Výmena

• Česko Výměna (viac)

Walter - syn slobodnej matky Christine, jedného dňa zmizne bez stopy a ani policajné pátranie nedokáže jeho zmiznutie objasniť. Po piatich mesiacoch sa chlapec nájde a losangeleská polícia ho s veľkou pompou odovzdá šťastnej matke. Jej šťastie však čoskoro vystrieda zúfalstvo - nájdený chlapec totiž nie je jej syn Walter, hoci polícia tvrdí opak. (STV)

Beagle

Musím říct, že Clint si i tentokrát ve Výměně omotá diváka okolo prstu a dělá si s ním co se mu zlíbí. Perfektní podání Angeliny Jolie, které ženy na pokraji nervového zhroucení prostě jdou, skvělé obsazení vedlejších rolí zkorumpovaných policistů a malých kluků, kteří si v tomhle filmu prožijí své, krásná dobová výprava, kostýmy a drobné detaily z 20. a 30. let minulého století a především silný příběh o bezpráví a krutosti, které se skutečně staly, dělají z Výměny mrazivou ale poutavou podívanou. ()

berusche

Silný příběh, jehož některé části ve vás vyvolají nejen odpor, ale dokáží vás celkem bezpečně a jistě dostat tam, kam chtějí. Promyšlený scénář si jde za svým a herecké výkony a režisérské umění z toho udělá více než očím lahodící obrázek. Ve světle faktu, že se stalo, to pak každého donutí označit ty správné zrůdy a cítit soucit s těmi na správně straně zákona. Tohle všechno snímek nabízí. Je to tak dobré, že se ani nechce moc věřit, že se to skutečně stalo. Stejně jako se nechce věřit, že je tak jednoduché, aby se stalo tolik věcí, které zasáhnou do osudu ženy, která toho prožije za tak krátký čas tolik. Nakonec, životní situace by možná dopadla úplně jinak. Nepohodlní se totiž mohou odstranit a mě překvapuje, že tady paní si policie nechala. ()

Peťsi

Angelina Jolie jak jí neznáme aneb občas je neuvěřitelné, kam až sahá lidská bezmoc. Podle skutečného námětu se znovu dokazuje, že reputace vládla nad spravedlností už v minulosti. Není na tom co obdivovat, ale jako motiv k natočení zajímavého filmu je to vždy výzva. Opět vyzdvihuji hudební talent Clinta Eastwooda, který zde není vůbec k zahození. Shrnuto za 5*. ()

Katarine

No, natočit v jednom roce dva takové skvosty, jako jsou Gran Torino a Výměna, tomu se říká fakt umění. Miluju příběhy odehrávající se v Americe v 1. polovině 20. století a když je navíc inspirován skutečnou událostí a natočen takto kvalitně, není co dodat. Gratuluji, pane Eastwoode, filmový rok 2008 i díky Vám stál za to. ()

easaque

-4* Opět jsem si chtěl doplnit komentář a tentokrát svou známku o krapet zvyšuji. Filmy podle skutečných událostí mají větší sílu zapůsobit u diváků a víc se ztotožnit s hrdiny, kterým se koná příkoří. Režisér Eastwood to vzal za dobrý konec a přesvědčivě převedl tento atraktivní příběh na filmový pás. Na druhou stranu s tím však neměl tolik práce, protože příběh je natolik silný, že tohle by dokázal snad každý. Nic výjimečného pod sluncem, ale kvalitně odvedená práce si zaslouží čtyři hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Joe321

Holy crap! Zatím nevim co bych napsal. Asi ještě žádný film nepotřeboval happy end jako tenhle, protože jsem z toho akorát rozhozenej. ()

/Pablo

Po řemeslné stránce výtečné. Atmosféru dvacátých let tu skvěle zastupují výprava, kostými, ale třeba i hudba (ta se mi zvláště zamlouvala). Navíc k nepoznání je také Angelina Jolie a to jak po vizuální, tak herecké stránce (samozřejmě v tom dobrém slova smyslu). Obdivuhodné, Eastwood má stále na svá léta co nabídnout... ()

M.i.k.e

tleskám...málokdo by byl schopen udělat dva takto vynikající filmy v rychlém sledu.Eastwood opět dokazuje,že právem patří mezi elitu.Po shlídnutí se docela dívím,že výměna absentovala v oscarové nominaci (ačkoliv to samé by se dalo říct i o Gran Torinu) na úkor např jen lehce nadprůměrného Milka.Ke stopáži tentokrát výhrady nemám,byť sem film právě díky ní dlouho odkládal.Narozdíl např od Benjamina Buttona,kde sem se v určitých pasážích nudil,tady sem film vykoukal "jedním dechem" a ty zhruba 2 a1/4 hodiny mi utekly jako voda... ()

HappySmile

Velmi emotivní příběh umocněný tím, že film je podle skutečné události. Důležitým pilířem není jen skvělá režie Clinta Eastwooda, který takovéto silné příběhy umí skvěle zrežírovat, ale i díky hereckému výkonu Angeliny Jolie je vše opravdové, až se na konci člověk musí ptát: Bože, jak se tohle mohlo někdy stát? ()

Antabelus

Příběh ženy, dokazující, že není důležíte mít, ale především věřit. Více netřeba dodávat, určitě doporučuji shlédnout. Rozmýšlel jsem se mezi 3-4 hvězdami, až mě nakonec Angelina Jolie přesvědčila k té 4ce, protože podle mě snad poprvé ve filmu skutečně hrála. ()

Lischai

Nemám rád filmy, kterým se říká "s pomalým tempem". Většinou to znamená rozvleklý příběh a nudnou režii. Tohle je ale jiná káva. V Changeling jsou asi tři přiběhy, tři filmy - každý naprosto uzavřený a kompletní - a přesto fungující dohromady. Je to autentická jízda dvacátými lety, se kterou těch 140 minut uteklo jako nic. Když běžely závěrečné titulky, měl jsem pocit, že jsem prožil kus cizího života. Fantastická výprava, na hodně věcí člověka baví jen tak koukat. Kovboj to opět dokázal. ()

Morloth

Velmi precizní, ale kvůli snaze útočit na city, která často nefunguje a sklouzává ke klišé, pro mne nefunkční. Silný příběh, který na rozdíl od Gran Torina nelze pojmout s chlapáckou přímočarostí, se Eastwoodovi poněkud rozpadá pod rukama - snad proto, že snaha o přímočarost z filmu vyzařuje. Přitom zde náznaky vyprávět něco velkého jsou. Jenže několik linií, z nichž ta nejpropracovanější - matka v roli hledačky - je ve své podstatě nejotravnější, jaksi nedrží pohromadě. Changeling je tak několik filmů v jednom, několik nesoudržných filmů. Eastwoodovi jde líčení zkorumpované policie a la L. A. Confidential, funguje i ta krátká hra na kriminální drama a nejsou špatné ani scény z ústavu, zbytek však bohužel nedoplňuje vše tak, aby měl snímek nějaký spád a vyznění. Navíc Jolie je sice možná symbolem mediálního mateřství, ale její pozlátková tvář je jaksi příliš krásná na to, aby jí člověk věřil to neskonalé utrpení... Škoda, no. ()

SallyZen

Výborné Eastwoodovo drama. Nejlepší role Angeliny. Skvělé výkony Malkoviche a Kellyho. Zaobalíme to zajímavou hudbou a skvělým vyobrazením tehdejší doby a s jistotou můžu konstatovat, že Changeling dost ostrouhal. Ani jeden Oscar!? Vocasové. 95% ()

Martin741

Opat kvalitny film od maestra, aky pan Eastwood bezpochyby je. Tentokrat, na rozdiel od Gran Torina, je Eastwood len za kamerou, a necha pred divakovymi ocami odvijat pribeh zeny, s ktorou sa zivot rozhodne nehra. Filmu dominuju vyborni herci, pritazlive prostedie 20. a 30. rokov 20. storocia, silny pribeh a kvalitna rezia skuseneho barda Eastwooda. Dalsi pekny dokaz toho, ze pan Eastwood natocil svoje najlepsie filmy po svojej 70 -ke. 88 % ()

Aljak

Dobrý príbeh, a najmä napínavý, aj keď v niektorých fázach trochu upadal a neudržal si to svoje nadsadené tempo zo začiatku. Práve prvá tretina filmu sa mi pritom zdala najzaujímavejšia, lebo obsahovala takú skvelú mysterióznu atmosféru. Potom sa príbeh zlomil, ale stále to bol nadpriemer, aj keď niekedy sa to vlieklo naozaj ako slimák, a pritom nič podstatné sa občas nedialo. Záver opäť znamenitý, aj keď s menšími výhradami ohľadom niektorých situácií. Angelinu Jolie veru nemusím, no v tomto filme som jej celkom fandil. Tá jej beznádej a boj proti veterným mlynom bola nehorázne smutná. Tak to vyzerá, ak chcú vyššie moci za každú cenu klamstvo obliecť do rúcha pravdy. ()

Havaj8

Dokonalý emotivní drama, který je podtržený skutečnou událostí. Clint Eastwood to je pan režisér, kterej se dokáže vrýt pod kůži. Tady můžu a jsem schopnej ohodnotit výkon Angeliny Jolie, ze všech těch pohledů a výrazů byla cejtit ta bezmoc. Absolutně jsem se dokázal vžít do její role a do toho, co musí prožívat. To, jak se k ní v tý době zachovala policie, respektive ten hlavní komisař, jen aby se ještě víc nepošpinili. To musel bejt šílenej obraz tehdejší doby. To, co se událo dál, ten zážitek už jen umocnil. Jsem rád, kdykoli najdu takhle kvalitní snímek. ()

vydumnica

Changeling som sa už dlho, dlho chystala pozrieť si a konečne sa mi to podarilo. A musím povedať "wow"!!!! Výborný film a fakt, že ide o skutočný príbeh, robí film ešte dokonalejším! Krásna a precízna výprava a kostýmy dodávajú filmu ešte väčší šmrnc. Je to silný príbeh, niektoré momenty som ešte nasledujúci deň spracovávala. Napriek tomu, že filmu dávam bezpochyby 5*, neviem, či by som to pozerala znovu. Nie preto, že už by ma to nudilo, ale preto, že treba mať silné nervy a aj žalúdok, nepozerá sa to ľahko. Clinta Eastwooda som si už dávnejšie pridala medzi obľúbených režisérov. Angelinu Jolie tiež musím pochváliť, podala veľmi slušný herecký výkon, len mi vadili tie klobúky, nebolo jej dosť dobre vidieť do očí. Musím sa priznať, že som ju nikdy nemala rada, vždy som ju brala len ako tú, čo ukradla Brada Pitta Jennifer Aniston, mojej obľúbenkyni. Po vzhliadnutí filmu si kladiem otázku, či na tú dobu bolo normálne v L.A. nechať dieťa doma samé, lebo toto tu nik neriešil. To sa mi zdá zvláštne. SPOILER: Trošku mi vadilo, že neukázali, ako a kde zlákal páchateľ chlapca do auta, no chápem, že v skutočnosti sa nikdy nenašli 100%né dôkazy, že Walter bol medzi obeťami, tak možno preto, je to už ponechané čiste na divákovej predstavivosti. Je obdivuhodné, že pani Collins svojho syna nikdy neprestala hľadať. Tiež som z filmu veľmi nepochopila páchateľovu motiváciu, či to bola len krutosť alebo úchylka alebo bol blázon, musela som potom googliť, aby som sa dozvedela viac. Koniec SPOILEROV!!! Videné: 14.08.2021. ()

Rocky88

Nemůžu říct, že jsem z toho stejně nadšen jako většina ostatních. Popřít Eastwoodovy režisérské kvality jistě nemůžu, páč by to byl holý nesmysl. Stejně jako upírat Angelině její herecké kvality. Ani scénář, který místy překvapuje retardovaností myšlení Collinsové (proč jí trvalo tak dlouho přijít s jejímy důkazy????) Co mi zde tedy kazí zážitek? Já vlastně ani nevím. Možná se příběh točil až moc kolem policie, možná mě neuspokojil konec (třeba takový konec v Zodiacovi mě opravdu odrovnal) a možná mě ani nezajímalo, jestli se kluk najde či ne. Možná všechno dohromady...Nejvíce na mě zapůsobila epizodka odehrávající se na odlehlé farmě v zemi nikoho. Kdyby Clint filmek nechal trošku prostříhat a věnoval víc času farmě, šel bych s hodnocením nahoru. Slabší čtyři hvězdičky. ()

MrPierc

Jen kousek chybí k plnému hodnocení, ale i přesto tento nedostatek je to velmi hutný dramatický film. Nikdy bych neřekl, že to napíšu, ale Angelina Jolie mne překvapila a konečně nehrála jen tělem či svými 3 palcovými rty. Musela asi zde kvůli roli dosti zhubnout, aby dostatečně prezentovala ženu ( většinou rachytickou čili fabričku, ale bylo to způsobené to dobou = tvrdá práce, málo jídla, málo vitamínů, degenerace ) té doby. Dosti zkřehla, zkrásněla - už to nebyla taková drsná vyzívavá rajda z 60 sec, která vám ho přeblafne ve 160 km/h v autě kvůli zábavě :-). Výborně vystihla křehkost žen té doby ( žena byla brána jako poloviční muž - a dodnes je ) a nejsilnější emoce byly cítit hlavně při zdělení, že syna našli = úplně jsem cítil ten hysterický pocit uvolnění - všechen stres ze sebe najednou dostala. Praktiky policie té doby se nevytratili a myslím si, že pokračují dodnes. Obrazy z psychiatrie se také ode dnešních moc neliší ! Amy Ryan jako "pomatená" prostitutka stojí za povšimnutí ! Vrah dětí (Jason Butler Harner) ztělesňoval duševně nedovyvinuté dítě, které se strašně diví, když ho chytí při činu a má být potrestáno. Právník Angeliny byl také dobře obsazen díky gradujícímu obviňování kapitána Jonese. Film má výbornou výpravu a kostýmy - dobově to nemá chybu ( auta, tramvaje, telefoní ústředna, vločky v krabici ). Doufám, že Angelina Jolie mi ještě dokáže dalším filmem, že ty předešlé vulgární role jsou za ní a bude pokračovat ve stejném stylu herectví jako tady !!! ()

Všichni chtějí Angelinu Jolie

Všichni chtějí Angelinu Jolie

22.10.2009

Aby ne. Přesvědčila kopáním do zadku v akčním Wanted i slzením v dramatu Výměna. V létě ji uvidíme v akčním špionážním thrilleru Phillipa Noyce Salt. Agentku (akorát ne CIA, ale Interpolu) si zahraje… (viac)

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

04.11.2008

...natočím ještě pěknou řádku filmů.“ Zatímco Sean Connery před týdnem vzkázal světu, ať už s jeho návratem před kamery nepočítá, jeho vrstevník Clint Eastwood se do důchodu nechystá ani náhodou.… (viac)

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?

03.11.2008

Sam Raimi je zpátky. Tobey Maguire je zpátky. Kirsten Dunst je zpátky. James Vanderbilt je z kola ven. Scénáristu Zodiaca, který pracoval na první verzi scénáře, nahradil David Lindsay-Abaire. A to… (viac)

Zajímavé premiéry v Cannes

Zajímavé premiéry v Cannes