V útulném newyorském klubu probíhá párty na rozloučenou. Jejím aktérem je Rob, který se rozhodl dát sbohem městu přezdívanému Big Apple a odjet pracovat do Japonska. Zábava je v plném proudu, digitální kamera snímá rozjařené tváře Robových přátel, jenže pak vše razancí blesku přeruší výpadek proudu a zlověstný neidentifikovatelný zvuk, který se rozléhá nad městem. Dodávka elektřiny se sice po chvíli obnoví, ale úleva je jen dočasná. Zatímco televizní reportéři spekulují o zemětřesení nebo jiné přírodní katastrofě, nedaleký horizont ozařuje mohutná exploze, znovu doprovázená tím podivným zvukem připomínajícím kvílení nějakého pravěkého monstra. Párty razantně končí, nastává panika. Špatně se ale utíká, když netušíte před čím prcháte. (Bontonfilm)

Konev odpad!

Bobe, Bobe, Bobe...debilní kluk, který chtěl i za cenu života jiných, zachránit svoje děvče. K tomu pár triků a kamera tak rozklikaná, že mě ještě teď bolí za krkem...hnus, fuj ()

leavit

Film natočený roztřesenou příruční kamerou, čímž jsou celkem úspěšně kryty nedostatky v efektech (těm se snaží očividně vyhnout nebo je schovávat v přítmí). Nicméně hlavně kvůli stylu natočení skupinky snažící se přežít, vznikla tak hutná atmosféra. 92% ()

Veeky

Dostal jsem přesně to, co jsem chtěl. Zajímavě provedená akce s odvážnou, ale kouzelnou kamerou a skvěle chovajícími herci. Osobně si myslím, že pokud by se stalo něco jako v tomto filmu, tak by se lidé chovali přesně tak, ale dál, film je dá se říct velmi krutý, chová se k hercům tak, jak má a to je dobře. Jen jedna věc, mě docela mrzí, a to je vzhled monstra, netvrdím, že vzhled byl špatný, ale pokud by vzhled příšery z filmu úplně smazali a nechali lidi prchat před něčím, co nevědí jak vypadá a ani neví co to je, mělo by to mnohem lepší atmosféru a možná bych si to užil o malinko víc. Nicméně, filmu se nedá vůbec nic vytknout, končí přesně tak, jak jsem se už od půlky modlil aby skončil. Děkuji za tenhle zážitek, protože jsem si ho fakt užil a vřele doporučuji. ()

Duffman 97

Miluju moderní monster filmy.Monstrum není vyjimkou.Spoustu lidí to srovnává s Válkou Světů.Mně to mnohem více připomíná Godzillu(2014).Natočit fanfootage katastrofický film byl hodně dobrý nápad. ()

farinelli77

Co to je ?!! Fast forward and erase! To i kritizovaná Záhada čarodějnice z Blair by měla dostat Oscara, protože účel vyvolání hrůzy splnila na jedničku!!! ()

Welington

Monstrum je v mnoha ohledech dopředu jasně daný. Očividně si lze všimnout pár indicií, které jasně napovídají, kterým směrem to bude kráčet, ale o to větší je to podívaná, když člověk míní a snímek mění. Tam, kde jsem myslel, že mám pravdu, tam jsem ji nenacházel, a proto jsem byl nadmíru spokojený, když jsem došel k závěru, jak se mýlím. Hlavní prvek, který opravdu zaujme jako první, je živost a akce. To se tu nabízí hned od začátku a není toho málo. Hodí nás to doprostřed vřavy, spolu s hlavními postavami a jako kdybychom se tím museli vypořádávat s nimi, což není na škodu a tenhle žánr je znamenitě skvělý. Přestože to není úplně ve všem doladěné, je to jiný pohled, který svou zběsilostí a tempem a napětím baví od začátku do konce. ()

noutebook

Film byl pro mě milým překvapením. Většinou nemám moc v lásce filmy točené ruční kamerou, ale tady to podtrhovalo celý děj spíše než, že by ho to brzdilo, jak to bývá u jiných filmů. Dějová osa se i přes trochu nudnější začátek rychle a svižně rozjíždí. Díky celkem logickému jednání postav film uteče rychle. Mohu jen doporučit. ()

Hidoshito

Prvních patnáct minut je to konverzační odpad, který pak naštěstí vystřídá slušná akční sci-fi. Nejsem si úplně jistý, zda má "neváhej a toč" kamera přidat na zážitku, ale mě osobně to neskutečně sralo. Jít na to do kina, tak třískám hlavou o zeď ještě teď. Škoda, kdyby to natočili normálně, mohla to být docela pěkná podívaná. ()

clot odpad!

Bez napětí, kamera je otřesná. Někdo střílí celý film ze samopalu aniž by musel nabíjet a někdo natáčí amatérskou kamerou kde je baterka neustále nabitá. Obyčejný výmaz. ()

Dalajlada

Film je celkově velmi zajímavý a dobře udělaný. Atmosféra je většinu času výborná, v počátcích filmu výborně budovaná a potvora vypadá moc dobře. Ale... Za celý film se mi nepodařilo k žádnému hrdinovi získat sympatie. ()

Tr0l45

Kdyby byla Godzilla natočená ve stylu FF. Ale je to efektní, audiovizuálně zajímavé a samotné monstrum (a jeho/její pomocní hmyzáci) nahání husí kůži. A letící hlava sochy svobody je perfektní scéna. ()

Jewy14 odpad!

Druhý film, který hodnotím jako odpad, děj je velmi nelogický a ze způsobu, kterým to bylo točeno, se nám všem zvedal žaludek. Rozhodně nedoporučuju!!! ()

sad12

Jeden z mála filmů, u kterých jsem se fakt bál. Nebylo tam vyloženě nic strašidelného a ani brutálního. Žádné strašidelné opuštěné místo. Přesto na mě dolehla ta atmosféra filmu. Opravdu jsem byl chvilkami vystrašený a a párkrát jsem se i lekl. Normálně se mi to ani u Horrorů nestává a dovolím si toto proto nazvat jedním z nejlepších moderních horrorů. Možná to nemá nejlepší herce a ani nejlepší dialogy a ta úvodní část, kde se člověk seznamuje s hlavními postavami by mohla být kratší, ale podívejte se na rozpočet. Ten činil 25 milionů Dolllarů. Ostatní moderní filmy s velkými monstry se pohybují mezi 100 milonů až 250 milonů dollarů (Když nepočítám Shin Godzillu, ta stála 15 milionů dollarů a i ty efekty jsou horší, než u Cloverfield). Opravdu poklona tvůrcům, že s takto malým rozpočtem zvládli natočit takový film, který opravdu vypadá skvěle a mohl by konkurovat právě zmíněným Godzillám (Americkým) . Pokud máte rádi Horrory z pohledu první osoby, nebo filmy s velikými monstry ničící města, tak film vřele doporučuji. ()

tXtX

Aj po dvanástich rokoch je to stále obrovská pecka. Reeves si týmto slušne naštartoval kariéru, len škoda, že ju potom utopil v tých otravných opiciach. ()

burg

Protože já jsem ochoten tyhle found footage pseudodokundamentární snímky tolerovat tak maximálně jednou za dvacet let a protože jsem projekt Blair Witch viděl už před dvěma dekádama, padla volba zrovna na tenhle film. Pravda, roztřesená kamera mě srala zhruba od druhé minuty, ale v druhé půlce se úroveň krapet zvedla. Zvědavost mi hlavně nedala, protože mě zajímalo jak se na jednu situaci (příchod) bude koukat z prakticky třech rozdílných uhlí pohledu. Paradox jsem totiž viděl včera a Ulici cca před měsícem. Jinak se na tenhle film ani z vysoka nevy... ()

Idear

Moc bych potřebovala vědět, jakou kameru to tam používali. Vydržela opravdu dost věcí : ) Ale jinak doopravdy nechápu, kde vzal tento film tak vysoké hodnocení ... Jedna hvězda za celkem zajímavou potvoru a druhá za nezničitelnou kameru. A to jsem ještě hodná. ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Jeden z prvních velkých found-footage snímků Monstrum (Cloverfield) z roku 2008 se dočká přímého pokračování. Snímek režiséra Matta Reevese vydělal celosvětově nějakých 172 milionů a série se… (viac)

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

04.07.2020

Snímek Songbird od producenta Michaela Baye má potíže. Herecký odbor SAG-AFTRA (The Screen Actors Guild - American Federation of Television and Radio Artists) totiž vydal přísný zákaz všem svým… (viac)

Michael Bay chystá film o pandemii

Michael Bay chystá film o pandemii

21.05.2020

Režisér Michael Bay skrze svoji produkční společnost plánuje nový film s tématikou pandemie. Snímek Songbird natočí Adam Mason a má se jedna o nízkorozpočtový thriller v duchu filmů jako Paranormal… (viac)

Netflix ulovil Matta Reevese

Netflix ulovil Matta Reevese

06.01.2018

Ačkoliv se tržby z kin nijak zásadně nepropadají, diváků (alespoň v Americe) reálně ubývá. Leckdo totiž místo riskování s blockbusterem zůstane doma a zapne si Netflix, jenž se snaží vyrobit co… (viac)