Štrnásťročná Susie žije šťastný život v dome s rodičmi a dvoma súrodencami. Tajne miluje svojho spolužiaka Raya (Reece Ritchie) a chce sa stať fotografom divokej prírody Jedného dňa si skráti cestu zo školy cez pole, čo sa jej stane osudným. Zavraždí ju nenápadný muž zo susedstva George Harvey  (Stanley Tucci). Následne sa duša Susie ocitne v surrealistickom svete medzi nebom a zemou, kde putuje v snahe nájsť odpovede na základné otázky "prečo" a "čo ďalej". Prechádza sa ulicami a vidí svojho otca Jacka (Mark Wahlberg), ako chodí po meste a hľadá ju. Sleduje detektíva, ktorý vyšetruje jej prípad. Pozoruje aj muža, ktorý spôsobil jej smrť - jej vraha, ktorý si pomaly vyberá ďalšiu obeť. Pre Jacka sa zmysel života zredukoval na túžbu nájsť a potrestať toho, kto spôsobil ich strašnú stratu. Mama Abigail (Rachel Weiszová) zasa robí všetko pre to, aby si zachovala dcérinu pamiatku, až kým sa nezačne dusiť v domácom mauzóleu a neutečie. Ostatné deti, Lindsay a Buckley, sa úmerne svojmu veku snažia vyrovnať so stratou sestry a zároveň si chcú vynútiť pozornosť rodičov, ktorí žijú len pre mŕtvu Susie. Jediný, kto si v tejto kríze dokáže zachovať chladnú hlavu, je svojrázna babička Lynn (Susan Sarandonová), ktorá sa zo všetkých síl snaží udržať rozpadajúcu sa rodinu pohromade. (TV JOJ)

ashtangi

Z tohoto filmu může mít člověk rozporuplné pocity. Mně mile překvapil a zpracování se mi líbilo. Celkově řečeno, povedený snímek. ()

Kesiak

Myslím si, že vplyv Americkej krásy je tu viac než jasný, okrem toho, veľmi mi to pripomínalo vizuálnou stránkou Burtonovú Big Fish a The Cell od Tarsema. Takže ide o peknú zlepeninu toho, čo už sme mohli vidieť. Tento film ostáva jedinečný svojim osobitým čarom. Ale to je asi tak všetko... - 3*. ()

warrenur

Akurat som film dopozeral a som plny dojmov. Uzasne je to spravne slovo, ktorym ich vystihnem. Vynikajuce vykresleny (doslova) svet nevinnej detskej duse zosobnenej vybornou Saoirse Ronan, ktorej vykonu tymto skladam poklonu. Pri pocitoch bolesti rodicov som mal pri srdci riadne uzko a to otcom nie som. Rachel bola tradicne vyborna a i zaporak a jeho herecke obsadenie bol taktiez zasahom do cierneho. Vyborna kamera umocnuje klucove momenty filmu a miestami vam nedovoli sa nadychnut. Posolstvo, ci posolstva v zavere, su i pri tak jednoduchom deji pre kazdeho jasne. Vyssie som napisal "vykresleny" svet detskych predstav. A to je jednym z hlavnych lakadiel. Totiz, tie fantasticke obrazy a animacie. Videl som uz mnoho kuskov az po tie najnovsie v 3D obsahujuce animovane sceny. Tie v Lovely Bones patria skutocne k najlepsim a ich rozmanitost a farebnost tu jednoducho sadla. Nie len na pohlad (na oko), ale i na srdce (aspon to moje). Odporucam pozriet si filmik v kine alebo v HD rozliseni. O dost Vas to obohati. Nadherne sceny su podfarbene atmosferickou a velmi silnou hudbou, ktoru pri filmoch vnimam velmi citlivo a v tomto pripade taktiez exceluje. Soundtrack z tohoto filmu bude urcite patrit k tym par, ktory si kupim. Odporucam Vam, vypocut si hlavne zaverecnu (titulkovu) skladbu (prelinaju sa asi tri) pohodlne uvelebeni v kresle. Prisady v tomto koktejli boli namiesane v tych spravnych pomeroch a ako divak, sa zavdacim jasnymi piatimi. ()

Kvítek

Hezky podaná rekonstrukce nehezké vraždy. Věrná stylizace 70.let vytváří optimální živnou půdu pro podivínské samotářské sousedy, kteří si krátí dlouhou chvíli stavěním impozantních domečků pro panenky. Vypravění odněkud mezi nebem a zemí je téměř mírumilovné a tudíž v rámci žánru velmi nestandartní - pro mě jeden z hlavních elementů, který pevně poutá pozornost. ()

Martyr

Velka cukrikova zalezitost s A-ckovym hereckym obsadenim, ktoru cynici chvalit urcite nebudu nie len kvoli tomu, ze pribeh rozprava dieta. To vsak nie je moj pripad. Scena debaty daddyho Salmona a Mr.Harveyho zacinajuca slovami "I never got a chance to tell how sorry I am about your loss" spolu s hudobnym doprovodom so mnou paradne zatriasla ale ako som si uz stihol zvyknut, slzave oci a mraz na chrbte niektori reziseri nedokazu dotiahnut do absolutneho zazitku a proste seknu. Na tretiu stranu som zase nevidel tolko zbytocnych natahovaciek - napr.Sarandonovej akoze vtipna vsuvka. Inak kraaasna 16-rocna Saoirse Ronan :-) ()

ViktorEl

Okrem výborného hereckého obsadenia film neprináša nič. Atmosféra a napätie sa stratili po 30 minútach. Ostalo len pár dojemných momentov a vizuálne pekných scén. Peter Jackskon by mal svoj režisérky potenciál využívať na natáčanie lepších filmov. Pre mňa to bol slabý filmový zážitok. Od hodnotenia 71% som čakal viac. ()

edie sedgwic

Mne tam v prvom rade vadili tie nezmyselne a precukrovane nebickove sceny, ktore boli uplne zbytocne, rovnako aj komicka ucast (aj ked dost osviezujuca) Susan Sarandon. Takisto mi uz lezie na nervy ten neskutocne povrchny prototyp uchylackeho vraha, ktory je tak lahko prekuknutelny, az je to smiesne. Neviem, co chcel Jackson tymto filmom povedat, ale az na par scen (ani prsty jednej ruky to nebudu) to bol teda ozaj prapodivny a zmateny film v negativnom zmysle slova. ()

jandula00

I když jsou Lovely Bones plné kýče, je to přesně ten kýč, který Peter Jackson zamýšlel. Scény jak vystřižené z Dalího obrazů, které působí na velkém plátně neuvěřitelně barevně a prostě úžasně. Zajímavá detektivní zápletka podložená skvělými hereckými výkony - Stanley Tucci by jistě mohl být v příštím životě úspěšným sériovým vrahem nebo alespoň slizkým úchylem. Představitelé rodičů taky myslím důvěryhodně zahráli své role a ten smutek a bezmocnost ze ztráty dcery jsem jim dokonale uvěřila. Moc se mi líbil retro styl, ve kterém byl film natočen, hudba a veškeré efekty (nejen vizuální, ale i zvukové), skvělá práce kamery a celková atmosféra, kdy jsem i popáté doufala, že hlavní hrdinka uteče a stále měla strach o její mladší sestru. Třešničkou na dortu je pak postava babičky (Susan Sarandon), která vnáší do filmu i nějaký ten humor. Jediné, co bych vytkla, je závěr. Ty boží mlýny bych úplně vynechala. I když téma filmu není zrovna pozitivní, vždy mi přivodí úsměv a velmi ráda se k němu vracím! ()

TomasKotlant

Netradiční dramaturgická stavba, pěkné snové výjevy, ale vyšší smysl je jen nastíněn. *** Ve zkratce: Zabil ji a proto se podívejte na tento film. ()

tyna97

Velmi dobré drama/thriller od velmi dobrého pana režiséra. Strach je tu na svém místě, stejně tak i emoce. A musím říct, že Stanleymu role vraha neuvěřitelně sedla. ()

Bozvav

První dojem: děsná nuda, druhý dojem: krásná hudba a děsná nuda, třetí dojem: mohl to být silný příběh a byla to děsná nuda, čtvrtý dojem: chrr pší, chrr pší. Ne vážně, snímek určitě není špatný, jen jeho způson vyprávění není zjevně pro každého ( což jsem očividně já), takže byť musím ocenit pokus o jinaké  vyjádřené hlubších pocit a emocí, mne to fakt nebavilo a co hůře, žádné emoce se nekonaly. Takže dvě posmtrné a mírně zpruzené hvězďule. ()

Axident

Co bychom si namlouvali - Jackson je kýčař a velký, to musí vidět i slepec. A postrádá střídmost, nedokáže včas hodit zpátečku a často se přehoupne za hranici snesitelnosti, se vší tou pastelovostí, obrázkovostí a až dětinským ždímáním emocí. Je sám jak malé děcko, co nemá dospěláckou sebekontrolu - kreslí si sny, plní si sny, protože ten ranec doláčů na ně snadno sežene. Je perfekcionalista do morku kosti a to se obrací proti němu, určité pasáže jeho filmů jsou tak překoncentrovaná sladkobolnost, že musíte mít hodně pochopení a dost recenzentských předsudků hodit za hlavu. Naprosto chápu jakoukoliv kritiku tohoto dílka, ale na mě to zafungovalo a chytlo přesně v tom správném naladění, navzdory všem těm západům Slunce a vyděračským postupům, jsem bez problémů zaslzel i se zasmál a co víc mám chtít? I házím v dál intelektuálskou, onanistickou předpojatost a dávám 5 za jítí si za svým. ()

MarleyCZ

Z mého pohledu je to nádherný film, dokonce bych řekl jeden z nejlepších, co Peter Jakson natočil(samozdřejmě kromě PÁNA PRSTENŮ). Příběh s naprosto jednoduchým dějem, je založen hodně na citovosti. Zajímavá byla také myšlenka prostoru mezi nebem i zemí, kterou jsem ještě v takovém zpracování v žádném filmu neviděl. Nečetl jsem knihu, takže bohužel to nemůžu porovnat a to je asi ten důvod, proč se tento film ve světě hodně setkává s kritikou. Film samozdřejmě spoléhá na vizuální stránky, ke kterým bych měl námitky v některých pasážích, zejména by šlo o přehnání. Samozdřejmě byl jsem překvapen z délky filmu, která je až přehnaná, ale kupodivu film rychle utíkal. Z hlavních(nebo spíše skoro hlavních) postav bych snad jen zmínil Susan Sarandon(babička), nezklamala a ukázala, že takové role ji naprosto sednou, a že ještě nepatří do starého železa. Hudební doprovod je také vynikají, stejně jako hlavní postava. 89% ()

Peter Jackson jde do války

Peter Jackson jde do války

19.12.2009

Dokonce hned do dvou. Není divu – jeho „rodinný thriller“ Pevné pouto prozatím sbírá rozpačité recenze, takže Jackson příště zrežíruje něco, co mu jde nejlíp – nějakou megalomanskou válečnou řež. Ve… (viac)

Hobit bez přidané hodnoty?

Hobit bez přidané hodnoty?

20.04.2009

Peter Jackson má napilno. Stále dokončuje svůj „rodinný thriller“ The Lovely Bones (kdy konečně uvidíme nějakou ukázku nebo alespoň foto z natáčení?), nedávno rozjel postprodukci The Adventures of… (viac)

Novinková smršť

Novinková smršť

30.08.2008

Čachrování s podzimními premiérami, Downey, Jr. jako komiksový padouch, Spielbergův Tintin a obrovští roboti na vás čekají v dnešním souhrnu. Přesun šestého Harryho Pottera na příští léto vyvolal v… (viac)

Vzpoura na Brosnanově lodi

Vzpoura na Brosnanově lodi

18.07.2008

Danny DeVito se chystá na historicko-dobrodružnou plavbu pod napjatými plachtami. Zní vám to divně? Rychle si na to zvykněte. Dannyho nový režijní počin se začne natáčet už v září. Půjde o adaptací… (viac)