Rytier John Gregory (Jeff Bridges) bol posledným žijúcim majstrom rádu bojovníkov, ktorí po stáročia chránili svet pred silami temna. Bol to on, kto im mohol zasadiť smrteľnú ranu, keď ulovil Kráľovnú čarodejníc (Julianne Mooreová). Stačilo ju zabiť, on sa však do nej zamiloval a namiesto smrti jej nadelil väzenie, z ktorého zdanlivo nebolo úniku. Silná čarodejnica sa ale dokázala dostať na slobodu a teraz zhromažďuje armádu svojich verných, aby sa pomstila za svoje pokorenie. A to nielen Gregorymu, ale všetkým, čo stoja na jeho strane. Aby Gregory neostal v boji osamotený, musí nájsť mýtmi opradeného Siedmeho syna, muža s mimoriadnymi schopnosťami. Vyvoleným je istý Tom Ward (Ben Barnes), lenže tento mladý farmár rozhodne nevyzerá ako legendárny bojovník a veľa toho zatiaľ nedokáže. V jeho rodokmeni sa však skrýva tajomstvo, ktoré Gregoryho presvedčí, že sa nemýli. Gregory s Tomom sa spoločne vydajú na púť po podivuhodných krajinách a čelia čoraz ťažším nepriateľom, ktorých proti nim posiela Kráľovná čarodejníc, aby získal dostatok času na prípravu a jej rastúca sila bola neporaziteľná. Proti mečom, odvahe a odhodlaniu dvoch spravodlivých mužov bude stáť mocná armáda netvorov a všemocná čierna mágia. (TV JOJ)

Dont

Ve všech ohledech průměrné až podprůměrné fantasy. Po vizuální stránce líbivé, ale nijak ohromující, scénář děravý jak cedník, smysl ten příběh dával jen při potlačení veškerých snah přemýšlet nad ním. Dialogy vyloženě prostoduché a účelově poskládané, aby se film „někam“ posunoval. Režie tuctová, herci nebyli vůbec dotlačeni k tomu, aby zahráli něco víc, než jim role ukládala (platí zejména pro "prvoligové" Jeffa Bridgese a Julianne Moore). Navíc jsem tam viděl řadu věcí vykradených z jiných filmů. Finále naprosto odbyté. Celkově to nenabízí nic víc, než tupou popcornovou zábavu, která mě ničím nezaujala. ()

Moena

Kdyby fantasy snímků nebylo jako šafránu, tak by to byl takový průměr. Jelikož však není moc co průměrovat musím to trošku nadhodnotit. Pěkný koukatelný vizuál, postavený na chabé kostřičce příběhu a narychlo načrtnuté mytologie. Člověk se tam trochu neubrání té lehké podobnosti se Zaklínačem. Mohla z toho být pěkná TV minisérie o lovu příšer. Takhle než se během té hodinky a půl všichni představí a všechno se (letmo) vysvětlí, tak je najednou konec. ()

dee-key

Tři, ale lavíruje to spíš k tý dvojce. Že to bude plné klišé, to jsem tušil už z plakátu, ale pořád jsem čekal, že to bude o něco lepší. Typicky předurčený hrdina se za hodinu naučí bojovat jako borec za deset let. Milostné vzplanutí se zdánlivou přítelkyní která je ale nakonec zdánlivá nepřítelkyně. A finální fight byl hanbou žánru. Opět se postavili ti nejkrutější řízci na světě proti zelenáčovi a jeho holce a neměli šanci. Ze začátku filmu jsem si říkal, že to bude pěkné béčko, ale ne. Ani Jeff to nezachraňuje, protože se ani moc nesnaží. Navíc některé ty efekty vypadají jako z Diabla, což by bylo fajn, kdyby ta hra nebyla stoletá. A víte co, ... já dám ty dvě. Už to nechci nikdy vidět. ()

maverick10

Rodina a laska v jakekoliv podobe opet vitezi nad nejmocnejsimi silami temnot. A z velmi temne fantasy je to spis Disneyovska rodina taskarice s Ivanou Andrlovou a dráčkem Mráčkem. Stereotypni filmova kostra kolem ktere je omotany scenar na kusu hadru, co pruvan odval uklizecce z chodby zakladni rómské skoly čar a kouzel čórování. ()

TheDon

Vůbec nechápu zdejší rádoby kapacity, kteří očividně asi viděli jinej film. Já jsem do toho šel po přečtení Verbalů, RedAKů s očekáváním, jaká to bude extra kravina. Kluci, nebyla. Je to naprosto pohodová koukatelná fantasy jízda, sice se slabším příběhem,ale Hobbit byl taky o hovně. Dobrej casting, potěšil Djimon, trikově zvládnutý naprosto bez větších chyb a že je to trochu předvídatelný? Dyť je to pohádka. 80% ()

Jigy

Velké zklamání. Tenhle film měl zajímavý potenciál i herecké obsazení, ale zůstal úplně nevyužit. Režie se zase jednou až příliš soustředila na efekty a zapomněla dát ději hlavu a patu a scénáři trochu výbušnosti a náboj. Výsledkem je celkem průměrné fantasy na které zapomenete stejně rychle jako zčerná obrazovka po vypnutí. ()

M.i.k.e

čekal jsem bezduchou,tupou fantasy typu VanHelsinga a nakonec mě to vlastně příjemně překvapilo.Much je sice víc než v létě a celé je to takové naivní s až příliš uspěchaným a poměrně slabým finále,ale jako celek mě nakonec Sedmý syn pobavil.Nemyslím si,že bych ho sice musel vidět znova,ale na rozdíl třeba od už zmíněného VanHelsinga bych se toho nebál...70% ()

Giggo

Chcete se podívat na pořádnou fantasy, kde J. Bridges kosí čarodejnice a školí nového neporazitelného žáka? Tak nekoukejte na todle - Totální ztráta času. Furt jsem si říkal, až aspoň závěrečná bitva musí stát za to. Ne nemusí, vůbec nic se tam nestane. Film je od začátku chaotickej, bez vysvětlení toho co se děje a proč. Část informaci se dozvíte zhruba uprostřed, ale pohled na film to nezmění. Bridges vypadá celej film jako by si nacpal hubu jídlem a nemohl pořádně mluvit. Jak vše dopadne víte hned od počátku, ale furt doufáte, že cesta ke konci bude aspoň protkaná něčím lepším než jen prázdným tlacháním a souboji co skončí za 2 vteřiny. ()

Streeper

Efektů je ve filmu opravdu dost. Jeff Bridges sem tam řekne nějakou hlášku, u které jsem se upřímně zasmála. Bojové scény by mohli být propracovanější a Julianne Moore trochu přehrávala. Škoda, že příběh byl tak děravý a nebyl pečlivěji napsaný. ()

bourec

Tak tohle mě až na Alicii vůbec nebralo.Film se tady moc neohřeje,ale švédská kráska míří do mý topky.Jak Bodrov nacpal do svýho filmu hereckou ligu,to nevim.Ale ani to nepomohlo.Bez emocí,bez lepšího příběhu,jen slabej průměr.40%. ()

joker.george

Když jsou druhou nejlepší věcí závěrečné titulky, tak to není moc dobrá vizitka. Negativa se mi rozepisovat nechce, protože na ně nechci vzpomínat a opravdu nepotřebuji každých pár minut slyšet ,,sedmý syn". A kdyby to někoho zajímalo, tak tou první věcí je úvodní sekvence s Kitem Haringtonem. ()

Flaxik

Rozplývat se nad tupě čumící Alicí Vikanderovou a zcela ignorovat, že tam hrála Antje Traue, je jasná známka zamrznutí v postpubertální fascinaci hloupými kravkami. Jedna za pěkné přemnozí efektové (ale byla roztomilý) a ta druhá samozřejmě za Antje. ()

Nach

Jsem sedmý syn sedmého syna, který zdědil sedmiřadé geny kvůli nimž mám takové komplexy, že jsem začal psát sedmiřadý scénář géčkové kvality, který jsem poté nabídl sedmému režisérovi, jehož jsem jsem vyrušil na záchodové kabince. Ten dal dohromady sedm lidí, na efekty hodil sedm dolarů a vznikl tak na sedmý pokus Sedmý syn. A vy všichni na něj teď sedmkrát mrkněte, ať se zaplatí... 45% ()

dubinak

I já jsem navštívila silvestrovskou předpremiéru tohoto fantasy a byla jsem ráda, že jsem vybrala z celého programu zrovna toto, protože jsem předem neměla ani tušení, jak kvalitní to bude a žádné zahraniční ohlasy jsem nevyhledávala. Šla jsem do toho prostě naslepo a nakonec se to vyplatilo. Jediným mínusem je tady asi občas trochu rozviklaný scénář a lehká předvídatelnost. To je první bod. Za druhé jsem ten příběh tolik neprožívala, tzn. že jsem se nepřistihla, jak třeba napjatě sedím a hltám každé slovo. Zkoukla jsem to tak nějak bez zájmu. Za to možná taky může hlavní mladý hrdina, který mi nebyl téměř vůbec sympatický. Herecké výkony byly jinak velice dobré. Známé tváře Julianne a Jeffa moc potěšily. Potěšením také byly CGI efekty, které nebyly vůbec špatné, žádná lacinost. Seventh Son sice nepatří k těm nejvelkolepějším fantasy filmům, ale určitě nelituju, že jsem silvestrovský večer strávila zrovna s ním. ()

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Super Bowl je každoročním svátkem nejen pro fanoušky amerického fotbalu, ale také filmu. Studia totiž utrácejí miliony dolarů za to, aby mohla mezi reklamy procpat své půlminutové TV spoty, obvykle… (viac)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Produkční společnost Legendary Pictures založil v roce 2000 „vlk z Wall Street" Thomas Tull poté, co shromáždil 500 milionů dolarů z kapes soukromých investorů. Legendary podepsalo smlouvu se studiem… (viac)