Ako si vycvičiť draka

• Slovensko Ako vycvičiť draka (viac)

Na malom ostrovčeku Berk, ďaleko na severe, sa zbytočne s ničím a nikým neokolkuje. Nečudo, šialene silní Vikingovia, ktorí tu žijú, totiž musia svoje domovy denno-denne chrániť pred nájazdmi divokých a krvilačných drakov, ktorí im robia zo života peklo! Aj neduživý tínedžer Štikút je, pochopiteľne, obrovským fanúšikom lovcov drakov a jedného dňa by sa sám rád stal jedným z nich, no nanešťastie mu to so zbraňami veľmi nejde. Ehm, na rovinu – má v tomto smere obe ruky ľavé! No keďže jeho otec nie je nik iný, ako Chladnobrv obrovský, náčelník kmeňa Vikingov a známy drakobijca, musí sa Štikút bez debaty priučiť i drsnému umeniu boja Vikingov. Lenže skôr, než sa Štikút, ktorý je mimochodom tiež nadšený a všetkými masťami mazaný vynálezca, vôbec môže v tomto obávanom „študijnom odbore“ čo i len začať vzdelávať, zaútočí na jeho rodnú dedinu dračia armáda! Štikút v tom vidí jedinečnú šancu poraziť niektorého z drakov a zachrániť tak otcovu dobrú povesť a dorásť do jeho nekonečne veľkých šľapají. Vďaka veľkej odvahe a bystrej hlave sa mu skutočne podarí zostreliť jedného z nočných tieňov – azda najnebezpečnejšieho dračieho druhu. No namiesto toho, aby sa so svojím úctyhodným úlovkom pochválil otcovi, sa Štikút s nočným tieňom spriatelí. A toto priateľstvo obráti Štikútov svet hore nohami! Viking, ktorý má za kamaráta draka? Tým predsa hanobí vikinskú česť, ktorú si jeho otec cení nadovšetko... (TV Markíza)

MiaMoonlight

Přiznávám, že jsem film neviděla v té úplně nejlepší kvalitě, ale i přes to mě naprosto okouzlil. Konec filmu není typický happyend, to mě vážně zaujalo. A dráček se zelenýma očima je šíleně roztomilý a jen co sem film dokoukala prohlásila sem, že ho chci domů. Nemám problém dát filmu pět hvězdiček, určitě budu klidně spát..:)) ()

Houda666

3D modelári a animátori odviedli vynikajúcu prácu na tomto snímku ... niekotrí draci sú rozkošní. Scenár však výrazne zaostáva ... je veľmi chudobný a človek vie presne ako celý film skončí už po pár minútach sledovania. Je však zrejme určený pre mladšieho diváka, ktorý ho určite ocení. Moje hodnotenie: 70% ()

mohamedsfinger

Nádherný film plný fantazie, po kterém jsem z kina odcházel s pocitem, že musím mít vlastního dráčka. Zážitek z filmu mi trochu kazilo přerušení, které přišlo kvůli vápadku elktřiny (což ale není vina tvůrců) a taky trochu i dabing (který byl přesto celkem povedený), takže až se na to podívám znova v originále, možná tu hvězdu opravdu přidám. A nesmím zapomenout na velmi příjemný hudební doprovod a výborné závěrečné titulky. Na ty upozorňuju hlavně proto, že to bylo poprvé, co jsem viděl, že by i menší děti bez rodičů zůstaly sedět až do úplného konce. ()

Šakalík

Opravdu nádherná pohádka, která pohladí na duši. Hlavně teda ta první půlka, to jsem byl úplně nadšený. Bylo to perfektně odlehčené, jak se klučina postupně seznamoval s drakem a učil se na něm lítat, to bylo fakt dobrý! :-) Kdyby to tak pokračovalo celý film, měli bychom jednoznačně adepta na animák desetiletí. Jenomže ta druhá půlka je až moc akční (ten souboj s tím přerostlým drakem je už opravdu moc), no a samotný konec je i na pohádku moc happy a vlastně celkem i trapnej. Škoda. První půlka za pět, druhá za tři, takže celkově mi to vychází na ty čtyři hvězdy. ()

ZkuKol

Důkaz, že kvalitu příběhu z velké části určuje vypravěč. "Drak" totiž není nic nového na našich plánech, veškeré motivy, zvraty, episody, vedlejší linky už jsme tu viděli mnohokrát, ale režisérské duo je vypráví velmi svěže a vtipně. Nezdržují se s dlouhým představováním, do všeho jdou po hlavě a prakticky jsem jim daří bez sebemenšího zaváhání. Animace není vždy stoprocentní, ale voda, oči, vlasy a některé přírodní detaily hrají první ligu - na rozdíl od některých celků a lidských pohybů. Film není nikterak divácky omezený a žádná věková kategorie si nebude připadat ani chytřejší, ani hloupější, dohromady se naopak budou všichni skvěle bavit. Na opuštěném ostrově, v místech kde draci dávají dobrou noc, je vesnice, v níž žije podivuhodný mladík, jenž prožije příběh, jež všichni známe, ale rádi si ho užijeme ještě jednou... 80% ()

Soweek

Když na tohle šli na začátku roku Pixarovci do kina, muselo jim být jasný, že jsou letos se svym Toy Story 3 pěkně v prdeli. ()

slovan1

Zdejší srovnání s dětským nebo animovaným Avatarem mi sedí. Prostředí a různé druhy draků jsou vykresleny perfektně jako v Cameronově trháku. Samozřejmě s ohledem na mladší publikum a tvůrci si na dracích mohli popustit fantazii a udělat je vtipnějšími (viz drak "vepř"). Hudba byla perfektní, u každé scény výborně podtrhávala atmosféru. Nejedná se o film typu Shrek, kde by každý chrlil hlášku za hláškou ale i přesto je to příjemný filmek a vřele doporučuji. ()

BMAJTZ

Přiznávám, že jde o nadprůměrný animák s vtipem a hlavně nápadem. Rozhodně nejde o stokrát přovařenou látku, čímž u mě jenom získává. ()

KR4T4S

Lituju, že jsem neviděl ve 3D. Pro mě nejlepší animák roku, velké překvapení. "Kočičí" drak Bezzubka byl nejlépe animovanej z celého filmu, další body u mě pozbírali i ostatní draci - hlavě modrej "slepičí" drak, první vstup dětí do arény ala Scottův Gladiátor taky gut. Závěrečný souboj s královnou, nebo co to bylo, parádní. Brada mi spadla ale až při tom (pro mě docela hardcore -ve smyslu jaká nečekaná věc v animovaném filmu pro děti) konci. Hodně dobré. 85% ()

Dromed

Opět film u kterého nechápu hodnocení. 87%? To je trochu moc na průmněrný slaďoučký animák, u kterého se sem tam pousměju. Film je to dobrý pohodový, pohádka, zkonzumovat na vánoce u cukroví a zapomenout. Film, kterému dám 5 hvězd chci ale vidět znovu. Nevím co bych na tomhle chtěl zažít znovu? Tento film se sic může postavit vedlé animované klasiky jako je hledá se nemo, shrek atd. ale třeba s nedávným Toy Strory 3 se to nedá srovnat. ()

Cejny

Absolutně plný počet, za tu nejlepší dobrodružnou animárnu, kterou jsem letos viděl. Příběh o dracích mě naprosto dostal a parádně jsem se vžil do děje. Vše dokresluje nádherná animace severských ostrovů a povedení draci. Rozhodně nejlepší animák za posledních pár let. ()

LuciusWlk

Tuhle záležitost jsem pustil doma spíš jako kulisu a nakonec jsem u toho s dcerou proseděl celý příběh a jen se kochal!!! Jednoduchý příběh a i přes to, že jsem tušil jak to vše dopadne, náramně jsem se bavil. DreemWorks se vytáhli a ve 3D to musí být paráda. Navíc, s mou slabostí pro draky jsem samozřejmě toužil si jednoho taky osedlat :) Skvělé!!! ()

fruitbueno

Nádherný filmový zážitek, parádní a osvěžující zápletka, prostě nadšení na každé frontě a jako jeden z mála film, který přímo volá po 3D zpracování... Škoda, že jsem tu projekci nestihla, musel to být výborný zážitek... Neskutečně jsem tu pohádku prožívala a to mám od dětských let tak daleko jako do důchodu:-) ()

Yeosol

Už od roku 1995 jsem si strašně oblíbil CGI animáky, obzvlášť ty, který mají daleko větší váhu a hloubku než nějaký narychlo spíchnutý filmy, kterým jde hlavně o výdělek tučný sumy. Ale čas od času se najdou i takový, za kterými jde vidět nehorázná dřina, úsilí, smysl pro detail a hlavně radost a to si myslím, že je u animáků hodně důležitý a u tohohle to jde nádherně vidět. Absolutně žádný výtka. Plý počet. 5 ***** A pokud možno, jen tak dál DreamWorks. :-) ()

Sdoom

Co na tom, že je to předvídatelné, plné klasických pohádkových klišé a že to má ten nejhappyendovštější happy end. Když je to nádherně nakreslené, nasnímané, má to emoce, vtip, hezký příběh a především toho nejkrásnějšího draka, co jsem kdy viděl, nemám důvod takovému animáku nedat 5 hvězdiček. ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (viac)

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Je veškerá fantazie v Hollywoodu definitivně mrtvá? Možná. Následující oznámení ale rozhodně nepomáhá přesvědčit veřejnost o opaku, studio Universal Pictures totiž oznámilo, že chystá hraný remake… (viac)

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům