Kapitán Solomon Kane sa v 16. storočí preslávil ako mimoriadne schopný bojovník - zabijak. Vyzbrojený pištoľami a mačetami obhajuje česť anglického kráľovstva a ukája svoj krvilačný smäd v bojoch na všetkých kontinentoch, kam cestuje so svojimi dobre vycvičenými kumpánmi - zabijakmi. Spoznávame ho vo chvíli, keď si kliesni krvavú cestu hordami protivníkov v exotickom meste v severnej Afrike. Pri dobývaní tajomného hradu však nastane nečakaný zvrat - jeho mužov začnú likvidovať démonické príšery. Umierajú jeden po druhom, až zostane nažive už len sám Kane. Ocitne sa tvárou v tvár prisluhovačovi samotného Diabla, ktorý sa vynoril z hlbín pekla, aby si vzal jeho beznádejne skorumpovanú dušu. Kaneovi sa síce podarí uniknúť z jeho pazúrov, ale je mu jasné, že pred peklom sa zachráni jedine doživotným pokáním. Preto sa zriekne násilia a zvyšok svojho života zasvätí pokore, pokoju a mieru. Ale už onedlho čelí ťažkej skúške. Keď sa mu nepodarí zabrániť brutálnemu útoku na puritánsku rodinu Crowthornovcov, s ktorou sa spriatelil, prisahá, že nájde a oslobodí ich unesenú dcéru Meredith. Pre vyšší princíp dobra a spravodlivosti je ochotný zapredať svoju dušu a použiť ešte raz svoje excelentné schopnosti zabijaka. Vo chvíli, keď sa vydá na cestu dobra, aby zachránil uväznenú Meredith a ochránil Anglicko pred temnými silami, opäť zasiahne osud a postaví ho tvárou v tvár rodinnému tajomstvu, ktorému sa celý život snažil uniknúť. (TV JOJ)

Lilien

priamočiare, rýchle, akčné, bez zbytočných tupých dialógov ktoré by zachádzali do krajnej tuposti. Keby sa mnohé veľké produkcie ( Van Hellsing, Snehulienka a lovec a i.) uberali týmto smerom. Ale to by im nesmelo isť iba o prachy s tupých malých detí , ktoré v Solomonovy tak smelo podrezávali. ()

J.e.r.e.c

Konečně něco, co se dá nazvat důstojnou adaptací R.E.Howarda! Předlohu sice neznám, ale tohle je první film s atmosférou, která věrně zachycuje drsnost jeho fiktivních světů. Včetně hlavního hrdiny. Purefoye jsem doposud znal jen jako (dokonalého!) Marca Antonia ze seriálu Řím a i sem sedne jako ďáblova prdel na pekelný hrnec. Bůh stvořil Solomona Kana k jedinému účelu – zabíjení. A když máte k něčemu až nadpřirozené vlohy, tak si vás to najde, ať děláte, co děláte. Pak nezbývá, než se dát do pochmurného díla, a je jedno, jestli proti vám stojí obyčejní hrdlořezové nebo nadpřirozené bytosti a démoni v čele s famózním Devil's Reaperem. Nehledejte v tom žádné hluboké myšlenky a skrytá poselství, nemůžu vám slíbit než krev, bahno a Marka Vašuta, ale co taky chtít víc? Možná trochu nápaditější scénář, který by film posunul do kategorie pětihvězdičkových. I tak jsem spokojen. Škoda, že celé tohle dobrodružství skončilo finančním krachem, mohla z toho být kultovní temná série. 75 % ()

El Patron

Na začátku vidíme rozzuřeného chlápka, který si přijel lodí do jakéhosi města a zřejmě od malička dělal nějaké středověké bojové umění. Potom se z něho stane beránek, jenž neublíží ani Marku Vašutovi s bandou lupičů, která ho chce okrást(taky okrade)a zabít. Pak už jen čekáme kdy se zase rozohní a bude z něj zase zabijácký eso. Určitý přirovnání k Van Helsingovi tu sice je, ale Solomon a jeho parta trousí mnohem horší a opotřebovanější dialogy. Samotná atmosféra mě dosti zasáhla a i trochu obměkčila, chtěl jsem dát dvě ale kvůli českýmu obsazení a už zmíněné atmosféře a dobře zahraným soubojím dávám tři. ()

papadoce

Vlastne sám neviem začo dávam 2. Ťažko som premýšľal nad jednou a to za hlavných záporákov, ale všetko ostatné na tomto filme je špatné. Tak dám jednu za znázornenie pochmúrnej doby no, ale to už je vrátane sprepitného. ()

HarqAlAda

Až príliš jednoduchý film s príliš naivným zrecyklovaným scenárom, ktorý sa však po stránke trikovej a akčnej nemusí za nič hanbiť. Násilia na dospelých, deťoch a vymyslených bytostiach je tu naozaj neúrekom. V rámci žánru je plus tohto snímku absencia zbytočnej romantiky, ktorá dáva plný priestor spomínanému násiliu. Nie je vhodné pre slabé povahy, no diváci bažiaci po akčnom stredovekom fantasy krviprelievaní si prídu na svoje. Čo na tom, že inak je film prakticky bez duše, Solomonovi to vôbec neprekáža ;) ()

SurbPsycho

Nesklame, poteší, splní svoj účel, pobaví...zápletka, zlo, čarodejnice, diabol, démoni, stredovekí zombie, duše zatratených, smrť a zápach, hmla, hrad, zohavení bojovníci a opakujem zápletka! A tradičný koniec kde dobro zvíťazí nad zlom tak prečo 65% ? Ja som sa bavila celých 100 minút. NOM vy na všetko pi*ujúci pupuši! ()

Shanen29

Lehký děj,který je zakomponován celkem dobře do temného středověku,kde všíchni byli proti všem,nikdo nikomu nevěřil,je cítit ta ponurost,zloba a faleš.Nevím proč zde někdo Solomona přirovnává ke Conanovi,když je vidět,že tyto dva filmy nemají se sebou co společného.Jinak film je dobře natočen a mě nenudil.Kamera je dobrá a hudba Klause Badelta přímo zapadá do linie filmu. ()

ShiShinka

Van Helsing s nádechem zápletky z Constantina. Kvalitou to má pořád ale blíž k Van Helsingovi. Bohužel. Taková zapomenutelná jednohubka v nedělní odpoledne na Nově. ()

ŠpetaMarek

Béčková jednohubka s místy hodně špatnými triky a místy překvapivě kvalitními i na dnešní poměry. A takový je celý film, něco špatné něco pěkné. ()

Kaszos

A máme ho tu! Frajera s klobúkom na hlave a rapírom v ruke! Žiaľ som nečítal knihu o Solomonovi ale odkedy som videl treiler nevedel som sa ho dočkať. Po všetkých Narniách a tých kadejakých detských fantasy tu konečne máme poriadnu temnú, pochmúrnu fantasy s fantastickým hlavným hrdinom! Príbeh je priamočiary ale čo je podstatné zaujímavý. Purefoy je skvelý, atmosféra skvelá, akčné scénky skvelé! Škoda len, že toho bolo tak málo s tým černokňažníkom, mohol sa tam objaviť už skôr a Solomonovi pekne zavariť. Ale ak to bude mať pokračovanie tak všetko v poriadku. Teším sa na ďalšieho Solomona. (85%) ()

L3G1ON4R

Připravit, Pozóór, Jedééém.... 'STOP' prosim, cože ? Radši si vemte polštář a pro jistotu si nastavte budíka na repeat po deseti minutách. Žádná akcička typu Van Helsinga se totiž nekoná. Dokonalý trailer ukáže vše, to ostatní je jen omáčka srovnatelná s otravným hmyzem na verandě po dvaadvacáté hodině večerní. Tuhle prácičku měl dostat pod křídla někdo jiný, možná by z toho byla i adekvátní podívaná, sečteno podtrženo: ztracený čas! ()

ratpile

Žánru velmi věrná, old schoolová, temná fantasy, která tady sakra dlouho chyběla. Scénář se drží zavedených žánrových klišé opravdu zuby nehty, to ale u fantasy tohoto ražení není až tak velké mínus - nějaká okoukanost vzhledem k žánrové kvantitě totiž nehrozí. Atmosféra je budována opravdu poctivě a stěžejní scény jsou zvládnuty, i přes menší rozpočet, efektně a emotivně. Zkrátka je vidět zápal pro věc. James Purefoy je v roli Solomona Kanea opravdu nehorázně sympatickej "nasranec", a už jen kvůli němu doufám v pokračování a návrat do těch odpornejch vrchovin plnejch čarodějek a zmaru. Ráj pro fantasy-pozitivní geeky. ()

zly.dvojce

A já tomu dám pět, za první pořádnou heroic fantasy od dob Connana a Red Sonjy. Má to svůj styl a ten je říznej jak švihnutí Solomonova meče. ()

blacktomas

Solomon Kane je pašák, který se nebojí nikoho a ničeho, ale to dosud nepotkal ještě většího pašáka a to přímo z pekla. A z něho si Kane nadělal tak trochu do gatí. Proto se stahuje do ústraní k mnichům, modlitbám a podobným věcem, aby unikl svým vlastním démonům, kterým stejně nikdo neuteče, že? No všechno jednou končí a Kane chtě nechtě musí své útočiště(hrad Zvíkov, ve filmu hrad kdesi v Anglii) opustit. A vydává se na cestu plnou zla, démonů a boje o svou vlastní duši. Tolik o příběhu, který se odehrává v divokém středověku a nutno dodat, že tvůrcům se podařilo jeho atmosféru přenést na plátno více než obstojně. V podstatě se jedná o fantasy jízdu se vším všudy, s neohroženým rekem, armádou temnot, kouzly atd. Ovšem film má naprosto strhující náboj a až na pár momentů, jsem se nenudil. Další pozitivum vidím v absenci jakékoliv love story, která by film příliš rozmělnila. Film byl natočen v české koprodukci, což jsem kvitoval s nadšením a i když je na snímku vidět, že jeho rozpočet nebyl zrovna vysoký, potěší fakt, že stále platí pravidlo: za málo peněz hodně muziky, v tomto případě to platí dvojnásob. ()

tartan

Conanovi pribudol viac než zdatný súrodenec. Takto má vyzerať pravá heroic (dark) fantasy, alebo iným - do bodky filmom naplneným a vyplneným - názvom sword&sorcery. Objektívne by šlo filmu čo-to vytknúť (zostáva dúfať, že sa dočkáme výživnejšej dvojky), ale subjektívne - aj ako Howardov fanúšik, nemôžem nedať za päť. ()

Pharlap

No.. z čeho je čsfd obec tak odvařená nevím.. trapná kamera.. trapné herecké výkony - zase trapnej Vašut.. trapný déšť a bláto.. přislo mi to jako mix Zorro ve středověku, Van Helsinga s kapkou Bruce Willise.. Promiňte, ale podobnou dobrodružnou story si představuji daleko lépe.. a ne takovéhle odfláknuté béčko, které mi připomělo trapas třetího dílu Underworldu. Třeba Ostrov hrdlořezů nebyl zlej.. Ale toto.. ()

vieriX

Podle mého názoru jedna z nejlepších fantasy od dob Barbara Conana. Snímek je velice chladný a realistický rozhodně to není podívaná pro děti. Snímek je plný démonů a čarodejnic a různých příšer. Rozhodně režisér dokázal že i s malým rozpočtem jde natočit poutavou fantazii ze středověku. ()

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

03.01.2011

Výrazný britský herec s neobvyklým jménem v neděli prohrál svůj zápas s rakovinou. Byl králem vedlejších rolí, přesto jsme jej všichni dobře znali, což je vlastně důkaz, jak výjimečný to byl herec.… (viac)

Od fantasy zpátky k hororu

Od fantasy zpátky k hororu

28.11.2010

Touhle cestou se ubírá kariéra britského sympaťáka Michaela J. Bassetta (foto). Není divu – Solomon Kane byl sice fajn, ale (i díky neuvedení v amerických kinech) na sebe nevydělal a na původně… (viac)

Silent Hill pokračuje

Silent Hill pokračuje

08.11.2010

„Neexistují kvalitní filmové adaptace počítačových her,“ tvrdí někteří. „Kromě Silent Hillu,“ kontrují jiní. Na dvojku úspěšného hororu z roku 2006 se čekalo hodně dlouho. Christophe Gans má ale… (viac)

Conan a bulharská kletba?

Conan a bulharská kletba?

12.05.2009

Když jste hollywoodský tvůrce a chcete něco natočit „za hrst dolarů“, jedete do Bulharska nebo Rumunska. Běžně tam točí Seagal či Van Damme (ten to v JCVD popsal jako to nejhorší, co vůbec může… (viac)