Tento snímek je druhým z trilogie filmů natočených na motivy knih o Harrym Palmerovi z pera Lena Deightona. Stejně jako v prvním snímku ztvárnil Michael Caine Palmera – obrýleného a poněkud pochybného britského agenta. Palmer je vyslán do Berlína, aby zkontroloval vysoce podezřelého zběha: sovětského plukovníka Stoka. Ukáže se, že jeho smrt byl podvod a od Palmera se očekává, že vyřeší zmizení údajné mrtvoly. Jenže když odhalí víc, začne být hra pěkně složitá. (oficiálny text distribútora)

Angelopul

Agenta Palmera mám mnohem radši než jeho nafrněného a snobského kolegu Bonda. POHŘEB V BERLÍNĚ je asi nejlepším ze série, o řád zábavnější než první Palmer (PŘÍPAD IPCRESS), je zde větší porce typicky britského humoru a příběh také mnohem lépe odsejpá. Jsou to dále pak perfektně vykreslené a ztvárněné postavy, např. ruského plukovníka Stoka, německého mafiána Kreutzmana, nebo rozčilujícího se komisaře Reinhardta, rafinovaná akce a úžasná atmosféra Berlína šedesátých let co dělají z tohoto filmu jednu z nejlepších agenťáren své doby. "A teď pojď zpátky do postele miláčku, protože v kuchyni za moc nestojíš". ()

mortak

Příběhem naprosto průměrné špionážní béčko (i když jak je u Palmera zvykem, Rusové jsou spíš ti dobří), ale Hamiltonovi se podařilo namíchat a protřepat ten správný mix napětí a suše hláškujícího Caineho. Z trojice Palmerů s mladým Cainem ten nejlepší, ()

majo25

Pokračovanie o agentovi Palmerovi už vykazuje viac podobné znaky s bondovkami. Príbeh sa točí v inej krajine, ešte k tomu komunistickej, takže to má svojskú atmosféru. Dé-dé-er bola vtedy v kurze. Suchý britský humor preskupuje celý film a po vzore prvého filmu v ňom chýba akékoľvek napätie. Ale na nudu sa sťažovať nemožno. Scéna, kde prevádzajú rakvu cez most je fanúšikom seriálu MacGyver veľmi dobre známa. Takmer kompletne bola vystrihnutá z tohoto filmu. V MacGyverovi končila tak, že rakvu vyhodili do rieky a Mac odfrčal na drevenom vodnom skútri, ktorý tvoril trup onej rakvy. ()

andrii

Jedna rakev stačit nebude. Připravte si kondolence, smuteční stuhy a věnce. Kdo jde proti zdi - těch dezertérů, obětí. Postav jako na orloji, a pak se v nich vyznejte jako v hokeji. Objeví se, zmizí, za nimi zavlají jen černé kabáty. Čára rozděluje hráče, na falešné podezřelé, pravé podvodníky. On z pozice vyšetřujícího agenta - intelektuála vystrojuje ceremoniál stínů, je pánem situace se zpětnými zrcátky, a když je odkrytá brána, suchým humorem dohrává slovní smeče. ()

farmnf

Rozjezd dobrý, samé anglické vtipkování. Pak to ovšem kleslo do Bondovské složité slátaniny, kde nikdo neví, kdo je kdo a herec vlastně neví, kdo by věděl, koho by vlastně měl hrát, pokud herec ví kdo je. ()

hanagi

Poctivý špionážní thriller z časů, kdy nepřítel byl jasně daný a britský agent (ať už obrýlený anebo s ostřížím zrakem) všem těm hajzlíkům z východu (anebo fašounům unikajícím před spravedlností) s přehledem nakopal prdel. Miluju pasáž s pohřebními vozy - ta by se Mistru Alfredovi určitě líbila. ()

JohnSmith

Další příběh agenta Palmera, kterého si opět s chutí zahrál Michael Caine. Spousta zvratů, zajímavé prostředí Berlína a klasická špionáž bez přehršle akce. ()

Autogram

Britský tajný agent, to nie je len ten s číslom v mene, ale aj Michael Caine. V rozdelenom Berlíne je to síce zaujímavé lokáciami, ale v príbehu je to len priemerná bondovka. ()

ZkuKol

Berlín Harrymu Palmerovi svědčí, celá atmosféra tohoto studenou válkou postihnutého města přesně odpovídá chladnosti a cynismu hlavní postavy. Děj je zajímavější a tempo vyprávění rychlejší než u Ipcress File. Hudba je příjemně vlezlá, s holkama to mají britští agenti předplacené a Caine nezklame... ()

F.W.Colqhoun

I'm not killing anybody in cold blood. Nimbus Harryho Palmera, toť měsíční odlesk superhrdinské záře 007. Nezanedbatelný díl potěšení možná nejlepšího špionážního filmu Guye Hamiltona spočívá v průběžném srovnávání hlavní postavy, zlodějíčka ve službách MI6, obrýleného a mastroiannovsky nejistého, který musí škemrat o 800£ na nové auto od "M", s kýmsi, kdo si chodí pro libovolné obnosy do nejbližšího kasina. Pohřeb tuto služebnost flemmingovské frančíze paradoxně nemá zapotřebí. Zápletka si nezadá se cynickými, vícevrstevnatými hádankami Johna le Carré. Ženy jsou krásné a krásně proradné a cockney charisma Michaela Cainea vynáší i přes všechnu zranitelnost jeho postavu do sfér, jež byly některým bondovským představitelům nedostupné. (Tím nemyslím jen Lazenbyho.) Příběh okolo příprav smutečního obřadu rámuje scéna Berlína čtyři roky staršího než první syntezátor Kraftwerk; z bod, kdy Bowie zkoušel prorazit s pseudo-folkovými šlágry Rubber Band či London Boys a Angele Merkelové do vstupu k východoněmeckým svazákům scházely plné dva roky. Neonový líc na rubu z padesáti odstínu šedi, spájený jizvou zdi, snímá Otto Heller tak úchvatně, jakoby očekával kanálové zjevení Třetího muže. Právě se dozvídám, že třetího Palmera natočil Ken Russell. Nemohu být zvědavější. ()

Disease

Hodně velké překvapení. Špionážní thriller, který není přepálený jako bondovky, ale zároveň je vtipný tím způsobem, jakým by měly bondovky být. ()

Mardoša

Skvělý kriminální thriller ve stylu raných bondovek! (S nimiž ho ostatně spojuje jméno režiséra a producenta.) Narozdíl od 007 je ale Cainův agent mnohem zranitelnější, méně světácký a nedisponuje žádnými technologickými vychytávkami. Podobné je napětí, intriky a hlavně neodolatelně suchý britský humor. Celý snímek podtrhuje ponurá atmosféra rozděleného Berlína. ()

RakeW

Mladý Caine si mě získal v Carterovi a v každém dalším filmu, který se mi s ním poštěstí zkouknout, jen potvrzuje svou předurčenost k "ultimate badass" rolím. K tomu skvělá atmosféra, jeden sympatický komouš a krásně překombinovaný (ale ne těžko pochopitelný) příběh, jehož hlavní předností je téměř absolutní absence nějakých nelogičností (snad až na jednu, ale možná jsem něco přehlédl). Jo a záběry "přes zeď" mají fakt šťávu. ()

Wolvie

Žánrová jistota s klasicky famózně charismatickým Michaelem Cainem a řemeslně jistým Hamiltonem na režijní sesli.Pro mě vlastně víc než bondovky. ()

druhaveta

Caineův Palmer je klasa: cynik s vizáží slušného hocha, neúmorný womanizer, pobavený hochštapler v zrcadlovém bludišti špionážní byrokracie (a Pohřeb v Berlíně je ještě o něco lepší než Případ Ipcress - vyvanula lehce pulpová křiklavost, přibylo chladného podrazáctví). ()

josieaddms

První dva Palmerové jsou nejlepší. Atmosféra šedesátých let, poválečného Berlínu ještě rozděleného hrozivou zdí, musí čelit nebezpečí, a proto se tam objeví Harry a snaží se odhalit všechny podezřelé plány. Zápletka je velmi dobře promyšlená, má to vtip, příjemně to ubíhá, a svým způsobem to i tak nějak paroduje vážně pojaté špionské filmy. Je to takový bonbónek, a to do všech směrů. I když se to nebere úplně vážně, není to fraška a je tam opravdu nad čím přemýšlet. Michael Caine je v téhle roli naprostá dokonalost. Pro tenhle film budu mít vždycky slabost. ()

SAINTS

Mierne filmove sklamanie.Asi moje očakavania boli privysoke a tento snimok ma tak mierne sklamal.Zapletka je až priliš prekombinovana,filmu sice nechyba suchy britsky humor a tajny agenti ale vysledok je len priemerny.Dalo sa z toho vytažit viac. ()