Chlapec v pruhovanom pyžame

• Česko Chlapec v pruhovaném pyžamu (viac)

Osmiletý Bruno je synem nacistického důstojníka, který je povýšen a poté odvelen z pohodlí Berlína do opuštěné oblasti na venkově. Bruno, jehož starší sestra už má jiné zájmy, se cítí osamělý a nemá si s kým hrát. Z nudy a ze zvědavosti neposlechne matčino varování, že se nemá vzdalovat od domu, a vydá se k nedaleké „farmě“. Netuší, že je to koncentrační tábor, kde se v praxi provádí „konečné řešení“ židovské otázky. Náhodou se však setká se stejně starým Shmuelem, který je oblečený do pruhovaného „pyžama“ stejně jako kuchař, který pro Brunovu rodinu vaří. Přestože chlapec na druhé straně plotu s ostnatým drátem žije úplně jiný život než Bruno, dvojice se skamarádí a Bruno si zvolna si začíná uvědomovat, jaký je doopravdy svět dospělých. Střet s realitou 2. světové války však pro oba chlapce končí tragicky… Drama podle románu Johna Boynea, jež ukazuje z neobvyklého pohledu brutalitu, nesmyslnost a zničující důsledky války, natočil režisér Mark Herman. (oficiálny text distribútora)

Mrkvič

Neotřelý způsob pohledu na stokrát viděné. Problematika židů viděna dětskýma očima zaujme v každé scéně. Je až neskutečný, jaký výkon Mark Herman vyždímal z tak malých herců. I ostatní postavy jsou svěle obsazené. Všechno má ideální načasování, a i kdyby někoho tak silný příběh nedostal, hudba ho definitivně musí položit. ()

Honzíno

Citlivě dávkovaný pop-art do čirého mainstreamu s brutálním koncem. Avšak ani v něm se tvůrci nevyvarovali všech klišé (déšť, bouřka). 75% ()

kinghome

Obrovský zážitek. Takový film na takové téma jsem ještě neviděl. Nejdříve jsem hodnotil 80% ale po 3 měsících na ten film musím pořád myslet. Hlavně na ten konec. Úžasnej film s dojemným koncem. ()

karlik4801

Jediné co tady opravdu funguje je konec. Do té doby je napůl hezký film o dvou kamarádech, kdežto jeden z nich má smůlu, protože je žid. Není to nijak zvlášť oslnivě provedený příběh, mě se to nedotklo. Ne že bych se nudil, ale jako zábavu, nebo zajímavý film bych si to už nepustil. Jinak role chlapce za plotem byla přesvědčivě ztvárněná. Nevím, kde se to v tom klukovi vzalo, aby se tak vžil do role. ()

Lachtaan

Válečné drama, velmi podrobně vykreslující zákoutí holokaustu zase trochu jinak. Ověnčené o správný casting a zápletku temně smutnou, až bere za srdce. Nebudu onen konec vychvalovat jako zázrak mezi jinými snímky z koncentračních táborů, síla to ale byla. To si musí každý, koho by film lákal, zažít sám. ()

Ryuuhei

Ryzí film o přátelství na život, i na smrt - lépe to snad ani říct nejde. Téma skvěle pracovalo s takovou tou dětskou naivitou, ještě neovlivněnou propagandou druhé světové, která nicméně rozumově zvítězila nad tím vším špatným a nelogickým. Pomalejší rozjezd, lehce uvolněnější téma, ale se vší úctou k úzkosti, která za oné doby vládla. ()

KRYSIOPICE

Válečný? ne. Drama? taky ne. Naivní pohádka? to spíš. Schematický kýč, Braková literatura, která je otrocky zrežírovaná a otrocky zahraná. Prakticky všechny atributy co dělají kvalitní film filmem tady chybí. Jasně Holokaust je silné téma, takže dokáže prakticky zaručeně vyždímat emoce, ikdyž knížka je stupidní a režiser neumí. Někdo u toho bude brečet, stejně tak bude brečet nad nějakou telenovelou, pokud mu to někdo jiný nezkazí tím, že mu připomene, že se dívá na škvár. ()

Javad

Na tému koncentračných táborov, holocaustu a druhej svetovej vojny vôbec sa točí málo kvalitných filmov, no aj Chlapec v pruhovanom pyžame je len trochu lepší priemer. Má perfektný námet no akosi to nevie využiť. ()

_DAVE_

Velmi zajímavé drama, které se zpočátku tváří velmi nevině, nicméně postupem času začíná atmosféra houstnout a samotný konec znamená velmi zásadní a silný vrchol celého filmu - určitě tedy pro kohokoli, kdo je rodič. ()

ivan bohatyr

Velice povedený snímek, výstižné pojetí tohoto téma, celkové situace za války, morálky a hlavně snahy o ovlivnění myšlení lidí a jejich názoru. Doporučil bych každému, kdo se o toto zajímá nebo se chce dozvědět více. Film určitě poskytne i dobré doplňovací informace z historie. I když naivní pohled dětí na tuto situaci se mi nezdál úplně ideální. Hlavně neodcházet před koncem. ()

BoncheR

Holocaus poňatý z inej perspektívy. Nie zlé, ale aj trošku smutné. Aj keď sa tu nachádzajú isté nepravdepodobné prvky, nič to nezmenilo na filmovom zážitku . ()

venison

David Thewlis opět zazářil tentokrát jako ortodoxní fašista. Příběh jeho syna je netradičním pojetím hrůzy koncentračního tábora během II. světové války.. Škoda, že tento film tak nějak vyšuměl.. :-( ()

noriaki

Neuvěřitelně silný film. Ze začátku působí nenápadně a naivně, ale postupně se mírumilovnost vytratí a divák začne tušit tragický konec. Vše lemují výborné herecké výkony, zvláště Jack Scanlon v roli Schmuela je skvělý. Obrovským plusem je výtečná hudba Jamese Hornera, díky které jsem na konci ani nedýchal. Další perla britské kinematografie. ()

Tereszka33

Pořád celý film věříte a doufáte, že to skončí dle vašich představ. Díváte se skrz plot na toho plešatého kloučka a věříte, že to nemůže dopadnout jinak než dobře. ()

Pavlínka9

Povinně bych co nejvíce lidem nakázala tento film vidět. Dětský svět a krutá realita - to je i tak málo z toho, co v tomto filmu je. Od začátku mě to zaujalo a táhlo mě to vlastně celou dobu. Asa Butterfield je neuvěřitelný od první vteřiny co jsem ho viděla...Tohle se nedá prostě popsat - to je potřeba vidět...A ten závěr... ()

Pump

Když někdo dělá film z prostředí vyhlazovacích táborů neměl by spoléhat na tupou masu neznalých diváků tak, jako tento snímek. Toto je spíše pohádka se smutným koncem. Ožehavých témat se příliš nedotkne a na závěr se dostane na jakousi "boží spravedlnost a zároveň trest". Příběh má nevyužitý potenciál a pro mě je velkým zklamáním pro srovnání uvedu příklad. Kdyby někdo natočil Pána prstenů na Karlštejně s českými herci a pod vedením Juraje Jakubiska, výsledek by byl podobný jako promrhané téma ve filmu "Chlapec v pruhovaném pyžamu". ()

Scorsese zavrhl Di Capria

Scorsese zavrhl Di Capria

18.03.2010

Neměl ale na výběr. Hrdina jeho nového filmu totiž bude mít pouhých 12 let, a přestože je Leo „věčný kluk“, tohle bychom mu asi neuvěřili. A tak se Marty musí alespoň dočasně vzdát svého oblíbeného… (viac)