Výmena

• Česko Výměna (viac)

Walter - syn slobodnej matky Christine, jedného dňa zmizne bez stopy a ani policajné pátranie nedokáže jeho zmiznutie objasniť. Po piatich mesiacoch sa chlapec nájde a losangeleská polícia ho s veľkou pompou odovzdá šťastnej matke. Jej šťastie však čoskoro vystrieda zúfalstvo - nájdený chlapec totiž nie je jej syn Walter, hoci polícia tvrdí opak. (STV)

shyster

Rozhodně se jedná o ten lepší film Clinta Eastwooda z roku 2008, ale v porovnání s Dokonalým světem a pak obzvláště s Million Dollar Baby je to jen chudý bratříček. Film nese všechny typické znaky Eastwoodovy režie. Jeho smysl pro detail, až starosvětsky točené scény a perfektní vedení a výběr hlavních herců. Z dvou linií nejvíce vynikne linie s možným vrahem dětí (a ani se není čemu divit - po shlédnutí realistické a naturalistické scény zajetí atd.). Angeline Jolie je se svoji výraznou červenou rtěnkou doklad Eastwoodova perfektního výběru hlavních herců, jen se ale na můj vkus až moc snaží o toho zlatého plešouna. 70% ()

Petoss1

Výmena, tak typický film pre Clinta, ktorý v prvých dvoch tretinách je dielom pýtajúcim si Oscara. Začiatok a spoznávanie príbehu, kde vydíme bezmocnú matku hľadajúcu svoje dieťa a kde takmer všetci stoja proti nej, je emocionálne silný a geniálne zahraný. Áno táto dráma stavia na emociách a robí to výborne, no musím sa priznať že mňa to až tak emočne nevyšťavilo. Nechcem nikoho a nič spochybňovať, no tá posledná polhodina do príbehu nepriniesla nič nové i keď záver je pre film len plus, pretože už to vyzeralo na klasický happy end. A pán režisér si môže urobiť ďalší zárez do svojej pažby lebo tento snímok dokazuje, že natočiť niekoľko dramatických a tak úspešných filmov vie len málokto. 85% ()

dezorz

Eastwood si vela krat zahral dobreho (policajta) zleho (banditu) a teraz, keby hral castejsie, hral by uz len stareho skaredeho. Preto radsej reziruje a necha hrat mladsich a krajsich. Nech ich rozpravat pribehy o tom, ze policia je zla. Skorumpovana. A svet nie je med lizat, ale niekedy sa podari. ()

Jino

Prvotřídní film s do děje vtahující atmosférou, skvělými hereckými výkony a na výsost dobrou hudbou, scénářem i režií. ()

O´Neill

Bezpochyby jedno z nejlepších dramat vůbec. Skvělé zrežírované, což se od Eastwooda dalo čekat, a velice perfektně zahráno ze strany Angeline Jolie (to se taky dalo čekat). Co se týče ostatních postav, tak to John Malkovich s Jeffreyem Donovanem taky zahráli skvěle. Prostě super snímek, s opravdu perfektní hudbou, a skvělými hereckými výkony. 3x Hura Clintu Eastwoodovi. ()

lebowski!

Za všechno může Eastwood! Tenhle chlap mě zase dostal. Dlooouho jsem nedůvěřivě obcházel kolem Výměny (hlavně kvůli délce a Andželíně), nakonec jsem však právě kvůli jménu režiséra vstoupil do této řeky a opět mi byla naservírována poctivě odvedená filmařská práce. Eastwood možná nepřináší žádné nové hrátky s kamerou, technicky vyspělé serepetičky nebo "hustý" 3Déčko. Je to jednoduše stará škola, kde nejsilnější stránka je příběh, a právě proto mu to baštíme. I s navijákem. Výměna je výborná, do dokonalosti jen chybí výraznější závěr, kde režisér dlouho nechává doběhnout hlavní dějové linie, ikdyž by si je divák mohl domyslet sám. A velmi silný moment s návratem jednoho z chlapců v něm splývá, kdyby byl vyzdvihnut a zdůrazněn, potoky slz by na sebe nenechaly dlouho čekat. Příště. Jedno je však jisté, Eastwood, až když spojil herectví s režií, pro mě navždy vstoupil do síně slávy. Přeji mu dobré zdraví a ještě spousty filmů. ()

Langy10

Absolutně jedno z nejlepších Drama filmů, co jsem kdy viděl! ... Vynikající Angelina Jolie, která se prostě nikdy nevzdá a hledá svého syna až do své smrti, tento film mě prostě 10000% dojal.. Každičkou vteřinu jsem soucitil s Angelinou! .. Prostě mi srdce bušilo o sto šest plných 140 minut! .. Takhle smutný drama jsem ještě nezažil.. Zažil jsem hodně veliký drama, ale tohle je top nejlepší! Miluju tu dobu (1920) Nikdy jsem si nemyslel ale, že v té době byli takovýhle únosy, či vraždy a co ještě jinýho, ale ted jsem videl absolutně nejlepší drama Clint Eastwood natočil nejlepší film v jeho kariéře, to je jeho poklad stejně tak jako můj, nedokážu ještě vyjádřit, co k tomu filmu dodat ...Prostě poklad..Nejhezčí věta celého filmu byla, že má Angelina naději! To mě dostalo absolutně na zem ... ()

Sinn

Clint Eastwood je skvělý režisér, krásně se probabrává lidskými emocemi a pod jeho taktovkou podávají herci opravdu skvělé a neskutečně uvěřitelné výkony. Až mě občas zamrazilo. Navíc výborný příběh a podle skutečné události, to je prostě bomba. ()

Streeper

Skvělý film od Clinta Eastwooda. Opět předvedl skvělou práci. Navíc naprosto úžasná Angelina Jolie, podle mě je to jeden z jejích nejlepších výkonů! Věřila jsem jí všechno. Ta její naléhavost, když se ptala, jestli jí zabil syna a navíc kolikrát se ho zeptala. Věřila jsem jí každé slovo, každé gesto, každou slzu...Poprava byla naprosto ohromná! Jedna z nejlepších scén filmu! ()

Nach

Psychicky náročný a velice drsný film, který se tváří jako drama matky o hledání syna, i když je spíše o rozkrytí jednoho sériového vraha. Krásně natočené, děsivé i herecky naprosto přesvědčivé ve všech rolích. Clint Eastwood zde dokazuje, že nejen před kamerou, ale i za kamerou je králem. A Angelina Jolie zde předvedla jeden z top hereckých výkonů své kariéry. Toho Oscara si měla odnést. 85% ()

starbrejkr

Strašně rád bych dal pět, ale prostě to nejde. Výměna je první film, který jsem podrobně sledoval tady na csfd předtím než přišel do kin a zjišťuju, že to byla sakra chyba a teď už se toho vyvaruju. Vysnil jsem si z toho nějakou genialitu from heaven a nahnal očekávání do míst, odkud nešly splnit....no ale k samotnýmu filmu...Je to především velký epos (délka mi vůbec nevadila, naopak mi přišlo, že tam toho bylo tolik, že některé scény se odehrály moc rychle) vyprávějící neskutečně drsný a krutý příběh. Paradoxně největší problém s tím jsem měl v tom, že mi to přišlo až moc neskutečné. Shrnul jsem to tak, že kdybych věděl, že je to vymyšlený, sprdnul bych to za přemrštěnost.....Prostě to svědčí o tom, že samotný život je často přemrštěnější než to, co je schopno se vyrojit z hlav scénáristů. A jak jsem již zmínil, ve filmu je tolik silných dějových linek, že některé nejde natočit s plnou silou (např. scény z blázince), jinak by film měl čtyři hodiny. Proto rozhodně uvažuju, že na film zajdu ještě jednou a třeba se na to budu koukat už trochu jinak. Zatím to vidím tak, že zfilmování takového příběhu (ač to při prvotním pohledu tak nevypadá) je strašlivě těžkým soustem a i takový můj oblíbenec jako je Clint to nedokázal na úplných 100%...ale jak říkám, komentář nejspíš dozná úprav po druhém shlédnutí. Co se týče hereckých výkonů, nemají chybičky. Angelina prostě nejlíp hraje, když u ní není moc na co koukat a ještě lépe, když větší či menší část příběhu stráví v blázinci:-)) Pozornost si také zaslouží všichni chlapci, kterým jsem to utrpení věřil. ()

Topco

Pekné remeslo, slušná dobovka. Avšak na Clinta Eastwooda trošku málo emócii. Tragickú cestu Angeliny Jolie som nejako neprecítil a viac ma zaujali vedľajšie línie (najmä krimi rovina). 8/10 ()

TomikZlesa

Já blbec ,že sem si to pouštěl, absolutně znechucen Angelinou a na druhou stranu šílěně lákán Clintem sem si to nakonec pustil, ač sem se tomuto filmu vyhýbal jako čert kříži. Angelina opravdu extrémě hnusná a vychrtlá (né že by nekdy nebyla) ve své snad nejlepší a extrémně silné roli. Už sem si zvykl že čím občas sem u filmu na měkko, ale OMFG hned 4x ? to není normální, neuvěřitelně silný film, který je naprosto neuvěřitelný faktem že je skutečný. Žena která tohle dokázala musela být neskutečně silná. Tento koméntář plně vystihuje moje pocity: petero ***** Počas celého filmu som si hovoril: „Pre Boha, to snáď ani nemôže byť pravda!“ ()

enjoi

Podobně jako v Angels Crest jde o hledání ztraceného syna. Ovšem ve Výměně o několik tříd lépe. Jolie zahrála pod Eastwoodem skvěle. Až na občasná hluchá místa skvělý film. 80 % ()

laik_60

Úžasné dvadsiate roky v Amerike. Eastwood zase pekne vykreslil atmosféru, Tie stareé hranaté Fordky, a ženská móda. Krátke vlasy a fantastické klobúky. Angeline to úžasne svedčalo, jej veľké oči a klobúk. akoby nežila inde len v tých rokoch. Asi preto si ju Eastwood aj vybral. Úplne som zabudol na jej butulínove pery, aj keď niekedy boli vidieť až až .. svojim výkonom prekryla, aj inak celkom fajn hrajúceho, Malkoviča. :). Príeh veľmi zaujímavy, prostredie vykreslené excelentne. Dakujem Angelina, Ďakujem pán Eastwood. Chcel som pôvodne dať len štyri ale nakoniec som sa nechal obmäkčit Angelinou a davam 5 b. ()

C0r0ner

Natočit v jediném roce Výměnu a Gran Torino, to je teda kurva zářez. Eastwooda jsem jako herce nikdy moc neobdivoval, ale za kamerou je skvělý. Tak silný příběh se jen tak nevidí, zvlášť když je podle reálné události. Když se k tomu přidá dokonalá režie a parádní herecké výkony, tak se s plným hodnocením nedá váhat. 100% ()

Flynn

Clint Eastwood opět nezklamal. Ten chlap prostě umí. Skvělý film, který neskutečně vtáhne do děje a máte chut vstát ze sedačky a jít na to plátno plivnout. Záporáci jsou zde prostě geniální a bezmoc Angeliny se dá doslova cítit. Skvěle natočené, prostě brilantní. Skvělý zážitek. Jak jde vidět jak postupně mrzne úsměv na tvářích celému osazenstvu kina a nakonec se dostavují i kapesníčky :) ()

zette

Jiste, pokud nekdo bude chtit, najde i v tomto filmu radu chyb ci nejasnosti ( po pul roce vykopat kostry, az moc jednoduche propusteni z psychiatricke lecebny a jine ). Jinak si vsak myslim, ze se jedna o vynikajici film se skvelym scenarem ( i kdyz je podle skutecne udalosti ), atmosferou a opravdu povedenou vypravou. Tomu vsemu svym hereckym vykonem a promenou do damy dvacatych let vydatne pomohla Angelina Jolie. Film ma nekolik zvratu, ma spad a zaujme i pomery mezi policii, medii a verejnosti, ktere v te dome zrejme urcite byly ne zcela korektni. Temny rytir a Vymena se zapisou do historie jako jedny z nejlepsich snimku za rok 2008. ()

agathon

Kdyby šlo dát čtyři a půl, sedělo by to více. Dlouho jsem přemýšlel, zda ta rozvleklost, (která je tak očividně záměrná s ohledem na patřičně se nimrající dramaturgii filmu), a "umíněnost" hrdinů i samotného příběhu (v posedlosti dořešením všeho možného), je sama o sobě funkční nebo ne. A došlo mi, že jako koncept je to jedna z nejsilnějších věcí, jaké jsem za poslední rok viděl - umanutostí a pozitivně chápanou sebezahleděností formy, příběhu i většiny postav srovnatelná třeba s Až na krev nebo se Zodiacem - ale z hlediska diváckého mě to občas dávalo zabrat až příliš - ve srovnání právě s oběma výše zmíněnými filmy, které jsem i přes obdobnou délku a epičnost vyprávění slupnul jako malinu... ()

Všichni chtějí Angelinu Jolie

Všichni chtějí Angelinu Jolie

22.10.2009

Aby ne. Přesvědčila kopáním do zadku v akčním Wanted i slzením v dramatu Výměna. V létě ji uvidíme v akčním špionážním thrilleru Phillipa Noyce Salt. Agentku (akorát ne CIA, ale Interpolu) si zahraje… (viac)

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

04.11.2008

...natočím ještě pěknou řádku filmů.“ Zatímco Sean Connery před týdnem vzkázal světu, ať už s jeho návratem před kamery nepočítá, jeho vrstevník Clint Eastwood se do důchodu nechystá ani náhodou.… (viac)

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?

03.11.2008

Sam Raimi je zpátky. Tobey Maguire je zpátky. Kirsten Dunst je zpátky. James Vanderbilt je z kola ven. Scénáristu Zodiaca, který pracoval na první verzi scénáře, nahradil David Lindsay-Abaire. A to… (viac)

Zajímavé premiéry v Cannes

Zajímavé premiéry v Cannes