Mierumilovné kráľovstvo Azeroth sa ocitne vo vojne, keď sa na jeho hraniciach začnú zbiehať hroziví nepriateľia. Sú to Orkovia, kmeň, ktorý opustil svoj umierajúci domov, aby kolonizoval ďalší svet. Prechod medzi svetmi je zabezpečený cez portál. Na jednej strane čaká armáda, nad ktorou visí hrozba krutej porážky, na druhej národ, ktorému hrozí vyhynutie. Dvaja hrdinovia, každý z iného tábora, sa vydávajú na cestu vedúcu k nevyhnutnému stretu. Jeho výsledok určí ďalšie osudy ich rodín, ľudu a celej zeme. Takto začína fantastická sága o moci a bezmocnosti, v ktorej každý o niečo bojuje. (Cinemart SK)

PanCitron

Celkem slušné fantasy s několika potenciálně dobrými zvraty. Proč potenciálně? Ty zvraty totiž podle mého nefungují tak jak by měly, jelikož k tomu by musely fungovat i postavy kterých se týkají, a to se tu bohužel ve většině případů nestalo. Zbytek je klasická omalovánka posledních let. Na jedno zhlédnutí ale dobrá zábava. ()

JohnCZ

I přes absolutní neznalost lore je Warcraft kupodivu odvyprávěn přehledně, ale příběh jako takový mi přišel dost slabý. První hodina je směs představovacích scén, většinou to je ryze digitální a ty lidé tam působí tak nějak nepatřičně (místy mají i dost odfláklé nasvícení). Celkový vizuál je fakt hezký, zbroje lidských postav ale vypadaly spíše jako s láskou "šité" kostýmy na LAARP, než jako opravdové zbroje. Jako celek ale po Princi z Persie konečně zase dobrá videoherní adaptace, která ortodoxní fanoušky (snad) neurazí a neznalce neunudí k smrti. A třeba příště to bude ještě lepší. ()

vurhor

Svět a lore Warcraftu považuju za jeden z nejlepších, jaký kdy žánr fantasy zažil. Zajímavá historie, skvěle napsané postavy, plus v každém díle kvalitní příběh. Navíc asi jediná fantasy série, kde jsem orkům fandil více před lidmi. A když Blizzard povolil jednomu z nejšikovnějších mladších režisérů dnešní doby napsat scénář a zrežírovat film podle jejich první hry Warcraft série, ucítil jsem naději... že by konečně film podle nějaký PC hry, který by byl opravdu dobrý? A vskutku, byť to není žádné veledílo (od kvalit Pána prstenů je to furt na míle daleko), jedná se o zábavný a vcelku pěkně natočený snímek, na který se navíc hezky kouká. Příjemné překvapení. A jestli se to filmové zpracování někdy dopracuje i k dílu Warcraft 3 Reign of Chaos, jsem nesmírně zvědavý na příběhovou linku Prince Arthase. Znalci budou vědět :) Děti! Takhle vypadal pravý Warcraft, ne jako to vaše vohrané MMORPG, které ne a ne skočit! Slabší 4* ()

corpsy

Pozerám sa na túto adaptáciu populárnej videohry, ako na každú jednu. Ako filmový divák a hráčsky neznalec. To mi dáva akúsi objektivitu a absenciu porovnávať. Som nestranný. Takže. Ako film, je WARCRAFT otravne zdĺhavou fantasy s jednoduchým príbehom ( čo zas nieje až taká vada ) a zakríknutými hereckými výkonmi. To, čo udrží pozornosť diváka znalca, je maximálne vizuálna stránka, ktorá je opulentná vo všetkých smeroch. Namakané CGI postavy a výprava ( aj tá digitálna ). Divákov radových zaujme určite vše a nebudú mať proti snímku žiadne väčšie námietky, konieckoncov film bol robený iba pre nich. Čo je dosť škoda. ()

M.Macho

Napíšu to jako někdo, kdo "obrátil" kampaň WarCraft I i II a III (i s Frozen Throne) zná nazpaměť. Řekl bych, že některé scény jsem si zkrátka představoval přesně takto - první WarCrafty člověka nezavalily takovou intenzivní změtí obrazů jako WarCraft III nebo WoW. Všechny ty jemnosti si člověk promítal v hlavě. Karazhan, Stormwind, Dreanor... všechno mě skoro až dojemně těšilo. Vrátil jsem se před 486 a viděl jsem celé ty minuty přikovaný budující prasečí farmy. 0) Potom, co jsem přečetl spoustu knižních příběhů (sice v češtině, ale četl) jsem byl zvědavý čím to odpálí. 1) Je fajn, že tvůrci Blizzard od procesu neokleštil - o to více je překvapivé, jak se od původního příběhu WarCraft I film liší... 2) Těžko se s těmi změnami smířit. 3) Kam to může pokračovat? NO! Je teda asi milion možností - jenom příběhů kolem rozhřešení WarCraftu II je mraky (Tides od Darkness, Beyond the Dark Portal, Day of Dragon, Lord of Clans atd.) Pokud se budou chtít soustředit na všechny klíčové figury - tak pochybuji, že to stáhnou tak, jako to teď - nezapomeňme, že k Hordě i Alianci přijde celá řada nových hráčů (trollové, ogři vs. elfové a trpaslíci a gnómové), tak z toho obrovský guláš postav - ve hře zůstává Kadghar, Lothar, Garona (nutně přibude Thrall). Chci věřit, že to udrží. *Toto je fandovské vyznání, nikoliv pokus zachytit celistvost i necelistvost filmu*. ()

El Pistolero

Dvě slova: chci pokračování. Guilty pleasure a jedno z mála fantasy dobrodružství, které se alespoň vzdáleně přibližuje těm z dílny Petera Jacksona. Zároveň jde asi o nejpovedenější herní adaptaci všech dob. Až na Fimmela a dejme tomu Patton nic moc herecké výkony, možná až moc CGI. Ale zase na druhou stranu je to Blizzard, takže vlastně v pořádku, ne? ()

liquido26

Hry jsem nikdy nehrál. Film je vizuálně krásnej, hrajou tu zajímavý herci - Ragnar, Jan Žižka, Jesse Custer aka Preacher a Tulip, ale příběh je prostě takovej tuctovej, nijakej. ()

ConanVJ

Já hrál naposledy RTS Warcrat 3, knížky ani komiksy jsem nečetl. Jako milovník fantasy jsem ale tento film očekával s napětím, protože v dohledné době se moc kvalitních filmů tohoto žánru nedělá, což je podle mě škoda. Warcraft ukázal, že tento žánr rozhodně nepatří zamést pod stůl. Podle mě se zde zrodila další možná sága velikosti Pána prstenů. Všechny rasy jsou zde skvěle znázorněné. Orkové jsou parádní bestie, rytíři Aliance mají nádherné brnění, trpaslíci a temní elfové tu moc prostoru nedostali. Efekty jsou opravdu parádní, zaujmou a nezklamou žádného fantasy fanouška. Akce je zde taky spousta a je pěkně přehledně natočená. Různorodé prostředí působí reálným dojmem a je krásné na pohled. Co podle mě trošku zamrzí je to, že tvůrci tlačili děj rychle dopředu. Filmu by sedla tak hoďka navíc. Herecky je to zajímavě obsazené i když je to bez větších filmových hvězd. Je vidět, že se velkofilm dá stavět i na méně známých tvářích. Příběh se mi líbil a také zakončení mě celkem mile překvapilo. No doufám, že film vydělá na další díly, protože jestli ne, tak už nevím co z tohoto žánru má šanci na pořádnou ságu. V IMAXu pěkné 3D a pěkně vohulenej zvuk. Za mě 100% :) ()

berny2468

Dlouhou dobu jsem tento film očekával, a tak jsem se obával zklamání. To naštěstí nepřišlo. Spíše jsem překvapen, že Jones dokázal takto složitý příběh dobře a srozumitelně odvyprávět. I když si myslím, že by filmu více vyhovovala větší délka, a tudíž i epičtější bitva. Ale tím nechci říci, že by zde boje bylo málo, větší bitvy bych jen uvítal. Podle očekávání je film po takové stránce téměř bezchybný. To samé platí i o soundtracku. Herecky též skvělé, Teda za na pár prkených herců. Warcraft si určitě zaslouží pokračování (a osobně doufám, že dojde i na Arthase). A ačkoliv to na Pána prstenů ani z daleka nemá, tak to musíte vidět....85%. ()

PauloZ

Duncan Jones je kapacita a ano, Warcraft je nástupcem Pána Prstenů. Protože je to od té pradávné doby Aragorna a hobitů největší fantasy nášup, co se týká velkoleposti, efektů, magie a všeho co s tím souvisí. Solidní magic příběh, perfektní postavy na straně dobra i zla a nepůsobí to ani chvilku kýčově, jak se z trailerů zdálo. Je to skvěle dramaturgicky zvládnuté a vygradované! Vizuálně lahodné a pěstní souboje vymazlené. Jsem naprosto spokojený a pobavený jak malý kluk! Durotan a Fosterův Medivhem top postavy. PS: Taky Vám Durotan připomíná Jardu Jágra?! :-)) ()

spaceboyCZ

Neznalí ocení maximálně tak audiovizuální orgie, které jsou dotažené v tomto filmu k dokonalosti. Pro fanoušky hry se jedná o naprosto vyjímečný kousek, asi nejlepší transfer herního světa na velké plátno.. Tleskám a pevně věřím, že se dočkáme brzy pokračování, zaslouží si to! ()

FFilipCZ

Vzhledem k tomu, že mě Warcraftový boom v mém dětství absolutně minul (a jsem za to i celkem rád), hru jsem nikdy neměl nainstalovanou ani nikdy nehrál, je těžké si k filmu vytvořit nějaký zvláštnější vztah. Jsem si jistý, že většina čtyř až pětihvězdičkových hodnocení je od skalních fandů, kteří u této MMORPG hry strávili mnoho bezesných nocí. A naprosto to chápu - oni tam vidí ty spojitosti s postavami, svými oblíbenými hrdiny či frakcemi a nejspíše i některými questy. Já se bohužel musel chytnout pouze nádherného vizuálu krajin a postav a velice trefného soundtracku, který mi připomínal Heroes of Might and Magic 3 (mimochodem mé dětství). Jsem rád, že jsem tento film konečně viděl, ale nikterak zvláště ohromen jsem nebyl. ()

Adasin

Na to, že jsem hru nikdy nehrála, ani nečetla žádnou knihu z tohoto světa, jsem si film užila. Příběh není nic převratného, ale neurazí a postavy Vás budou zajímat. Jen mě trochu zklamal casting (až na výjimky). Každopádně jsem zvědavá, co se stane v dalším díle, pokud někdy bude. 8/10 ()

agentmiky

V první řádě musím říct, že nepatřím do kolonky fanoušků této velmi herní série a už vůbec tuto hru nehraji. I proto film hodnotím bez nějakých přirovnání ke hře. Musím začít se skvělým digitálním zpracováním, na které se koukalo jedna radost. Líbily se mi prostřihy z života Orků. Celkově mě fantasy svět Warcraftu velmi zaujal. Další věc, která patří do kolonky obdivuhodných, je brilantní ztvárnění soubojů, na kterých si tvůrci dali velmi záležet a bylo to vidět. Hlavní herci své role zvládli na jedničku, především zmiňuji Fimmela, který zahrál famózně. Konec byl otevřený, a tak se těším na dvojku. Dlouho jsem se rozhodoval, zda mám dát čtyři nebo pět hvězd. Pořád by se dalo zlepšit mnoho věcí. I proto filmu uděluji lepší čtyři hvězdy. Hodnocení:85% ()

maddy

War-not-so-well-Crafted. To čo malo údajne zlomiť preklatie videohier adaptovaných do filmovej podoby nakoniec dopadlo presne tak ako väčšina predošlých filmových adaptácii videohier. Nijako. A to je asi pre veľkolepú fantasy za 160 miliónov, ktorá mala nakopnúť novú sériu nie je práve najlepšia vizitka. Nejedná sa síce o vyslovene zlú adaptáciu a skalní fanúšikovia budú prevažne spokojní, no inak sa tu nedeje nič okrem toho, že režisér Duncan Jones si povinne odškrtáva položky, ktoré má zo sveta Warcraftu predstaviť bez toho, aby celému dianiu dal „vlastný ksicht“ a celý konflikt tak pôsobí veľmi schematicky. Z Warcraftu sa tak pribúdajúci minútami rýchlo stáva síce veľkolepá fantasy, ale fantasy v ktorej je iba všetko to čo sme už videli inde a mnohokrát v oveľa lepšom podaní. Je to rozpoltený film niekde medzi naivnou rozprávkou pre deti a filmom pre dospelých (tých pár drsnejších scén), no nikdy sa nestane ani jedným a podivne bilancuje medzi oboma prístupmi bez toho, aby sa aspoň raz pokúsil priniesť niečo nové. Nakoniec mi tak Warcraft pripomínal Hobbita (asi najviac tretiu záverečnú a najslabšiu časť), ktorému bolo vytýkané zbytočné zjemnenie oproti trilógií Pána prsteňov. Ten však mohol, aspoň v prípade prvého filmu, čerpať z nostalgie a návratu do známeho sveta. Warcraft nemá čerpať z toho, snaží sa zapáčiť fanúšikom hry, avšak zabúda tento svet dôkladne predstaviť aj radovým divákom. A iba s fanúšikoch filmová adaptácia nevyžije. Obzvlášť nie v dobe, keď časy najväčšej slávy tejto značky sú už dávno preč a väčšina hráčov presedlala k League of Legends alebo iným MMORPG. Počas celej doby sa tak filmovému Warcraftu ani rad nepodarí vybudovať záujem o svet, v ktorom sa príbeh odohráva a vyvolať ten pocit, že by ste sa do neho chceli s radosťou vracať. Áno, tu pripomenie Pána Prsteňov, tu Hobbita, inokedy Narniu, no nikdy sa mu nepodarí vybudovať nič vlastné. A to hlavne vďaka absolútne nezaujímavým postavám. Scenár síce nie je jednostranný a poteší, že v príbehu umiera aj väčšina hlavných postáv, u ktorých to nie je vopred očakávané, no inak sa toho film snaží ukázať príliš mnoho, aby vo výsledku neukázal dohromady nič ako jeden obyčajný súboj medzi dvomi rasami. Problémom totiž je, že nikdy nejde nijako do hĺbky. Povinne sa skáče z jedného miesta do druhého, ale emócie sa nedostavujú a vyhrotené vzťahy medzi postavami takmer nebadať. Samotní Orkovia sú síce zaujímaví a úvod s nimi patrí k tomu najzaujímavejšiu čo film ponúkne, taktiež poteší, že sa v ich prípade nejedná o jednotvárnu digitálnu masu, ale fungujú ako „skutočné“ postavy, majú svoje motivácie, niektorí z nich si uvedomujú, že ich vodca a mágia vďaka ktorej sa im podarilo síce zachrániť svoju rasu nie je pre nich práve to najšťastnejšie riešenie, avšak nemajú protipól na druhej strane ľudských hrdinov. Tí sú osekaní čo sa týka pováh, činov, rozhodnutí na úplne minimum a v podstate všetky scény, ktorých sa zúčastnia ľudia tvoria iba povinnú výplň príbehu, ktorá neponúka nič zaujímavé. Ľudské postavy neprejdú žiadnym vývojom, sú ploché a pôsobia akoby tu boli ba preto, lebo jednoducho musia byť. Bohužiaľ, týchto scén je takmer tri štvrtina filmu. Veľkolepý konflikt dvoch svetov sa tak nedá budovať a prežívať pokiaľ vám je jedna strana úplne ukradnutá a ako divák si k nej nevybudujete žiaden vzťah. Akékoľvek napätie alebo emócie sa tak nedostavujú a na plátne sa odohráva síce dobre nasnímaný a naanimovaný konflikt, ale bez záujmu o to ako vlastne dopadne. Do toho všetkého sa navyše nevhodne pridáva občasný humor so zlým načasovaním a nasilu vložené hlášky, ktoré nepôsobia prirodzene a v druhej polovici ešte aj úplne zbytočný a z prsta vycucaný románik medzi ľudským vojvodcom a „miešankou“ - orkyňou, ktorý je tak náhodný a jednoducho sa v jednej scéne z ničoho nič udeje bez toho, aby k nemu čokoľvek v predošlých minútach smerovalo alebo sa akokoľvek naznačovalo, že tie dve postavy majú k sebe údajne cítiť nejaké sympatie. Bojové sekvencie sú síce dobré, ich spracovanie v rámci možností taktiež, ale je ich zúfalo málo a ich spracovanie, aj keď po stránke efektov síce bezproblémové (súboje prehľadné, scény s Orkami presvedčivé a kúzla dostatočne zaujímavé) sa rýchlo opozerá a celé dianie nikdy nevyzerá o nič lepšie než intro z ktorejkoľvek Warcraft hry. A tak by film vyzerať asi nemal. Vytráca sa tak jeho význam, keď to isté môžu hráči vidieť na obrazovkách monitorov. Filmu sa tak nikdy nepodarí vytvoriť „ilúziu skutočného sveta“ (už len preto, že tu nebol použitý ani jeden praktických efekt a všetko vzniklo v počítačoch rovnako ako keď vzniká hra), každé prostredie vyzerá iba ako súbor síce bezchybne naanimovaných, no iba „jedničiek a núl“. Výsledný film, tak vyslovene nenudí tak aby sa tie dve hodinky nedali vydržať, ale ani nikdy nezačne baviť do takej miery, aby by divák o dianie v ňom mal výraznejší záujem, prípadne sa do tohto sveta chcel vracať. Bezprostredne po projekcii tak celý vyšumí z hlavy bez jedinej akokoľvek zapamätania hodnej scény. A takouto generickou, zameniteľnou fantasy asi filmový Warcraft byť nechcel. K zaujímavému fantasy a vystavaniu novej filmovej série totiž nestačí iba povinne zobraziť pár výjavov z hry. CELKOVO: 2,5* (5/10) () (menej) (viac)

VojinRyan

Film natočený podľa PC hry, to tu už bolo veľa krát. Ale zhodneme sa na tom, že ešte ani jeden nemal tak obrovský fanúšikovský základ a očakávania ako práve WarCraft. A to je zároveň veľké + aj - pre tento film. Začnem s tým plusom. Týmto majú hotový scenár, napísané všetky postavy, recenzie dopredu od fanúšikov, ktorý dej, postavy sa im páčia najviac , bitvy a tak. Všetko máte dopredu dané, stačí tomu dať len filmový vizuál. Ale to mínus je, že ste pod obrovským tlakom všetkých tých ľudí, tvorcov a majú veľké očakávania aby to splnilo to čo má. Pretože fanúšikovia tú hru poznajú do posledného mena, do posledného brnenia, meča, lokácie, všetko vedia. A tu sa to niekde pokazilo. Tvorcom predsa stačilo zobrať cinematic trailere od Blizzardu a spojiť dohromady. Blizzard má jedny z najlepších ukážok u hier. Žiaľ nátlak štúdia, ľudí a všetkého to Duncan dokázal ukočírovať len z polovice. Splnil krásny vizuál, pekná mágia, masky, postavy ale to je asi všetko. Samotná animácia nebola 100%, bolo vidieť príliš, že je to robené CGI. A dej je veľmi rýchlo vyrozprávaný, žiadne zoznamovanie, žiadne predstavenie dôvodov prečo. To pre ne-fanúšika warcraftu predstavuje veľmi zvláštny a jednoduchý film. Fanúšik vie o čo ide, chápe to a ide ďalej. Jemu sa zase nepáči, ako to je spracované, že dokopy tam nič nie je, veľa chýb a podobne. Tak sa rozdelili ľudia na dva tábory a film kritikou ostal niekde uprostred. Tak z najočakávanejšieho filmu ostal len obyčajný, jednoduchý fantasy film s krásnym vizuálom, krajinou a efektami mágie. PS: Chválim Duncana Jonesa za to, že si to aj sám priznal, že sa niekde stala chyba, ale nebola to jeho chyba. 80% - 4* ()

Wysch

Úlitba fanouškům Warcraftu. Těžko to brát jako filmovou adaptaci počítačový hry, ale jako rozšíření blizzardího Warcraft univerza to určitě obstojí. Největší slabinu vidím v tom, že se Duncan Jones až příliš snaží zůstat věrný "předloze", což vede k naprosto směšným situacím a na druhou stranu k naprosto bombastický epičnosti bitek, který maj koule a šťávu. Vizuál je překvapivě povedenej, ale nadměrnost CG prostě bije do očí (plus v jedné scéně působí překvapivě super levně) a tam, kde LOTR i Hobit sázeli na precizní masky a kostýmy a praktické efekty, tady se sype jedno CG žváro za druhým. (Nabízí se mi srovnání s Game of Thrones, kde je CGI taky na denní pořádku a v podstatě je stejně častý, ale díky tomu, že je postavaný na reálných kulisách, nebije prostě do očí, naopak vzbuzuje spíš údiv.) Scénář trpí na a) krátkou stopáž, což vede prostě k plytkýmu vyprávění; a b) opravdu puntičkářskou věrnost "předloze", což sice asi potěší fandy, ale mně jako Warcraftem příliš nezasaženýho, to akorát zbytečně mate. Travis Fimmel a Ben Foster jsou ale fajn (ale tím nemyslím jejich charaktery! In fact, Foster má smůlu, že jeho postava je tak příliš over-the-top napsaná, až je místama směšná.). Žádná bomba se ale bohužel znovu nekoná, není to revoluce ve filmových adaptacích videoherních projektů, ale jako první krok k filmovýmu Warcraft univerzu to nemusí bejt vůbec špatný. Chce to zainvestovat do lepšího scénáře, kterej bude postavenej na charakterech, a svět bude jen pozadím, a ne naopak - investovat do světa a charaktery mít jako nějaký pozadí. Protože největší slabinou storytellingu je fakt, že drtivá většina postav jsou prostě nevýrazně napsané charaktery bez jakékoliv hloubky. Jedinou světlou vyjímkou je ten Kebbellův skřet, tuším. ()

SaNcHeZ_cz

Fantasy velkolepý snímek na pokračování. Duncan Jones natočil velkolepou adaptaci jedné z nejpopulárnějších her současnosti, která kromě představení části mytologie a samotného světa moc ve výsledku nezvládá. Akce je fajn, zpracování v rámci možností také, nicméně hrdinové (především ti lidští) otravují, nikam se moc nepohnou a po nánosu toho všeho, představovačkách a dvou hodinách v kině pořád čekáte, kdy se začne něco konečně dít a ony přijdou titulky. Spíše než jako velkolepý blockbuster tak Warcraft: První střet působí jako jen stěží lehce nadprůměrný aperitiv před hlavním chodem. Zarytým fanouškům série to nemá smysl rozmlouvat, nicméně čekáte-li od Warcraftu něco víc než jen snesitelný pokus o velkolepé fantasy na motivy populární série, dočkáte se v kině zklamání. [55%] ()

Bakllazaan

Je to spis na trojku, ale neco takoveho tu jeste nebylo. Skoda, ze to schazuje scenar, ale nastesti to zachranuje par dobrych postav, coz je u takovych blockbastrů spise s podivem. ()

God of War se oficiálně dočká seriálu

God of War se oficiálně dočká seriálu

15.12.2022

Ačkoliv se Amazon již před pár měsíci přihlásil o adaptaci herní série God of War, americký streamovací gigant (na území Spojených států dokonce služba s největším počtem předplatitelů) si oficiálně… (viac)

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Kdo by to ještě před pár lety řekl, že tím prvním filmem podle videohry, který prolomí ono proslulé prokletí nepovedených, a především neúspěšných herních adaptací na stříbrném plátně, bude až Ježek… (viac)

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka

24.08.2018

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?

14.02.2018

Herní série Call of Duty se chystá na velké plátno a možná se toho nemusíme bát. Firma Activision si totiž po vzoru Marvelu založila vlastní produkční firmu (Activision Blizzard Studios), která… (viac)