Thor

Thorovmu otcovi, vládcovi bohov Odinovi, trvalo veľa rokov, kým vo svojej ríši Asgard nastolil krehký mier. Jeho arogantný a domýšľavý syn ale robí všetko preto, aby túto rovnováhu narušil. Keď pohár trpezlivosti jeho otca pretečie, Odin Thora exemplárne potrestá. Odoberie mu jeho božské schopnosti a zvrhne ho medzi obyčajných smrteľníkov na planétu Zem. Zvrhnutý a zavrhnutý Thor spočiatku ľuďmi opovrhuje, ale postupne sa mu dostávajú pod kožu, najmä pohľadná vedkyňa Jane Foster. Thorovi ale nie je dopriate užívať si pozemský pokoj. Jeho brat Loki chce využiť Thorove aktuálne oslabenie a pošle naňho armádu všetkého schopných zabijakov, ktorá rozpúta peklo na Zemi. Odinov synček sa bude musieť rýchlo rozhodnúť, či nechá ľudí za seba umierať, alebo sa vzchopí a vyrazí do boja. (TV JOJ)

Sticks

Úvod, to je jasne čitateľný rukopis Branagha. Čo však nasleduje po tom je skutočné sklamanie... Nerád dávam na váhu fantasy filmu logiku, avšak tu je tej ,,nelogickosti´´ až priveľa. Vyziable mrzuté krívkajúce čosi, čo s popcornovým makeupom si nachádza cestu ku konzumentom. ()

Dejvid17

nadupaná polovina filmu, oproti trapným pasážím s Natalií Portman... nemůžu dát 5 a 3 je málo... Dnesjsem zkouknul i Green Lanterna a celkovej dojem to na mě udělalo větší... ()

PrincessB

Po shlédnutí Avengers (kteří mě nadchli neskutečným způsobem) jsem se rozhodla zkouknout původní filmy hrdinů. Jako první jsem si vybrala oba dva Iron Many a tetelila se blahem. Od Thora jsem čekala další příjemný komiksový akčňák. Nedočkala jsem se. Celý film se táhl ani triky mi nepřišli nijak úchvatné. Konverzace bylo až až a všechno by se to dalo splácat do o hodně kratšího provedení. (Neskonale dlouhá první půlhodina filmu z Asgardu atp. by se dala sfouknout mnohem rychleji.) Neskutečně jsem se nudila. A to ani namakané tělo Chrise Hemswortha ani krásný Nataliin úsměv nespraví. ()

mata77

Chrisovi je táto rola napísaná na mieru, je rozkošný aj vo svojom hneve a mladíckej arogancii, obzvlášť tak v nemocničnom mundúre, ktorý mu nesiaha ani po kolená. Thor je síce predvídateľný, akčnosť a nadupanosť sa vytráca s ubiehajúcim časom, ale stále ma to bavilo viac, ako povedzme Avengers. ()

Thovt

solidní adaptace komiksu, sice žádnej zázrak, ale výborný finále a pár překvapivých úhybů z klasický šablony film zvedá z průměru. sázka na J. Michaela Straczynskiho jako autora příběhu byla trefou, která tenhle film zachránila před zapomenutím, na druhou stranu: tohle vypadalo spíš jen jako jeho ranní rozcvička, moh se do toho opřít víc... a mimochodem, není nad korektnost - ani jsem nevěděl, že v Asgardu měli i černocha a Japonce (-: ()

Ximara

Jsem naprosto ohromená. Ani ne tak příběhem a průměrným lovestory, ale prostředím. Asgard má úplně úžasné zpracování, prostě ráj pro grafiky. A Loki.. Ten mě nikdy nezklame! S jistotou můžu říct, že je to můj nejoblíbenější záporák ever. A komiksácké narážky na S.H.I.E.L.D. a Stark Industry, prostě paráda. Byla jsem na to lehce připravená ze seriálu The Avengers: The Earths Mightiest Heroes a čekala jsem trochu jiný vývoj příběhu, ale nevadí. Nejvíc mě potěšil agent S.H.I.E.L.D.u Hawkeye. Vážně se nemůžu dočkat na filmové Avengers! // Hlavně se nedívejte na český dabing, dokáže všechno zničit... ()

Shley

Popravdě tak špatný film jen tak člověk nevidí. Krom toho, že to s originální legendou nemá nic společného, což by ani tak nevadilo, ale takhle to míchat. Takže jsou všemocní, ale musí cestovat portálem?! A pak ty jejich uniformy. Vypadají jako kdyby je ukradli z Iron Mana. No nevím nevím. Vynechám-li toto, pak mohu říct jen to, že celé je to prkené, nemá to žádný spád. I veškerá akce je nudná a nezáživná, nezanechá žádný efekt. Herecké výkony jsou podprůměrné, asi sami herci věděli, že to nebude stát za nic. Naprosté plýtvání talentem Anthony Hopkinse a Samuela. L. Jacksona. Ani jedna část nefunguje. Nemohu jinak než dát jen 1 hvězdu. ()

elanista1

Nesom si isty, ci su Spiderman a Batman jedine komiksove postavy, ktore ma naozaj bavia, alebo ostatne su len zle sfilmovane. Thor ma zo zaciatku epicke tempo a temnu vypravu,ostaval som len v zimomriavkach, ale po pade na nasu Zem sa to vsetko uvolnilo a stal sa z toho len "obycajny" film bez nejakej inovacie. Nie som ziadny zaryty fanusik Panov prstenov ci Hry o trony, hlavne kvoli fantasy atmosfere, ale Asgard je skvely, hlavne z rozbehu. Pribeh je aj napriek svojej mytologickej a fantasy povahe predkladany tak, aby sme to pochopili aj my, dementni, preto netreba tak napinat mozgove zavity. Na jedno pozretie pre nenarocnych dobra vec. ()

gotham

Thor je jednoznačně jeden z nejlepších zfilmovaných komiksů a jedna z mých nejoblíbenějších postav. Chrise jsem do té doby v ničem neviděl a je pro mě absolutně novou tváří, ale Thora zahrál perfektně. Zdatně mu však sekunduje i lotr Hiddleston, jehož Loki je správně slizký jako had. Hopkins je tu spíše do počtu, moc prostoru nedostal, přeci jen většina příběhu se odehrává na Zemi. Oko mužského diváka jistě potěší i přítomnost krásky Natalie Portman. Mám rád, když jsou příběhy pořádně temné a když hlavní hrdina není, alespoň na začátku, 100% klaďas, zkrátka když se ta jeho postava mění a vyvíjí v průběhu celého filmu. Navíc Thor krásně ukazuje své pocity, emoce, je nezastavitelný, nezvladatelný, nejsilnější. A to jeho kladivo je úžasná smrtící zbraň. 100% ()

pafka

Je to zkratka popcornova zábavovka, ktera na chvili potesi oko taky mj. pocitacovym zpracovanim realit. Jinak nic zase tak vyznamnyho. ()

Heretique

Co se týká severských mýtů, je to flusnutí do ksichtu se zdviženým prostředníkem. Kostýmy přímo úděsný a úchylný zpracování země Ásů je naprosto k poblití. Navíc politicky korektní nigas a ťongové pro mě nemaji v Ásgardu místo, bohužel... Hvězdu za hudbu a částečně za Lokiho, kterej je správně slizkej. Je mi jasný, že pro středoprdelní proud je to supr podívaná, ale ti, co se nechají nalákat na jméno mytického hrdiny severu jako já, budou nadmíru nasraní. Agreed, verbal. ()

kubilov

Nejvíce zženštilý exemplář z rodiny Avengerů se nepohodl s tatíkem a bratříčkem, proto byl vykázán na Zemi, kde překvapil a jako správnej chlap sbalil sexy buchtu a zase zdrhnul. Jakmile si ale uvědomil, že s Natálkou zapomněl něco provést, aby to byl fakt drsnej chlapák, zničil si za ní cestu. Ale ne, až na ty kýčovitý homooblečky a skoro až startrekovskej Asgard to byla docela sranda a mírně nadprůměrná komiksovka. ()

Metal.God

Thor je nejmocnější a nejsilnější superhrdina Marvelovksého vesmíru, a tak je zajímavé, že je skoro celý film bezmocný. Myslel jsem si, že dát do role Thora právě Chrise Hemswortha není moc chytré, ale mýlil jsem se. On i docela vypadá jako komiksový Thor. Příběh je velmi propracovaný, ale s tím jsem počítal. Je tam přece Loki, který je pěkně zahrán Tomem Hiddlestonem. Povedená je i postava Ničitele. Velká chyba, která bije do očí hned jak se ve filmu objeví, je (například) herec hrající Hoguna. Týká se to přeci jenom těch severských bohů kde nebyla žlutá rasa a když už, tak černá určitě ( Heimdall ) ne. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (viac)