Úspešný cievny chirurg Richard Kimble (Harrison Ford) ohlási vraždu vo svojom dome - jej obeťou sa stala jeho manželka Helen (Sela Ward). Lekárovmu rozprávaniu o jednorukom mužovi, s ktorým sa v byte stretol, však polícia neverí a naopak, podozrieva z vraždy práve Kimbla. Šokovaný lekár je odsúdený na smrť... Spolu s ďalšími väzňami sa vezie v autobuse, a keď sa dvaja z nich pokúsia o útek, dopravný prostriedok vybočí z cesty a prevráti sa na železničnú trať. Kimble, ktorému šofér sníme putá, aby mohol pomôcť zranenému dozorcovi, utečie. Na miesto nehody dorazí tím agentov FBI, vedený agentom Samuelom Gerardom (Tommy Lee Jones). Ten sa okamžite vydá po stopách utečenca. Stretnú sa v tuneli kanalizácie, kde sa Kimble snaží detektíva presvedčiť o svojej nevine. Gerardovi je to však jedno - jeho úlohou je chytiť väzňa na úteku a nie ho súdiť. Lekárovi sa podarí opäť uniknúť a dostať sa do Chicaga, kde sa pustí do pátrania po skutočnom vrahovi. Zistí si v nemocnici, aký druh protézy páchateľ nosí a vytipuje si päť mužov, z ktorých jeden by mohol byť hľadaným zločincom. Gerard je lekárovi v pätách a čoskoro pochopí, že Kimble neúnavne hľadá jednorukého muža. Ale napriek tomu ho neprestane prenasledovať. Richard si začína uvedomovať, že prípad je omnoho zložitejší, ako sa spočiatku zdalo. Dostáva sa na stopu nebezpečného podvodu, do ktorého je zapletený i jeden z jeho blízkych priateľov... (TV Markíza)

ssfan

Jeden z nejlepších thrillerů vůbec. Kvalitní herecké obsazení v čele s Harrisonem Fordem a Tommy Lee Jonesem zaručuje kvalitní podívanou. Když je navíc režisérem Andrew Davis, nemohlo to dopadnout zle. Film má velmi dobrý příběh i hudbu. Je to napínavé od začátku do konce, takže jasně dávám 5 hvězd. ()

Styxos

Rychlejší než Emil Zátopek a rychlejší než Superman. Uprchlík má takové tempo, že vám ani na okamžik nedovolí pohlédnout mimo obrazovku, protože se u něj zkrátka a dobře nudit nemůžete. Richard Kimbel je společně s Mesrinem nejdrzejší ze zločinců, jaké jsem kdy na filmovém plátně poznal. Na druhé straně však Uprchlík není žádná bezduchá akčňárna jejíž hrdina lítá z místa na místo. Je to chytře natočená akčňárna plná nadhledu, okořeněná o skvělou detektivní zápletku, jejíž rozuzlení přichází na samém konci, přesně tak, jak to má být. Na závěr pak chci vyseknout poklonu JNH za jeho famózní hudbu. A nesmím zapomenout na Harrisona Forda a Tommy Lee Jonese. Protože jsou to ti, kteří celý tenhle film táhnou od začátku až do konce. A bez nichž by ten film nikdy není takový, jaký je. ()

BuryGol

Harrison Ford tentokrát není Indy ale Dr. Kimble. Zabijou mu ženu a ještě pošlou do krimu jeho. Podaří se mu zdrhnout a najít jednorukýho vraha. Nevim, ten film je podle mě nadhodnocenej. Mohlo to bejt kratší, soud proběh nějak moc rychle, určitý věci neseděly, a někde to bylo až moc akční. Na druhou stranu Ford a Jones zahráli parádně, mělo to příběh, zpracování taky dobrý a párkrát jsem si to fakt užil. Docela příjemně strávený dvě hodiny. ()

Fox85

Tenhle film je prostě klasika. Viděl jsem ho jako kluk několikrát a nedávno jsem u něj u televize vydržel zase až do konce. ()

Darth_AK

Jak to dopadne, když je chirurg odsouzen neprávem? Odpověď je jasná-uteče a hned tak se nenechá polapit. Ovšem na to je tu přece Sam Gerhard, alias Tommy Lee Jones, aby takové geniální chirurgy šoupnul hezky zpět do basy. Mno, film je to moc pěkný, s velice napínavou atmosférou a skvělými ústředními herci (když tedy pominu trochu retardovaný český dabing, na který jsem si zvykal asi polovinu filmu, protože všichni mluví jak kdyby ochraptěli). Doktor Kimble alias Harrison Ford je trefou do černého, krásně vykreslený charakter, ačkoliv jeho proměnu alá "shodím vousy a už mě nikdo nepozná" jsem mu moc nevěřil. No a "starej pes" Lee Jones je prostě nekompromisní tvrďák jako vždy. Za mě 5*, už jen proto, jak to nakonec Kimble Nicholsonovi nandá tou ocelovou tyčí, to jsem mu přál, šmejdovi. "Ale pane, ten pád nemohl přežít, už ho žerou ryby!" " No tak mi vylovte aspoň ty ryby!" ()

jefff

Uprchlík je geniálně natočený thriller, u kterého by se měla ve školách ukazovat, jak se má režírovat, aby divák ani na chvilku nechtěl spustit oči z obrazovky. Ford hraje dobře, ale hlavní devízou je právě režie a výborně napsaný scénář, který baví zápletkou i napětím. Bavil mě i skvěle napsaný a skvěle zahraný vyšetřovatel s tváří T.L.Jonese. Super film. ()

solskjaer

Do posledního okamžiku napínavý thriller s perfektním Tommy Lee Jonesem a Harrisondem Fordem, který mě pokaždé naprosto napne ikdyž jsem tento film viděl nejméně desetkrát. Kdo by si zasloužil metál za herecký výkon je určitě Ford, protože zahrál naprosto přesvědčivě až mě z toho místy mrazilo. Opravdu pan herec! ()

Opsha

Tak trochu nechápu všechny ty velevysoké hodnocení. Na to, že si film hraje na inteligentní a realistický thriller je tam spousta logických děr (proč Gerrard nestřelil Kimbla do nohy, když uvízl ve dveřích, proč policisti zjišťují ,odkud bylo telefonováno podle zvuku metra, když na to mají přístroje,atd.) Scéna u vodopádu realistice taky moc nepomohla. Ale abych jen nekritizoval, režie je vážně slušná. ()

Arius

Mozno ma ukamenujete ale mne sa Utecenec nezdal az taky suvereny. Bol urcite velmi zaujimavy a putavy, no napriklad na kvalitu takeho Godfathera ci Shawshank urcite nedosiahne. Tomy Lee Jones bol maximalne presvedcivi, Ford trochu krivkal ale i tak odviedol fantasticku pracu. No neviem ale u mna rozhodne nie viac ako 3,5. ()

lulka5

Říkám, jak nemám ráda thrillery... A potom mi dojde, že tenhle film miluju... Jonesovo: "To je mi jedno" je nesmrtelně výstižné... ()

ranp

Výborný film, klasika žánru. Je to napínavý, má to spád, výborný scénář.. Jeden z filmů, který bych mohl vidět desetkrát za rok. ()

mohamedsfinger

Možná že uprchlík je klasikou mezi thrillery, ale já se u něj napjatý necítím a odlehčení nějakou überhláškou zde taky není. No, prostě pro mě je to průměrný film na sobotní podvečer. ()

core.2

Špička mezi thrillery. Super dvojice Harrison Ford a Tommy Lee Jones, výborně vystavěný scénář a zručná režie. S při kterém narazí vlak do autobusu a následném vykolejení soupravy se v době vzniku tajil dech. V Dnešní době už je to bráno normálně =) Ttrikaři stvoří v počítačích prakticky cokoli, ale tohle funguje stále stejně výborně. ()

Sdoom

Výborný akční thriller, který má úžasné tempo a skvělé představení Harrisona Forda s Tommy Lee Jonesem. Jen ta detektivní zápletka zejména na začátku malinko pokulhává a otvírá tím pádem mnoho otázek, na které asi není adekvátní odpověď (proč by zabíjel věhlasný chirurg kvůli pojistce svou ženu doma v bytě a ještě by ji nechal, ať si zavolá na tísňovou linku nebo proč s autobusem plným odsouzenců na smrt nejede doprovodné vozidlo? atd.). Anebo snad máme věřit, že je policie tak neschopná? Nebýt toho a pak také skoku do přehrady, kterým lékař Richard Kimble strčil do kapsy i dobrodruha s více životy než má kočka, totiž Indianu Jonese, tak není co řešit. Ale kvůli těmto nedostatkům dávám "pouze" 4 hvězdičky. ()

gutshoter

Super strávené 2 hodiny. Tento typ akčního thrilleru mám možná vůbec nejradši. Nějakou krev zahlídnete, ale je to vlastně i v pohodě oddychovka. Klídek, čaudy.. ()

Maynard.

A hned po Belmondovi dávali další dokonalý kousek! Tenhle bych rozdělil na dvě půlky. První je pro mě asi záživnější - když se Fordovi podaří utéct z autobusu, kterej si to šine přímo do cely smrti. Druhá půlka je už čistokrevná detektivka, která ovšem baví! Scéna, kdy Ford skočí do přehrady, tak ta je jedna z těch, která se prostě nezapomíná... Perfektně si to dává i Tommy Lee, ostřílenej polda, kterej NIKDY nevyjednává. Škoda, že tenhle rejža má jen dva kloudný filmy, tohle a pak ještě Přepadení v Pacifiku :o). Uprchlík je jedinečnej v tom, že se na příběh jedince divák dívá ze dvou pohledů. A co je ještě taky zvláštní, že u sledování fandím Uprchlíkovi i poldům... Což se jen tak nestává. Kéž by bylo víc podobných filmů s dokonalým obsazením a nadupaným scénářem. ()

Spin-off Vikingů nabírá obsazení

Spin-off Vikingů nabírá obsazení

28.01.2021

Chystaný seriál Vikings: Valhalla od Netflixu nabírá obsazení. Spin-off původních Vikingů, kteří završili svoji cestu v šesté řadě, bude využívat stejných irských kulis a z pozice producenta na něj… (viac)

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Z Los Angeles přišla dnes ráno zpráva o úmrtí známého amerického kameramana, režiséra a herce Michaela Chapmana. Na dva Oscary nominovaný tvůrce zemřel ve věku 84 let na srdeční selhání, informaci na… (viac)

Uprchlík bude mít filmový remake

Uprchlík bude mít filmový remake

28.11.2019

Před časem jsme psali o tom, že se do televize chystá nová verze Uprchlíka s Kieferem Sutherlandem a Boydem Holbrookem. No a zdá se nebude jediná. Studio Warner Bros. totiž pověřilo scenáristu Briana… (viac)

Remake Uprchlíka má obsazení

Remake Uprchlíka má obsazení

19.09.2019

Herci Boyd Holbrook (Logan: Wolverine, Predátor: Evoluce) a Kiefer Sutherland (24 hodin, Telefonní budka) byli obsazeni do nového remaku Uprchlíka, který se objeví na chystané streamovací službě pro… (viac)