Alita: Bojový Anjel

• Česko Alita: Bojový Anděl (viac)

Svet vzdialenej budúcnosti nie je ideálnym miestom k životu, napriek tomu v ňom žijú ľudia, ktorí nezištne pomáhajú iným. Tak napríklad kyberdoktor Ido (Christoph Waltz) prehľadáva skládky, aby našiel funkčné súčiastky, ktoré môže implantovať ľuďom, čo o časti tela prišli. Takto objaví Alitu (Rosa Salazar), poničeného kyborga so srdcom a dušou dospievajúceho dievčaťa, a vráti jej život. Po prebudení Alita vôbec nič nevie. Nepamätá si svoju minulosť, nespoznáva svet okolo sebe, ale okamžite nasáva enormné množstvo nových informácií. So životom vrstovníkov Alitu zoznamuje Hugo (Keean Johnson), mladý rebel s motorkou, ktorý jej od prvého stretnutia mimoriadne imponuje. Vďaka svojej zvedavosti spozná Alita aj odvrátenú stránku mesta Iron City, v ktorom s doktorom Idem žije. Fyzickou konfrontáciou s  podsvetím v sebe objaví mimoriadne, smrtiace schopnosti. V tú chvíľu sa dostane do hľadáčika skupiny nájomných zabijakov, ktorí terorizujú mesto, ale teraz dostali jedinú úlohu– nájsť a zničiť Alitu. Z obyčajného kyberdievčaťa sa stane bojový anjel. A konečne si spomenie, aké je jej poslanie. (Cinemart SK)

Hawaj

Ježiš ten scénař to je taková srachka co už jsem dlouho neviděl. Škoda, mohl to bejt přijemnej film, ale tohle je jen trapárna nacpaná velkejma penězma. Aspoň že to není až takovej průser jako ten Wachovských Jupiter. Manga skoro v reálu nefunguje. Ten ksicht tý holky najednou vypadá odporně. ()

Hemlock

Milé překvapení, opravdu. Nechápu, proč jsem se tomuto snímku záměrně tak dlouho vyhýbal, možná proto, že jsem čekal nějaký feministický slaďák. Slaďák to sice byl, ale moc povedený. Pěkný děj i příběh, zajímavě zpracovaný postapokalyptický svět a samotná Alita byla okouzlující. A v roli kyberdoktora můj oblíbený Christoph Waltz. Film zřejmě neudělá žádnou větší díru do světa, ale bezesporu se jedná o hřejivou Sci-Fi pohádku. ()

Kimkong

Robotočlověk ze smetiště poznává svou minulost, budoucnost i lásku. Herci výborní, akční scény parádní. Škoda jen, že film končí tak otevřeně. ()

jprmusic

Pro dospělý strašná blbina (i když dobře udělaná - až na ty kukadla tedy) a asi mi nikdo nevysvětlí, proč krmíme děti takhle agresivníma hovadinama. ()

MartinTerran

Dobrý sci-fi s neoriginálním příběhem (chápu, originality je dnes těžké dosáhnout). Takže zde máme klasický příběh o pomstě, zradě, lásce atd., ale ve slušivém kabátu, který je nabitý akcí a metráky šrotu létajícím všude okolo. Je to zábavné a dobře se na to kouká a to i zásluhou jak dobré kamery, tak i vhodného soundtracku. Za mě dobré akční scifičko co stojí za shlédnutí. Pozn.: Mangu ani amine jsem nečetl/neviděl. Hodnocení: 78/100. ()

Renie42

To nemělo chybu, na tenhle film jsem narazila náhodou, ale o to víc mě nadchnul. Nevím proč, ale strašně mě fascinovali ty její oči a strašně jsem jí fandila. Mohlo by to mít někdy v budoucnu pokračování, aby Alita dosáhla všeho a dostala se tam, kam chtěla. ()

Mkartaylas56

Jo, na jednu stranu je Alita naprosto typický americký blockbuster pro masy, jenž v sobě neskrývá nijak zvlášť hluboké myšlenky, ovšem zároveň je z něj jasně cítit kvalita nejen své předlohy, ale i svého scénáře, kterému vlastně vůbec nic nechybí (i když je v mnohých situacích jedno velké klišé) a především se mu daří ukázat propracovaný a velmi zajímavý fikční svět, který si mne už během úvodu plně získal a vlastně byl tím hlavním důvodem, proč jsem si film tak užil. Těch pozitiv je tu samosebou více, kupříkladu mnohdy až dechberoucí vizuál, fajn soundtrack nebo povedená akce, která je sice (stejně jako vlastně celý film) převážně dělaná pomocí CGI, ale má skvělé tempo a samotné efekty nevypadají vůbec špatně. Každopádně jsem měl trošičku problém s postavami, jenž byly převážně buďto typicky šablonovité anebo zkrátka nezajímavé, a to i přes to, že jejich představitelé rozhodně nebyli špatní. Mimo to bych ale asi žádný větší negativum nenašel, a tak se vracím k tvrzení ze začátku komentáře: Alita: Bojový anděl je za mě skutečně povedený velkofilm, který sice na jednu stranu není zas až tak výjimečný, ale mě osobně si hned po několika stránkách dokázal zaháčkovat a i díky velice otevřenému konci se fakticky těším na případné pokráčko. 70% ()

Pete

Rodriguez pokračuje v tvorbě pro děti a mládež, tentokát pro zhruba patnáctileté. Alita je cítit starým dobrým Cameronem, a dokonce přímo Spielbergem, to myslím jako velkou lichotku. Nebudeme do toho tady přece míchat Newtonovy, ani jiné zákony. Efekty jsou fakt špička, a pomáhají vytvořit živoucí kyborgy jen z jedniček a nul, ale světe div se - děj drží jakž takž pohromadě, postavy mají občas celkem logickou motivaci, a svět budoucnosti docela hlavu a patu. Ale hlavně je to prostě a jednoduše zábava. Postupným rozkrýváním pozadí příběhu má film šanci si získat i dospělé, což se u mě podařilo. ()

Tominni

Pěkná sci-fi pohádka plná kombinací lidí a kyborgů, která ale má srdce a emoce. Podařený film, kde prostě Alitě musíte fandit a kde to opravdu jednoduché nemá. Snad jen ten konec je takový trochu zvláštní. Ale jinak to je za mě pozitivní překvapení a byl jsem celkově filmem potěšen. ()

hrumsrt

Nic jsem nečekal a dostal jsem výborný snímek! Výborné obsazení ve všech směrech, kdy ve finále je třešničkou na dortu Norton. Alita byla výborná, ach ty její oči prostě parádní! Celkově digitální efekty se fakt hodně povedly. Moc bych si přál pokračování, jelikož tohle je největší překvapení za fakt delší dobu. Možná jen od Aliho jsem čekal více, přeci jen v poslední době hodně zapracoval na PR. Taktéž jsem byl rád, že se zase někde ukázal Waltz, kterému tahle role "otce" sedla. 85% ()

JosefTomas

Překvapení roku, které by mohl hravě konkurovat letošním hitům. Bohužel přes mizerně zvládnutý marketing a hlavně divácký nezájem, si tento klenot užijí jen ti nejvěrnější. Problém nicméně tkví v tom, že příběh je velmi prázdný a 122 minutový film to v některých věcech brzdí. Naštěstí Rozdriguez v sobě chytil další dech a i prostý příběh servíruje neskutečně nadupaně a energicky, že se nudit nebudete. V akčních scénách si je jistý, jako nikdy a vám se při některých pasáží vybaví upgradované Depserado. Příběhově to (Bacha pidi spoiler) ale skončilo v půli cesty a to hlavně kvůli otevřenému konci (který bude otevřený na furt, protože pokračování kvůli tržbám asi neuvidíme) se z toho stává jen malý díl skládačky. Vůbec bych se nezlobil, kdyby po Avatarovi Cameron zaštítil pokračování Ality, ten svět byl zajímavý a opětovné navštívení bych mile rád uvítal. ()

boltCZ

Dechberoucí vizuál, krásná Alita, cyberpunkové prostředí autentické. Rozhodnutí postav, jejich propracovanost, chování, a obecný kontext příběhu s okolím tak, aby dával smysl, naopak chybí. Celkovým dojmem jsem byl zklamán. Dobré hodnocení hlavně za vizuál a dynamiku soubojů. 70% ()

helrohir

Prvá vec, ktorá vo filme hneď zaujme je jednoznačne vizuálna a triková stránka. V tomto prípade sa tvorcovia pochlapili a sledovať futuristický svet so všetkými jeho vychytávkami je naozaj zážitok. Postava Ality je výborne spracovaná, a hoci ide v podstate o CGI výtvor, sympatie si získava takmer okamžite a do konca filmu si diváka podmaňuje čoraz viac. Akčné scény sú bombastické, nápadité a je ich aj dostatok. Čo sa týka obsahovej stránky, je to tak trochu miš maš a väčšinu filmu tápate, že kam sa vlastne bude uberať. Taktiež zapracovať do príbehu teenage love story je riadne veľké klišé, ale bez toho by zrejme film nemal žiadny emocionálny podklad. Ako celok je však film solídnou zábavou vhodnou aj na opakované pozretia. 70%. ()

PlysovyMacko

Exhibicia CGI. Zapletka je tom ako male dievca musi najst samu seba a zistit, ze je najviac badass mlaticka, do toho trochu romantiky a tuzby po lepsom zivote. Film mi prisiel ako prvy diel, uvod do sveta. Akcne sceny a bitky vizualne vypiplane. Hlavnej hrdinke som fandila ale chcelo by to prepracovanejsi scenar. ()

Vämpiriüs

Akční sci-fi pohádka na niž se dá dívat, ale i tak je to prostě jen načančané nic. Raději mrkněte na "knižní" podobu jelikož zde je spousta věcí vynechána. ()

Drozdo57

V prvom rade musím napísať, že som veľký fanúšik mangy. Čítal som ju celú až do konca a odporúčam ju každému. A teraz je to asi hodina, čo som vyliezol z kina a som stále plný dojmov. A nadšenia. A nadšených dojmov. Alita je môj najočakávanejší film posledných dvoch rokov. Nakoľko sa dvakrát odkladal, vyše roka od prvého traileru som si musel dlhú dobu počkať. A čakanie stálo za to! Ako som si vravel: Cameron sa nikdy nepodieľal na tvorbe zlého filmu (okrem Pirane...). A trend sa potvrdil. Alita je fantastický akčný film, plný úžasných trikov a scén. Prvú polhodinu som civel na plátno s úžasom nad tým, ako skvele tento film vyzerá! Ešte nikdy som nevidel takéto skvelé trikové efekty. A akčné scény idú proti prúdu dnešnej doby, kedy je treba urobiť niekoľko strihov za sekundu. Tu boli dlhé, prehľadné scény, napráskané CGI. Zároveň boli dosť dynamické a nepôsobili lacno a umelo. A potom sú to postavy. Chris Waltz je skvelý ako v každom filme. Mahershala Ali a Jennifer Connelly ale pôsobia trochu nevyužite. Hlavne Jennifer nám akosi zostarla. No a potom je tu samotná Alita. Rosa Salazar odviedla skvelú robotu, ale najlepšiu robotu odviedli animátori. Alita je najlepšia, najlepšie animovaná a najviac sexy CGI filmová postava vôbec. Najprv som si nebol istý tým, ako ju nadizajnovali. Predsalen, od predlohy sa trochu líši. Ale nakoniec pôsobila veľmi dobre a ľudsky. Som naozaj zvedavý, ako tento film zostarne a ako ho budeme vnímať za 20 rokov. Ľúbostný príbeh vo filme dodáva postavám určitý rozmer, ale nie je až taký presvedčivý. Kto je znalý predlohy vie, že pôvodná manga je dosť filozofické dielo. Zamýšľajúc sa nad tým, čo robí človeka človekom a kde je hranica medzi ľudskou bytosťou a strojom. Zároveň sú v nej zobrazené jedny z najstrašnejších manipulácií s ľuďmi a ich orgánmi a ukazujú, ako v budúcnosti človek degradoval. Tieto dva prvky sú vo filme zobrazené absolútne minimálne. A to je možno škoda. Vedel by som si predstaviť vyrezanie niektorých scén a nahradenie trochu väčším filozofovaním. Ale tiež by to nemuselo nakoniec fungovať. Stále mi ale film postráda určitú hĺbku, preto som váhal medzi 4 a 5*. Nakoniec ale musím oceniť prácu za týmto filmom, srdce do neho vložené a určitý technologický posun, ktorý prináša. Takto je to čistokrvný akčný film, ktorý ma strašne bavil a rád si ho pozriem kedykoľvek znovu (videl som 2D, možno si behnem aj na 3D, niektoré scény jasne pôsobili, že boli natočené pre tento formát). A nakoniec ani nevadí, že je PG13, pretože akosi im to prešlo a vo filme je aj krv aj nejaké tie urezané časti tela. Pán Cameron, pán Rodriguez: Ďakujem, nesklamali ste ma a čakanie sa naozaj oplatilo. Disney, dúfam, že si to pozrieš, pretože takto sa robí dobré sci-fi! P.S. Po tom, čo som to videl druhýkrát v IMAX, si za 5* stojím. Proste fantastické! ()

mivr

Triková stránka úplne nadupaná, nový level dosiahnutý. Alita bola skvelá, rozkošná a naopak smrtiaca navzájom. Veľmi jej to pristalo a celkový svet zaujímavý a príťažlivý. Niektoré udalosti, ktoré sa tam diali ma úplne šokovali či zaskočili, že kam to môže až zájsť. Vychutnal som si úplne každú minútu tohoto filmu. Jednoduchý dej mi vôbec neprekážal a fungovalo to všetko skvele. Nuda sa nedostavila ani raz, aspoň u mňa. Som veľmi spokojný s týmto filmom a už sa neviem dočkať na ďalšie pokračovanie Ality. 5/5 ()

ScarFace_V8

S jistými odklony od originálu se prostě musí počítat. Ačkoliv film vychází z prvních třech knížek z devíti (u nás zatím ve třech 450 str. svazcích – děkuji Vám CREW), je tady mnohem víc podobnosti spíše s anime z roku '93 - Hyper Future Vision Gunnm. S romantickou složkou se zde prakticky vůbec nešetří. Svým způsobem je hodně poameričtěná. V originálu byla podávaná poměrně jiným způsobem a hlavně mi přišlo, že měl Hugo zpočátku „Garí“ tak trochu na háku… avšak neříkám, že to filmu uškodilo a vážně jsem se u hodně bavil! Bohužel si, ale film z mangy neodnesl svojí brutalitu a surovost. Původně bylo zamýšleno udělat film v eRku, ale vzhledem k tomu jaké to má tržby teď, by tomu vyšší Rating spíš uškodil. Takže to plně chápu a akceptuji. Za akci, kterou film oplýval by se nemusela stydět jakákoliv hra od Platinum Games, za efekty Avatar a celkově za ozvučení… kino ATMOS - prostě WAU! Hlavně JunkieXL opět zaválel. Vždycky jsem ujížděl na Cyber tvorbě a tady jsem byl zase na čas uspokojen. Pevně doufám v pokračování! Za mne ***** ()

jokino

Alita je pre mňa film, ktorý opäť raz posúva hranice CGI animácie na ďalšiu - vyššiu úroveň. Ako klobúk dolu.. Film má svoje muchy, ale velmi príjemne som sa pri ňom bavil a odreagoval. Príbeh nedopovedaný, s otvoreným koncom, ale inak celkom fajn.. Poviem zo srandy - "cyborg karate kid", s tým rozdielom, že Alita je - "cyborg master of martial arts".. ()

James Cameron možná nenatočí další Avatary

James Cameron možná nenatočí další Avatary

05.07.2022

67letý režisér James Cameron (Titanic, Terminátor) čerstvě maličko překvapil filmový svět, když v posledním rozhovoru na téma Avatar prozradil, že nutně nemusí být režisérem čtvrtého a pátého filmu.… (viac)

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

03.01.2021

Režisér Robert Rodriguez zakončil rok 2020 poměrně úspěšně. Jeho epizoda Star Wars seriálu The Mandalorian sklidila samou chválu, následně jsme dozvěděli, že bude produkovat (a nejspíš i částečně… (viac)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů