Ako si vycvičiť draka

• Slovensko Ako vycvičiť draka (viac)

Na malom ostrovčeku Berk, ďaleko na severe, sa zbytočne s ničím a nikým neokolkuje. Nečudo, šialene silní Vikingovia, ktorí tu žijú, totiž musia svoje domovy denno-denne chrániť pred nájazdmi divokých a krvilačných drakov, ktorí im robia zo života peklo! Aj neduživý tínedžer Štikút je, pochopiteľne, obrovským fanúšikom lovcov drakov a jedného dňa by sa sám rád stal jedným z nich, no nanešťastie mu to so zbraňami veľmi nejde. Ehm, na rovinu – má v tomto smere obe ruky ľavé! No keďže jeho otec nie je nik iný, ako Chladnobrv obrovský, náčelník kmeňa Vikingov a známy drakobijca, musí sa Štikút bez debaty priučiť i drsnému umeniu boja Vikingov. Lenže skôr, než sa Štikút, ktorý je mimochodom tiež nadšený a všetkými masťami mazaný vynálezca, vôbec môže v tomto obávanom „študijnom odbore“ čo i len začať vzdelávať, zaútočí na jeho rodnú dedinu dračia armáda! Štikút v tom vidí jedinečnú šancu poraziť niektorého z drakov a zachrániť tak otcovu dobrú povesť a dorásť do jeho nekonečne veľkých šľapají. Vďaka veľkej odvahe a bystrej hlave sa mu skutočne podarí zostreliť jedného z nočných tieňov – azda najnebezpečnejšieho dračieho druhu. No namiesto toho, aby sa so svojím úctyhodným úlovkom pochválil otcovi, sa Štikút s nočným tieňom spriatelí. A toto priateľstvo obráti Štikútov svet hore nohami! Viking, ktorý má za kamaráta draka? Tým predsa hanobí vikinskú česť, ktorú si jeho otec cení nadovšetko... (TV Markíza)

kjakob

Tak dobře jsem se u animáku nebavil snad od prvního Shreka. Navíc silné emoce byly z filmu cítit po celou dobu a to je u animáku něco, co se jen tak nevidí. Film pro všechny věkové kategorie. ()

Tommy.D

Tak, jak většinou animáky nemusím, se mi tenhle líbil. Sakra, já bych tohle chtěl vidět, když mi bylo 10. Instant happiness. ()

chelseaman22

Opravdu skvostný animák, který se hravě vyrovná Shrekovi či Hledá se Nemo. Jak vycvičit draka se mi ale zdá o chloupek lepším, než jeho konkurenti. Máme tu tradiční motiv (opět snad každý ví, jak dějstí dopadne), tradiční zápletku a tradiční vyvrcholení. Avšak je tu něco, co dává filmu na větší kráse a na lesku. Tímto faktorem je opravdu brilantní animace. 90% ()

filmmovier

Nejepičtější fantasy film od dob Pána prstenů... Další dokonalý animák od Pixaru. neskutečně originální, neskutečně zábavný i napínavý i dramatický... Hudba je epická, animace je epická (v tomto filmu obzvlášť) a konec stojí za to. Povedl se i český dabing a film mi přinesl spoustu nezapomenutelných momentů. Tohle fakt musíte vidět a asi bych se tady nevyzpovídal z toho, jak moc je ten film úžasný. Za 100% tedy bude stačit. ()

JimmyII

Strašně příjemná, fantaskní a akční pohádka, která si prostě pět hvězdiček zaslouží už jen proto, že stoprocentně plní svůj účel. Draci jsou nápadití, vikingové se skotským (nebo jakým) přízvukem nemají chybu, animace má styl a hudba to jen podtrhuje! ()

Mrkvič

V kině paráda i bez 3D. Vidět na velkém plátně tu obrovskou létající godzilu byl fakt zážitek. Zasmát se pořádně už nebylo čemu, protože těch pár vtípků se vyždímalo na upoutávky. Takže první hodina je tak nějak o ničem. Pěkná, milá, zábavná, ale s docela slabou sekundární grafikou a hlavně je to ždímání jednoho dvou nápadů pořád dokola. Když ale dojde na epické scény, je to bomba. Emoce, trošička napětí, skvěle natočené (nebo spíš vyrendrované) akční scény. Jen si na konci říkám, zda je zmrzačení hlavního hrdiny šťastný nápad. ()

st.jim

Od dob Falca, jsem si tak nic nepřál. Prosím, já chci taky takového dráčka. Sice je to tak jednoduché a předvídatelné, přesto úplně jiné a nijak laciné. Animák plný emocí, co dokážou chytit snad každého, který tenhle žánr miluje. Velmi milé a to jsem to neviděl ve 3D. ()

st.verka

Už nejsem malá a tak mě film nevzal na 100%, ale určitě ho doporučuji a snad bych ho i zařadila jako povinný. Perfektní návod na nekonfliktní řešení. Zase jednou jsou děti moudřejší než rodiče (v tomto případě spíš otcové). ()

žvanimírek

V případě How to train your dragon bych se vůbec nebál použítí slov "nejlepší" a "nejúžasnější"!!! Neviděl jsem lepší a úžasnější animovanej film. Vikingové? PECKA! Draci? PECKA! Hudba? PECKA! Akce? PECKA! Pocity z filmu? PECKA! A z toho plyne jasnejch "pět"! ()

honx

Dream Works se vytáhli. Tohle jsem fakt nečekal, jelikož kromě Shreka jsem většinou zvyklý na snímky směrované výhradně dětem. Moc pěkné vizuální zpracování, povedený scénář a v neposlední řadě opravdu překrásná hudba-troufám si říct, že u animáků jedna z nejlepších. ()

Dado

Pri troch animákoch za rok od Dreamworks sa dalo čakať, že aspoň jeden z nich bude skutočné, takmer bezchybné veľdielo. Kým v podaní Shrekovho epilógu to bol len lepší priemer a Megamozog aj napriek nesporným kvalitám nezožal hlavne u kritikov taký úspech ako výtvory od Pixaru, hneď prvý, ktorý sa z nich dostal do kín, splnil tieto moje očakávania. Ako vycvičiť draka oplýva skvelým príbehom, ktorý sa nezameriava až tak na deti, no snaží sa (a musím povedať, že úspešne) zaujať aj dospelých, animácie sú štandardne veľmi kvalitné, postavy zobrazené sympaticky. Pre mňa filmové prekvapenie a aj druhý najlepší animák roku 2010. Má len jednu smolu a to v tom, že Oscara za najlepší animovaný film mala už vopred vo vrecku tretia a záverečná časť Toy Story. Slovenský dabing je tak, ako u väčšiny animovaných filmov vynikajúci. (90%) ()

Karush

Vážnejší popritom akčný animák s vhodnými romantickými momentmi a s posolstvom v tej správnej miere. Skvelá animácia, hudba a jemný humor dáva zabudnúť nato, že podobný príbeh sme už mohli mnohokrá vidieť. ()

DivX

Nádherný animák o dracích, který na filmovém plátně určitě chyběl. Dokonalá animace i scénář. Filmem se prolíná jak vtip tak drama a určitě se vyrovná starším kusům jako jsou Shrek či Lví král. 85% (DĚJ **** AKCE ** DRAMA * VTIP *** HUDBA ** ANIMACE *****) IMDb.com: 8,2/10 ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (viac)

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Je veškerá fantazie v Hollywoodu definitivně mrtvá? Možná. Následující oznámení ale rozhodně nepomáhá přesvědčit veřejnost o opaku, studio Universal Pictures totiž oznámilo, že chystá hraný remake… (viac)

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům