Lúpež po taliansky

• Česko Prácička v Itálii (viac)

Zlodejíčka Charlieho práve prepustili z väzenia a už rozmýšľa nad ďalšou akciou. Vymyslí plán na krádež štyroch miliónov libier v zlate, ktoré sú dopravované do talianskeho Turína z Číny, a to všetko priamo pred očami mafie. Na svoju lúpež však potrebuje peniaze... (STV)

josieaddms

Povedené! Právě proto, že si to nehrálo na žádný silácký film, plný geniálních lumpů, fešáckých mafiánů, a nesmrtelných hrdinů, vyhoupl se daleko výše, než právě ty drsňácké akční krimi-komedie. Banda šikovně nešikovných lupičů v čele s nezapomenutelným Michaelem Cainem (Který mimochodem naprosto skvěle vypadá) dostanou akci roku, velký balík peněz v Itálii. A my jen celou dobu sledujeme jeho počínání, zaslechneme nejslavnější hlášku té doby, (You're only supposed to blow the bloody doors off) která je už sama od sebe pádným důvodem proč si tuhle vtipnou oddechovku pustit. Většina lidí zřejmě vůbec nepochopila celý záměr filmu, ale mě je to jedno. Bylo to vtipné, nečekané, skvěle a originálně natočené, s naprosto nečekaným a vydařeným koncem. Postavy navíc nebyli sehraná tlupa naolejovaných bouchačů, ale parta normálních popletů, kteří nakonec dokázali nedokazatelné. I když nešlo vše podle plánu, no, však se podívejte sami. Navíc mne strašně potěšila přítomnost Noela Cowarda, a samozřejmě jsem si všimla hudební narážky na Mad Dogs and Englishman, za což si snímek určitě zaslouží i čtvrtou hvězdičku. ()

dodona

Veľmi podarená inšpirácia pre film z 2003. Michael Caine je tu proste na jednotku a ostatní mu veľmi slušne sekundujú. Je to britské, sofistikované a zábavné. ()

Inozuka

Mám moc rád Michaela Caina, mám rád britské filmy a mám rád šedesátá a sedmdesátá léta, takže na Italian Job jsem se fakt těšil. Ale nakonec musím konstatovat, že remake filmu v podobě Loupeže po italsku byl zkrátka lepší. Možná celkový zážitek shazoval podivný Cainův dabing, který mi k němu moc nešel, možná pár nelogičností a možná také vtipný, ale podivně seknutý konec... Ač nebylo špatné, hody se nekonaly, spíš takový pouliční fast food. ()

Likan7

Tady se zub času projevil hodně. Na dnešní poměry totálně nežáživná komediální kriminálka, která není vtipná, akční ani nějakým způsobem strhující. Za pár týdnů se mi bude vybavovat jen nudná závěrečná honička a vynikající závěr, který výsledný dojem trochu napravuje. ()

fridge

Jako první jsem viděl (samozřejmě) remake, které je zpracované po americku. Úplně. Původní Italian Job se hlavně odehrává v Itálii, hlavní roli hraje skvělý Michael Caine a humorem se to řadí někam mezi Monty Pythony a Jean-Paul Belmonda. Jedna hvězda mínus za nepříliš prokreslené charaktery, druhá za *SPOILER ALERT* veeeelmi klišovitý konec a jedna plus za naprosto neopakovatelnou záchodovou scénu *END SPOILER ALERT* . ()

Marator

Opravdu stylový film.Výborné intro po kterém mi píseň On Days Like These zní nekonečně dlouho v uších. Dlouhé a zábavné honičky Miniautíček, propracovaný plán loupeže a nejasný konec. Vše podle mého gusta. Palec nahoru dávám také tomu, že si ve filmu zahrál i Alexander Dubček s Marlonem Brandem a Bobem Dylanem. Sice jen na plakátě, ale i to se cení :-) Jediná kaňka je Michael Caine, kterého jsem v té době ještě moc nemusel a trapné skandování ve věznici "Bridger, Bringer!" ()

Duke90

Tak za tu super stylovou honičku nakonec 4 hvězdy dám, ale bylo to slabší než jsem čekal. Závěr dokázal i trochu naštvat, když si chlapci svůj lup tak poctivě "vydřeli", ale i v tom nejpromyšlenějším plánu mohou nastat situace, se kterými se zkrátka nepočítalo. ()

maeb

Cely film je v podstate dost prumerny, ale zaverecna originalni honicka v ulicich Turina s mini-coopery veskere mozne duvody k nespokojenosti spolehlive prebije. ()

vitac.

Řádně švihlej lupičskej film. Byl jsem tak zmaten, že jsem byl přesvědčený, že se jdu koukat na remake... a hle, on se z toho vyklubal originál:) Britský humor můžu, pěkná stará auta také, krásky v mini a biki víc než oba předchozí koncepty dohromady, takže v tomto všem jsem spokojen. Závěrečná honička se mi zdála trošku zdlouhavá, ale konec ji napravil. Dám tři hvězdičky, je to svérázný film, který asi úplně každému nesedne - mně sednul částečně. ()

subic

To ještě bylo v době, kdy i gangsteři chodili v oblecích. Nebýt té poslední scény s autobusem, tak bych tomu dal snad i o frčku míň, protože útěk ve 3 Mini v ulicích Turína je docela nuda, všechno vyšlo tak nějak až moc hladce. 70% ()

Jehan

Pro milovníky 60. let povinná záležitost! Vizuální obžerství založené na setkání italského a britského dobového designu a mentality. Ovšem s těmi krásnými auty (a že byla tehdy ta auta skutečně KRÁSNÁ!) se tam zachází příšerně!! Kdo má rád Michaela Caina (jako já), tak ten si pošmákne zcela mimořádně; je báječně mladý a báječně britský v tom dnes již starém slova smyslu. Jako bonus dnes již pozapomenutý Benny Hill. ()

MirkaP

Příjemné, mírně nudné, pak se konečně pustí do práce a hned je to lepší. Honička super, konec ale poněkud... geniální? debilní? Spíš to druhé ()

Stejšn

Film je kokotina a je dost o ničem. Že v něm samoúčelně a naprosto zbytečně zničili spousty aut, budiž. Tenkrát to bylo moderní. Ale že celá ta akce, která se půlku filmu buduje (kecáním) nakonec nemá hlavu ani patu... ne, nelíbilo. ()

PAVLIS

50% U tohoto filmu můžu doporučit k vidění jen poslední půlhodinu, kde se snaží tři maličké Mini Coopery vcelku zábavným způsobem ujet z Turína, završenou v tomto žánru neobvykle nejednoznačným koncem. Hodina před tím je ale nudná a nezajímavá příprava na loupež, takže jako celek film bohužel vůbec nefunguje. ()

JosefTomas

Skvěle napsané, zrežírované, loupež přímo skvělá, délka nijak moc dlouhá a herecky perfektně obsazené. Takový film, který nenutí k zamyšlení, ale je radost na něho koukat a s pořádnou dávkou humoru, je tento film skvělou podívanou, přestože už není nejnovější. ()

ostravak30

Prácička v Itálii je komedie, která je nejzábavnější během příprav na samotnou loupež. Skoro by se dalo říct, že ani tahle skupina různorodých lidí, a to i co se intelektu týče, nemůže dohromady zvládnout něco tak náročného jako je takovýto složitý plán. Samotný zločin pak zaujme určitě milovníky aut, protože těch je tu požehnaně a i automobilová honička není nezajímavá. Pravda ale je, že je to komedie a tak je nutno ji brát. Jinak by se totiž naskýtala celá řada otázek nad (ne)schopností italské policie vyrazit kamionem dveře nebo zábavností italské mafie, která své protivníky mohla jednoduše zlikvidovat. I když je konec otevřený, film naštěstí nepřesáhne tu magickou hranici nudy, kterou by delší stopáž asi napadala jako vir. ()

mauik

Asi som to pozeral v zlej dobe alebo nalade. Ale nudil som sa. Straasne som sa nudil. Az tak, ze som porusil svoje pravidlo a nedopozeral som to do konca. A teda asi ani nemam pravo film hodnotit. Co uz... ()

harycek

Na dobu vzniku velmi povedený filmeček, krásné honičky minicooperů , dopravní zácpa ve městě a i jiné perličky: A i po těch 49 letech tento film má šťávu a spád!!Jednoduše je to pěkná "Prácička"!!!!!!! ()