Scott Pilgrim (Michael Cera) nikdy nemal problém s balením dievčat. Naopak, ďaleko ťažšie bolo sa ich zbaviť. Od dievčaťa, ktoré mu zlomilo srdce - a teraz je späť v meste - po pubertálne chvenie, ktoré ním otriaslo, keď mu na kolieskových korčuliach vstúpila do života Ramona (Mary Elizabeth Winstead), to v láske nemal ľahké. Scott však čoskoro zisťuje, že jeho vysnívané dievča má veľmi neobvyklé bremeno: podlý spolok bývalých partnerov, ktorí ovládajú jej milostný život a urobia čokoľvek, aby odstránili každého nového nápadníka. Vo chvíli, keď sa začne Scott s Ramonou zbližovať, objaví sa na scéne krutá zberba z jej minulosti - neslávne známy skateboardista, vegánska rocková hviezda alebo hrôzostrašné jednovaječné dvojčatá. V snahe získať právo na svoju lásku ich Scott bude musieť všetkých zničiť, skôr, ako oni zničia jeho. (TV Dajto)

MartinNDL

Sem zklamanej. Edgar Wright to zkundil. Jestli máte milion nápadů, dobře přecházíte z filmu do hry a naopak, tak si prostě nemůžete dovolit nudu. Černoch s pětadvaceticentimetrovým klackem prostě musí asiatku zmrdat, až se jí kouří z očí, bez ohledu na to, že je jí deset let. Casting je v pořádku, všechny holky zapadaj do středoškolských porno snů a Michael Cera ještě neztratil svůj defaultní výraz z Juno. ()

(mOnkey)

Od fanouška pro fanoušky. Scott Pilgrim je od začátku do konce neuvěřitelně kreativní jízda napříč stylovostí, že to budu asi ještě dlouho rozdýchávat. Edgar Wright je démon, během sta minut složil poctu hrám a hernímu byznysu jako takovému, komiksárnám (které jsou teď tak populární) a geekům, a nezapomněl ani na hudební příznivce (parádní kytarovky) a teen zaláskovaná děcka (teda vlastně teenagery). No a poslední bod je asi ta jediná drobná kaňka na jinak pospolitém celku, protože od toho se odvíjí trochu jednodušší příběh, který je až zbytečně schematický (Tím samozřejmě nemyslím levelové pojetí, které je naopak tvůrčím záměrem a jako člověk, který vyrůstal s ovladačem NESu a SNESu v ruce, tohle oceňuju - včetně výtvarného pojetí, odkazujícího na žánr 2D skrolovacích plošinovek a mlátiček právě z 8bitu... Ach jo, jak já bych si zase zahrál třeba Double Dragon. Ale jinak můžu doporučit Scotta Pilgrima i v jeho parádní retro herní podobě, která se s hráčem vůbec nemaže, přesně jako za starých časů - a nebo mi to možná už tak nejde). Ale co je na tom všem úplně nejšílenější, je fakt, že to vypadá vizuálně neskutečně, protože to muselo stát ohromné prachy, které se kvůli specifickému (a velmi úzkému) koncovému publiku nemůžou studiu nikdy vrátit. Ale Edgaru Wrightovi fandím. 85% ()

Morloth

Pět s odřenýma ušima, ne že bych se bavil jako u předchozích Wrightových filmů, ale toto je nejlepší předělávka komiksu, jež se snaží jako komiks tvářit. Pilgrim je o něco dospělejší Speed Racer s pro mě o dosti zábavnějším tématem. Wright postupy, jež si ozkoušel na předchozích snímcích, lisuje až na dužninu. Pro někoho možná neúnosné, pro mne takměř extatické. ()

kombajn

Audiovizálně koule rvoucí, nicméně bez vizuálu bych to nepobral vůbec. Dost mimózní film, proti kterému je Speedracer intelektuálním dramatem. Podivné... ()

Antabelus

Velmi příjemně fantasmagorická hříčka nápadů plná dobrého humoru a zvláštní romantiky, která naprosto nerespektuje žádné běžné standardy dosavadních žánrů. Myslím si, že cílem bylo natočit něco nového, to se zkrátka povedlo a mě to nakonec přes původní pochyby celkem oslovilo. Kdyby ta snaha nebyla místy až nepříjemně okatá, mohlo to být i 5 hvězd. ()

Chen

Je to naprostá a nefalšovaná šílenost. Tedy, pro ty, kteří nemají za sebou letité zkušenosti s elektronickou zábavou. Pro hráče je to naopak lahůdka hraničící s orgasmem. Osobně jsem si nejvíce užil souboje, u nichž by se měly inspirovat kdejaké akční filmy a pobavil mě "teplý spolubydlící". Ale přiznám se, že v určitých momentech jsem si říkal, že tohle je moc ujeté i na mě. ()

Giggo

Jooo konečně "romantická komedie" s pubošema, láskou a dalšíma "blbinama" co k tomu patří, která skutečně baví. Takhle má vypadat rytířskej boj o svoji vysněnou. Nápad je úžasnej a film celou dobu rychle odsejpá. Očekával jsem od toho mnohem méně a dostal jsem mnohem více. Komiksový souboje baví a díky jinému pojetí každého z nich nezačnou ani po 8 příliš nudit :) ()

HappySmile

Při prvním souboji se zlým bývalým jsem pořád čekala, kdy se ukáže, že si to všechno Scott Pilgrim jen představoval. No nestalo se. A pokud tohle, co se tam dělo, přijmete za normální věc, stejně jako jsem to po počátečních rozpacích udělala já, tak zjistíte, že se díváte na celkem originální komixový počin. ()

Nifgai

Velká blbost. Chápu, že je to podle komiksu, ale moc mě to teda nezaujalo. On tady vypadá jako naprostý ňouma a takový ten typ kterého nemá nikdo moc rád, že není oblíbený. A ona, že ho ani nechce a vlastně netuší co chce. Teď se mi do rukou dostal i komiks a to je úplně něco jiného. Daleko zajímavější než tenhle poděs. ()

Aljak

Čo povedať? Rozhodne zaujímavý film, ktorý je svojim spôsobom výnimočný. Aj mňa dosť zaujal, teda hlavne zo začiatku to vyzeralo skvelo, avšak potom z toho môjho nadšenia dosť opadlo. Dôvodom bola hlavne tá prehnaná akčnosť súbojov, a ja bohužiaľ na takéto fantasy akčné scénky nie som. Áno, je to podľa komixu - takže sa dalo v podstate čakať, že určite realita bude potlačená aj takýmito prvkami. Ale aj tak sa to dalo spraviť aj jemnejším spôsobom ako tou mega vizualizáciou efektov... Ale inak scenárovo to bolo fakt vynikajúce, Michael Cera znovu žiaril a taktiež hudba stála za to (zbožňujem ten prenikavý zvuk basgitary), ale celý dojem z filmu mi pokazila práve tá absurdná akčnosť a efekty :( Je mi to naozaj ľúto, ale na viac ako 3 hviezdičky to u mňa nie je... ()

Martin741

Teda reziser kultovej Jednotky Prilis Rychleho Nasazeni sa nijak nepredviedol, nuda dostala neprirodzene vela priestoru a zasmiat sa dohromady nie je na com : 10 % ()

kaposlav odpad!

Herecké výkony na úrovni telenovely a tie lietajúce písmenka na úrovni chlapčenských hudobných skupín z 90tých rokov. O tých vizuálnych efektoch radšej pomlčím. O čom to vlastne bolo? Ušetrite si radšej skoro dve hodiny života! ()

vydumnica

Videné v kine. [Kult-Sneak-Preview] Po prvé, tento film nie je nič pre mňa, to fakt komiks? Po druhé, vôbec nechápem, naozaj je Scott Pilgrim vs. The World kultový film🤔? Po tretie, to čo za scenár, prepánajána?!!! Zvíťaziť v súbojoch so 7 ex🙉 a to je všetko? Po štvrté, ani všetky tie vizuálne a zvukové efekty film u mňa nezachránili, je to len obal, obsah takmer prázdny. A vlastne všetky tie efekty mi ho skôr pokazili, kým neprišiel prvý trápny súboj, celkom ma to aj bavilo. Škoda, no. Dialógy boli väčšinou (mimo súbojov!) fajn. NAJ postava a zároveň jediná sympatická - malá Číňanka (Ellen Wong), tá nemala chyby a tá 1* je hlavne za ňu. Ani len Toronto neukázali! Hudba tiež nie môj vkus! Môžno keby tých ex nebolo tak veľa, dala by som lepšie hodnotenie. A ešte jedno mínus - málo priestoru pre Annu Kendrick. P.S. Vlasy fialové, modré, zelené? NAJ účes: polovica modrá. Knives Chau (Ramone): "You broke the heart that broke mine". [Cineplex Mannheim] ()

Nautila

FATALITY!! Tak takhle vypadá romantickej cajdák pro comicsáky a PC/Video nerdy! Tohle je tak nechutně popový, šílený, čistý, úchylný, puberťácký, až je to dokonalý! Horda skvělejch nápadů (speciální schopnosti: dabléři a veganství! A ta "krev"!), megalomanskej střih bez chybičky, dynamika, všechny ty animace...bože, jsem tak ráda za dnešní filmové technologie! Kick-Ass je po tomhle hadr. Prostě toutly awwwsóm! ()

O´Neill

Pobaví, odreáguje, a dokonce i uchvátí. To poslední platí zejména na neodolatelnou Mary Elizabeth Windstead, která je od Die Hard 4.0 zcela jiná, rozhodně ještě k lepšímu. Pokud už se ve filmu náhodou vysktla nějaká nudnější scéna, stejně jsem si ji pohledem na M.E užíval :) ()

LTeez

Nápaditý a velmi originální snímek.... Troufám si tvrdit u mě určitě v TOP 10 za tento rok.... Trefné komentáře - POMO, kOCOUR, Bluntman, Botič ()

Tomik12345

Za vizuální stránku filmu dávám 3*, jinak musím říct, že mi to tak skvělé nepřišlo. Možná jsem nebyl právě naladěn na stejnou vlnu. Přišlo mi to až jako velká slátanina, s prominutím. ()

shyster

Na můj vkus až moc geekovský. Velice podobný Speed Raceru, ale tam se přeci jen scénář nakonci nerozsypal, ale zvednul emocionálně ze židle, kde jakého diváka. Hlavní předností Scotta je režisér, který každý záběr, každý moment ve filmu ošperkovává vychytávkou, takže pro průměrného režiséra by to vydalo na 5 celovečerních filmů. Škoda jen toho finále, které je tu vlastně na dvakrát. ()

Rockův táta dostane film

Rockův táta dostane film

12.09.2018

Kanadští filmaři Jonathan a Justin Gajewaski chystají biografický snímek Ring King o otci Dwayna „The Rock“ Johnsona (Mrakodrap). Johnson starší se v mládí živil v Kanadě jako wrestler pod přezdívkou… (viac)

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

15.01.2014

Žili jste v dojmu, že mravenčí superhrdina, jehož nám za rok a půl představí Edgar Wright, našel svého představitele v Paulu Ruddovi? To nejste zdaleka sami, režisér Scotta Pilgrima nebo Jednotky… (viac)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

Soumrak příliš rychlého konce světa

Soumrak příliš rychlého konce světa

26.01.2012

Edgar Wright, Simon Pegg, Nick Frost. Britské herecko-tvůrčí trio, které zaujalo zombie komedií Soumrak mrtvých a nadobro se prosadilo parodií na buddy-kriminálky Jednotka příliš rychlého nasazení,… (viac)