Tom Cruise v hlavnej roli špionážneho thrilleru. Film bol z časti natočený v Prahe, vznikol na motívy populárneho televízneho seriálu, ktorý sa u nás vysielal pod názvom Nulová šanca. V Spojených štátoch sa film, v ktorom Tom Cruise nielen stelesnil ústredného hrdinu, ale tiež ho aj produkoval, stal diváckym superhitom... Pri akcií na americkej ambasáde v Prahe dôjde k masakru elitnej špionážnej jednotky CIA. Šéf chce odhaliť zradcu vo vlastných radoch a podozrieva mimoriadne schopného agenta Ethana Hunta. Nespravodlivo obvinený mladík sa preto púšťa do pátrania na vlastnú päsť a na každom kroku mu pri tom hrozí smrteľné nebezpečenstvo. Odhalená pravda je šokujúca pre všetky zúčastnené strany... (TV Dajto)

berg.12

Film, kterým jsem oslavil své osmnáctiny. V tom stavu, té atmosféře a s kamarády to celkem sedlo. Špionážní filmy jsou moje slabůstka, ale za střízliva u tohohle moje Bondovská duše přeci jen trochu trpí. Lokace exotické Prahy tomu moc nepřidávají. Kdo by čekal, že s léty tahle značka uzraje ve špičku akčního žánru. ()

sud

Nadprůměrný špionážní thriller se skvělým Tomem Cruisem (netušil jsem, že tohle někdy napíšu) a perfektně záporným Jonem Voightem. 70%. ()

castor

„Praha nás vyždímala. Na demokracii si teprve zvykají,“ procedil suše Tom Cruise o spletité byrokracii, kterou v polovině devadesátých let v České republice poznal. Dlážděné ulice ve filmu sice vypadají úchvatně, Cruise ale, snažíc se udržet mnohamilionový rozpočet na uzdě, na hlavní město zřejmě moc rád nevzpomíná. Divák si naopak rád vzpomene na ty známé i méně známé lokality v centru Prahy, stejně jako na salta hlavního hrdiny na uhánějícím vlaku, na latexové masky, na explozi obřího restauračního akvária nebo na proslulou scénu, v níž se americká star spouští do víc než třicetimetrové hloubky přísně střeženého trezoru. Jinak toho ale příliš nezbylo. První dobrodružství agenta, který mařil podlá spiknutí zloduchů, sice předpoklad hitu co se návštěvnosti splnilo, nicméně Brian De Palma nemyslel na humor, neukočíroval komplikované dějové zvraty, ve výsledku jeho dítko nemá šťávu ani image. Třeba taková Skála ze stejného roku přinesla mnohem napínavější děj i akční momenty, které si člověk rád pustí i třeba za deset let. Ethanovu explodující žvýkačku každopádně chci. Tři až čtyři!! ()

*CARNIFEX*

Neuveriteľné, čo všetko dokáže divák "prehltnúť" :) V prvej polovici celkom pútavé. Následne sa zábavnosť "possible", transformovala na "impossible", a to už moja hlava len ťažko dokázala akceptovať. Ale tak, ku pukancom a diétnej kole, nie zlá voľba na veľmi unudený podvečer .. ()

Trellíno

Jeden z nejlepších akčních filmů 90. let. Bohužel již po pár letech některé hlášky, týkající se zejména počítačové techniky působí velice legračně. Ale to je zřejmě jediná chybka, která vyloženě bije do očí. Jinak zde není skoro co vytknout. Co se hereckého obsazení týká, je tento film narvaný až k prasknutí. No a samozřejmě stojí za povšimnutí jedna z těch velkých životních hollywoodských rolí pana Vašuta. ()

Niktorius

S De Palmou mám pořád ty stejné zkušenosti. Stvoří pro svůj film několik výtečných scén, ale zbytek je již po režijní stránce obyčejný průměr. Nejinak je tomu v případě Mission Impossible, zde je k tomu všemu ne zrovna stoprocentní dojem z filmu podrýván neskutečně překombinovaným scenářem, ve kterém se opravdu neděje nic světoborného, ale vše je podáváno tak chaoticky, že divák se začne brzy ztrácet v návalech různých intrik, lží, zrad a podvodů. ()

Wacoslav1

Solidní věc, ale nic božího. Film trpí tím, že je zbytečně překombinovanej. Navíc jako fanouškovi seriálu Nulová šance, kterej je stejně v mých očích nepřekonatelnej, se mi tady prostě některý věci nezdají. Hlavně to jak Jim Phelps nechá zlikvidovat svůj vlastní tým. Vidím to na lepší průměr. Na víc to není.60% ()

Xmilden

Převést seriál o špionážních agentech, kteří podnikají až zdánlivě nemožné mise, do filmové verze se v roce 1996 povedl De Palmovi myslím že více než solidně. Přecejen Brian De Palma je zkušený režisér. Hlavní role padla na Toma Cruise a to se ukázalo jako skvělá volba. První díl ještě není tolik přepálený jako jeho následovníci a více se zde pracuje s atmosférou. Praha je zde mimochodem opravdu krásná. Jsou zde ovšem dvě akční scény (loupež v Langley, honička na střeše TGV), které i v rámci série jsou stále na jedničku. 75% ()

Real Tom Hardy

"COULD WE GET A CAPUCCINO MACHINE IN HERE? BECAUSE I DON'T KNOW WHAT YOU CALL THIS." ------- Epický frajer Hollywoodu sa spojil s klasikom de Palmom, aby spoločne skúsili konkurovať britským bondovkám. Na otázku, či sa to podarilo, poznáme odpoveď hádam všetci. ()

sepp

Na serial M:I jsem koukal velmi rad a proto jsem dotohoto filmu vkladal velke nadeje, ucast T.Cruise slibovla, ze byse nemuselo jednat o normalni prumernou retbu - opak byl pravdou. M:I ze sedeho prumeru po celou dobu nevybredne, to ze se odehrava v Praze je spise minus, jelikoz je z celeho filmu citit lacinost. Je to pouha prumerna akce, a to je pri takovem potencialu zklamani. ()

Divočák

Rovnocená alternativa k Jamesi Bondovi a po shlédnutí trojky můžu také v klidu říct, že i nejlepší díl dérie. De Palma je holt De Palma a Vašut je holt Vašut. Scéna s Cruisem na provazech a dotekovými senzory v podlaze je snad nejklasičtější špiónskou scénou všech dob. ()

Hrabka

Jediné co mi utkvělo v paměti je dobře známá a často parodovaná zlodějská akce, jak Tomík visí na lanech. Jinak je film celkem nudný, alespoň mě nijak zvlášť nazaujal. 45% ()

paascha

Trochu přetažený příběh o Těžkém údělu špionově, ale pražské reálie a pár vtipných scének z toho dělají celkem koukatelný film. Alespoň se mi to tak v noci v TV s lahví Frankovky barrique zdálo:-)))) ()

MISSha

Nudný, až se nebojím napsat- strašně sterilní film. Jediné co mě na něm nadchlo bylo vloupání do centrály CIA. Tady si De Palma vyhrál, samým napětím jsem nemohla ani dýchat. Jinak nuda a šedˇ, která je korunována úplně debilním, zbytečně překombinovaným závěrem. ()

Fiftis

Tento čisto akčný film nie je ničím až tak výnimočný okrem toho že sa z filmu stala neskôr úspešná séria a Ghost Protocol fakt nemá chybu. Dej je priemerný, rozuzlenie je zaujímavé, ale veľké plus má napätie, lebo až dokonca sa nevie čo a ako. Ale predsa je tu niečo čo tento film radí medzi tie lepšie. Pán skladateľ ukázal, že nielen John Williams, John Barry a Ennio Morricone dokážu urobiť hudbu vďaka ktorej stúpne kvalita filmu a film sa navždy zapíše do dejín kinematografie. Autor spravil absolútne kultovú pecku medzi filmovými motívmi a už len kvôli tej hudbe odporúčam film pozrieť. ()

Hunt

Hlavně kvůli úvodní akci v Praze jsem nucen dát plný počet, film má atmosféru a patří k tomu nejlepšímu, co v daném žánru vzniklo. ()

Lednové tipy z VOD služeb

Lednové tipy z VOD služeb

31.01.2024

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

24.10.2023

Mise: Posunuta. Tak by klidně mohl znít název příštího filmu v sérii Mission: Impossible herce a producenta Toma Cruise, který byl studiem Paramount nejenže čerstvě odsunut z června příštího roku až… (viac)

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

20.06.2023

Tom Cruise loni vlastnoručně zachránil kina a jeho Top Gun: Maverick se po fenomenální jízdě napříč světem zastavil až těsně pod 1,5 miliardami dolarů. Letos se něco podobného, ačkoliv tam to člověk… (viac)

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

29.04.2022

Tento týden probíhá ve Spojených státech akce zvaná CinemaCon, na níž jednotlivá studia prezentují novinářům a všelijakým insiderům své nadcházející snímky. Jen za posledních pár dní jsme se tak… (viac)