Oblečen na zabíjení

• USA Dressed to Kill (viac)

V hitchcockovském stylu rozehrává režisér Brian De Palma nervy drásající thriller o tajemném zabijákovi pohledných žen. Kate Millerová, která trpí v manželství s bezohledným Mikem, dá na radu svého psychiatra Dr. Elliota a začne flirtovat s neznámým mužem. Posléze je brutálně zavražděna ve výtahu. Jediným svědkem zločinu je mladá prostitutka Liz, policie jí však nevěnuje pozornost. Bezcitný zabiják už o ní ale ví... (oficiálny text distribútora)

djbarrel

Mě to tedy moc neoslnilo. Zajímavý námět, příjemné tempo, nicméně musím říct, že místy jsem se dost nudil. Finále bylo slabší. 47 % ()

harycek

Příběh dobrý , výborný konec , ale naprosto nevhodná hudba v některých scénách i rušila, asi jako by jste si ve válečném filmu při útoku americké pěchoty pustili hudbu Ivana Mládka např, "Jožin z bažin"!?!? ()

Mr. Movie

Tak jsem si říkal, že si dám "nervy drásající thriler" ala Hitchcock. Film ubíhal , já stačil udělat hodně věcí, kávy jsem dal dvě abych vydržel až toho lumpa o kterém každý musí vědět když se objeví poprvé na scéně. Do toho hudba, která sice byla ala Hitchcock, ale k tomuto plochému snímku neseděla a jakoby se snažila zoufale zachránit to co se odehrávalona obrazovce. Škoda, ale byla to nuda. Vlastně ani nevím proč jsem nakovec zvolil 2*. Snad za snahu :-) ()

sibskyn

VAROVÁNÍ OBSAHUJE SPOILER! Tohle by se nemělo jmenovat, tak jak se to jmenuje, ale mělo by se to jmenovat Psycho, a mělo by se to nazývat remake Psycho. Hitchock je tu všude přítomný, sprcha, pěkná vražda, podobné vyznění. Prostě je to kvalitní remake Psycho a hotovo. ()

zigy

Pokus o cosi uměleckého, avšak vždyť je to jen brakový horor nebo thriller či co vlastně. Postavy mluví divně a sice tam občas probleskne erotické napětí, ale to nezachrání divný pocit z toho všeho. ()

Kozlowski8

Detektiv usiluje o vypátrání a dopadení vraha mladých žen, v čemž využívá pomoci mladé prostitutky... Vcelku nudná záležitost, která mohla mít své určité kouzlo v době před téměř čtyřiceti lety (kdy vznikla), avšak dnes již postrádá náboj. Ani představení herců, včetně mnou velice uznávaného Michaela Cainea, úplně nestrhlo, stejně jako režie jinak skvělého Briana De Palmy. 50%. ()

veverysiak

Takto to asi niekedy fungovalo, nahodiť štýl a la Alfréd, podmazať to nástojčivými slákmi, pustiť horúcu sprchu, nechať zavrešťať nejakú kvôrku, švenknúť dlhý záber na odhalené prso a krátky na kučeravú šušuňu a človekovia sa hrnuli do kina, dnes tento štýl pôsobí, jemne povedané, archaicky, ale furt lepšie ako ságy o upíroch, divergenciách a avendžeroch, takže 45%. ()

Dvojirakri

Tohle mě příliš neoslovilo, tedy ze začátku ano, ty detaily ze sprchy byly rajcovné a nachutily mne, ale pokračování už tak slavné nebylo, začal jsem tedy něco robit okolo a na snímek už se tolik nesoustředil. Za mě tedy průměr. ()

montel

Kate Millerová (Angie Dickinson) je nespokojená se svým sexuálním životem a se vším se svěřuje svému psychiatrovi doktoru Elliotovi (Michael Caine). O několik dní později je však zavražděna ve výtahu a jediným svědkem, je prostitutka Liz (Nancy Allen), která je nyní v ohrožení života. Brzy je taky napadena v metru oním vrahem, ale život jí zachrání syn zavražděné Kate, Peter (Keith Gordon). Dvojice poté zjistí, že vrah je také pacient doktora Elliota a proto se musí dostat k doktorovým lékařským spisům dřív, než se stanou obětí...No prvních třicet minut je nudných natolik, že sem skoro usnul. Angie Dickinson se tu sice producíruje neustále nahá a i když je jí padesát vypadá neskutečně dobře, ale zvednout z gauče mě opravdu nedokázala. Tak sem byl rád, že jí nechali znenadání pořezat a zabít vrahem. Pak se to konečně rozjelo a v nahých scénách vystřídala Angie mladší Nancy Allen známá ze třech dílů Robocopa. Ale celé mi to přišlo dost natáhnuté a ospalé. Navíc z vraha nejde vůbec strach a působí spíše směšně. Taky se určitě nejedná o horor, ale spíše o lechce erotický thriller typický pro režiséra Palmu. Abych to zhrnul, převážilo u mě silné zklamání a to se podepsalo na mém hodnocení. ()

Bluerider

Solidní film, který sice trochu sráží řídký scénář, ale filmový fanoušek si i tak může užít pár brilantně nasnímaných scén, které často připomenou hojně připomínanou hitchcockovskou inspiraci (galerie, metro). Můj oblíbenec Michael Caine nemá bohužel moc co hrát. ()

baron156

Hitchcock to moc není, ale i tak je to zajímavý počin. Rozdvojená osobnost, vražda ve výtahu a honičky v metru s Michaleem Cainem. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis