Teória veľkého tresku

• Česko Teorie velkého třesku (viac)
USA, (2007–2019), 95 h 19 min (Minutáž: 18–25 min)

Tvorcovia:

Chuck Lorre, Bill Prady

Johnny Galecki, Jim Parsons, Kaley Cuoco, Simon Helberg, Kunal Nayyar, Melissa Rauch, Mayim Bialik, Kevin Sussman, Carol Ann Susi, John Ross Bowie, Aarti Mann (viac)

Dva fyzici Leonard a Sheldon rozumí úplně všemu, od nepřekonatelné gravitace černých děr po spletitou strukturu atomů. Jenže když vezmete ty atomy a zformujete z nich ženu, jsou oba vědátoři v koncích. Když se do sousedního bytu přistěhuje Penny, žena se všemi atomy na těch pravých místech, začne se soukromý vesmír pánů Leonarda a Sheldona rozpínat do netušených rozměrů. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Dusty56 k tomuto seriálu (23)

Teória veľkého tresku (2007)

Sitcom, který hlavně v prvních 5 sériích trápí bránici, co jen může. Poté bohužel kvalita trochu opadla (i díky příchodu Amy a Bernadette) a seriál dojíždí, tak trochu na volnoběh. Ale i zde se najde spousta jedinečných momentů, u kterých se člověk nezvládne nesmát (například Howardova imitace Sheldona). I díky tomu a hlavně díky prvním sériím se tento sitcom řadí mezi nejlepší svého druhu. ()

Season 1 (2007) (S01)

První série boduje a to tak, že se pro mě osobně jedná o asi nejlepší v seriálu. A to z několika důvodu. Zaprvé, nic není ještě ohrané, v pozdějším sériích se budou scény přece jenom už trochu opakovat. Zadruhé, u každého dílu se zasměju snad víc než u posledních čtyřech sériích dohromady. Za třetí, všechno leží na Sheldonovi s Leonardem, ostatní nemají tolik prostoru. Ve chvíli, kdy ho Penny nebo i Raj dostanou, tak díly jsou přece jenom slabší. Za čtvrté, Penny se ještě nechová jako úplná mrcha. Za páté, v seriálu se ještě neobjevují absolutně katastrofické postavy (Amy a Bernadette), které ho později úplně zkazí. Určitě bych našel ještě více důvodů, ale tohle snad stačí k tomu, abych řekl tohle je nejlepší série nejen tohoto seriálu, ale i nejlepší série napříč sitcomy (bohužel to uznat i když mám radši Friends). ()

Pilot (2007) (S01E01)

První díl jednoho z nejlepších sitcomů. A také začíná vydařeně. Hlavní postavy jsou všechno sympaťáci (Sheldon tady dokonce není ještě takový "robot", jak bude později, například chápe humor) a gagy se to jenom srší. Ve výsledku se jedná o jeden z nejpodařenějších pilotů, jaký jsem kdy viděl. ()

Loobenfeldův rozpad (2008) (S01E10)

Epizoda o neprůstřelné lži. Sheldon absolutně válí a ostatní se k němu přidávají. Bavil jsem se už od začátku, ale jak Sheldon kupil další a další lži, tak jsem se bavil, čím dál víc až ke scéně, která mě už úplně dodělala: Leonard vejde do kuchyně a tam random týpek snídá. "Kdo jsi?" "Jsem Sheldonův bratranec Leo." ()

Lívancová anomálie (2008) (S01E11)

Když jsem epizodu viděl poprvé úplně mě v tvrdé konkurenci skvělých epizod první řady nenadchla. Ale napodruhé už jsem se jí dostal na chuť a napotřetí jsem z ní úplně nadšený. Sheldon a i ostatní kluci totiž válí a ani Penny nezaostává. Prostě to nešlo jinak než se smát od začátku do konce. Fantastická epizoda, jedna z nejlepších v seriálu. ()

Jeruzalémská dualita (2008) (S01E12)

Další nadprůměrný díl 1. série. Epizoda se trochu rozdělila na dvě linie, které se navzájem prolínají. Sheldona hledajícího nové uplatnění a ostatní snažící se zbavit Sheldona. A obě linie válí. Ať už je to: "Go away" v jedný nebo ještě lepší ve druhý - když kluci přijdou za Penny hledající patnáctiletou holku (to patří do mých TOP scén seriálu). Prostě se smějete a smát se nepřestanete ještě chvíli po konci epizody. ()

Batnádoba a chybný předpoklad (2008) (S01E13)

Epizoda o vědomostním souboji Sheldona s Leonardem, Howardem, Rajem a Leslie. Bavil jsem se prakticky neustále, je to znovu skvěle napsaný a skvěle od všech zahraných díl, hlavně Sheldon je zase neskutečný. Ale úplně nejvíc mě rozsekala Howardova radost po vítězství. Ten ať už dostane jakýkoliv prostor, tak fakt nezklame. ()

Zkáza mimoňoráje (2008) (S01E14)

Také skvělý díl, ale v konkurenci s předchozími trochu slabší. Nesmál jsem se tak často a upřímně byl to první díl ve kterým mě trochu štvala Penny (ale tady to ještě furt bylo v rámci možností). ()

Roštěnkové distribuční dilema (2008) (S01E15)

Je to skvělý díl, mám k němu jen jednu výhradu - fakt mi nesedla herečka, co hrála Sheldonovu sestru. A vzhledem k tomu, že tento díl je hlavně o ní, tak to je docela problém. Jinak ostatní famózní a hlavně díky nim jsem se skvěle bavil. ()

Reakce na arašídy (2008) (S01E16)

Epizoda o uspořádání narozeninové oslavy je plná gagů a bavil jsem se při její sledování skvěle. Nejvíce válel asi Howard, část s ním v nemocnici byla za mě nejlepší část dílu. ()

Mandarinkový faktor (2008) (S01E17)

První minuta a půl je parádní. Ale bavil jsem se celou dobu nejen u začátku. Ať už to byla Schrodingerova kočka (skvěle zakomponováná část z vědeckého okruhu) nebo třeba Sheldonova mandarínština. ()

Polarizace kalhotkové všehochuti (2008) (S02E07)

Přestože díl obsahuje množství gagů a já se bavil, tak tam jsou pasáže, které byly spíše zklamáním. Konkrétně se jedná o ty z "války" mezi Sheldonem a Penny. To mě nenadchlo z prostého důvodu: Penny se chová jak mrcha a tomu se smát nebudu (Ví, že to je Sheldonovo místo a stejně si tam sedne. Parazituje na WiFině, ve chvili kdy si ji zaheslují, tak jsou oni ti špatní?!). Jinak ten, kdo v díle absolutně válí je Howard. Všechno, co se týkalo jeho a budoucí paní Wolowitz bylo vysoce nadprůměrné zbytku epizody. ()

Plimptonovská stimulace (2010) (S03E21)

Parádní epizoda. Děj seriálu se vymaní z rutiny díky Judy Greer, která bavila. Plus ten úvod se Sheldonem se také hodně povedl. ()

Kyber-sexuální deviace (2010) (S04E04)

Parádní epizoda, Howard válí a válka Sheldona s Rájem nezůstává pozadu. ()

Jednadvacetisekundové vzrušení (2010) (S04E08)

Poprvý, co jsou holky v linií bez kluků a je to asi i jedinkrát, kdy mi to nevadilo, naopak mě to i bavilo. Kluci ale i tak mají navrch, klasika prostě neomrzí. ()

Komplikovanost vztahů (2010) (S04E09)

Skvělá epizoda. Leonard, Penny válí v linii s jejím otcem a Sheldon to pěkně doplňuje. Stejně tak Raj a Howard baví, nejen tím závěrem v jídelně. ()

Hypotéza o cizím parazitovi (2010) (S04E10)

Postava Amy mi prostě nesedí a tady je důvod. Nevím, prostě mi to nepřijde až tak vtipný a docela to narušuje jiné linky (plus je mi opravdu nesympatická). A tentokrát i linie s Howardem a Rajem nebyla úplně top. Jedna ze slabších epizoda prvních čtyř sérií. ()

Rekombinace Ligy spravedlnosti (2010) (S04E11)

Díl, který mě občas baví, občas až tak ne. Zack tam výborně zapadl, ale na tomhle díle mi trochu vadí Penny, přece jen to její trucování jsem úplně nechápal. ()

Využití kalhot do autobusu (2011) (S04E12)

Díl, který využívá to, co jsme v seriálu viděla už hodněkrát, tzn. klučičí čtyřka pohromadě dělá projekt a Sheldon tak trochu neumí pracovat v týmu. Ale i kdybych viděl něco podobnýho ještě dvacetkrát, tak mě to bude pokaždý bavit, protože tohle je prostě klasika. ()

Obstrukce v autě lásky (2011) (S04E13)

Díl nabytý od začátku až do konce gagy. Mojí oblíbenou části dílu je tiskovka, kde to Raj docela zabil. Nikdo z ostatních se ale také nenechá zahanbit, proto tady máme další nadprůměrný díl. ()

HBO Max se mění

02.01.2019

Teorie velkého třesku končí

Teorie velkého třesku končí

23.08.2018

Přestože stanice CBS nedávno naznačovala, že jedná o dalších sériích populárního sitcomu Teorie velkého třesku, nyní se situace změnila. Seriál totiž skončí po aktuální dvanácté sérii. Oznámil to… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů