Antikrist

• Česko Antikrist (viac)
Dráma / Horor / Mysteriózny / Psychologický
Dánsko / Nemecko / Francúzsko / Švédsko / Taliansko / Poľsko, 2009, 109 min

Príbeh manželského páru, ktorá odchádza vyrovnať sa so stratou malého syna na opustenú chatu v hlbokých lesoch, je nielen plný nečakaných zvratov, dusnej atmosféry, explicitných záberov, ale aj fóbií majstra postmodernej réžie, dánskeho režiséra Larsa von Triera. V Antikristovi sa spája tajomnosť Lynchovho Twin Peaks, Tarkovského Stalkera s hororovou atmosférou Kubrickovho Žiarenia či série Saw. Antikrist je však predovštekým silno vizuálnym zasvetením do ľudského podvedomia, z ktorého vystupujú démoni, o sile ktorých sme nemali potuchy. (ASFK)

djtotal

Na plny pocet hviezdiciek mi stacilo prvych pat minut filmu. Hodnotim, ale len filmarske umenie, namet filmu ako aj priebeh je cista hovadina. :) ()

nolme

3 hvězdy za: BUĎ - film jako blázen, bomba NEBO nejhnusnější hnus hnusů...nemůžu si úplně vybrat a jsem v rozpacích...možná právě o to šlo... ()

ludovit14

Mňa,film Antichrist nedokázal strhnúť do tohoto psychologického príbehu-skúšal som to dvakrát,ale nešlo to(po 50 minutách som mal toho dosť).HOD:40%.Ja síce netvrdím,že je to zlý film-ale film od Lars von Triera,mi vôbec nesadol,nijako ma nechytil.PS: jednoducho som si,ešte nezvykol na Lars von Triera,a jeho štýl. ()

johnnie78

Čekal jsem mnohem víc, než hodinu nudného rozjímání dvou magorů v lesích a pár scén brutálního násilí. Ejakulace krve, pravda, měla něco do sebe. ()

aannemer odpad!

Von Trier je možná svým způsobem geniální, ale především je nemocný a měl by se léčit. Jeho "uměleckým" zvratkům se propříště obloukem vyhnu. ()

Ou rest

Prvni shlednuti ve mne zanechalo rozcarovani ovsem s nutnosti o hlubsi zkoumani vizualne zhrcujiciho psychofyzickeho extremismu. Druhe shlednuti me roztrhalo svou metaforicko intelektualni intenzitou. Velmi tezke tema a velka odvaha se do nej poustet, zvlaste timto "satanistickym" zpusobem, ale kdo jiny nez Lars.. GRIEF! PAIN! DESPAIR! Velke dilo, ktere si zaslouzi uznani ovsem nedoporucim nikomu, kdo nerozumi pohlazeni bolesti... a reziserove nevyjimaje. This is Trier!!! Zpetne ovsem musim zminit, ze to co Lars dokazal v tomto opusu, poslapal Nymfomankou. Nicmene cim dal vic na nem obdivuju smysl pro manipulativni marketing. Jako psychologicky obchodnik s lidskym masem dokaze hodne a funguje to, ale prosim uz ne Nymp. Dosahl sveho, svym maniodepresivnim stylem se musi usmivat pod vousy, ale nema to zapotrebi. Nenasytne me urazi to plytvani umeleckym potencialem. ()

Santiago.

Hustý, hnusný, ujetý, geniálně natočený. Za ty nechutnosti a protože nemám rád horory jsem ubral dvě hvězdy. Teď už jenom doufám, že budu dnes klidně spát :). ()

ProfiDivak

Náročné východisko z depresie: natočiť film o mánii. Kým nová Nymfomanka je odľahčená a poetizovaná, tu je východiskom čistá depresia a temnota. A napriek tomu pôsobí na mňa ako nezabudnuteľná psychoterapia, niečo ako rolová hra a tak tento film predovšetkým beriem. Ako hovorí slogan: "Nič vás nepripraví na skúsenosť Antichrista...", ja pridávam: Ale ani o ňu. ()

987Castiel

Zo začiatku ma film neskutočne nudil, ehm vlastne asi tak 60% stopáže. Nedokázal ma zaujať a hoci herci hrali skvele, predsa ich emócie som nedokázal na seba prevziať. Záver bol naopak akčný a ešte viac psycho... kamera bola skvelá a nechcem ani vedieť ako niektoré veci nakrútili... herečka bola obzvlášť dôveryhodná a nečudoval by som sa keby jej preplo aj v reále po takejto úlohe. Pátral som o hlbších vysvetleniach všetkých náboženských javov, záveru a vlastne celej myšlienky diela ale Lars von Trier sa vyjadruje, že nič konkrétne na mysli nemal. Som rád, že po dlhom plánovaní pozretia tohto filmu to už mám za sebou a viem, že ho už nikdy vidieť nechcem. PS: Ak máte podozrenie že vašej manželke šibe, zabite ju skôr ako vás predbehne. ()

Emperor1

Tento film na mě temně zapůsobil už od začátku a temnota mě provázela po celou dobu jeho sledování ... nešlo o nějaké drastické záběry, spíš mě deptal ten celkový rozklad ... takovou depku z filmu jsem už dlouho neměl - už ta scéna s padajícím dítětem ... musím dát tři body, i když se mi ten film v podstatě nelíbil. Nebo líbil? ()

sibskyn

Po naprosto úžasném prologu, přichází dvě zoufale nudné části, při kterým jsem už filmu moc nedával. Pak se dostáváme k třetí části a nemohl jsem od obrazovky odtrhnout oči. Chvílemi je to naprosto umělecky natočené, zajímavá kamera a pěkný herecký Duet.Sice jsem z toho moc nepobral, ale překvapivě, mě to vůbec nemrzí. Jestli budete mít příležitost a nevadí vám trochu úchylnosti, určitě po filmu skočte, přinejmenším aspoň uvidíte scénu, kterou jsem nikde jinde neviděl..... Sakra, ale netušil jsem, že přijde na řadu demolování pohlavních orgánů.... Blee. ()

Staple

Velmi slabé 4 ale musím a ta poslední hvězda prostě za neotřelý nápad a zpracovaní za to stojí. Nutno dodat že to není žádná sláva ale filmový analytikové si přijdou na své. ()

Birter

Okay...Já asi nejsem ta pravá osoba, která by měla komentovat tento film. Ne že bych pro umělecké filmy neměl trpělivost (spíše cit), ale když si vezmu, že se můžu podívat na něco s více zápletkami a zajímavějším průběhem, vede si Antichrist špatně. Mnoho myšlenek, scén etc. v tomto filmu je velmi dobrých. Willem Dafoe i Charlotte Gainsbourg předvádějí oba skvělé výkony a i atmosféra filmu má něco do sebe. Bohužel ten film je řekl bych až moc vynuceně horor. Atmosféra sice odpovídá, ale doslovně hororových je v tomto filmu několik scén. A všechny jsou bizarní a pornografické a přijde vám, že snižují vážnost tohoto filmu. Pak už to jen vypadá, tak jak to vypadá. ()

panki9922

Film je umenie. Jedným z hlavných cieľov umenia je preniesť na diváka/pozorovateľa nejakú emóciu alebo ju v ňom vyvolať. Moje druhé stretnutie s Trierom a opäť sa mu to podarilo. U antichrista si ale niesom tak celkom istý či to nebolo iba samoúčelné. Herecké výkony ústrednej dvojice vynikajúce. Aby ale divák film pochopil alebo niečo z neho mal, vyžaduje si to hlbšiu analýzu - k čomu sa mne po zhliadnutí veľmi nechce - pretože režisér tu pracuje s mnohými myšlienkami (nemám kapacitu všetky pochytiť). Trier je silný v obrazoch a podprahovej nepríjemnej hudbe. Je ťažké ohodnotiť niečo, čomu ste plne nepochopili a možno ani nemôžete? Každopádne neopozerané filmové dielo. Svoje som si odniesol, to ostatné ostáva pre mňa skryté. ()

Von Trier natočí katastrofický film

Von Trier natočí katastrofický film

21.10.2009

Ale znáte ho – stejně jako Antichrist není tuctový horor, ani od projektu Planet Melancholia neočekávejte nic ve stylu Rolanda Emmericha. Ano, zápletka je sci-fi (k Zemi se přiblíží obrovská cizí… (viac)

Conan, Kolo času a Antikrist

Conan, Kolo času a Antikrist

21.08.2008

A máte tady několik zpráviček z hájemství fantasy a hororu. Nejdříve něco o dlouho plánovaném restartu Conana. Zdá se, že barbarský válečník, který na začátku 80. let proslavil Arnieho, se po mnoha… (viac)

Von Trier vyvolává Ďábla

Von Trier vyvolává Ďábla

19.04.2008

Lars von Trier a horor? Kdo viděl jeho seriál Království, ten ví, že na tom vztahu není nic nového ani neobvyklého. Tentokrát do toho ale dánský svéráz praští v celovečerní formě. Už letos v létě se… (viac)