V útulném newyorském klubu probíhá párty na rozloučenou. Jejím aktérem je Rob, který se rozhodl dát sbohem městu přezdívanému Big Apple a odjet pracovat do Japonska. Zábava je v plném proudu, digitální kamera snímá rozjařené tváře Robových přátel, jenže pak vše razancí blesku přeruší výpadek proudu a zlověstný neidentifikovatelný zvuk, který se rozléhá nad městem. Dodávka elektřiny se sice po chvíli obnoví, ale úleva je jen dočasná. Zatímco televizní reportéři spekulují o zemětřesení nebo jiné přírodní katastrofě, nedaleký horizont ozařuje mohutná exploze, znovu doprovázená tím podivným zvukem připomínajícím kvílení nějakého pravěkého monstra. Párty razantně končí, nastává panika. Špatně se ale utíká, když netušíte před čím prcháte. (Bontonfilm)

MartinKoho.

Pro mě opravdu jedinečná podivaná, kterou hned doporučím všem svím známím. Z tady těch Sci-fi katastrofickejch filmů tady ten patří mezi moje nejoblíbenější! ()

Epics

Tento film je takova ta levna zvykacka co nedrzi moc chuti. Na zacatku ji musite rozbalit, coz otravuje. Pak natesene strcit do pusy.. chutna, tak se zvyka jak o zavod, aby za pomerne kratkou dobu ztratila chut uplne. Takze vyplinout a tim cely pribeh o zvykacce konci. Tudiz.. zacatek me docela natahoval, pak se to rozjelo, za chvili bylo po vsem a konecne jsem mel cas se zamyslet, na co ze sem to koukal! Stejne jako zluta kulata zvejka je tento druh filmu ma obcasna televizni recese. ()

Tranquility

Celkem slušný filmek z pohledu první osoby, pěkná atmosféra, hudba, má to celkem spád a byl jsem rád že i to Monstrum bylo opravdu vidět, žádný že se mihne a za půl hodiny znova. Ale byly by to čtyři hvězdy, až na ten začátek, na můj vkus opravdu moc dlouhé a nezáživné. Už už jsem se modlil, aby to pořádně začlo. ()

Foltin

Dalo by se říci, že se ten film povedl, pro někoho to může být pěkný prkotina, ale většině se to podle mě líbí. Osobně jsem se náramně bavil, jen jsem si sakra říkal co mělo znamenat jak ta holka běžela i když byla probodnutá. Ale to jsou jen malý detail, který se mi moc nelíbí. Špetka humoru nechyběla, napětí taky ne a dokonce jsem se i trošku lekl, když ta nestvůra.... ne nechám to bez větších spoilerů! Film je určitě zábavný a točení filmu jakoby z prvního pohledu je opravdu unikátní a pěkný to jen ten konec se mi moc nelíbil, trošku nejasný, ale co.. 4* bez problémů ()

Yelush

Veľmi zaujímavé prevedenie filmu natočeného "amatérskou kamerou", ktoré až pár neprirodzených scén a nelogickým chovaním postáv pôsobí veľmi kompaktne. Nelogickosť správania postáv však musí každý súdny človek prepáčiť, pretože keby chlapík odhodil kameru hneď na začiatku, asi by film mal 20min., takže tomuto faktu sa tvorcovia nejako museli prispôsobiť a myslím že to zvládli najlepšie ako sa dalo a treba toto všetko brať trošku z nadhľadu. Samotný dej ubieha normálnym tempom, tvorcovia zbytočne netlačili na pílu a spoliehajú sa hlavne na dobrý nápad a zaujímavo a vierohodne pôsobiace efekty a atmosféru. Filmu by sa dalo ešte čo to vytknúť, ale osobne som mal po skončení naozaj veľmi dobrý pocit a určite stojí za to si ho pozrieť. PS: Odette je fakt kus peknej ženy, nádhera...) ()

Upswing

Neuveriteľne vydarené "domáce video". Dlho som zvažoval či do toho ísť, ale vydarená Kronika a doporučenie od POMO zabralo (Ďakujem!). Stálo to zato. Hanba Spielbergovi a jeho WAR OF THE WORLDS. ()

pekos

Film, ktorý sa tvári ako jednoduchý príbeh mladých ľudí v NY, so snahou "všetko si natočíme ručnou kamerou online". Tento novovyužívaný výrazový prostriedok v tomto filme kupodivu neprekáža, a nakoniec táto online kamera vylepšuje celkové hodnotenie filmu. Príšera, ako vystrihnutá so starých filmov, desí celý Manhattan a vďaka dobrému scenáru a réžii filmu Vás tento teror pohltí a celý príbeh prežijete, aj vďaka kvalitnému zvuku, ako v reálnom svete. Pre tieto spomenuté kladné hodnotenia je tento film možné vidieť opakovane i mnoho-mnohokrát. ()

mara312

Fakt nemám rád filmy typu blair witch. Co mám z filmu, kdy má herec na rameně kameru a behá sem a tam. Ale, aby to nebyly jen nadávky:) mrazivá a syrová atmosféra z tohole filmu jen sálá. ()

XaverYork

Toto píšu pro případ, že by chtěl někdo udělat stejnou chybu jako já! Na doporučení se podívat na film Monstrum z roku 2008, u kterého jsem celou dobu nechápal, co na něm má být tak úžasného. Až jsem ho celý přetrpěl a chystal se hodnotit, při čtení komentářů jsem začal mít pocit, že ostatní se asi museli dívat na jiný film... a ono tomu tak bohužel skutečně bylo. Proto vás varuji, zdaleka se vyhněte filmu Monstrum (Monster), který tomuto skvostu nesahá ani po podrážky od bot.. ()

onevoice

Dej tohoto filmu veľmi dobre graduje a vy netrpezlivo čakáte ako to všetko skončí. Neobvyklým spôsobom natočené scifi si Vás získava postupne. Teda mňa určite. ()

Exever

Tento film ma hrozne sklamal. Film nema absolutne ziadny uvod, ani koniec...len sa nieco deje uprostred, efekty su OK ale to ostatne je slabe, hrozne slabe. Veru Godzilla uz ma 14 rokov a kludne si ju pozriem znova aby som zabudol na tento nepodarok :( 2* dam za tie efekty. ()

wyoming

Efekt domácího videa se tady narozdíl od Blair Witch nepovedl. Film se díky tomu tak nějak odosobnil a ztratil ono napětí a propojení s postavami. Škoda. ()

Infurius

Dosť hlúpy dej, proste kto by išiel počas apokalypsy zachranovať niekoho, co by mohol byť mrtvý na 99%. Jedine co je na tomto filme dobré boli grafické efekty a animácia. Najlepšia scéna bola asi v metre, keď ich naháˇali tí pavúci. Podľa mna čistá priemer, keby nebolo tých grafickych efektov tak by to ani nikto nekouknul. ()

xyendax

Scénář na úrovni jednoho, možná dvou levelů PC chodičky. I na tento žánř jednoduchý až příliš... Kamera ala BlairWitch unavovala... ()

wamaku

Čekal jsem tedy vzhledem k relativně vysokému hodnocení víc. De facto jen tuctová "monstrovka" s přídavkem "amatérské" kamery, se značně utahaným začátkem jako ze soap opery, s nulovou přidanou hodnotou (aspoň nějaký originální love story?) a masivním nádechem hollywoodských "šťastných" chvilek a superhrdinů. Opravdu dost nuda. ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Jeden z prvních velkých found-footage snímků Monstrum (Cloverfield) z roku 2008 se dočká přímého pokračování. Snímek režiséra Matta Reevese vydělal celosvětově nějakých 172 milionů a série se… (viac)

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

04.07.2020

Snímek Songbird od producenta Michaela Baye má potíže. Herecký odbor SAG-AFTRA (The Screen Actors Guild - American Federation of Television and Radio Artists) totiž vydal přísný zákaz všem svým… (viac)

Michael Bay chystá film o pandemii

Michael Bay chystá film o pandemii

21.05.2020

Režisér Michael Bay skrze svoji produkční společnost plánuje nový film s tématikou pandemie. Snímek Songbird natočí Adam Mason a má se jedna o nízkorozpočtový thriller v duchu filmů jako Paranormal… (viac)

Netflix ulovil Matta Reevese

Netflix ulovil Matta Reevese

06.01.2018

Ačkoliv se tržby z kin nijak zásadně nepropadají, diváků (alespoň v Americe) reálně ubývá. Leckdo totiž místo riskování s blockbusterem zůstane doma a zapne si Netflix, jenž se snaží vyrobit co… (viac)