Záhady praveku

• Česko Pravěk útočí (viac)
Veľká Británia / Nemecko / Francúzsko, (2007–2011), 27 h 10 min (Minutáž: 42–48 min)

Douglas Henshall, Lucy Brown, Andrew Lee Potts, Hannah Spearritt, Juliet Aubrey, James Murray, Ben Miller, Mark Wakeling, Laila Rouass, Jake Curran (viac)

Osm let uplynulo od tajemného zmizení manželky profesora Nicka Cuttera. Helen Cutter měla provádět výzkum v lesích, který se týkal neznámého obrovského zvířete. Po 8 letech se její manžel dostává na stejné místo za stejným účelem, ale nečekaně objeví kromě obrovského dinosaura také zvláštní anomálie. Ta dovoluje procházet mezi dvěma obdobími v historii země. Mezi přítomností a velmi vzdálenou minulostí, obdobím Křídy. Po tomto obrovském objevu je profesor Cutter a jeho výzkumný tým nucen stát se tajným vyšetřovacím týmem vytvořeným Ministerstvem vnitra. Postupně začnou odkrývat tajemství existence a hlavně vzniku anomálií, které se začnou objevovat velmi často a na velmi zvláštních místech. K tomu všemu se ještě profesoru Cutterovi začíná zjevovat jeho pravděpodobně mrtvá manželka Helen... (Djkoma)

Recenzie používateľa HitAgent k tomuto seriálu (6)

Záhady praveku (2007)

Jedno z nejlepších béček všech dob a prakticky jediný seriál svého druhu. Jistě, je to naivní blbinka orientovaná spíš pro puberťáky, kteří už od mala zbožňují dinosaury a různé fiktivný příšerky. K této skupině se řadím i já. Viděl jsem to poprvé snad už v 7 letech, když mi to babička koupila na DVD. Tehdy jsem miloval tématiku dinosaurů a měl jsem nakoukáno už spoustu dokumentů o dinosaurech od BBC. Mé nadšení po shlédnutí pár dílů bylo velké, opravdu velké. Všechny postavy i když to nejsou žádní extra super herci, jsem si prakticky hned oblíbil. První 3 série jsou pro mě neskutečně kultovní záležitostí. Zbylé 2 jsou sice dobré, ale už mě tolik nebavili. Z dětského pohledu určitě plný počet hvězd, ale z dnešního dávám pouze 3. Nejlepší večerníček pro děti od 6 do 10 let. Zábavný seriál pro mládež a dospívající. A dobrý seriál pro nezaujaté dospělé! 65% EDIT: Že bych tomu dal z NOSTALGIE 4*? ANO!!! ()

Season 1 (2007) (S01)

Začátek kultu mého dětství:) Tuhle sérii mám pravděpodobně nejraději. Finále je BOMBA! Dávám 4 hvězdičky:) Nostalgie má přednost:) A hudba Dominika Scherrera na tom má lví podíl:) 70% ()

Der gnadenlose Jäger (2007) (S01E06)

Jednoznačný vrchol první série a možná i celého seriálu:) ()

Season 2 (2008) (S02)

Druhá série perfektně navazuje na první a je přece jen zábavnější. Atmosféra první série je fuč, nevadí. Finále je skvělé, pamatuji jak jsem byl na konci posledního dílu smutný:) 70% ()

Das Opfer (2008) (S02E07)

Druhý vrchol seriálu:) Velmi smutný konec:( 70% ()

Season 3 (2009) (S03)

Třetí série je ukázkou potenciálu seriálu, který byl a zároveň nebyl plně využit. V rámci potvor a jednotlivých zápletek super. Jenže kompletní děj série podle mě krapet pokulhává. Za ty roky jsem vymyslel vlastní verzi příběhu. Sérii bych prodloužil tak o 3 díly, zápletka by tak byla lépe vysvětlena a nepatřila tolik do kategorie WTF. Nacházely by se mezi prvním a druhým dílem a série by tak měla 13 epizod:) ()