Tom Cruise v hlavnej roli špionážneho thrilleru. Film bol z časti natočený v Prahe, vznikol na motívy populárneho televízneho seriálu, ktorý sa u nás vysielal pod názvom Nulová šanca. V Spojených štátoch sa film, v ktorom Tom Cruise nielen stelesnil ústredného hrdinu, ale tiež ho aj produkoval, stal diváckym superhitom... Pri akcií na americkej ambasáde v Prahe dôjde k masakru elitnej špionážnej jednotky CIA. Šéf chce odhaliť zradcu vo vlastných radoch a podozrieva mimoriadne schopného agenta Ethana Hunta. Nespravodlivo obvinený mladík sa preto púšťa do pátrania na vlastnú päsť a na každom kroku mu pri tom hrozí smrteľné nebezpečenstvo. Odhalená pravda je šokujúca pre všetky zúčastnené strany... (TV Dajto)

RobbieM@N

Překombinované, nerealistické, ale v takové formě a s takovými herci, že to ani v nejmenším nevadí. V důsledku je to možná hlavně zásluha božského Toma Cruise. Lahůdka špionážních filmů, která si nezaslouží místní nízké hodnocení, ať už z důvodu, že většina scén má skvělou atmosféru a De Palma "ví" jak točit. ()

LuNaj

Chvílemi dost překombinované a nepřemožitelní agenti, přesto mě film zaujal a tím pádem musím hodnotit velmi kladně. ()

Pai-Mei

Určite najlepšia MI so všetkých troch. Cruise tu ešte vystupuje ako človek, na rozdiel od dvojky, v ktorej sú tie jeho kaskadérske kúsky nechutne prehnané a dovedené do absurdnosti. ()

pekas

Tom Cruise mě začíná trochu nudit, nebo možná spíše posouvat se blíž ke kategorii neoblíbených. Ale tento film je slušný akčňák. Některé scény jsou sice už trochu přitažené za vlasy (vrtulník v tunelu), pokud se nad to povznesete, je to dobrá zábava. Ani po dvanácti letech nepůsobí vyčpěle, čistokrevné 4 hvězdy. ()

Mykhaluu

Více než film, mě pobavil komentář od člověka s uživatelským jménem salahadin... :-D :-D Nevím, jestli je to skutečně italsky, či jak, ale každopádně ponechává prostor pro překlad, se kterým srdečně souhlasím! :-D :-D Watching impossible! :) ()

kubilov

Naprostá spokojenost. Cruisovi to jde, Reno je záhadný jako obvykle a Ving Rhames je perfektní! Vůbec mi nevadilo, že se mi párkrát pořádně zamotala hlava, protože nakonec to do sebe krásně zapadlo. Moc potěšila i úvodní část v Praze (vlastenec se nezapře) a nakonec ještě poklona pro Briana De Palmu za perfektně zvládnutou špionážní parádu. ()

helrohir

Veľmi efektívna špionážna hra. De Palmovi sa podaril naozaj vynikajúci kúsok, ktorý je už v podstate klasikou daného žánru. Film obsahuje množstvo legendárnych scén, na ktoré nachádzame odkazy v rôznych filmoch ešte aj v súčasnosti. Najnezabudnuteľnješou takouto scénou je jednoznačne lanová scéna. Napínavé je to až do konca a človek nikdy nevie, že čo sa stane v nasledujúcej chvíli a ako to všetko napokon skončí. Škoda herecky nevýrazného Toma Cruisa a podľa môjho názoru zbytočnej, a tak trocha nereálnej akčnej exhibícii v závere filmu, ktorá mi pokazila môj konečný dojem z filmu. 75%. ()

Gothard

Škoda, že se scénáristé nedrželi hesla "Někdy méně je více". Celkem zajímavý nápad, který nabízel spoustu možností, tak utopili v poněkud nepřehledném a nelogickém ději. Místy silně překombinovaná zápletka se tak nevyhnula několika očividným nelogičnostem, a tak hlavní hrdina na jedné straně chápe víc, než by měl, a na straně druhé nechápe to, co je všem široko daleko zřejmé. Divák prostě musí přijmout hru, dívat se, nepřemýšlet (to je u tohoto filmu obzvláště škodlivé, protože se zaseknete asi u desáté minuty a máte po zážitku) a hlavně neptat se jak a proč - proto také měl film takový úspěch u amerického publika. Na druhou stranu film obsahuje několik opravdu povedených scén, vlezlou ústřední melodii, Tom Cruise je skutečně ve formě a Brian de Palma je zkušený profesionál (střední dobrá). Jako napínavá oddechová podívaná po náročném pracovním dnu dobré, ale nic víc. Na film těchto ambicí trošku málo, ne? ()

Ivoman

S odstupem času (právě shlédnuto), se nejedná o super špionážní film. Prostředí Prahy a pár českých herců potěšilo oko, ale celkově nic moc. Pokud tedy neberu v potaz, že jde o skvělou sérii s Tomem Cruisem. :-) ()

Brano

Veľmi nezáživný a nudný film s absolútne neprehľadným dejom. Niektoré scény treba brať s rezervou, najmä tá záverečná v tunely bola proti akejkoľvek logike. Filmu nepomohlo ani hviezdne herecké obsadenie v hlavných úlohách. Zvuková stránka tiež dosť slabá a akčných scén bolo strašné malo. Rozhodne som očakával niečo iné. /45%/ ()

subic

Tom Cruise, Jean Reno, ve své době skvělý hi-tech akčňák, ale dnes už z něj nadšení pomalu vyprchá. Tenhle film docela pokulhává po stránce příběhu a akce je taky poměrně sterilní. Ale i tak slušných 70% ()

XXXXXXXX

Chápu, že začátky úspěšných sérií, nemají na růžích ustláno, ale co to komické panáčkování pana Hunta 2cm nad zemí, profilovky herců zabírané pro jistotu se smyslem pro detail sandálů, a místo původně jednoho zrádce, se nám ve finále sejdou rovnou tři. Hvězdička za úvodní nepřekonatelnou znělku a druhá za zasazení části filmu do Prahy. ()

mrclTV

Štýlová popcornová akcia, na ktorú sa dobre pozerá aj dnes. Film, kde každý podvádza každého takým spôsobom, že je to miestami až neprehľadné a neohrabané. Ale tá svieža akcia - (ako scéna s nabúraním sa do hlavného počítača CIA alebo let vrtuľníka v tuneli La Manche, sú už klasické a pozná ich snáď každý). V spojení s reklamou na Prahu ide o pekne atraktívny film. Páči sa mi ako tvorcovia prepojili staré prvky špionážnych filmov (prevleky a sledovačky) s high tech hračkami na štýl Bonda (výbušniny v žuvačkách a podobne) a dejovú linku obsahujúcu na tú dobu (1996) ešte stále relatívne mladú a neotrepanú tému kyber zločinu. Zaujímavý mix. Škoda, že ten dej je taký prekombinovaný a občas si tvorcovia pomohli povrchnými barličkami v príbehu. ()

JackBurda

Je to solidní thriller, ale bohužel nic víc. Cruise je ok, vlupačka do cia je super a Reno je skvělej hajzl. I twist byl dobrej a atmosféra taky nebyla špatná. Bohužel vše ostatní bylo buď průměrný nebo nudný. Je mi líto. ()

dalibor.durcak

Tom Cruise se představuje v roli Ethana Hunta na pozadí Matičky Prahy, v pozadí s českými herci a za doprovodu půvabných dam. Závěrečný souboj vlak/helikoptéra přidává jednu hvězdičku navíc. Twisty na svou dobu nezvyklé a neočekávané. ()

johnny01

Nějak z toho nejsem u vytržení. Jistě, záběry v Praze jsou krásné, ale děj s velkým množstvím postav je nepřehledný, jejich motivace je nejasná a zvraty v ději jsou obtížně uvěřitelné. ()

Lednové tipy z VOD služeb

Lednové tipy z VOD služeb

31.01.2024

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

24.10.2023

Mise: Posunuta. Tak by klidně mohl znít název příštího filmu v sérii Mission: Impossible herce a producenta Toma Cruise, který byl studiem Paramount nejenže čerstvě odsunut z června příštího roku až… (viac)

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

20.06.2023

Tom Cruise loni vlastnoručně zachránil kina a jeho Top Gun: Maverick se po fenomenální jízdě napříč světem zastavil až těsně pod 1,5 miliardami dolarů. Letos se něco podobného, ačkoliv tam to člověk… (viac)

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

29.04.2022

Tento týden probíhá ve Spojených státech akce zvaná CinemaCon, na níž jednotlivá studia prezentují novinářům a všelijakým insiderům své nadcházející snímky. Jen za posledních pár dní jsme se tak… (viac)