Keď sa Sheldon a Leonard vracajú zo spermobanky pre jedincov s vysokým IQ, stretnú prvýkrát svoju novú susedku Penny, ktorá sa práve nasťahovala do bytu oproti. Leonardovi Penny ihneď učaruje. Na scénu prichádzajú aj Howard a Raj - Sheldonovi a Leonardovi najlepší kamaráti. (TV Markíza)

JohnMiller

Keď som bol náhodou pr televízií.... A náhodou nešli Simpsonovci na PrimaCool a náhodou som natrafil na BIg Bang Theory (Je to dosť veľa náhod ale už sa mi to viackrát stalo) Tak som to pozeral a celkom ma to zaujalo. Hoci sitcomi nepozerám vôbec, táto banda nerdov mi prišla sympatická, tak si hovorím.. Idem na to. Pilot ma síce moc nechytil ale verím, že kvalita narastie. ()

Necrotongue

V první epizodě první sezóny se poprvé střetly dva totálně odlišné světy a já jsem se od prvního momentu skvěle bavil. Pilot mě seznámil se všemi pěti hlavními postavami, a přestože jsem všem termínům přesně nerozuměl, jelikož jsem se svou inteligencí někde mezi Penny a Howardem, parádně jsem si hláškami nacpaný díl užil. ()

Mistr119

Pilotu dávám 4. * za to, že se objevil seriál s nerdí tématikou, ve které se můžou shlédnout všichni "šprti", že být chytrý nebo mít formu lehkého autismu vlastně není nic špatného.. :) Na druhou stranu při srovnání 1. a poslední řady je vidět, jak herec Sheldona drží od první série postavu, zatímco herečka Penny, která je čím dál víc ostrá holka z Nebrasky, ne. Tady je to taková milá blbka.. :D ()

Loki_Six

"In the winter, that seat is close enough to the radiator to remain warm, and yet not so close as to cause perspiration. In the summer, it's directly in the path of a cross-breeze created by opening windows there and there. It faces the television at an angle that is neither direct, thus discouraging conversation, nor so far wide as to create a parallax distortion. I could go on." ()

Endor

Tahle epizoda je prostě legendární, protože tady to všechno začalo a už od první scény mě seriál začal bavit. Za mě je to jedna z nejlepších epizod vůbec, neboť je tu skvělý humor, úžasné představení hlavních postav, které jsou také velmi dobré a nakonec originalita se kterou tento seriál přišel. Také je tu spousta skvělých hlášek na které se prostě nezapomíná. Mě hodnocení této epizody je bez váhání 10/10. ()

• Když se Scheldon (Jim Parsons) a Leonard (Johnny Galecki) vrací do domu a poprvé potkají Penny (Kaley Cuoco), pozvou ji na oběd z indické restaurace. Přestože nemohli počítat s třetí porcí, v sáčku mají třetí oběd. (riza-do)