Life on Mars

Krimi / Dráma / Mysteriózny
Veľká Británia, (2006–2007), 16 h (Minutáž: 60 min)

Hudba:

Edmund Butt

John Simm, Philip Glenister, Liz White, Dean Andrews, Joanne Froggatt, Archie Panjabi, Lee Ingleby, Stephanie Jacobsen, William Matheson, Kevin McNally (viac)

DCI Sam Tyler (John Simm) je schopný manchesterský kriminalista. Při pronásledování podezřelého se dostane do těžké dopravní nehody a upadne do bezvědomí. Tyler se probírá zmatený, s nejasnými vzpomínkami a s hrůzou zjišťuje, že se nachází v roce 1973. Už není DCI, ale pouze inspektor, a zrovna byl přeložen na jiné manchesterské policejní oddělení. Zde se potkává s další ústřední postavou seriálu, svým šéfem, DCI Genem Huntem (Philip Glenister). Hunt neboli "Guv" je typem drsného pouličního policajta, tedy přesným opakem "moderního" Sama Tylera. Sam netuší, proč se ocitl v 70. letech. Je snad v komatu a žije v nějakém zvláštním snu? Nebo cestoval časem do minulosti? Bude na to muset přijít, jinak se nedokáže vrátit zpět. Ale o čem LIFE ON MARS doopravdy je? Je o prolnutí současnosti a minulosti. Na jedné straně Sam Tyler, policista 21. století, znalý moderních vyšetřovacích postupů. Na druhé Gene Hunter, starý dobrý pouliční polda, který z vás klidně vymlátí duši, aby dostal svou odpověď. Současnost i minulost v kvalitní krimi s mírným nádechem tajemna, to je LIFE ON MARS. Zatím byly natočeny dvě série po osmi epizodách. LOM je také vítězem BAFTY a několika mezinárodních cen. (Sowa)

PanCitron

Úžasná atmosféra 70 let, se skvělým obsazením (Simm, Glenister) a perferkním Soundtrackem si mě naprosto získala. A no píseň Life on Mars jsem z hlavy hodně dlouho nemohl dostat. nejlepší epizody: 1x05, 2x05, 2x08 ()

Folpa

Dnes (30.9.2008) jsem dokoukal poslední díl a musím říct, že celkově je tento seriál naprosto úžasný. Perfektní akce, příběh, hudba, skvělé obsazení. ()

JohnCZ

K Life on Mars jsem si hledal trochu delší cestu. Úvod mě nalákal, ale posléze to trochu sklouzlo do epizodického case-of-the-week vyprávění, které po stránce scénáře prostě nijak zvlášť neohromí a navíc jsem měl tak trochu pocit, že vzhledem k okolnostem hlavního hrdiny vlastně tyhle případy nemají příliš váhu. V druhé sérii mi partička okolo Gene Hunta přišla o fous sympatičtější a když jsem si na ně konečně zvykl, skončilo to hodně pěkným a atmosférickým finále. Jestli je něco zachyceno fakt dobře, tak je to dobová atmosféra a i přes trochu fádní televizní vizuál se na to dobře dívalo. ()

Revanx

Po prvej casti druhej serie davam hviezdicku dole. Britske zalezitosti mam strasne rad, ale toto je jednoducho strasne prehypovane. Cela ta linia v ktorej sa Sam snazi zistit preco sa ocitol v roku 1973 je urobena velmi otravne a absolutne nici to, co ma byt tym hlanym lakadlom serialu- drsna retro akcia z rokov sedemdesiatych prezivana chlapikom z roku 2006. ()

depony

Nemusím moc kriminálky, ale tahle je prostě jiná ... Sam Tyler je v komatu? Je magor? Nebo se vrátil v čase? Ať je to jak chce, tak prostě musí bojovat a řešit případy, které se kolem něj objevují ... A navíc ta britská angličtina, která umí zahřát na srdci:) ()

Naslund

Udělat dnes kriminální seriál, který by byl odlišný od tisíce předchozích, není vůbec snadné. Naštěstí BBC přišla s výborným nápadem a vytvořila něco nového, co se k nám však bude jen těžko dostávat. Ono také předabovat všechny ty skvělé hlášky do češtiny by bylo asi tak snadné, jako skousnout zmrzlinu předními zuby. Ta by potom již nemohla chutnat tak dobře. Jednotlivé díly jsou velice různorodé a k příjemnému sledování pomáhá i pěkná doplňková mysteriózní atmosféra. Ta se alespoň pro mě časem vytrácí, protože není správně vyživována. Naštěstí se s koncem každé série dá dohromady. Co se mi nelíbilo, byla klasická klišé s nečekaným objevováním se hlavních postav na správných místech v poslední chvíli a některé logické nedostatky. Problémy jsem měl i se Samem, který mi byl zpočátku mírně nesympatický, ale postupně jsem si ho díky jeho zásadám oblíbil. Aby byl seriál přesně na mou míru, muselo by se ještě mnoho upravovat. Přesto je však tím téměř nejlepším, co se lze na poli detektivek nalézt. ()

YURAyura

7/10 John Simm went far away from his junkie years in Human Traffic....Ooopz, I just luv that british accent and mixture of 4 worlds - makes me feel kind of psycho myself... these copa are nice but after while its just another crime series with sympathetic fellas... Gat it? But anyway worth to watch. Last part should end just afer that jump - what came next ruined previous atmosphere... ()

strifer

Vynikající seriál netypicky kombinující starou (Profesionálové, Miami Vice) a novou (CSI, Myšlenky zločince) školu policejních thrillerů a detektivek. Neotřelý nápad s "cestováním v čase" a s tím spojené peripetie trochu převyšují samotný obsah, který je chvílemi dost předvídatelný, nicméně v celkovém hodnocení neváhám dát 5*, už jen díky charizmatickému Philipu Glenisterovi. ()

ilemas

Nejvíc mě zaujal první díl, po šestým jsem to pak vzdal. Ne, že by se na to nedalo dívat, ale moc mě to nebralo. Velmi slabé kriminální příběhy bez napětí, bez nějakého zajímaveho vyšetřování, zda se probere z kómatu je mi taky fuk. ()

Lischai

Slušný a politicky nekorektní detektiv ze současnosti se dostane do sedmdesátých let kde všichni nosí pejzy, kostkovaná saka, pijí pivo, tlučou se poslouchají drsnou muziku. Skvělý koncept! ()

dezorz

sedemdesiatky su dobre. drsne, tvrde, ale na dnesne casy, predsa len trocha weird funky. este aj ten bruce willis s die hard dnes musi byt ako james bond, ze. cnie sa vam po 70. rokoch? chcete spat bodyho a doyla, ale natocene modernejsim sposobom? viac farebnych filtrov? viac drsnosti? tak zivot na marse je tym spravny UK serialom. v case, ked kazdy sleduje lost, prison break a kto vie ake rozne US serialy tu je maly nenapadny UK serial. preco za socializmu u nas tych par anglickych serialov slo a dnes nie? ()

sulimo

Do pravěku nebo do sedmdesátých let? Ono to občas vyjde na stejno. Ani si nedovedu představit svůj svět bez počítače a mobilu a jiných vymožeností, které mě hýčkají v současnosti. Skvělá zápletka, kriminálka, postavy, humor, akce....a ne, nepřechvaluji to, se podívejte osobně, tohle rozhodně není ztráta času. Btw, za vidění to stojí už jen kvůli velice svéráznému setkání Tonyho Blaira a Gordona Browna v 70. letech....no, budete se bavit nevídanně :-)) ()

Klenotka

Nikdy v životě se mi u žádného seriálu nestalo, abych po konci posledního dílu zůstala koukat na obrazovku s otevřenou pusou a deset minut přemýšlela, co se vlastně stalo. Nepopsatelně geniální seriál, se skvělými herci a výborným soundtrackem. John Simm a Philip Glenister si se svým úplně odlišným stylem herectví perfektně sednou, a dobře se doplňují. Hudba ze 70. let, přesně vybraná pro různé situace a epizody, a s písní Life on Mars prolínající se celým seriálem, která se nedá dostat z hlavy ani dny po dokoukání posledního dílu. Nemluvě o tom, že při opakovaném shlédnutí se dají objevit paralely mezi prvním a posledním dílem, či najít další detaily a odkazy. Dokonalé P.S. - Americký remake je zlo. ()

drexik

Snad každý se alespoň jednou v životě cítil jakoby spadl z Marsu (takové to tu dělám nebo o co tu běží), jenže to trvá jen chvíli a pak jsme zpátky na nohou v zářné realitě. Chudák Sam Tyler to má kapánek těžší - a to je hned o zábavu postaráno. Jednoznačná srdcovka. ()

Laerry

Naprosto dokonalý seriál, který má jen jednu vadu: že je tak krátký... .V nesrozumitelném anglickém dialogu se odehrává věčný souboj „dobra a zla“ - Sam Tyler se musí proti své vůli přizpůsobovat degradované pozici Detektiva-inspektora a poslouchat svého nadřízeného, detektiva Gena Hunta (Philip Glenister), který je doslova jak ze staré školy, kterému „lidská práva pro podezřelého“ absolutně nic neříkají, stejně tak jako zachovávání důkazů z místa činu. Připravte se tak na spoustu nepřeložitelných nadávek, hrubého násilí, ale především dobré zábavy. Sledovat hlavní dvojku je totiž to největší lákadlo; svou sehraností (a rozpory) zapadají do Life on Marskategorie legendárních parťáků jako byli Boddie a Doyle z Profesionálů či Starsky a Hutch. A ne jen tak nadarmo, atmosféra seriálu jako by svým předchůdcům z oka vypadla. ()