Záhady praveku

• Česko Pravěk útočí (viac)
Veľká Británia / Nemecko / Francúzsko, (2007–2011), 27 h 10 min (Minutáž: 42–48 min)

Douglas Henshall, Lucy Brown, Andrew Lee Potts, Hannah Spearritt, Juliet Aubrey, James Murray, Ben Miller, Mark Wakeling, Laila Rouass, Jake Curran (viac)

Osm let uplynulo od tajemného zmizení manželky profesora Nicka Cuttera. Helen Cutter měla provádět výzkum v lesích, který se týkal neznámého obrovského zvířete. Po 8 letech se její manžel dostává na stejné místo za stejným účelem, ale nečekaně objeví kromě obrovského dinosaura také zvláštní anomálie. Ta dovoluje procházet mezi dvěma obdobími v historii země. Mezi přítomností a velmi vzdálenou minulostí, obdobím Křídy. Po tomto obrovském objevu je profesor Cutter a jeho výzkumný tým nucen stát se tajným vyšetřovacím týmem vytvořeným Ministerstvem vnitra. Postupně začnou odkrývat tajemství existence a hlavně vzniku anomálií, které se začnou objevovat velmi často a na velmi zvláštních místech. K tomu všemu se ještě profesoru Cutterovi začíná zjevovat jeho pravděpodobně mrtvá manželka Helen... (Djkoma)

Recenzie používateľa Lachtaan k tomuto seriálu (6)

Záhady praveku (2007)

Opět formou DVD ke mě kdysi přicestoval nevinný britský seriál, který se během několika málo dní stal mým nenahraditelným oblíbencem. S láskou k dinosaurům po celé své dětství jsem si plnohodnotně užíval každou epizodu a ačkoli se zde i na jiných databázích Primeval nepotýká s příliš pozitivním hodnocením, pro mě to bude ještě dlouho jeden z nejzajímavějších projektů do BBC. Až se člověk zpětně zaráží, jak na svůj malý rozpočet a nepříliš velkou světovou "fame" měl seriál propracovanou kontinuitu a potenciál, který stoprocentně využil. Jen škoda, že snaha o kanadský "spin-off" mě už tolik nezaujala. ()

Season 1 (2007) (S01)

V časech, kdy jsme ještě sbírali DVDčka po trafikách, jsme na prvním stupni narazili se spolužáky na hodně zajímavý sci-fi seriál, který nám přiblížil naši lásku k dinosaurům a nastartoval éru zapomenutého televizního projektu, na který já osobně ale nikdy nezapomenu. ()

Season 2 (2008) (S02)

Hodnocení samotného seriálu tomu moc nenapovídá, rating jednotlivých sérií ovšem hezky reprezentuje, jak skrytě propracovaný tenhle seriál vlastně byl. Kromě prací s vyhynulými i vymyšlenými tvory se tady nezapomnělo ani na postavy a mnoho z nich jsem si nemálo oblíbil. ()

Season 3 (2009) (S03)

Je sranda si zavzpomínat na zdejší postavy a jejich dávné neznámé tváře a pak se s nimi najednou nečekaně sejít v nějakém současném projektu a představit si, jak před pár lety bojovali s dinosaury v polozapomenutém sci-fi seriálu. Po čase mi přišlo, že už Primeval nesleduju ani tak kvůli potvorám, jako kvůli obsazení. ()

Season 4 (2011) (S04)

Popravdě se mi moc nezamlouvalo, když nám Jason Flemyng nahradil skvělého Douglase Henshalla, ale zrovna Jasona člověk dodnes semtam někde vídá (Podivuhodný případ Benjamina Buttona!), a tak se po letech dá říct, že mu jeho zdejší roli schvaluju. Na to, jak je seriál nevýrazný, se tu s emocemi ohledně odchodu postav nijak nešetřilo. ()

Season 5 (2011) (S05)

Ty návraty dávno zapomenutých postav a nucené tlačení do cestování časem už se mi tolik nezamlouvalo, 5. sérií tudíž udělali tvůrci dobře, že seriál zakončili. Ale na celý Pravěk útočí strašně rád vzpomínám. Dlouhá léta jsem doufal i v ten připravovaný film! ()