Surfaři

• USA Shelter
všetky plagáty

Romance o dospívání a hledání vlastního místa.
Zach je mladý a pohledný umělec. Musí ale zanechat školy, aby pomohl sestře s výchovou nemanželského dítěte. Volný čas pak tráví s přítelem Gabem malováním nebo na surfu. Přijíždí Gabův bratr Shaun, který Zacha velmi zaujme. Zach se musí vyrovnávat nejen se svými životními prioritami, ale také se svou sexuální orientací. (oficiálny text distribútora)

zona

Velmi citlivě, nevtíravě natočný film, který je vhodný nejen pro kluky na kluky, ale pro každého vnímavého diváka. ()

IvonaK

Krásný film o tom, že i gayové mohou vychovávat děti. Jen chtít se nebát. :-) Než aby skončily u nějákých hrubých nezodpovědných heteráků. Což je jedna věc kterou uznávám ohledně naší strany Zelených. Jsou pro registrovaná partnerství a někdy to má opravdu smysl. Bohužel u nás to zatím není možné a páry stejného pohlaví nemají pro to právní zabezpečení. ()

jafuska

tak tne to film mě opravdu dostal, jsem sice holka, ale miluji gay filmy, a tento byl opravdu povedený, ukázaná láska mezi dvěma muži, ve všech detailech, a bylo jasné, že vždy budou mít hezčí vztahy takto orientovaní lidé, než heterosexuál, tento film mě byl hodně blízký ve všech směrech, jen škoda, že tyhle filmy nejsou tak často točeny a nejsou v kinech, super děj, prostě to němělo chybu za žádných okolností. ()

miki68cz

Klobouk dolů, před režisérem, jenž natočí film opravdu ze života a ještě k tomu o gayích. Obyčejné věci bývají těmi nejlepšími a nejinak je tomu s tímto filmem, kde nepříliš známí herci rozehráli koncert podobný denně se odehrávajícím epizodám ze života. ()

Bigwave

Příjemný film o hledání své opravdové sexuální identity. Dějová linie je vnesená do prosluněných pláží a rozvráceného rodinného života. Určitě si zaslouží trochu pozornosti. ()

Felisr

Film o tom, že u životně důležitých věcí je záhodno překonat strach, a pokud začnete pro změnu myslet taky jednou na svoje štěstí, prospěje to i ostatním. ()

Luciee113

Hezký, milý a hlavně jednoduchý romantický film. Všichni jsou tam nakonec chápáví, hodní a přející. Jako by si to jeden namaloval. Hezky se na film koukalo a zbyl po něm jen úsměv na tváři. ()

TerP

Viděla jsem tento film v angličtině, bez titulků... I když jsem si leckdy musela domýšlet, co se myslí, nebere mi to dojem, že je to opravdu skvělý film. Zapisuje se do filmů mého žebříčku na přední místa. Skvělý zážitek :) ()

Runespell

Kdo má rád oceán, austrálii a romantiku, tady si přijde na své. Tento - pro nedostatek nezprofanovaných výrazů - něžný film je o začínajícím vztahu svou kluků. Mladší z nich bydlí u své sestry a přivydělává si v restauraci, kde zahazuje svůj umělecký talent, aby se mohl starat o synovce. O něco málo starší spisovatel, který přijel na dovolenou, navštívit svého bratra ( Zachův nejlepší kamarád) v něm probudí city, které si nejdřív celkem otevřeně a postupně s většími problémy přiznává. Viděla jsem nejeden film s gay tématikou a můžu naprosto potvrdit, že tento vysoce přesahuje kvalitou, zpracováním i výkony skoro všechno, co se v tomto žánru dá vidět. Konec filmu je sice přeslazený, ale myslím, že zanechává velmi příjemnou vzpomínku na moře a velkou a krásnou letní lásku jako by chtěl zažít úplně každý. ()

jendamaty odpad!

naprosté popření kinematografie... strašné dialogy, kamera, střih, scénář, režie, ... nechápu, o čem tady ti lidi mluví... nebo že by vážně tak moc udělal ten příšerný dabing?? ()

Ellush

Filmy s gay tématikou mám ráda - tradiční happyend tu vyzní tak nějak netradičně. Navíc, tady jsem si ani nebyla jistá tím, zda to k happyendu spěje: vyrovnaný a úspěšný homosexuální třicátník a na straně druhé zmatený teenager, jež dělá vše pro dobro rodiny. Tak mistrně zahrané a natočené, že věkový rozdíl nijak neparoduje film Lolita. Ovšem když bych měla jednu věc vyzdvihnout - SOUNDTRACK! Dostal mě... Hlavně Shane Mack. ()

Dorian.gray

Príliš nadhodnotený film vzhľadom na ohlasy, ktoré vo vzťahu k tomuto filmu kolujú. Všetko negatívne tu už bolo vytknuté, počnúc kamerou, obsadením až po otrepaný scenár s nudnými dialógmi. 80% je prílišné preceňovanie. U tohto filmu mi chýbal dolorizmus, pesimizmus, depresia ako tomu je u inych kvalitnejších snímkov s gay tématikou, napríklad ako A love to hide, Prayers for bobby, Single man etc. Shelter je jednoducho sentimentálna a patetická romantická drama s predvídateľným koncom. Film mi nič nedal a preto dávam s otrepanými ušami 3*. ()

marekspanel

Hezký, ale dost průměrný film s předvídatelným dějem, nevýraznými herci a slabým přesahem, hlavně v dialozích. Není k čemu se vracet pokud bych to chtěl vidět znovu. ()