Thor

Thorovmu otcovi, vládcovi bohov Odinovi, trvalo veľa rokov, kým vo svojej ríši Asgard nastolil krehký mier. Jeho arogantný a domýšľavý syn ale robí všetko preto, aby túto rovnováhu narušil. Keď pohár trpezlivosti jeho otca pretečie, Odin Thora exemplárne potrestá. Odoberie mu jeho božské schopnosti a zvrhne ho medzi obyčajných smrteľníkov na planétu Zem. Zvrhnutý a zavrhnutý Thor spočiatku ľuďmi opovrhuje, ale postupne sa mu dostávajú pod kožu, najmä pohľadná vedkyňa Jane Foster. Thorovi ale nie je dopriate užívať si pozemský pokoj. Jeho brat Loki chce využiť Thorove aktuálne oslabenie a pošle naňho armádu všetkého schopných zabijakov, ktorá rozpúta peklo na Zemi. Odinov synček sa bude musieť rýchlo rozhodnúť, či nechá ľudí za seba umierať, alebo sa vzchopí a vyrazí do boja. (TV JOJ)

mandella

Sexy hlavní hrdina, ucházející Natalie Portman, zábavná Kat Dennings a snesitelné prostředí Asgardu. Na komiksovku dobrá zábava, jde vidět, že to točil Brit a není to po americku přepálené. ()

ferrca

Upřímně, mě tento film zklamal, a to jsem očekávala víc než u Ironmana nebo Captaina Ameriky....Děj byl až místy nudný, jediná zábavná část byla při souboji na Ledové planetě a následné vyhoštění Thora na Zem. Místy se režisérovi povedlo pár vtípků, jako když Thor práskne skleničkou o zem a chce další pití :D....a ač je Natalie skvělo herečkou, tahle role jí opravdu nepadla...celkově nudné a průměrné, skoro jsem usnula. ()

RJDio

Typický komiks so všetkými klišé žánru. V podstate rýchlo zabudnuteľné. Portmanová by si mala začať dávať lepší pozor na výber projektov (viď prúser Hlavne nezáväzne) ()

Oggy007

Dve hvezdy za efekty a Anthonyho Hopkinse, ale jinak des. Udelat z historickych nadprirozenych bytosti sci-fi s prvky komiksu neni nic pro me. Mozna prave proto jsem u toho filmu usnul. Ale verim, ze priznivcum moderniho zanru to muze prijit zajimave. Me to vsak neoslovilo. ()

bonovox

Ďalšia vydarená komiksovka, ktorá len potvrdzuje pravidlo, že kvalitné prevedenie dokáže len kvalitný tvorca a tým nepochybne Kenneth Branagh je. ()

Nandemaru

Tenhle film byl.... přinejmenším velice nezvyklý. Čekal jsem severskou mytologii a fantasy, ale zatím mi byla naservírována značná dávka sci-fi. Nechybělo nic: láska, zrada, boj, ani scény, při kterých jsem měl chuť vyskočit ze židle. Přes to všechno je tenhle film doslova čtyřhvězdičkový. Proč? Nevím, ale rozhodně tak na mě od začátku působil. Už jsem horší filmy hodnotil lépe, tady mi prostě něco chybělo. Po druhém shlédnutí musím přehodnotit. 5* jako vyšitých.. ()

Obenny

Do Thora jsem možná vkládal příliš velké očekávání a o to více jsem toho potom litoval, Thor není žádným áčkovým fantasy snímkem, ale také to není žádný velký propadák. Je to prostě klasické béčko, které občas překvapí několika vtipy, ale jinak Thor nijak nevyčnívá . Je to spíše klasický ohraný scénář, který je Vám od prvních minut absolutně jasný a proto Vás nepřekvapí průběh celého filmu. Přesto je Thor příjemný fantasy snímek, který se dá vložit do škatulky komiksových "B". ()

Bornd

Fajne efekty, příběh už trochu slabší a herecké výkony celkem ušli. Tom Hiddleston se mi ovšem do role vůbec nehodil. A Anthony jak jinak skvělý. 75% ()

IvanKovar

No osobne to na mňa pôsobilo ako spojenie dvoch síce dobrých ale symetrálne odlišných scenárov dohromady. Scény na Asgarde sa brali až moc vážne, pozemské boli zase až príliš nad vecou. Hlavným ťahákom by asi mali byť efekty, ale i tie sa mi zdali slabé. Scéna s obrovským robotom v mestečku pripomína skôr seriál Strážcovia vesmíru (Power Rangers). Na druhú stranu dokonalosť sama je hudba a výborné herecké obsadenie. Tento film hodnotím ako príjemnú zábavu, ktorej potenciál nebol plne využitý. ()

Sever

opět a zase Marvel. Kéž by se dařilo všechny komiksáky takhle natočit. Chvílemi je sice děj na zemi šílený, ale vše to vyváží Asgard. Nutné vidět 1080, protože při tom padá v Asgardu člověku brada. Thor dostane lekci, ale je prostě dobrej, když začne tanec s kladivem. ()

davella

Film je to krásný. Dobrodružnosti a romantiky tak akorát na normální americký akčňák. Ale to co mi tam chybí je nějaká scéna, který by mě tak zaujala, že bych si jí pouštěla pořád dokola a dokola. Většina filmů, které jsem viděla, tu scénu mají, nebo někdy i scén víc, a já bych si je mohla pouštět pořád dokola a nikdy se mé emoce při nich nezmění. Ale Thor bohužel takovou scénu nemá. Ani závěrečná scéna, kdy zničí tu kovovou stvůru, nebyla dostatečně akční nebo dlouhá, kdo ví. Ale kouká se na to hezky. ()

Deidy

Mě se to líbilo, moc... Kamera, scénář, herecké výkony. Podle mě to nemělo chybu (alespoň ne nějakou extra viditelnou), triky mě vyloženě uchvátily. ()

Zirael

Když se nad tím tak zamyslím, je to plný různých předsudků... kdo dělá výzkum, ten je chytrej, kdo studoval humanitní vědy, ten je blbej, ten černovlasej je automaticky zlej a blonďák je největší klaďas... ale tak nějak mě to nevadilo. Všechny pohádky jsou toho plný, a Thor je v podstatě taková pohádka, která mě pobavila a rychle mi utekla. Těším se na pokračování. ()

JP84

Po první půlhodině jsem byl rozhodnut tomu dát plný počet. Hodně se mi líbilo ztvárnění Asgardu, který spíše připomínal výjev z fantaskního světa než z komiksu. To samé by se dalo říct i o té ledové planetě. Vůbec celý ten nově představený svět působí na dnešní neoriginální hollywood docela svěžím dojmem. Stejně tak i to, jak režisér a herci pojali herecké výstupy, které spíše připomínají divadelní představení. Světu Asgardu tak nemůžu nic vytknout. Bohužel je tu ale ještě jeden svět, Země, který lze popsat jediným slovem: PRÁZDNOTA. Jiné slovo mě nenapadá. Jestliže lze na mytologii Asgardu postavit nové Hvězdné války, tak na ději na Zemi by šla postavit jen další sezóna Dawsonova světa. Celá pozemská epizoda je naprosto zbytečná. Jestli chtěl scénárista spojit Thora s Avengers, měl na výběr snad tisíc lepších možností jak to udělat. Klidně by stačila nějaká tajná scéna po titulcích, namísto obětování půlky stopáže romantickému namlouvání. 50% ()

Eeve

Po celý čas mi to pripadalo ako predohra k samotnému finále, ktoré určite bude bombastické....nestalo sa tak. Efekty boli síce kvalitné, Asgard ako taký prekrásne vytvorený, no chýbala tomu jednak akčná "šťava", no a keďže to neoplývalo ani kvalitným scenárom, čo sa týka comicsární, pre mňa kus slabší odvar. Kvitujem iba výber aktérov, i keď temer žiadny z nich nedostal dostatočný priestor na prejavenie sa. Po všetkých stránkach priemer. ()

Ironhead

Desna chujovina... hlavni hrdina na steroidech s linkama kolem oci jak rockova star minuleho stoleti a s tak naskrobenym cervenym plastem, ze by se o nej odrel i smirkovy papir... na ftipneho narcistickeho Ironmana nebo skvele Watchmeny tohle nema ani nahodou... nuda, nuda, nuda.... ()

RealHonza

První půlhodina, kdy nejsou záběry z planety Země mě zarazila do sedadla, začátek je opravdu strhující. Film se povedl víc než jsem čekal, těším se na pokračování. ()

Dagoun

No nevím. sledovat Hemswortha s chlapáckým make-upem v plejádě těch největších filmových klišé mě nějak nebavilo. Čekal jsem už jen na zamilovanou scénu Thora a Potrmanové na přídi Titanicu... ()

Stuck

Na začátku si říkám - no to bude blbost, ale ono ani ne. Milé propojení obou světů, morálního obrození hlavního hrdiny a zneškodnění padouchů mě dostalo. Prostě dobrý ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (viac)