Katastrofický horor přivádí na svět jednu z nejpůsobivějších příšer filmového průmyslu. V roce 2003 se svět dozvěděl o strašlivém zemětřesení, které smetlo z povrchu zemského část Tokia a s ním i tisíce lidských životů. O dva roky později je v troskách nalezena kamera, která patřila dvěma nezvěstným americkým dokumentaristkám. Kazeta, kterou v ní najdou, začne odhalovat děsivé tajemství. Zničení japonské metropole nemá na svědomí přírodní pohroma, ale něco úplně jiného. Něco, co nelze nazvat jinak, než „monstrum“! (oficiálny text distribútora)

Warle odpad!

Jsem naivní debil. Hledal jsem Monstrum (Cloverfield), pro jistotu to ještě hledám v originálním názvu. Sehnal jsem, mělo to správný obal, správný obsah, tak jsem do toho šel. Po 30 minutách filmu jsem si ale říkal, kde kurva je Lizzy Caplan a proč to vypadá jako naprostá splaška, vždyť to má dobrý ohlasy.. Tak jsem chvíli hledat a zjistil jsem, že koukám na tohle. Sebral jsem veškerou odvahu, nafackoval jsem si a rozhodl se, že to dokoukám. To byla chyba. Osudová. NENÁVIDÍM kameru, která skáče jako kdyby někdo něco točil na starou nokii.. Nebo spíš jako by někomu spadl telefon, padal z nějakýho útesu a do toho stále natáčel. Film naprosto o ničem, s nulovou hereckou zdatností a celkovou nedostatečností. Strašný. Už nikdy. Věřím tomu, že i japonský porno s chobotnicemi by bylo více snesitelný. ()

buzzwoody

Právě jsem se trapně nechal obalamutit tím, že jsem se na polovinu filmu díval jako na Cloverfield. Kino Barrandov vysílá Monstrum (stejný název jako český Cloverfield) a dokonce ze stejného roku. Chvíli jsem věřil tomu, že Tokio je jen pasáž a pak se to střihne na New York, ale to by Barrandov musel někdy koupit práva na kvalitní film, což nikdy neudělal. Není to zas tak hrozné, spíš neskutečně zbytečné a nudné. Teda ta první polovina. Druhou nehodlám sledovat. ()

bruceman7

(S)Prostá vykrádačka Cloverfieldu. No snad bych to v jiném případě i bral jako variaci či adaptaci bo tak. Ale ty dvě tupé krávy "já jsem Američanka a hledám americké centrum", to bylo nesnesitelný. Doufal jsem, že co nejdřív zdechnou. A ty prej "dokumentaristky" .. na co to proboha nahrávali? A jakým stylem? To bych vymáčkl lepší video i z 3310tky. Myslím že kamera při poruchách dělá tak maximálně čtverečky a ne všechny možný filtry či jak to nazvat. Ale to jen tak mimo. A ještě závěrem, obludu nahrála jediná kamera z potenciálních osmi milionu tokijských držitelů tohoto záznamového zařízení? Ani nevim, proč dávám tak vysoko za 3,5/10...snad vzhledem k tomu, že už mám s odpadama své zkušenosti a tohle beru ještě jako zuby nehty záležitost. ()

xaver odpad!

DVD jsem koupil v bazaru za 10 Kč čistě pro dokumentaci. Po shlédnuté jsem pochopil, že i těch deset korun bylo moc. Zakový primitivní a bezduchý snímek jsem již dávno neviděl. Spousta lidí má pro takovéto filmy přiléhavějsí názvy, ale nechci se uchýlit ke sprostotám. Naprostá žumpa a i odpad je ještě lchotívé hodnocení. ()

Caelos odpad!

Mám rád Asylumovky, točí tak neskutečně debilní filmy, až jsou paradoxně zábavné. Nicméně, abych vás vyvedl z omylu, toto není film. Je to jen stroboskopový chaotický maglajz. Jsem sice mírně zaujatý proti realistickým filmům točených realistickou ruční kamerou, které nás mají realisticky vyděsit svou realisticky realistickou realitou (protože se to přece vážně stalo, našli jsme kazetu!), jako je například REC, Monstrum (to druhé) a další, jenže tady člověk nemusí být vůbec zaujatý:-)) Čekal jsem příšerné a srandovní efekty, dostal jsem jen příšerné. Čekal jsem směšné herecké výkony, dostal jsem... tragicky směšné herecké výkony. Čekal jsem debilní scénář k popukání, nedostal jsem nic, protože ve filmu se nic neděje. Je to prostě výlet dvou holek do Japonska, z nichž jedna z nich je panna, poslouchá Kelly Clarkson a Johnyho Cashe, má ráda Tak jde čas a svou sestru. A tak je to po celý film, chodí tam dvě pěkné holky a povídají si. Akorát že se to pořád třepe, přerušuje, zrní, chrčí, hraje všemi barvami, skáče, klepe a tak dále a tek dále. A žádné monstrum tam není. ()

• Název filmu se objeví na začátku i na konci snímku. (griph)
  • Během závěrečných titulků běží otázky ohledně globálního oteplování. (griph)