Scott Pilgrim (Michael Cera) nikdy nemal problém s balením dievčat. Naopak, ďaleko ťažšie bolo sa ich zbaviť. Od dievčaťa, ktoré mu zlomilo srdce - a teraz je späť v meste - po pubertálne chvenie, ktoré ním otriaslo, keď mu na kolieskových korčuliach vstúpila do života Ramona (Mary Elizabeth Winstead), to v láske nemal ľahké. Scott však čoskoro zisťuje, že jeho vysnívané dievča má veľmi neobvyklé bremeno: podlý spolok bývalých partnerov, ktorí ovládajú jej milostný život a urobia čokoľvek, aby odstránili každého nového nápadníka. Vo chvíli, keď sa začne Scott s Ramonou zbližovať, objaví sa na scéne krutá zberba z jej minulosti - neslávne známy skateboardista, vegánska rocková hviezda alebo hrôzostrašné jednovaječné dvojčatá. V snahe získať právo na svoju lásku ich Scott bude musieť všetkých zničiť, skôr, ako oni zničia jeho. (TV Dajto)

scroochy

Komiks jsem před filmem zkusil, ale nebavil mě (ale za to asi může spíš to, že komiksy nemusím obecně), tak jsem se filmu docela bál, i když trailer mě nalákal neskutečně (Invaders Must Die!) Nakonec jsem byl filmem totálně smeten. Padl mi do noty jako máloco. Dokonce tak moc, že jsem si ho musel pustit znova o tři dny později, což jinak NIKDY nedělám. Od té doby jsem ho viděl ještě několikrát a nepřestává mě bavit. Film je plný originálních nápadů, vizuálních laskomin, řízných hlášek, skvělých akčních scén a fajnový muziky. ()

salalala

Hodně zvláštní film. Nemám vůbec žádné zkušenosti se Scottem Pilgrimem, přesto jsem se skoro celou dobu velmi dobře bavil, což je jednoznačně pozitivní. Některé fórky a hlášky jsou velmi dobré a ne trapné. Pochválit musím i vizuálně naprosto vymazlenou režii. Wright se vyřádil a opravdu vypiplal každičký detail. Paradoxní ale je, že největší přednost se zároveň stává největší slabostí. Od půlky už té vizuální vytříbenosti začíná být hodně a začíná se lehce opakovat a nesnaží se přijít s něčím novým. Potom je problém (alespoň pro mě tedy), když to začne trošku ubírat z "ujetosti" a začne se moralizovat. To mi přišlo, že se tam příliš nehodí a byla to škoda, protože to zdržovalo. No a ten konec byl taky takový prazvláštní. Zase moralitka. Nicméně to určitě stojí za vidění, na druhou stranu se ale vůbec nedivím, že to ve Státech krutě propadlo. Kdo z dnešních teenagerů pamatuje videohry a Mario Brose, že? 70% ()

beran-ek

Neobvyklý a pestrý film překypující energií, současností a hláškama. Ze začátku působí trochu odtažitě, ale pak (alespoň mě) dokáže dokonale vtáhnout. Cera se svým trotlovským výrazem je tu báječnej. Druhý den po projekci jsem si v duchu říkal, že bych se na to chtěl podívat znova. ()

FilmFan24

Cool! Neskutečně barevná smršť nápadů v jinak tuctovém příběhu kluka, který se zamiloval! Ale to okolo teda stojí za to! No kde jinde se podaří během bojové scény přejít s nanšalancí do bollywoodského muzikálu! A takových lahůdek je ve filmu tolik, že jedno shlédnutí nestačí! A tak tedy znovu...Sotte připrav se na Ligu bývalých Ex!!! ()

CageDepp

Fanklub 651 lidi, jak píše Verbal tady musíte brát nějaký dobrý drogy. Občas nějaká zajmavější debata proto ta jedna hvězda. ()

grogodil

Scott Pilgrim je skutočne vynikajúcim merítkom toho, ako ťažko je človek počítačovo a videoherne postihnutý, pretože v spoločnosti zdravých, počítačovo nepoznačených jedincov som bol asi jediný, kto neskríval nadšenie a túto smršť nápadov si naozaj vychutnal a nechápavo nekrútil hlavou.....zatiaľ nesmelých 80%, ale až si to "zahrám" znova, tak sa highscore vyšplhá možno o niečo vyššie :-) ()

Toj

Dlouho mě nic tak nepotěšilo! Na jedné straně příjemná tématika ve vyobrazení určité subkultury, jejíž značkou dnes je Michael Cera. Komiksy, indie/alter rockový kapely, hipsteři, videohry, jednoduše komplikované vztahy obyčejných mladých lidí... Na straně druhé stojí geniálně pojatý styl. A teď nemluvím jenom o grafických vsuvkách jako referenci na komiks a videohry. Mluvím i o naprosto geniálních přechodech mezi scény. úžasné zkratky ve vyprávění. Edgar Wright je génius a i když nyní v žoldu Hollywoodu, tak nelze popřít, že je (každým záběrem a střihem) mistr stylu. Film si po celou dobu udržuje v této rovině udržuje inovativnost, ale zároveň jednotnost. Z trailerů jsem se obával, že komiksovost bude působit hloupě a nuceně. Naopak! Wright našel nový výraz filmu.. ()

Dexter1

Ultimátna preštylizovaná pecka, ktorú z hlavy nedostanem len tak ľahko. Skvelá komédia, skvelá romanca, skvelá akcia a geniálny vizuál. F*ck Yeah! ()

Skip

Dá se dobře bavit vyloženou ptákovinou? Ano, dá. Vizuálně je tenhle film ne snad lahůdka, ale opravdu velmi dobrý. Škoda, že samotný příběh jaksi hodně pokulhává. Co se dá dělat. Holt měl někdo spoustu nápadů, které perfektně zužitkoval, ale až se naučí vymyslet i pořádný příběh, bude to bomba. Zatím je to na půl cesty, ale i tak jsem nestačil zírat, co to vidím. A nemyslím to negativně. ()

Kuzlo

Už dávno nie som cieľovkou (zdravím Le_Chucka :), takže "príbehovo" ma to nedostalo. Ale vďaka vizuálnej stránke musím pripustiť, že som sa pri tom bavil. Byť násťročný zožeriem to aj s navijákom. Podtrhnuté a sčítané, dávam lepší priemer 65%. ()

Dont

Asi už jsem na takovéto filmy moc starý. Hlášky jsou dobré, komické situace a trapasy Michaela Cery mě bavily, na Mary Elizabeth Winstead nebo Annu Kendrick bych se vydržel koukat hodiny, scénář je originální a nenudí, ale ty souboje už pak byly moc dlouhé. Hlavně ten finální už jsem sledoval skoro bez zájmu. Neoslovila mě ani hudba, přitom tam bylo mraky příležitostí pro její využití. Ke čtyřem tak kousek chyběl. ()

Vědma

Toto popkulturní poselství dnešní doby vůbec, ale vůbec nebylo pro mě. Tímto hodnocením to dávám najevo, ale vůbec nepochybuji, že cílové skupině se to líbí. ()

kajas

Tak takového Wrighta si nechám líbit. Neotřelé, zábavné, chytré... jenom tu Ramonu jsem si úplně neoblíbila, no. "Vymlátil jí barvu z vlasů!!" ()

fmash

Vizuálně opravdu hodně expresivní podívaná, o které by někdo klidně mohl říct, že je to slátanina bez hlavy a paty, což také, když odhlédneme od symbolické roviny zodpovědného vyrovnávání se s partnerskými vztahy, opravdu je. Na druhou stranu — film je plný vtipných hlášek (jež ovšem často stojí na telecím zjevu a pohledu Cery aka Scotta Pilgrima), bitky jsou opravdu vydařené a člověk ani nemusí být fanda digitálních her, aby pochopil mechaniku vývoje zápletky. Komiksové dokreslované „zvukomalebné“ prvky mě snad v žádném jiném podobném filmu nerušily méně, postavy mi byly sympatické, muzika celkem řezala… Překvapilo mě, že mě bavil Scottův spolubydlící v podání Kierana Culkina, k jehož jménu jsem choval předsudečnou averzi. Trochu mi uniklo, čemu že sloužily některé paralely s Věčným svitem. Solidní čtyřka. ()

Huntelaar

Podle mého vkusu se to naprosto lehce přehouplo přes 3* a mírně i přes 4*. Krapet se mi nezdájí PR prohlášení kultovní film této generace, protože půlka zážitku je směřováno spíš na diváky pamatujcí ještě reálný socialismus, přesněji první porevoluční PC hry s tak charakteristickou grafikou a ozvučením PC speakeru . Druhá půlka hlavně na independent pop kultůru (s vlajkovou lodí indie rocku), která u nás není až tak zakořeněná. Věc druhá neskutečný drive Edgara Wrighta při zobrazení čehokoli, od vtipu, přes lásku až po akci a v neposlední řadě při castingu. Culkin, Evans, Schwartzman, Routh rules. PS: Člověk musí být tak trochu magor, aby se mu tak moc líbilo a já chci ten soundtrack. ()

Petroff

Nerdův orgasmus naplno. Na většinu lidí bude tenhle film možná až moc cool... (spoil: něco podobného zmiňuje v závěru jedna z postav) S hudbou u úvodních titulků (a i u dalších hudebních scén) se zvukaři fakt vyřádili. Nevybavím si, kdy jsem naposled slyšel zvuk, ze kterýho jsem měl pocit, že mi fyzicky ubližuje a "bolí mě". Oproti filmům, kde se většinou hodně zbytečně něco vysvětluje a ještě zbytečněji střílí, Edgar Wright tady nevysvětluje nic, a souboje probíhají jak mají - takže nereálně s konzolovým HUDem. Tleskám a s otevřenou pusou zírám na většinu vizuálu. Mimo jiné je to ale taky sám o sobě výbornej film, na kterým je skoro v každý scéně vidět s nadšením odvedená skvělá práce. Comix jsem nečetl, ale kreslená políčka na mě z filmu často úplně dýchala - a už jen tenhle fakt je myslím dost dobrou poctou papírové předloze!! ()

Rockův táta dostane film

Rockův táta dostane film

12.09.2018

Kanadští filmaři Jonathan a Justin Gajewaski chystají biografický snímek Ring King o otci Dwayna „The Rock“ Johnsona (Mrakodrap). Johnson starší se v mládí živil v Kanadě jako wrestler pod přezdívkou… (viac)

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

15.01.2014

Žili jste v dojmu, že mravenčí superhrdina, jehož nám za rok a půl představí Edgar Wright, našel svého představitele v Paulu Ruddovi? To nejste zdaleka sami, režisér Scotta Pilgrima nebo Jednotky… (viac)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

Soumrak příliš rychlého konce světa

Soumrak příliš rychlého konce světa

26.01.2012

Edgar Wright, Simon Pegg, Nick Frost. Britské herecko-tvůrčí trio, které zaujalo zombie komedií Soumrak mrtvých a nadobro se prosadilo parodií na buddy-kriminálky Jednotka příliš rychlého nasazení,… (viac)