James Bond: Skyfall

James Bond (Daniel Craig) musí tentoraz podrobiť skúške svoju lojalitu k nadriadenej šéfke M, ochrániť ju pred osobným nepriateľom a zneškodniť narastajúcu hrozbu globálneho počítačovému terorizmu. Pátranie po geniálnom kyberteroristovi, ktorý britskú tajnú službu ohrozuje v priamo v jej srdci, má tentoraz pre Bonda výsostne osobný charakter. Démonický zloduch je bývalým špičkovým agentom MI6, ktorý sa chce pomstiť svojej niekdajšej nadriadenej M za jej hriechy z minulosti spojené s materskou zradou. Značne rozporuplný vzťah s M má aj Bond, ktorému sa šéfka takisto stala akousi náhradnou matkou za rodičov, ktorý zahynuli, keď bol malý. Jeho trauma z detstva je o to silnejšia, že sa rozhodujúci boj o M odohráva na opustenom škótskom rodinnom sídle Skyfall, kde sú Bondovi rodičia pochovaní. (TV JOJ)

Epco

Bond pokračuje cestičkou, ktorú si pomaly prešľapáva od Casino Royale. Viac dramatické, viac osobné a samotný Bond je viac človekom ako značkou. Otázka je sadne to každému? Prípadne je to ešte stále ten istý Bond akého nám tvorcovia servírujú posledných 50 rokov? Nie film určite nesadne každému, určite bude veľa tých čo bude brblať na jeho dĺžku, tempo a pod. A áno Bond ostáva stále svoj, a momentálne dospel a to spôsobom pred ktorým treba pokorne zložiť klobúk z hlavy a na znak úctu pokývať hlavou. Zásluhou režiséra, ktorý vedie hercov pevnou rukou sú nám odhaľované nové rozmery starých známych postáv a motívy doposiaľ ukryté. Kruh sa uzavrel a ostáva len čakať čo bude ďalej. ()

Sickboy

Same Mendesi, kdyz nechces tocit bondovku tak ji prosim netoc. Bylo to drama, ale nebyl to Bond. K "dokonalosti" uz by chybely jen flashbacky do Bondova detstvi. Tahle tvurci invence nefunguje. ()

klerr

Skyfall mě velice zklamal a nezachránilo ho ani velké plátno IMAXu. Film byl nadměrně dlouhý, určitě by potřeboval značně prostříhat. Některé scény nedávali smysl - proč se Bond rozhodl jet sám s M někam do Skotska? Aby se tam lépe ubránil hordě přívrženců Silva? To asi těžko. Scénárista nás chtěl očividně jen potěšit krásnou skotskou krajinou a tajemným Bondovým rodným domem. A takových scén je tam mnoho. Nehledě na technologické absurdity. Je to proto opravdu jen těžko uvěřitelný film, jen kvůli efektním scénám, a to je škoda. Za mě 75%. ()

tixi

Tretie pokračovanie Bonda s Danielom Craigom je zároveň aj to najlepšie čo nám Bond doteraz ponuknul.Dych vyrážajúca akcia,exotika,krásne ženy a Javier Bardem ako hlavný zloduch je hravý a samopašný,no pritom nesmierne nebezpečný a záhadný.23 Bondovka je inteligentná,výrazne britská a predstavuje doslova nové vzkriesenie legendárneho filmového agenta95%. ()

AnimalMother

Vynikající bondovka, ale s tím co se psalo v některých review, že se jedná o nejlepší bondovku dekády, nemůžu souhlasit. Casino Royale pro mě zůstává nepřekonáno (z Craigovek). Skyfall bych rozdělil na tři části. Istanbul, Čína, Skotsko. První třetina je velmi dobrá a připomíná Quantum of Solace. Megalomanská akce, rychlý střih, ale stále bondovský feel (úprava rukávů po skoku do vlaku, stínový souboj na pozadí neonové záře). Druhá třetina ,od té doby kdy Bond shodí vous až po odchod z Bardemova ostrova je jedna z nejlepších pasáží v bondovské historii, fantastická, úžasná, okouzlující a je to přesně takové, jaké by to podle mě mělo být (Bond ve vysoké společnosti, exotika, záporák jak řemen). V poslední Skotské třetině jde ale veškerá high society a elegance do kopru a je to tvrdá (nicméně výborně natočená) akce, která mi ale k Bondovi příliš nesedne. V celku ale stejně zasloužených 5 hvězd. Hereci výborní, Craig aspiruje na mého nejoblíbenějšího Bonda vůbec. Jen Newmanova hudba mi nepřipadala příliš výrazná a moc bondovská, David Arnold si myslím odváděl mnohem lepší práci. ()

Bejk518

Bylo to dobré, bylo to hutné, stylové a akční. Hlavní záporák byl perfekt a Bardem to zahrál na jedničku. Dovolil bych si přirovnat k Jokerovi H. Ledgera. Jediné co trošku pokulhávalo byla logika, kterou tak nějak od MI6 a vůbec od snímku se špionážní tématikou očekávám. A tak byl Bond ve finále zas na vše sám, i když MI6 vlákala padoucha do "pasti" a takových momentů ve filmu bylo víc.. 4 hvězdičky, možná i trošku kvůli značce jménem Bond. ()

montel

Agent 007 James Bond (Daniel Craig) musí tentokrát přijít na stopu zločinců, kteří ukradli tajný seznam agentů, kteří jsou infiltrovaní na teroristé organizace. Neznámí útočník je však z minulosti spjatý k MI6 a tak v největším nebezpečí nejsou samotní agenti, ale sama šéfka MI6, M (Judi Dench)...Velmi očekáváná bondovka se opravdu vydařila. Scénář je skvěle propracovaný, herci výborní a hudba tomu všemu výborně sekunduje. Bondovky s Craigem fakt můžu. 70% ()

jarmil8

Velká očekávání plodí zklamání. Drsný Bond a paranoidní vyobrazení chaosu ve světě je sympatické, co filmu škodí je v podstatě to tradiční. Úvodní píseň od Adele patří k těm slabším a bondovské postupy se používají, když se to hodí (např. marná snaha zasáhnout Silvy v metru) nebo je to dostatečně atraktivní (hladká honička v Istanbulu) a někdy je to až nechtěně komické (motiv Moneypenny). Jinak čistá práce. ()

A.MacGyver

Pro mě je to první Bondovka od nástupu Craiga. Dávám pět, protože QoS byl pro mě odpad a Casinu jsem dal hvězdičky tři. Myslím, že bondovka se zařadí do zlatého fondu vedle Goldfingera a Zlatého oka. Moc se mi líbí návrat do "starých" kolejí. Hudba!! Moneypenny!! Q!! Návrat konkrétního Astona 1963 z Goldfingera atd... Těším se na další... ()

leonus.atrum

Osobně si myslím že daleko lepší bylo Casino Royale, víc mě nadchlo a bylo nápaditější. Zde však musím vychválit skvěle zahraného záporáka. Ikdyž tam bylo málo vtipů a obrovské počítačové ještěrky nahradily Tygry. Hodnotím tento film jako velice dobrý. :) ()

nydahl

Do kina jsem se tesil , protoze posledni 2 epizody britskeho narodniho klenotu byly opravdu dobre.Pred vyberem Craiga do hlavni role se hodne diskutovalo o tom , ze to neni dobra volba a prave jeho dve bondovky ukazaly , ze ten kdo ho obsadil vidi trochu dal nez vetsina divacke obce - velice profesionalni obsazeni takto exponovane role.V rezii Mendes tak to snad nedopadne spatne - sakra to byl omyl. Predesle Bondovky s Craigem poslusne nasledovaly kurz vsech akcnich filmu , ktery nasadil Jason Bourne - uveritelnost a prirozennost - tady ovsem trochu zapomeli ze uz nejsou 90ta leta a v klidu se nechali unest. Proc musim v roce 2012 koukat na sceny 5ti minutovyho souboje pod ledem , proc sceny s vykolejenym vlakem tesne nad hlavou , proc sceny kde padouch zase ceka vecnost nez toho idiota odpali , proc sceny navratu z exilu jak Rambo ve Vietnamskym klastere a proc milion dalsich scen , ktery uz jsem videl v tunach jinejch filmu. Nas top kamos je tady za blba , kterymu divak musi prominout ze dela zjevne debilni rozhodnuti (presun z MI6 do nehlidanyho baraku uprostred niceho, nezvednuti milionu samopalu co se povalujou po zemi , zamyslene zajeti jako ze pak se z toho nejak vystrilim a dalsi) .Mizerny herecky vykony (u Bardema je az trapny jak velkej prostor mu tam napsali do jedinyho dialogu aby jako teda ukazal ze je tam ten nejlepsi herec - to je to nejtrapnejsi prehravani co jsem videl za dlouhou dobu) , totalni zklamani od mistra rezie Mendese (sakra kdyz jede kaskader po schodech na motorce tak to prece v roce 2012 natocim tak aby nebylo videt ze je to o 15 roku mladsi frajer co jezdi motokros) no a ten nejvetsi pruser je proste scenar - tohle je slepenina vseho moznyho a pritom vsechno co poslepovali dohromady jste uz proste videli a ani tenkrat to nebylo dobry. Naprosty zklamani a to ze vetsina komentaru se rozplyva nad tim jak to bylo skvely me utvrzuje v tom , ze tohle je proste jenom navonenej maglajz pro blbecky co jim staci ze se porad neco deje a je vlastne jedno co. Davam 2 hvezdy a cejtim se okradenej + Judi je mimo takze fakt spatny - trapas ()

Lal.V

Po prvotných reakciách, ktoré len umocnili moju túžbu kuknúť si Skyfall v kine, som čakal úplnú bombu... a čuduj sa svete, nedostavila sa. Teraz na druhý deň, keď som už nad tým strávil nejakú dobu, musím uznať, že film má svoje jednoznačné kvality a Škótsko je skutočne skvelé. Trocha mu rušilo to, že v niektorých scénach je Bond priam nejaký metahuman a tiež snaha o hlášky, ktoré mi skutočne nesadli. Napriek tomu po dni zvyšujem na 5 hviezd, štyri sú proste málo. ()

Denuna

Pro mě naprosto úchvatné! Lepší bondovku jsem asi neviděl. A to je přitom mám rád všechny a agent s číslem 007 je mým nejoblíbenějším hrdinou už od dětství. Podle počátečních ohlasů a recenzí jsem tušil, že budu spokojený. Tím pádem hrozilo i jisté rozčarování a zklamání. Nakonec však jsem byl nadšen ještě mnohem víc, než jsem čekal. Co se týká příběhu je tu mnohem více emocí než bylo dosud u bondovek zvykem. Vše je mnohem osobnější a jde více do hloubky. Charaktery postav jsou skvěle prokreslené a herecké obsazení dostává výraznější prostor, kterého beze zbytku využívá. Daniel Craig je úžasný Bond. Ze všech představitelů má spolu s Seanem Connerym nejblíže ke knižní předloze. Je drsný, nesmlouvavý, přitom člověk z masa a kostí a emocemi. Jemu toho agenta lze věřit. Do této bondovky však neměl štěstí na adekvátního záporáka. Troufám si tvrdit, že Javier Bardem je tím pravděpodobně nejlepším. Tvrzení, že akční film je tak dobrý, jak je dobrý hlavní záporák není až tak daleko od pravdy. Shrnuto podtrženo jsem viděl vynikající bondovku a úžasně dotažený akční thriller natočený podle vskutku mistrovského scénáře. ()

Frfla

Treba povedať, že z Craigových bondoviek ma táto uchvátila najviac. Síce tam nebolo toľko akčného ako v predošlých dvoch a viac vyšli na povrch vzťahy ako nejaké zabíjanie, no aj tak to bola skvelá podívaná (najmä šanghajský mrakodrap a krásne zábery zo Škótska - už ako naznačil POMO). Taktiež sa mi pozdával návrat k starým bondovkám, ktoré si Mendes vychutnal najmä v podaní bondcar :). Úvodné titulky boli zatiaľ asi najlepšie aké som všeobecne vo filme videla aj spolu s pesničkou od Adele. A musím uznať, že Craig vyzerá čím ďalej tým lepšie. 4 a pol * :) ()

ceftax

koukám, že letos asi nezapadnu do proudu. Dobře si vzpomenu, když jsem viděl svoji první bondovku a byl jsem nadšený a zhltal jsem i všechny další a těšil se až bude další pokračování agenta tajné služby jejího veličenstva v kinech. Asi vrchol bylo Casino royale, film, na který jsem se příliš netěšil, který ale dal zase sérii šťávu, kterou potřeboval. Quantum bylo opět už o poznání slabší, ale i tenhle film se stal součástí mojí filmotéky. Co můžu zcela jednoznačně říct o Skyfall je, že tenhle film si nekoupím a dokonce, a to už se mi dlouho nestalo, lituju peněz co jsem dal za lístek do kina. Takové zklamání jsem už dlouho nezažil. Možná dobře vykreslené postavy, ale...je to to co člověk čeká od bondovky? navíc ten příklon k nolanovi je hodně znát a je hodně na škodu. ještě ucházející úvodní akční scéna, pak výborná titulní píseň, a pak...jen konec, prázdno, rozvleklost, po 30 minutách filmu jsem měl pocit že se zvednu a půjdu domů. Vydržel jsem, ale bylo to utrpení. Odhadnutelný vývoj děje, opravdu fraškoidní závěrečná akce filmu. Jediné co by se dalo ještě hodnotit jakžtakž pozitivně je Bardem, hraní úchyláků mu jde opravdu dobře. Bonda pramálo, nebo spíše ten bond co by ho člověk chtěl, ten tam nebyl. Moc bych si přál návrat k tomu co bylo předtím, ale obávám se, že starý bond je pryč a nový mě už nezajímá. Hodně bude záležet na tom, jestli bude další bondovku bude opět režírovat nějaké eso, a udělá z toho stejnou psychologickou sračku jako byla tahle a nebo opět někdo normální... Bond nebyl nikdy umění a 140 minut nudné psychologie, ale jen zábava, nadsázka, krásný holky s málo oblečením, rychlý auta, zechnické hračičky a pořádná akce. Za mě 20% ()

Cr3sh

Poprvé byl Daniel Craig Bond. Poprvé byl přesně dle mých představ. Tvrdý, charizmatický, neochvějný a vše to z něj bylo cítit. Poprvé také měl Bond svoje bolístky a netvářil se jako mladičké ucho. Scény byli přehledné, příběh sice trochu černobílí, ale rozhodně lepší než předchozí dva díly. No prostě a jednoduše pět hvězd a to bez žádné pochybnosti. ()

Shaman::..

Jiné, to je to slovo, které vyjadřuje 23. bondovku. Ano, je tu méně akce, zejména chybí nějaká monumentální finální. Hlavní záporná postava velmi připomíná Jokera z Batmana. Bohužel nedostává tolik prostoru. Potěšily mě dlouhé dialogy, kde se podepsal Mendesův rukopis. A vůbec, celý takový vzpomínkový retro nádech. ()

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

26.06.2022

Jedním slovem wow. Kdo tvrdí, že ještě před premiérou druhého Top Gunu, sequelu k osmdesátkovému náborového filmu amerického námořnictva s mladým Tomem Cruisem a Valem Kilmerem, čekal pokoření… (viac)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Chris Evans ztvární legendárního herce

Chris Evans ztvární legendárního herce

06.01.2022

Od té doby, co Chris Evans (Avengers: Endgame) opustil Marvel a vydal se vstříc novým projektům, daří se herci točit poměrně zajímavý žánrový mix. Brzy jej uvidíme v animáku Lightyear o Buzzi… (viac)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům

04.10.2021

Po delší době je zase radost sledovat týdenní box office žebříček. Do kin totiž vstoupila poslední bondovka s Danielem Craigem, dlouho odkládaný snímek Není čas zemřít, a producenti i kinaři si nyní… (viac)