opět žít. O úplných náhodách a logice ve scénáři se radši nevyjadřovat tak, že někdo vraždí ženské , ale není na něho vypsaná odměna (ve filmu se dozvíme proč) tak na něho lovci dlabou ačkoliv v jedné scéně zabije jen tak jednoho z nich později jsou ve scéně kdy loví Alitu ačkoliv není hledaná a je jednou z nich a jsou spolu s nimi hledaní vrazi a taky jim to nevadí případně scéna kdy Alita najde zničenou marťanskou loď (to nenapadlo nikoho jako se tam potopit a podívat se? jo plechy byly přednější ) a světe div se je v ní zrovna ženská kombinéza navíc pokud jsou ti nahoře tak vyspělí proč potřebují orgány výjimečných lidí. Pokračování bych klidně bral. P.s.1 nemám rád , když se ve filmech zabíjejí zvířata navíc tahle scéna je absolutně zbytečná a neopodstatněná (pokud chtěl režisér ukázat jaký je ten co udělal drsňák tak to nedává smysl jelikož to víme už od začátku) hlavně, že tam dá chlápka co má rád psy a nechá ho zabít. P.s. 2 pro opožděné jedince případně pro ty co neumí část nerežíroval to Cameron tak, že kecy ve stylu Cameron jde do sraček čekal jsem od něho více a podobně jsou tak mimo jako by jste u Kameňáku 4 nadávaly na Trošku, když to netočil, ()

MikyAff

Celou dobu v kině mě film bavil. Na to, že je jeho délka dvě hodiny, neskutečně utíkal a chtěla jsem vidět víc. Vizuál vás dostane, prostředí a problematika světa taky zaujme včetně hrdinky, která si mě získala a vydržela jsem na ni koukat bez jakéhokoliv opovržení s čímž v poslední době u ženských hlavních postav celkem bojuji. Bohužel jakmile film skončí, dostanete se k přemýšlení nad dějem a vše se najednou obrátí. Uvědomíte si trhliny, díky kterým je i znát že to je podle komixu a svět je nám jen trochu nastíněn a ne úplně odhaleno co je za oponou. Tady by to ten druhý díl opravdu chtělo. Jinak film diváka zabaví a docela i zaujme, ale po druhé by mi ty dvě hodiny asi tolik neutíkaly a tolik nebavily. ()

elanius

(17/2019) / Blockbusterové filmové pohladenie. Animačne revolučný film s asi najcoolovejšou hlavnou postavou posledných rokov. V jadre síce len "štandardná" story ale stále story s hlavou a pätou. Pozor, Alitu treba vidieť v kine (alebo aspoň na prvotriednej TV s uhlopriečkou 65:). 8/10 ()

noriaki

Speciální efekty jsou realističtější než pohled z okna, město by mohlo posloužit jako kulisy pro dalšího Blade Runnera a Christoph Waltz by zahrál výborně i kdyby celé dvě hodiny tiše seděl a jen se usmíval do kamery. Bohužel děj kopíruje všechna myslitelná klišé a nemá čím překvapit. V kombinaci s očividnou nechutí scénáře završit vyprávění, mě postupně přestalo zajímat co se přede mnou odehrává a začal jsem přemýšlet, co ve filmu naopak není. Tak předně tam není jakákoliv postava které bych mohl držet palce. Alita, i když je roztomilá se svýma očkama dvakrát většíma než má Steve Buscemi, je přinejlepším zajímavá. Ovšem stojí tak daleko mimo okolní svět, že ji ovlivňuje jen sporadicky. Postará se o sebe sama a moje sympatie k tomu nepotřebuje. A i když bych ocenil mlhavě naznačenou a zoufale nevyužitou psychologii její postavy, nemůžu pochválit její osobnost. Čekal jsem kombinaci smrtonosnosti a nevinnosti, ale dostal jsem rozjásaný optimismus a bezbřehou naivitu. Očividně jsem nebyl sám kdo není nadšený, protože film buď prodělal, nebo vydělal jen velice těsně. Tak abysme se vůbec nějakého pokračování dočkali. ()

tnp101

Mangu jsem nečetl, tedy spíše o ní nevím vůbec nic, ale po shromáždění informací jsem nabyl dojmu, že zážitek z filmu je pro zasvěcené výrazně lepší. Zda to tak je nebo není, bych usoudil pouze v případě, kdybych si mangu přečetl, ale mé nynější dojmy vycházejí pouze a jen z filmu. Hned na začátek je nutné podotknout, že z hlediska technického jde o něco, co tu ještě nebylo. Už jen za ten svět, který zde tvůrci do detailu vytvořili, si zaslouží technické Oscary. O postavě Ality pak ani nemluvím. Uncanny valley v plné palbě. Navíc je výborně zahraná a divákovi není fuk, co se s ní stane. Škoda že na ostatních frontách už to tak slavné není. Premisa filmu tkví v lásce mezi Alitou a Hugem, a ta působí minimálně ucházejícím dojmem (nedokážu určit jestli je to chemií mezi těma dvěma nebo je problém jinde). Hlavní padouch se v podstatě neukáže a komunikuje pouze přes prostředníky, takže mě jako diváka příliš nezajímal. Největší problém filmu vidím v tom, že vše, co bylo v souvislosti s produkcí vytvořeno, v sobě skrývá mnohem více nevyužitého potenciálu než je zdrávo. Alespoň takové jsou mé konečné dojmy. Je to dost dobré jako první díl série, ale jako film sám o sobě sice nadmíru epické co do detailů, ale dějově trochu až moc chudé, bez pořádného zadostiučinění. Rád dám ovšem Alitě šanci znovu. 70% ()

Bobik9

Na začátku jsem ještě myslel, že by film záchránilo, kdyby se tvůrci nerozhodli zrušit ho jako R - rating. Ale i kdyby to bylo eRko, tak by to mnoho nevylepšilo. Hrdinové jsou nesympatičtí, příběh je slabý, je to hodně dětinské a nevyvážené. Alitě se prostě nedá fandit a to je u podobných filmů zásádní problém. Solidní výkon od Skreina a Aliho. Naví cuznávám, že když se na konci dozvíte, že hlavní zlosyn je Edward Norton, tak to příjemně překvapí. Nicméně je to jen další vizuálně pěkné, ale přeci jen naleštěné ho*no. ()

terunka003

Akční, vzdálené, sci-fi, napínavé, hezké, koukatelné, zábavné. Po dlouhé době hezké pokoukání v robotickém stylu. Děj byl napínavý, měl hlavu i patu, byl uchopitelný a dalo se v něm dobře orientovat. Postavy neměly nijak komplikované charaktery, graficky i vizuálně příjemné. Christoph je srdcovka a doktor Ido mu slušel. Moc příjemné, víc takových snímků. ..mít tak něco robotického, to už tě ale nedělá obyčejným člověkem.. ()

venison

Zajímavá hlavní hrdinka, ale jinak to ostatní působilo trošku jako splácanina.. Nezajímavý příběh (jasný otevíračka, která ne/musí mít pokračování), nezajímavé postavy, nezajímavé motivy atd. Jednohubka, která celkem utekla až na relativně dlouhý vysvětlovací začátek. Asi mi tam chybělo více emocí a méně klišé. ()

majxik

Všechno do sebe zapadá, režije, herecké výkony, grafika, efekty, prostředí atd... Jediné co tomu jde vytknout je otevřený konec a dokončení v nedohlednu. ()

Timak

Je to taková pěkná robo pohádka, která má otevřený konec, který zřejmě nikdy neuvidíme. Škoda, docela jsem si Alitu oblíbil. Ostatní herci byli také fajn. Je z toho víc cítit Cameron než Rodriguez, což ale vzhledem ke Spy Kids apod. asi není na škodu. Pokud bude nový Terminátor taky pod tak velkým Jimovo dohledem, tak se nebojím. Škoda jen těch nízkých tržeb. ()

JohnSmith

Už ani nevím, kdy jsem od Rodrigueze viděl něco kvalitního. Alita je velice povedná sci-fi, zábavná, výborně natočená a je na ní vidět rukopis Camerona. Vzhledem k tomu, jaký byl závěr, tak předpokládám pokračování, na které se už teď těším. ()

hroubek

Alita mě prostě v trailerech nesedla. Vizuálně a technicky ty trailery vypadaly velmi dobře, ale film mě vůbec neoslovil a ani mě nelákal do kina. Teď jsem to viděl doma, a jsem na sebe docela naštvaný, protože vidět Alitu v kině by bylo mnohem lepší. Režisér Robert Rodriguez mě velmi překvapil, že dokázal tento film ukočírovat s jistou grácii, a nerozpadl se mu pod rukama. Rodriguez je šikovný režisér, ale občas se utrhne ze řetězu tím špatným způsobem. Naštěstí zde se to nestalo a film šlape a má příjemné a zábavné tempo. Během chvilky dokáže prodat daný svět, postavy a hlavně zaujmout různými detaily. Velmi se mi líbilo jak film vizuálně vypadá. Trikově je to opulentní, propracované a taky efektivní. Rodriguez navíc ví, kdy má přidat, a kdy zas trochu zvolnit a najet na romantickou linku. Velkou oporu má v hlavní herečce, jenž si to hodně dává. Rosa Salazar je v roli Aliti dobrá a s přehledem si odehraje všechny scény. Christoph Waltz má vděčnou roli a zahrál jí dobře. Keean Johnson má dost prostoru není vůbec špatný. Jennifer Connelly a Mahershala Ali lehce přehrávají a místy jedou na půl plynu, ale ve výsledku to tolik nevadí. Velmi mě zaujaly akční scény, kterých je dost a jsou vizuálně nápadité, efektivní a parádně udělané. Film trochu drhne po příběhové stránce, kde je to místy lehce překombinované. Alita: Bojový anděl je povedený sci-fi film a dobrá podívaná. ()

VanTom

Vtahující rozkoukávání se v ghettu spodního Železného města spolu s naivní Alitou, čerstvě zrozenou / smontovanou bez vzpomínek, se vydařilo, později ale zkratkovitost a přehuštěnost ordinérně teen-romantické zápletky nadšení přibrzdily. A to nám ze zajímavé minulosti ukázala jen střípky, do levitujícího Salemu jsme ani nenakoukli a hlavní záporák si v posledním (a jediném) záběru sundal brýle - pokračování příště. Jinak trikově samozřejmě epická špica (včetně kinetické akce), avšak přes všechnu chválu mi roztomilá titulní hrdinka přišla umělá (ano, je to android, i tak). Slabší 4* ()

Brain-D

Naprostá akční sci-fi řezba, které prostě nic nechybí. Na to že film režíruje Robert Rodriguez není ve filmu cítit jeho duch tvorby jako od produkujícího CAMERONA, který měl dodat Avatara později a rovnou si to tohle své dílo zřežírovat. Prostě Jamesovi by tohle sedlo i dokonce víc než sám Avatar. Za poslední dobu je to snímek, kde se akce, scénář, gradace, napětí a efekty potkávají na vysoké úrovni. Snad bude podle otevřeného konce pokračování. ()

James Cameron možná nenatočí další Avatary

James Cameron možná nenatočí další Avatary

05.07.2022

67letý režisér James Cameron (Titanic, Terminátor) čerstvě maličko překvapil filmový svět, když v posledním rozhovoru na téma Avatar prozradil, že nutně nemusí být režisérem čtvrtého a pátého filmu.… (viac)

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

03.01.2021

Režisér Robert Rodriguez zakončil rok 2020 poměrně úspěšně. Jeho epizoda Star Wars seriálu The Mandalorian sklidila samou chválu, následně jsme dozvěděli, že bude produkovat (a nejspíš i částečně… (viac)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů