Reklama

Reklama

Alita: Bojový Anjel

  • Česko Alita: Bojový Anděl (viac)
Trailer 10

Svet vzdialenej budúcnosti nie je ideálnym miestom k životu, napriek tomu v ňom žijú ľudia, ktorí nezištne pomáhajú iným. Tak napríklad kyberdoktor Ido (Christoph Waltz) prehľadáva skládky, aby našiel funkčné súčiastky, ktoré môže implantovať ľuďom, čo o časti tela prišli. Takto objaví Alitu (Rosa Salazar), poničeného kyborga so srdcom a dušou dospievajúceho dievčaťa, a vráti jej život. Po prebudení Alita vôbec nič nevie. Nepamätá si svoju minulosť, nespoznáva svet okolo sebe, ale okamžite nasáva enormné množstvo nových informácií. So životom vrstovníkov Alitu zoznamuje Hugo (Keean Johnson), mladý rebel s motorkou, ktorý jej od prvého stretnutia mimoriadne imponuje. Vďaka svojej zvedavosti spozná Alita aj odvrátenú stránku mesta Iron City, v ktorom s doktorom Idem žije. Fyzickou konfrontáciou s  podsvetím v sebe objaví mimoriadne, smrtiace schopnosti. V tú chvíľu sa dostane do hľadáčika skupiny nájomných zabijakov, ktorí terorizujú mesto, ale teraz dostali jedinú úlohu– nájsť a zničiť Alitu. Z obyčajného kyberdievčaťa sa stane bojový anjel. A konečne si spomenie, aké je jej poslanie. (Cinemart SK)

(viac)

Videá (38)

Trailer 10

Recenzie (843)

T2 

všetky recenzie používateľa

║Rozpočet $170miliónov║Tržby USA $85,838,210║Tržby Celosvetovo $404,980,543 Tržby za predaj Blu-ray v USA $19,191,064║ Tržby za predaj DVD v USA $4,937,862║ Alita je čistokrvný blockbuster, ktorý sa predvádza po trikovej stránke. Alita ako cyborg to tu sama o sebe krásne utiahne, aj keď dej nemá čím veľkolepým upútať, čo by sme už nevideli niekde inde. Sledujeme post-apo plné robotov, lovcov zločincov, krkolomných pretekov na kolieskových korčuliach a hi-tech súbojov. Alita si svojou hravosťou asi podmaní každého, je roztomilá a keď sa naštartuje je z nej akčné žihadlo. Na druhú stranu ostatné postavy moc toho nedajú, sú tu len ako figúrky cez ktoré sa Alita musí dostať ako na prekážkovej dráhe. Slovenský dabing aj 3D v pohode, občas vyletia na vás robotické prsty na dlhých lanách. Kto ma rád Ready Player One, Ghost in the Shell, či Speed Racer je na správnom mieste. /videl v kine 2x 3D verziu: 100%/ ()

Shakers 

všetky recenzie používateľa

James Cameron a jeho vysnívaná Alita konečne objavila svetlo sveta, alebo teda tmu kinosál. Škoda, že sa železný JIm ponoril do sveta Pandory natoľko, že nemal čas zrežírovať aj toto, pretože po skončení filmu som mal pocit, že mi tam niečo chýbalo. Ten svet a aj hlavná postava Alita je natoľko zaujímavá, že by to chcelo minimálne ďalšiu pol hodinku nech sa všetko dovysvetluje, ale chápem, že v dnešnej sequelovej dobe sa bude pokračovať v dvojke (dúfam, že na ňu dôjde). Strašne mi tu chýbal prolog ako v Terminatorovi 2, síce sú tu zaujímavé flashbacky, ale chcel by som viac. Čo sa týka samotnej hrdinky na to, že je zaujímavá (chceme poznať minulosť a baví nás jej zvedavosť), je aj kompletne CGI a výborne pasuje medzi živých hercov. Obzvlášť Christoph Waltz tu nadmieru sedí. Príbeh síce nie je ohromujúci, ale dokáže zaujať tak, aby nenudil, navyše je tu kopec nových vymakaných super technológii a robotov, ktoré robia film skutočne premakaný a jeho vizuálna stránka je taktiež nádherná pastva pre oči a to iste sa dá povedať aj o akčnej stránke, ktorá ponúkne par napínavých a nečakaných súbojov. Je to v podstate taká kombinácia Terminatora a Avatara. Vymakaný vizuál plus roboti. Trošku mínus mi tu príde hudba, samotná hudba v akcii je fajn, ale výraznejšie motívy tu chýbajú. V tejto podobe sa rozhodne jedna o dobrý film, Rodriguez to natočil dobre, kto vie ako by to dopadlo keby že to natočí Cameron. Obľúbený soundtrack: In The Clouds, Raising The Sword. 85% - 4* ()

Reklama

3DD!3 

všetky recenzie používateľa

Sci-fi pro holky v tom nejlepším smyslu slova. Holky co chtějí být jako Ripleyová samozřejmě. Fantastický svět podle Camerona obydlel Rodriguez životem dýchajícími postavami s duší kyborga. Akce je přehledná, bitka v hospodě přímo geniální. Romantická linka je hodně zvláštní, ale překvapivě funguje i s hlavou v kabátě. Rosa Salazar s velkýma kukadlama chytne a nepustí. Očividně má jít o první díl a já chci víc, protože tohle je očividně předehra tak snad Alita vydělá. ()

gogo76 

všetky recenzie používateľa

V momente keď som sa dozvedel, že za tým stojí aj J. Cameron som to chcel vidieť. Rodriduez je talentovaný, preto som nepochyboval o režisérskych kvalitách. Zaujímal ma skôr príbeh a svet v ktorom sa postavy budú pohybovať. Po hereckej stránke ma veľmi potešili Waltz, M. Ali a hlavne J. Coneelly, pri ktorej som si uvedomil ako dlho som ju nikde nevidel. Alite budete fandiť, je to roztomilá postava, napriek tomu som mal pocit, že sa občas príliš ponáhľame, chcelo to viac spoznať svet i postavy okolo neho. Je toho príliš veľa na obdivovanie, kľudne by som prijal nejakú rozšírenú verziu, v pohode i 30 minút navyše. Otvorený koniec naznačuje , že príbeh zďaleka nekončí a dúfam, že tržby a prípadný úspech nám čoskoro prinesú pokračovanie. 80%. ()

Davies182 

všetky recenzie používateľa

Blbý, že před Alitou vznikly filmy jako Ocelová pěst, Speed Racer a Elysium. Dobrý, že když se tyhle pecky spojí dohromady, a okoření je Rodriguez svojí bombastickou akcí, vznikne zábavný akční příběh pro celou rodinu. A teď honem na kompletní mangu v domácí knihovně, která je prý mnohem víc drama a gore. ()

Galéria (62)

Zaujímavosti (61)

  • Idův (Christoph Waltz) pacient, kterého „rozebrali chmatáci“, představuje toho, kterého v manze rozebrali Hugo a jeho parta. (GejmronCZ)
  • Doktor Desty Nova (Edward Norton) v manze neuměl ovládat ostatní tak, jako to dělá ve filmu. Měl na pomoc kyborgy, kteří byli v podstatě jeho sluhy. (GejmronCZ)
  • Symbol na dveřích továrny nejspíš znázorňuje samotný Salem. Dokonce i sloup, který vede zkrze Salem od povrchu až po vesmírné město Jeru, je z doby před Zánikem. Tento sloup můžeme vidět ve třetí Alitině (Rosa Salazar) vizi: útočí na něj lodě Spojené Marťanské Republiky. Sloup je vlastně orbitální výtah, který vedl od povrchu – přes Salem až do Jeru. (GejmronCZ)

Súvisiace novinky

James Cameron možná nenatočí další Avatary

James Cameron možná nenatočí další Avatary

05.07.2022

67letý režisér James Cameron (Titanic, Terminátor) čerstvě maličko překvapil filmový svět, když v posledním rozhovoru na téma Avatar prozradil, že nutně nemusí být režisérem čtvrtého a pátého filmu.… (viac)

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

03.01.2021

Režisér Robert Rodriguez zakončil rok 2020 poměrně úspěšně. Jeho epizoda Star Wars seriálu The Mandalorian sklidila samou chválu, následně jsme dozvěděli, že bude produkovat (a nejspíš i částečně… (viac)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

S blížícím se Silvestrem vám tradičně přinášíme hlasování TOP uživatelů ČSFD.cz za nej filmy a seriály uplynulého roku. Jaké jsou jejich "topky" i s krátkým shrnutím názoru můžete vidět níže. Z filmů… (viac)

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům

25.02.2019

Třetí a závěrečný snímek trilogie Jak vycvičit draka o minulém víkendu konečně přistál v kinech a jak už je nyní jasné, bude z toho rekordní rozlučka. Jak vycvičit draka 3 totiž za víkend v Americe… (viac)

Reklama

Reklama