Thor

Thorovmu otcovi, vládcovi bohov Odinovi, trvalo veľa rokov, kým vo svojej ríši Asgard nastolil krehký mier. Jeho arogantný a domýšľavý syn ale robí všetko preto, aby túto rovnováhu narušil. Keď pohár trpezlivosti jeho otca pretečie, Odin Thora exemplárne potrestá. Odoberie mu jeho božské schopnosti a zvrhne ho medzi obyčajných smrteľníkov na planétu Zem. Zvrhnutý a zavrhnutý Thor spočiatku ľuďmi opovrhuje, ale postupne sa mu dostávajú pod kožu, najmä pohľadná vedkyňa Jane Foster. Thorovi ale nie je dopriate užívať si pozemský pokoj. Jeho brat Loki chce využiť Thorove aktuálne oslabenie a pošle naňho armádu všetkého schopných zabijakov, ktorá rozpúta peklo na Zemi. Odinov synček sa bude musieť rýchlo rozhodnúť, či nechá ľudí za seba umierať, alebo sa vzchopí a vyrazí do boja. (TV JOJ)

HouseFan

Tak tenhle superhrdinský kousek mě opravdu moc nenadchnul. Má očekávání před filmem nebyla žádná, protože Thora jsem dosud neznal. Né, že by to bylo přímo špatné, film sám o sobě je vlastně vcelku dobrý a filmaři také vytasili "nového" hrdinu. Ale já prostě nijak zasažen nebyl, příjemně jsem si v kině poseděl to ano, kouknul jsem na film, ale nic víc. Rozhodně jsem o filmu nikomu následně nevyprávěl, ani necitoval hlášky. Pro mě je toto prostě jen snímek, který vidíte jen jednou a nikdy víc. ()

lumpcz

Keneth Branagh dělal asi co mohl a co umí a udělal opravdu skvělý film, který i chytne za srdce, občas je to i slušnej doják. Myslim, že sázka na Chrise Hemswortha v roli Thora a Anthonyho Hopskinse v roli všeotce Odina ty byl hotový "majstrštik"! Vyloženě jim to sekne... A Natalia Portman - prostě tu můžu. Hodnocení: 9/10 ()

DansteR

"WHAT?... I'm so sorry! I swear I'm not doing this on purpose."....Další komiks v podání Marvelu a opět značně nadprůměrný. Může za to jak už velmi slušné obsazení, které sice není nejhvězdnější, ale do svých rolí náramně pasují ať už Hemsworth nebo Hiddleston, ale i velký taťka Hopkins působí dost dobře. Sice v celém filmu je akce poněkud po skromnu, ale i tak je to skvěle koukatelné. Herci, hlášky, slušná hudba a nádherné prostředí jsou za 80% takže 4* ()

kuře.gril

No jen jsem koukala, jak se ze zlobivého arogantního chlapce stal obětavý lidumil a romantik. ;) Bylo celkem příjemné na to koukat, ale spíš díky kvalitním hercům než samotnému ději. Pozemská linka mi byla přecejen sympatičtější, celý ten svět bohů mi přišel až moc digitální, přeplácaný. Ta přehnaná digitalizase spolu s koňmi a kladivy mi prostě neladí. ()

Etherium

Thor je tak krásne vizuálne spracovaný, že jednoducho to vyráža dych, Úplný začiatok, predhovor Hopkinsa, a predstavenie Azgardu, no to je krása. A ešte musím pochváliť jeden z najlepších soundtrackov vôbec. ()

Anee

Nezajímavý scénář, nezajímavá kamera, klasická epická hudba, nijaké herecké výkony, předvídatelnost 100%. Nuda, nuda, nuda :( ()

Ioanne

Marvelovky prostě můžu. Thor si mě získal svojí hudbou a kombinací akce, romantiky, fantazie a nevšední všednosti. K tomu všemu nechybí špetka nadsázky. Ocitla jsem se v krásném jednoduchém světě, který mě až do konce nepřestal bavit. Navíc, dámy, stojí to za to už kvůli hlavnímu hrdinovi, který je prostě sympatickej fešák :D Jediná škoda je, že po všech výtvorech pocházejících od Marvela, Thor působí trošku tuctovitě... ()

Evbad

Hloupost vhodná akorát pro mozkový odpočinek. Trochu mě vyděsila podoba panteonu s černochem a asiatem. Nic proti nim, ale takhle si severské bohy nehodlám představovat. ()

Kybela

Kdyby neměl Thor takové charisma a kdyby během závěrečných titulků nehráli Foo Fighters, byly by to ode mě jen tři hvězdičky. Ale on má a oni hrají :) Ve zfilmovaných komiksech se zatím jen tak brouzdám, ale jestli jsou i ostatní takhle fajn, půjdu si asi dát pár temp do hloubky. ()

Borin.P

Chtěl jsem nějakou oddychovku a více méně jsem ji dostal. I když se přiznám, že jsem po těch všech nadšených kritikách čekal asi o malinko víc. Škoda že nefungují přechody mezi jednotlivými světy, všechno je až příliš zjednodušené a člověk má pocit, že se v ději vlastně vůbec nic neděje. Druhý den už ani nevím, že jsem nějakého Thora viděl. 60% ()

Silblade

Pro mě méně než průměr. Na Thora jsem se díval kvůli Avengers, abych znal alespoň nějakýho jejího představitele. Snadno zapomenu, že jsem to někdy viděl, protože to mělo příběh jak moje stará bačkora, navíc se spoustou hluchých míst. Nic jsem od toho neočekával, takže zklamání není žádný. Jedna hvězda za efekty, druhá za Natalii. ()

vofo

Chápu Marvel, proč chtěl na tenhle film dosadi Kenneth Branagha k režii. V jádru se totiž příběh podobá Shakespearovskému tématu, kterému Brannagh rozumí velice dobře. A také to skvěle ukazuje v omto filmu, kde zvládá i tradiční Marvelovskou akci. ()

janulin123

Další povedený kousek pánů z MARVEL, po sympaťákovi Iron Manovi přichází supersympaťák Thor v podání Chrise Hemswortha, který okouzluje nejen vzhledem,ale i solidním hereckým výkonem . Po všech stránkách klapou jak velkolepé scény Asgardu, tak i ty pozemské, humorně laděné ( dokonce i několik hlášek, které se stanou v úzké společnosti kultovními) ... Herci jako Hopkins a Portman jsou sladkou třešničkou na dortu a nemám důvod, proč nedat 5* ()

ThePaul

Môžem odporučiť, som skutočne spokojný. Efekty skvelé, možno škoda, že som sa neunúval ísť do kina. Jedna vecička ma akurát troška zarazila - ako sa za jednu noc stal z drsného, neohrabaného severana, jemný, všetkému chápajúci pozemšťan? ()

blezg

Držel jsem si palce, ať je to dobrý. V půlce jsem malinko povolil stisk a pak se už to kontinuálně sralo až k totálnímu zklamání. Stejná bída jako Avengers. Bohužel. ()

Jason13

Jak to tak čtu, nejsem jediný kdo do Thora nevkládal přílišné naděje. Ani jediný, koho Branagh, Hemsworth a spol. mile překvapili. Svižné tempo a super akce jak na na Asgardu tak na Zemi. A ačkoliv Natalie Portman dost žeru, jsem si jist, že by Thor fungoval skvěle i bez těch milostných výjevů.. Opět pochvala za nenásilné propojení s Avengers. V souboji Captain America vs. Thor u mě o kus vyhrál tenhle blonďatej kladivář. :) ()

Meratin

Vadí mi opovrhování původní severskou mytologií. Zdá se mi to jako vykradení tématu. Představte si, že by někdo natočil něco podobného o Bibli , a udělal by z Ježíše puberťáka, podobně jako zničili Thora. Všichni katolíci, včetně mně, by se na něj vrhli, a minimálně by jej zažalovali. Bohužel už není nikdo, kdo by věřil na severskou mytologii. ()

brasek

Je to o niečo pozerateľnejšie ako nová sága Súboj Titánov. Mystické svety zaujímavé a zbytok naivné comixové dobrodružstvo. Nudil som sa... ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (viac)