Peter Parker (Andrew Garfield) je outsider, ktorého ako malého chlapca opustili rodičia, a tak ho odvtedy s láskou ako vlastného vychovávajú jeho strýko Ben (Martin Sheen) a teta May (Sally Field). Ako väčšina tínedžerov i Peter by rád vedel, ako sa z neho stal človek, ktorým je dnes, čo k tomu viedlo – a čo to prípadne mohlo zvrátiť. A, taktiež ako väčšina tínedžerov, práve objavuje neopakovateľné čaro prvej lásky, ktorou je jeho krásna spolužiačka Gwen Stacyová (Emma Stone). Lenže... Jedného dňa sa zrazu celá Petrov život obráti hore nohami! V ten deň nájde tajomnú aktovku, a tak sa Peter horúčkovo pustí do jej skúmania v nádeji, že sa mu možno konečne podarí vypátrať, prečo jeho rodičia pred rokmi tak náhle a nevysvetliteľne zmizli! Rešeršovanie ho napokon dovedie priamo do spoločnosti Oscorp, do laboratória Dr. Curta Connorsa (Rhys Ifans), bývalého kolegu jeho otca. Akoby to už i tak nebolo dosť zamotané, keď Petrovmu pavúčiemu alter egu skríži cestu jašteričie Connorsovo alter ego, bude musieť urobiť pár závažných rozhodnutí, týkajúcich sa jeho výnimočných schopností, ktoré bezpochyby dramaticky zmenia jeho život! A tieto rozhodnutia tiež budú znamenať naplnenie osudu, ktorý mu sudičky vybrali – osudu hrdinu! (TV Markíza)

Radiq

Restart série, ale co se tím vlastně restartovalo. Spiderman byl dycky trapnej a trapnej je i tady. Vubec nechápu, co je na něm tak amazing. Tobey Maguire nebo Andrew Garfield, ani jeden se do té role prostě nehodí. On by se do ní totiž nehodil nikdo. Navíc záporák Dr. Ještěrka nebo co to je, je kompletně digitální a to tak nekvalitně, že mi to připomnělo prvního Hulka, což je další tragicky zfilmovanej komiksovej hrdina. Když to srovnám s předchozími filmy, je to, jak kdybych viděl už jednou viděné, akorát to má trošičku lepší zpracování. Navíc tetičku May zrovna hraje Sally Field, kterou jakožto herečku nemám vůbec rád. Je to plný nelogičností a trapáren a přežije všechno a celou dobu mě to pěkně sere. Ani záběry z vlastního pohledu Spidermana nemužou snad nikoho uchvátit. Ježiš a jak je to dlouhy!!! Prostě šulin, kterej vypadá jak koženkář ze sadomaso porno videa pro mě nemuže nikdy byt pořádnej komiksovej hrdina... ()

Nivenx

Dlouho jsem tenhle film odkládal, protože už při shlédnutí prvních trailerů jsem byl zpracováním nějak tak zklamán a předešlé tři díly od Raimiho jsou tak krapet o něčem jiném. Řekl jsem si pal to čert a přeci jsem do toho šel. Studio Marvel se prostě nenakrmilo prachů, které vydělaly Raimiho díly a chtějí hamounit dále, tak samozřejmě musí dát do kin zaručenou klasiku, která jim ty peníze přinese a to samozřejmě Spider man je. Co se týče filmu, tak zde jsou herci, kteří oproti výběru Raimiho nemají takový potenciál a velmi brzy přestanou bavit. Ano co se týče kamer a efektů nemám nic proti, jelikož to je zpracováno velice dobře a akce také nedrhnou. Ale na rozpočet §230milionů je to sakra průser a já doufám, že další díl nebude. 45% ()

Susinnon

Ani neviem, ako by som tento film ohodnotila. Boli tam odporné miesta, naivné a detské, odporný počítačový jašter a do toho všetkého mi naskakovali vyrážky z tej bohabojnej hrdinskej hudby. Čo však nemôžem tomuto spider-manovi uprieť, je jeho humor a uveriteľné herectvo Andrewa, niektoré zábery boli fakt fajn. Takže asi také slabšie 3* ()

Kulik.Z

Andrew Garfield excelentní. Ostatní nic moc - možná digitalizace dr. Curta Connorse (Rhys Ifans) byla kupodivu zdařilá. Hudba ve stylu Avatara - takže nic nového. "Nový Spider-Man je hezčí, než starý Spider-Man." 55% ()

ing.Frosty

Tohle je přesně ten případ, kdy mi 5 stupňů hodnocení nestačí. Opravdu tomu nechci dát stejné 3 hvězdy jako jedničce. Garfield a Stone jsou asi tak o míli sympatičtější dvojka než Maguire a Dunst. Což je rozhodně největší plus. Celé to bylo koukatelnější, vtipnější a vůbec samotný origin a první polovina jsou podány zábavněji než v Raimiho prvním filmu. Romantické scény mě paradoxně bavily víc než akční, které jsou "jen ok". Na to, ale že to má 137 minut je dost uspěchané. Není vůbec čas na nějaké přehnané rozvíjení. Peter se strašně rychle srovná se svými nabytými schopnostmi, sbalí Gwen Stacy, během okamžiku se vyrovná se smrtí svého strýce a ještě stihne Connorsovi poradit s jeho výzkumem. Mimochodem motivace Lizarda je tak zoufale prostoduchá a hrozně sráží jinak docela slibného záporáka. Dost mě navíc iritovalo, že scény ty parádní 1st person scény (a nejenom ony) z trailerů tady jsou tak ve 2-3 vteřinových průstřizích a šmitec. Rozhodně žádné přeskakování mezi mrakodrapy. Solidní řemeslo, ale člověk zkrátka čeká víc než to. Ps: Scéna s jeřábníkama vás pošle do kolen. ()

kjakob

Amazing Spider-Man se povedl. Na Raimiho ale Webb nemá. Scény kde jsou digitální efekty působí spíš jak ze seriálu, vlastně celá zápletka je tak trochu seriálová a začátek se na film rozjíždí až moc rychle. Ale ono to pěkně odsýpá. Andrew Garfield je v mnoha ohledech stejně dobrý jako byl svého času Tobey Maguire, a já bych řekl že v některých scénách ho překonává a dává jeho Peteru Parkerovi lidštější tvář. Do příště by už Webb mohl mít jistější ruku a mohl by překvapit, zatím je to lepší průměr. To ale na restart po tak krátké době a s tak profláklým hlavním hrdinou není vůbec špatný výsledek! ()

Doudis19

Určitě je daleko zajímavějších projektů, kterým by těch 150 milionů slušelo mnohem více. The Amazing Spider-Man je rozhodně zbytečný film, ovšem tím většina výtek na jeho adresu končí. Jedná se totiž o slušnou akční zábavu se sympatickými hrdiny sic průměrným záporákem ale příjemnou hudbou a svěží stylově neotřelou režií. Garfield obstál, ovšem Emma Stone opět ukazuje, že pokud je na scéně, strhává veškerou pozornost výhradně na sebe a i sebevětší herecká esa se ztrácí v jejím stínu. Ponechat režiséra i směr jaký byl naznačen a už aby tu byla dvojka :-). ()

Estrellita

Tahle adaptace je sice slabší než ta z roku 2002, přesto ale přínáší něco nového a origináního a tudíž není zbytečná. Andrew Garfield se mi líbí nejen jako pavoučí muž, Emma Stone by mohla charisma rozdávat (mohla by se podělit třeba s Kristen Stewart, jelikož ta ho nemá ani na špičku nože) a chameleoní zázrak je naprosto rozkošnej! Naopak velkým mínusem jsou ta otravná klišé, která nám autoři podávají v koňských dávkách. 60% ...a pěkná hudba! ()

Fanita

Strašne slabý film, postavy nerozvinuté, schopnosti nepreskúmané, efekty o ničom, dej predvídateľný... Úplne zbytočný film, stačili jeho traja predchodcovia. A tie vzťahy, prečo sa tí superhrdinovia vždy zamilujú za 5 minút do tých "svojich žien" a hneď im vybľabocú všetky svoje tajomstvá?...Nestrieľal náhodou originálny Spiderman pavučinu priamo z ruky? ()

filmmovier

Tak tohle je ten nejamazingovatější Spider-man, jakého jsem kdy viděl. Teda promiňte, ale ať se jde Sam Raimi postavit na druhé místo, protože v souboji s Marcem Webbem by skončil v těsném závěsu. Deset let starý Spider sice nemá jedinou chybu, ale tenhle se mi prostě líbil alespoň dvakrát víc. Andrew Garfield je jako Peter Parker naprosto senzační, líbila se mi i Emma Stone. Největšími jedničkami jsou ale v tomhle filmu Rhys Ifans a Martin Sheen. Lizard je záporák na jedničku, akce je tu hromada a já o ní můžu mluvit jen v superlativech. Je tu i dost vtipu, Spidey hláškuje i při soubojích. Efekty jsou něco absolutně záživného. Chvíli sice trvá, než si na sebe Peter navleče svůj oblek, ale věřte mi, když říkám, že ten film nemá jedinou nudnou chvilku a pořád se něco děje. Geniální byla i ta závěrečná mezitutulková scéna. Líbilo se mi, jak se tady mluvilo o minulosti Peterových rodičů, ale mohlo toho na toto téma být ve filmu víc. Nejlepší Spiderman co byl kdy natočen a jeden z nejlepších komiksových filmů vůbec. Uteče vám strašně rychle a ani chvíli vás nebude nudit. Akce, vtip, oibsazení, scénář i efekty na jedničku. Už se těším na pokračování. 100%. Ten kostým je excelentní a konečně je vše podle komiksu. ()

Vecko99

Vzhledem k tomu, že jsem čekal, že to aspoň trochu bude jiný příběh než Spider-man 1 a přitom jsem dostal to samé jako od Raimiho jen s jinými postavami, tak nemohu dát víc než ***. Film nebyl špatný, ale vzniknul moc brzo po předchozím a nebo mohl mít aspoň trochu odlišný či propracovanější příběh. ()

Mr.Ripley

Naprosto zbytečný patvar, kde si Andy Garfield užívá houbičkového opojení a ignoruje své herecké nadání. Jediným plusem je účast Emmy, která pro změnu stojí v koutě a nebýt její nevkusného blond přelivu, tak si ani přerostlá ještěrka z kanálu nevšimne. Vrcholem "vtipnosti" tvůrců je přerostlý krokodýl s tváří Mickyho Rourka trhajícího si končetiny v laborce skryté kdesi v hlubinách kanálů - kde v místě plném vlhka vzal zdroj elektřiny?? O "inovativní" dějové lince s rodiči, kteří po dvaceti minutách (doslova) vyšuměli do prázdna, se nebudu raději vyjadřovat. Amazing Spider-Man je ve výsledku pouze výtečným ironickým názvem, kterým se tvůrci brilantně shazují. Jen tak dál! ()

AntonG.

Předně je to dle mého zbytečný restart. Nicméně film jako takový mne spíše mile překvapil. Příběh a herci ok (Garfield přinejmenším nedělá takové creepy obličeje jako Maguire), i když Sally Field mi k roli tetičky May nesedla. Hlavní záporák sice mohl dostat více prostoru ale co už. Btw. Lizard se celkem povedl, docela jsem se bál, že bude vypadat směšně, ale nakonec z toho vyšli tvůrci se ctí. A i ostatní triky jsou na velmi slušné úrovni, rozhodně na míle vzdálené tomu, co bylo v Raimiho trilogii. ()

Triple H

Silné tri. Je pravda, že okolo filmu sa vznáša určitý opar zbytočnosti - Raimiho verzia predsa len nie je vôbec stará a nie je ju možné vnímať ani ako kreatívnu prehru (s výnimkou trojky). Ale Webb a spol. z toho napriek tomu vytrieskali celkom dosť a nakoniec ma aj presvedčili, že tento reštart stojí za pozornosť. Ako výrazné pozitívum hodnotím casting ako celok, ktorý pomáha predať emotívnejšie momenty - v čom Raimiho verzia predsa len nie celkom fungovala. Andrew Garfield je síce možno menej nerdovský ako Tobey Maguire, ale to vôbec nevadí - naopak. Je napriek tomu sympaťák a osobne ma po prvý krát pobavili Spideyho hlášky ako také (čo sa mi ako malému pri čítaní komiksu stávalo pravidelne). Za to plus. Ostatní sú tiež veľmi presní a za seba poviem, že obsadenie Bena, tety May a Gwen vyšlo efektívnejšie Webbovi. Rhys Ifans tiež zaslúži pochvalu - Connorsa zahral veľmi civilne a sympaticky. Len počítačový Lizard už ako zloduch veľmi nefungovval. Možno aj preto sa mi ku koncu film začal vliecť. V celkovej kreativite a dynamickosti sú Raimiho verzie lepšie, napriek tomu že nový kostým sa mi páči a efekty sú evidentne o kus vybrúsenejšie ako pred šiestimi rokmi. Čiže zlepšovať rozhodne je čo, ale ako slušný základ podarené. Som veľmi zvedavý na dvojku. ()

Ogen

Já nevím proč ale Spider man od Raimiho byl.... lepší alespon jednička a dvojka. A tohle? já jako chápu že asi režisér neměl moc možností jak příběh změnit a upravit, ale asi ta nejdebilnější část byla ta jak jeho spider-girl zjistila že její vyvolený je Peter. Velké zklamání pro mě... Má dvě hvězdičky jen za ty efekty a skvěle propracovaného padoucha. :(( ()

VaHo

Celkem příjemný film, u kterého mi ale pořád připadá poněkud zbytečné když je zfilmována relativně nedávno naprosto stejné téma. Ovšem stále se něco děje, člověk se nenudí, akorát výběr hlavního záporáka v podobě Lizarda, mi připadá jako chyba, (zvlášť jeho digitální podoba). ()

andiek05

Myslela jsem si, že to bude další zbytečné zpracování "úspěšných" filmů, ale musím říct, že mě to dost mile překvapilo. Bylo to zábavné, originální, dobré efekty, a plus je jistě také v tom, že to není "stejné" jako Spiderman s Tobeyem. Dokonce bych řekla, že Amazing Spiderman se mi líbil a bavil mě více. ()

Lamprea

Myslím, že ty 3* jsou docela úspěch, páč nevim jak ostatní, ale já teda čekal mega průser. Ale to se kupodivu nestalo, ikdyž na tom filmu neni vlastně nic moc zajímavýho, místy na mě působil šíleně otravně, hlavní boss mě vůbec nebavil a novej představitel spider.-mana je hot leda tak pro nějaký třináctky než pro mě. Ale přesto všechno, jsem po dokoukání měl vcelku dobrej pocit, ten film mě ničim neurazil, sice ani ničim nenadchnul, ale to jsem právě ani nečekal, takže ve výsledku nemůžu bejt zklamanej. Na druhou stranu je to rozhodně krok zpět oproti minulý sérii. Věřim tomu že si Spider-mana z roku 2002 ještě někdy pustim, naopak u tohohle nemám jakoukoli potřebu si to dávat znova. ()

chelseaman22

Chcesemiblejt! Infantilní debil a jmenovec zrzavého kocoura v jednom neguje veškeré dění. Pouze stehna šprtky Emy a dunění zimmerových kontrabasů ustojí dementnost plynoucí z každého gesta toho kokota. Efekty a děj jsou na stejném levelu jako úháčko z obecné školy, což v kontrastu s metráží vytváří něco velice nepochopitelného a pro mnohého diváka ba krutého. Čest skalním fandům opěvujícím restarty! 30% ()

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

31.10.2019

Bývalá hvězda Spider-Mana Andrew Garfield se upsal novému režijnímu projektu Lina-Manuela Mirandy Tick, Tick… Boom! pro Netflix. Příběh se odehrává v devadesátých letech minulého století a sleduje… (viac)

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

09.07.2019

Od té doby, co se postava Spider-Mana díky dohodě se Sony vrátila částečně pod Marvel a funguje tak po boku Iron Mana a spol. v rámci MCU, těší se opět obří popularitě. Není to přitom tak dávno, co… (viac)

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

02.03.2014

V Sony čerstvě potvrdili, že Marc Webb zůstává v comicsové síti. Režisér Amazing Spider-Mana a Amazing Spider-Mana 2 natočí i třetí díl pavoučí ságy, který půjde do kin 10. června 2016. Čtyřku, jejíž… (viac)