Po prijatí zákona, zakazujúceho výrobu a predaj alkoholických nápojov, nastala v USA v dvadsiatych rokoch éra prohibície, ktorá bola zároveň aj érou vzostupu mocných zločineckých gangov, ktoré mali z nelegálneho alkoholu výnosný obchod. Hlavou najmocnejšieho z nich bol známy chicagsky mafián Al Capone. Na druhej strane stoji mladý a ambiciózny policajt plný ideálov Eliot Ness. (RTVS)

henny2010

Není nad pořádnou gangsterku. Celý film jsem zhltl jako jednohubku a že mně pěkně projela tím žaludkem v dobrém slova smyslu. Zloduch Al Capone a jeho představitel Bob De Niro, správnej policista Sean Connery, Kevin Costner mladý hráč, který to chce rozjet ve velkém a pro mně nejzajímavější postava Andyho Garcii. Ennio Morricone je bůh a jeho hudba mi opět naháněla slzy do očí...... ()

Lazy87

Film nebyl špatný, ale ani mě nenadchl. Možná ani nebylo čím. Navíc jsem to viděl dabované, což vůbec nepřidalo. Čekal jsem od neúplatných víc, nejvíce se mi ve filmu líbil Connery. ()

Stingray

Výtečná gangsterka. jen jsem měl trochu problém s hudbou.Díky nedávno slédnutému Boardwalk Empire mi najednou hudba v Neúplatných úplně trhá uši. A scéna s rozstřílením ve výtahu byla zřejmě inspirací k závěru Skryté identity. ()

martan1

UPDATE 2017: Výborná gangsterka postavená na reálném příběhu o dopadení Al Capona. Navíc s Morriconeho hudbou, která sice nemusí každému sedět, ale filmu dodává grády. Filmaři se též mohli ve filmu opřít o solidní základ - totiž ústřední herecké trio Costner, Connery a De Niro. Všichni tři hrají velice kvalitně, ačkoliv nejlepší je podle mě De Niro v lehce psychopatické roli Capona. Za to vše filmu dávám 5* a odpouštím mu i těch pár ptákovin. Jakých ptákovin? No tak přece třeba ta scéna, v níž zahyne Connery, ta je opravdu udělaná jen dramaticky na efekt, ale jinak je hrozně hloupá. Zkušený policajt by určitě šel ve stylu „starší občan školící mladého fracka“ na někoho, kdo se ho zrovna pokoušel zabít se slovy „Tak ty jdeš s nožem proti bouchačce...“ a nečekal by za rohem dalšího týpka s kvérem.... no nebo ta scéna, kdy Costner čeká na nádraží na účetního a rozhodne se ohrozit celou akci kvůli tomu, aby slečně pomohl s kočárkem.... přestože bych tuhle scénu možná pochopil spíš, i tak na mě moc reálně nepůsobí. Dramaticky skvělá, ale reálná moc ne podle mě. ()

voltamper

Výborné zobrazenie obdobia prohibície v USA, výborní herci, ale akési nemastné-neslané. Ako keď idete na safari, a všetko, čo vidíte, sú zebry a antilopy. Vy chcete vidieť levy, leopardy a gepardy, ako lovia, alebo ako medzi sebou súperia o teritóriá. Až to vám do krvi prinesie ten správny pocit, že ste dostali to, čo ste chceli. The Untouchables určite nie je zlým filmom, ale pri nich sa tento pocit nedostavil. Za hercov, hudbu a scenár dávam 3*. ()

Jefrey1994

Vynikající film o mafii, skvělé herecké výkony a velmi zajímavá hudba. Takoví film si zaslouží víc než jen vynikající ohodnocení.Dále bychom se mohly bavit o skvělém hereckém obsazení Sean Connery,Robert De Niro,Kevin Costner. Velmi dobře nahrátý film který nám připomene jak to vypadalo za prohibice. ()

webino

Klasik a kultovka ,na ktorej som vyrastal a scena na schodoch bola preberaná snáď tisíc krát.Hudba skvelá,herci skvelý,scenár réžia proste lahôdka. ()

luku88

Jeden z mála výborných filmů pojednávajících o americké prohibici založený na skutečném příběhu prohibičního agenta Eliota Nesse a šéfa chicagského podsvětí Al Capona. Excelující herecký výkon De Nira alias Capona a další herecké hvězdy jako Costner (Eliot Ness) či Connery (Jim Malone). ()

antinovak

Nějak mi nejde chválit zpomalený vlak s nepřesvědčivým hlavním hrdinou Costnerem. Kameraman měl celkem významné propady v kvalitě, za to však De Niro byl dosti přesný (dle dobových poznatků). Scéna schodišťové přestřelky vyzněla jasně prvoplánovitě a trapně. ()

hanzikk

Super krimi ze super doby. Skvěle vykreslená snaha bezmocných poctivých policistů dokázat nemožné. Nadchl mne vyobrazený systém té doby, korupce, pašeráctví, atd ... prostě tento film je třeba shlédnout. ()

hajner

Výborná vyšetrovačka s nezabudnuteľným Sheanom Connerym a Kevinom Costnerom. Bravúrne herecké obsadenie ktoré sa dnes už tak ľahko nevidí. ()

Pelous

Po každém dalším zhlédnutí Neúplatných mi před očima vystupují jasněji a jasněji všechny zápory i klady filmu. Rodinná zápletka hlavního hrdiny, zbytečné pokusy o humor skrz postavu Charlese Smithe a strašně hloupě natočený pád ze střechy jsou jasnými zápory. Avšak přetrumfnout nejlepšího Al Capona (De Niro), Conneryho irčanské šišlání, parádní soundtrack a slavnou scénu na schodech to stejně nemůže! Vyčítejte si tomu pohádkovou černobílost, máte naprostou pravdu, pro mě to ale stejně bude jeden z nejmilejších filmů vůbec. ()

kubyczech

Velký "AL" je ve srovnání s panem Kalouskem a dalšími členy naší vlády pouze neohrabaný pouliční zlodějíček. Kdyby Eliot Ness přijel do ČR, druhý den by se pozvracenej vracel zpět do své vlasti. ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

16.05.2023

Oznamování velkých projektů těsně před začátkem festivalu v Cannes pokračuje a po novince Rona Howarda tak dostáváme zprávy také o chystaném a poměrně unikátním filmu amerického režiséra a dramatika… (viac)

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery