Mierumilovné kráľovstvo Azeroth sa ocitne vo vojne, keď sa na jeho hraniciach začnú zbiehať hroziví nepriateľia. Sú to Orkovia, kmeň, ktorý opustil svoj umierajúci domov, aby kolonizoval ďalší svet. Prechod medzi svetmi je zabezpečený cez portál. Na jednej strane čaká armáda, nad ktorou visí hrozba krutej porážky, na druhej národ, ktorému hrozí vyhynutie. Dvaja hrdinovia, každý z iného tábora, sa vydávajú na cestu vedúcu k nevyhnutnému stretu. Jeho výsledok určí ďalšie osudy ich rodín, ľudu a celej zeme. Takto začína fantastická sága o moci a bezmocnosti, v ktorej každý o niečo bojuje. (Cinemart SK)

joker.george

Pro mě to byl svěží blockbusterový vítr. Na nic se nečeká a jsme okamžitě hozeni do víru událostí s několika nosnými postavami na obou stranách, kterým odpustíte i těch pár plytčejších řečí. Byl jsem potěšen, že se s nimi nezachází v rukavičkách, což rozhodně nebývá samozřejmostí. Ztvárnění orků a magie je tak impozantní, že zbytek triků musí logicky za nimi zaostávat. Finále se mi zdálo uspěchanější a ztrácelo na síle - muselo se asi docela stříhat, a proto doufám, že vyjde i prodloužená verze. Především se však nemůžu dočkat pokračování! (Třebíč, kino Pasáž) ()

Nach

Turista ve světě Warcraftu: "Víte pane průvodce, mám z této prohlídky smíšené pocity. Tuhle jsem byl ve Středozemi a minulý týdenb i v Západozemí a přišlo mi, že tam to vše funguje daleko přirozeněji. Tady.... já nevím... no... prostě... nikde nevidím zemědělce, kteří pěstují plodiny, aby vaše země nezemřela hlady. Nevidím nikde prakticky ani teoreticky fungovat ekonomiku. Nevidím tu kovárny, stavitele. Kdo vlastně vyrábí ty štíty a meče? To padají z nebe?A jak silné je zde náboženství?" Warcraft: První střet je solidní fantasy, které dělá čest svému hernímu bratříčku. Nicméně jde o fantasy, které celkově zapadá za kvalitnější Pána prstenů, Hry o trůny a dokonce i Hobita. Jednoduše řečeno, nevěřil jsem, že Warcraft jako svět může sám o sobě fungovat. Vše mi přišlo až moc vojenské, hrdinské, prostě počítačová hra, která obstojí jako akční řež, ale na úkor uvěřitelnosti daného světa. Co soukromí daných postav, když nebojují nebo neřeší válku? Chodí Llane ve volném čase ne lov? Navštíví Lothar po bitvě nevěstinec? Prostě a jednoduše, ukázány nám byly postavy pouze v té hrdinské - profesní podobě. Ale kde je jejich soukromá, rodinná a sociální stránka? Na tu prostě nebylo zde místo. A to je škoda a jednu hvězdu tak musím ubrat. Přesto ale Warcraft: První střet dělá čest herním titulům, které se povedlo celkem slušně převést na stříbrné plátno. A to rozhodně není málo. 75% ()

Streeper

Pro mě obrovské překvapení roku. Šla jsem na film do kina se skeptickými pocity, myslela jsem si, že mě to nebude bavit, že to bude šílená blbost, takže jsem vážně příjemně překvapená tím, co jsem na plátně viděla. Ze začátku jsem vůbec netušila o co tam jde, ale pak mě to vtáhlo do příběhu. Je tam akce, boj, romantika, napětí, magie, zlo, dobro, zvraty, prostě všechno, co skvělý fantasy film má mít. A tohle je opravdu skvělý fantasy film s dokonalou grafikou. ()

Rocky88

Ač světem Warcraftu absolutně nepolíben, tento film mě mile překvapil. V přehršli jmen, názvů a schopností se po chvíli dalo orientovat (i když si teď vzpomenu maximálně na fel) a povrchní příběh o migrantech, kteří přivítají do cizí krajiny a chtějí ji vyplundrovat tak, jako svoji zemi, často nabídne i ucházející akční scény a parádní vizuální zpracování. Orkové vypadají z počátku jako nepřemožitelné beef-busy, ale po chvíli ztrácejí svůj respket, když jim prdel rozsekají homodějové v lesklém brnění (Travis Fimmel i Dominic Cooper jsou velké castingové přešlapy) a skinny-fat kouzelníček (Ben Schnetzer též není castingová výhra). I tak je to ale zajímavý start nové ságy, od které však nečekejte LOTRovskou propracovanost příběhů a charakterů. ()

Jandos

Se "skutecnymi" udalostmi Warcraftu to nemelo moc spolecneho a i to co z nich zbylo bylo podano naprosto nesmyslne a zkratkovite ze cloveku neznajicimu background to nemohlo rict uz vubec nic. Ale vizual dobrej. Nejvic me potesil murlock :) ()

Adaamos21

Příjemné fantasy překvapení. Absolutně nepolíben herní předlohou jsem nemusel nic řešit a užil si vcelku dobrý příběh a báječný vizuál. ()

Kwaichi

Pripadalo mi to ako rozprávka, ktorá vôbec nie je rozprávková. Aj keď som fanúšik žánru MMO, Warcraftu sa nikdy nepodarilo zlákať ma. Celkovo mi nesedí štýl WoW-ka, ako v hre, tak ani vo filmovom prevedení. Art, kostýmy a výprava pôsobia na mňa až príliš umelo. Niekto môže povedať, že práve v tom tkvie jeho "fantasy", no mne to pripomína skôr trochu predražený cosplay. Porovnať by som to mohol napríklad s filmovým podaním Shingeki no kyojin, o ktorom som si tiež spočiatku myslel, že ide o fan-movie (až po tom ako som film dopozeral, som zistil, že to bol jeden z najdrahších filmov japonskej kinematografie). Hodnotenie hereckých výkonov? Povedzme, že orkovia boli namodelovaní dostatočne presvedčivo. No podla mňa si kvalitný film zaslúži podstatne viac ako len to. ()

Cheeter

Na začátek delší série, které se snad dočkáme to nebylo špatné. Film splnil moje očekávání, co se týče technické stránky, pěkně vyšel ze hry. Příběhová linie také pěkně rozmanitá. Knihy jsem nečetl, takže nevím, nakolik se z nich zde vychází. Ale příběh je vybrán pěkně, nebylo vybráno téma ze hry, děj mu předchází, pro mě tím docela zážitek, člověk se něco nového dozvěděl. Pevně doufám, že tvůrci brzy naváží nějakým pokračováním. ()

bourec

Takže hru,stejně jako všechny jiný hry ,sem nehrál.Film je tak hrozně odtažitej,chladnej,vůbec diváka nevtáhne do děje,takovejch filmů je celá hromada.Navíc vim úplný hovno,vo čem ta kravina skutečně byla.A dabing.Nebudu komentovat,ani titulky tomu nepomůžou.40%. ()

C0r0ner

Součást mojí rozšířené TOP 10. První datum premiéry byl stanovený na srpen 2008 a už v té chvíli jsem se těšil tři roky. Po dalších osmi letech jsem se konečně dočkal... a stálo to kurva za to. Děj se sice neodehrával v době mého oblíbeného W3 a pár věcí bylo trochu jinak než v knížkách, ale všechno tohle vyvážil jenom ten pocit vidět orky. Audiovizuálně naprosto dokonalé (především Djawadi), pro každého fanouška fantasy splněný sen a já nemám absolutně nic na vytknutí. Bál jsem se zklamání a ne, není to nejlepší film, jaký jsem kdy viděl, ale spolu s Interstellarem je to to jediné, na čem jsem byl v kině dvakrát, což je docela vypovídající. 100% ()

Bush13

Jakožto sekundární konzument světa Warcraftu (mnoho dní života mi kdysi sebrala hra Hearthstone) jsem byl spíše nadšen z postav, které poznávám, nežli z překolorovaných digitálních proporcí filmu, ve kterém se bijí velehustí orkové na steroidech s lidmi poměrně joudovitého charakteru. Ale stále je to přes veškerou občasnou vytuplost a kýčovitost high fantasy, která svými dunivými válečnými podtóny umí vzbudit husinu. Škoda, že to celé komerčně nedopadlo asi podle očekávání, neb konec filmu naznačil otevřená vrátka pro potenciální rozvoj tohoto bohatého a zajímavého universa, jehož bych byl třeba rád dalším filmovým svědkem... filmové adaptace počítačových her nejsou jednoduché a tady se rozhodně aspoň snažili. ()

Larushka

For the horde and for the Ragnar! :-D jako bývalý hráč mmorpg jsem byla velmi spokojena. Můj kolega/nehrac z filmu moc moudrý nebyl. Vypadá to, že by rádi natočili pokračování, já se však obávám, že to není dobrý nápad. Tak vysoký potenciál to nemělo. ()

carly

Dobrá adaptácia je pre mňa tá, kde dokážete dej sledovať aj bez toho, aby ste čítali knihu, komiks, či hrali hru. A z tohto pohľadu je Warcraft veľmi vydarenou adaptáciou. Dobrá hudba, efekty, herecké výkony, tempo. Je zaujímavé, že v príbehu, ktorý je v podstate o vojne, je toľko rozumných a súcitných postáv. Očakávala som trochu iný príbeh, ale je jasné, že toto bol len začiatok.A ja som celkom zvedavá, čo bude ďalej. ()

PROCESOR

Tak fantasy, jak má být. Spousta hezkej efektů( jen těch blesků tam na mě bylo příliš) a pohádkový příběh, kde hlavní roli hrají kouzla a čarodějové. Příběh byl i pro mne neznalý předlohy, celkem pochopitelný. Já se bavil a o to mi šlo. ()

epicek

To co jsem doposud mohl vidět a zažít jen ve hře či dočíst se v knize , jsem měl konečně možnost vidět i na filmovém plátně. A ono se to sakramentsky povedlo, ačkoliv mírná skepse určitě byla. Už od prvních minut jsem byl absolutně pohlcen a rozčarován tím, jak to všechno působilo tak příjemně a ne ani moc do oči-bijící digitálností. Všechny postavy byly obsazeny povedeně ale hlavně , sakra ten svět Warcraftu byl na dvě hodiny oživen a já se prostě jen tetelil blahem a to hlavně už od první návštěvy SW ( i s epickým soundtrackem tak , jak ho známe) až do posledního záběru. A pak, že se nedá natočit kvalitní film podle hry, já totiž právě jeden viděl a už se nemůžu dočkat pokračování. Zamrzí možná jen poslední mak'gora, která mohla byt malinko víc epická. Za mě jakožto velkého fandy tohoto univerza a dlouholetého hráče WoWka , to byl prostě dvouhodinovej orgasmus skřížený se splněným snem. For the Alliance! ()

Martrix

Pár lidí mě odrazovalo, že pokud jsem hru nehrál, bude se mi hůř orientovat v tom, co a proč... . Není to pravda. Dějově jde o průzračně čisté fantasy, které je vystavěné stejně jako Pán prstenů, Barbar Conan a spousta dalších. Klasický střet dobra se zlem, bez překvapivých zvratů. Nicméně ve velmi, velmi působivém kabátku, se solidními hereckými výkony a režisérem, který nezůstal nic dlužen renomé, které si zatím udělal. Lidi jsou dnes zbytečně nároční. Můžeme se bavit o tom, jestli by se místo primitivního Warcraftu, nebylo lepší pustit do nějaké opravdu originální vymazlené fantasy pro náročného diváka...ale pokud nemáte přebytečnou miliardu, tak to budou plané řeči. Jsem příjemně překvapený...líbilo se mi to. Možná to chtělo víc fórků..ale spíš ne. Působilo to žánrově čistě...tzn. postavy se chovaly přesně tak, jak by se chovat měly a byť bylo snadné předvídat další děj, nenudil jsem se. Ve srovnání třeba s Hobitem...je to filmový skvost. A tak to má u letních blockbusterů být. Čirá zábava. ()

campix

Podle mého soudu Warcraft není úplně nejhorší filmovou herní adaptací. Pro znalé tohoto světa a hráče může být výsledný dojem ještě trošku jiný, ale pro mě jakožto absolutně neznalého, se jedná o celkem solidní akci nabitou fantasy podívanou. Sice bez výrazných hereckých hvězd, ale na to se u podobných věcí moc nehraje, ještě když je všechno animované CGI animací. Celý svět je docela zajímavý, ale tak nějak příliš barevný a místy působí hodně infaltilně. Žádné větší novoty také nečekejte. Všechno jede podle zajetých regulí žánru. Celkově solidní podívaná. ()

God of War se oficiálně dočká seriálu

God of War se oficiálně dočká seriálu

15.12.2022

Ačkoliv se Amazon již před pár měsíci přihlásil o adaptaci herní série God of War, americký streamovací gigant (na území Spojených států dokonce služba s největším počtem předplatitelů) si oficiálně… (viac)

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Kdo by to ještě před pár lety řekl, že tím prvním filmem podle videohry, který prolomí ono proslulé prokletí nepovedených, a především neúspěšných herních adaptací na stříbrném plátně, bude až Ježek… (viac)

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka

24.08.2018

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?

14.02.2018

Herní série Call of Duty se chystá na velké plátno a možná se toho nemusíme bát. Firma Activision si totiž po vzoru Marvelu založila vlastní produkční firmu (Activision Blizzard Studios), která… (viac)