Záhady praveku

• Česko Pravěk útočí (viac)
Veľká Británia / Nemecko / Francúzsko, (2007–2011), 27 h 10 min (Minutáž: 42–48 min)

Douglas Henshall, Lucy Brown, Andrew Lee Potts, Hannah Spearritt, Juliet Aubrey, James Murray, Ben Miller, Mark Wakeling, Laila Rouass, Jake Curran (viac)

Osm let uplynulo od tajemného zmizení manželky profesora Nicka Cuttera. Helen Cutter měla provádět výzkum v lesích, který se týkal neznámého obrovského zvířete. Po 8 letech se její manžel dostává na stejné místo za stejným účelem, ale nečekaně objeví kromě obrovského dinosaura také zvláštní anomálie. Ta dovoluje procházet mezi dvěma obdobími v historii země. Mezi přítomností a velmi vzdálenou minulostí, obdobím Křídy. Po tomto obrovském objevu je profesor Cutter a jeho výzkumný tým nucen stát se tajným vyšetřovacím týmem vytvořeným Ministerstvem vnitra. Postupně začnou odkrývat tajemství existence a hlavně vzniku anomálií, které se začnou objevovat velmi často a na velmi zvláštních místech. K tomu všemu se ještě profesoru Cutterovi začíná zjevovat jeho pravděpodobně mrtvá manželka Helen... (Djkoma)

Recenzie používateľa Radyo k tomuto seriálu (5)

Záhady praveku (2007)

Musím říci, že totální úlet pro začátek byl samotný casting (zatím mám spadeno na první dvě série). Tak popořádku: Cutter = týpek s kulatými zády, protaženým obličejem směrem vpřed a typově zařaditelný někam na úroveň Luďka Soboty (tomu byste erudovaného vědce taky nevěřili, že?). Connor = pubertální týpek s předkusem, děsným vkusem na oblékání a divným obličejem (a ty vlasy! OMG). Stephen = vizuálně něco jako mix Joeyho z Přátel a Enrique Iglesiase, charismatově jim ale nesahající ani po kotníky. Abby = snad jediná sympatická osoba, tedy jen po vnější stránce. Claudia = rádobyslaďoučká, ale do dané role se absolutně nehodící. Lester = něco jako nedomrlý komisař Moulin s křivýma nohama, který prý pracuje pro vládu, ale jeho chování je tak na úrovni trenéra fotbalového dorostu. Helen = asi by ráda působila jako sexy vamp nebo "femme fatale", ale do téhle pózy jí chybí asi tak 98% osobnosti (hlavně vizuálně). Leek = jedním slovem trapák, tohle by zahrál lépe kdokoliv kolemjdoucí. Caroline = toto děvče s širokými ústy a nerovnými zuby byla taky trefa do hnědého (do černého v castingu nebyl ani jeden zásah). Tom = uff, pokud existuje herecké ztělesnění zoufalce, pak je to on.......... A tak bych mohl pokačovat. Takže stručně - pokud v seriálu nesedí do role ani jeden herec, může se jednat o dobrý seriál? Odpověď zní ... a na to si počkáme do příští epizody. EDIT: Po čtvrté řadě musím říci, že zásadní obměna obsazení seriálu velmi prospěla a i když je zpracování pořád povrchní a plné nesmyslných klišé, zvyšuji o jednu hvězdu nahoru. ()

Season 1 (2007) (S01)

Seriál má v první řadě zajímavý námět a místy i triky, ale to je snad vše. Tedy ještě až na roztomile sympatickou Hannah Spearritt. Ovšem zbytek herců, to je neuvěřitelná směska nesympatických loserů... A dialogy jsou chvílemi děsně infantilní, ostatně jako celý scénář, plný všemožných klišé a oslích můstků... Ty tři hvězdičky jsou až moc... ()

Season 2 (2008) (S02)

Ufff, ve druhé sérii mi s tvůrci poněkud dochází trpělivost. Dějový posun minimální, scénáristické zlepšení nulové, herecké výkony toporné, dialogy dětinské. ()

Season 3 (2009) (S03)

Kdo že to říkal, že první dvě série byly NEJLEPŠÍ? Ani omylem, přátelé, ani omylem. Částečná změna hlavních postav seriálu jen prospěla, Jason Flemyng (Danny) působí mnohem, MNOHEM věrohodněji, než svého času Cutter a zlepšily se i triky. ()

Season 4 (2011) (S04)

Kdyby mi někdo ještě ve 2. sérii řekl, že na Primeval změním názor k lepšímu, asi bych ho poslal do anomálie. Ale jo! Neuvěřitelné se stalo skutkem, čtvrtá řada drží laťku, kterou nastavila řada 3! Sice Abby už není s tím účesem a la Makepeacová tak zajímavá (ty krátké vlasy byly supr!), ale na scénu vstoupila EMILY, velice sympatická neokoukaná irská tvářička... a Abby je zapomenuta... :-) Mimochodem, na hranici fantastična mi připadá, že mi během trojky a čtverky úplně přestali vadit Lester s Connorem. ()