Miesto toho, aby Shrek strašil dedinčanov ako správny zlobor, teraz rozdáva autogramy. Chýba mu doba, kedy bol „netvorom“. Podpíše preto zmluvu s predajcom ilúzií a v tej chvíli sa ocitne v alternatívnej verzii Kráľovstva za siedmimi horami, kde sú zlobri prenasledovaní, predavač ilúzií je kráľom a Fiona Shreka v skutočnosti nikdy nestretla. Shrek musí napraviť to čo pokazil, obnoviť svet a získať naspäť svoju lásku. (TV Markíza)

TheMe

Shrek je přesně ten případ, kdy číslo za názvem filmu uděluje známku na školní stupnici. Doufejme tedy, že se nedočkáme páteho dílu a Shrek zůstane alespoň u "dostatečný", protože po prvních dvou dílech, které se mi moc líbily by to byla obrovská škoda. Inu někdy opravdu méně znamená více. ()

Holusacek

Co se už vtipu týče tohle je někde v zapadákově.Tohle už skoro ani není shrek!Navíc místy ujeté a kde už zdálo že mě to chytne, to bylo zkažené.Prostředí dobré,hudba Harryho Gregsona super,jen vtip, ten mi hodně chyběl.=60%.Ještě že už je Shreka konec,ty poslední dva díly(Shrek třetí,zvonec a konec)stáli za pendrek.A další takovouhle kritku bych nezvládl. ()

Muf911

Ne tak dobré, jako díl první, ale přesto ne špatné. Pár dobrých gagů, dobře vybraná hudba a docela to má spád. Teorie alternativních realit v pohádkovém světě se vcelku povedla. ()

Wladimir78

Ale jo, myslel jsem že to bude horší. Odkazy poměrně dost omezili na úkor "origin story", soundtrack mi sice pořád lezl na nervy, ale celkově sem se i docela bavil. Slabší tři. ()

Eygam

Možná jsou 4* moc, protože jsem si ke Shrekovi sednul a v hlavě jsem měl živou vzpomínku na to, jak strašlivý utrpení byl třetí díl, takže čtyřka dalece překonala moje očekávání. A i když se mi to líbilo, pátýho Shreka už bych si asi odpustil...nicméně i tak to docela stojí za zkouknutí. Na jedničku to samozřejmě nemá a za dvojkou se to pomalu stydlivě šourá, ale i tak to byla příjemná podívaná. ()

Jejdanane, to je mi zaláskované a sladké, celkově se mi to ale stále líbilo, pár dobrých vtipů tam bylo a nějakou tu pohádku okolo taky vymysleli. A Fiona válečnice neměla chybu :). Jen tedy doufám, že tohle je opravdu poslední Shrek, autorům dochází dech a pokračovat v úspěšném stylu prvních dvou dílů už by nešlo. ()

Bornd

O ždibec lepší než trojka ,ale pořád tam chybělo to co v prvních dvou dílech. Ale jinak celkem zábave a už tam nebylo tolik nudných okamžiků jako ve trojce. ()

Trinculo

Všechno má svou cenu. A jednou pujdou všichni do důchodu, i Shrek. A tak šel, před tím si ale musel projít aspoň v alternativním světě všechno znovu a zjistit, že to, že může v nějakém přiblblém mekáči slavit s rodinou velmi nudné a nezajímavé narozeniny v již téměř navěky nalajnovaném životě není rozhodně zadarmo. Je to strašný paradox, dřít tak moc aby na konci bylo jenom tohle. Jednoho to může vyděsit. A Rampelník a jeho svody číhají za rohem ... ()

Nicole32

Oproti trojke oveľa lepšie, lenže voči jednotke slabé. Každopádne to bolo vkusné ukončenie ságy o Shrekovi a dúfam, že týmto filmom sa jeho púť na plátne skončila. Neviem a nechcem si predstaviť ako by pokračoval piaty diel. ()

gpx

Na to, že se jedná už o 4. díl to není úplná šílenost. Souhlasím s Djkomou, že scéna, kde se Shrek pere s Fionou je podivná a jenom prodlužuje moje čekání na americký film, kde autoři klišé z podobných scén prolomí. ()

gipper

Možná by to bylo spíš na tři hvězdičky.. ale pak se na mě podíval tlusťoučkej kocourek těho jeho očičkama, perníček dostal nový kalhoty a hnedle jsou z toho čtyři :o) Hlavní dějová linie... kdeže se to Shrekovi zastesklo po časech, kdy byl smrdutým zlobrem, kterého se každý bál a rázem si chtěl na chvilku odskočit od rodiny... mi přišla poněkud slabší. Ale vtipných momentů se našlo dost :o) A vůbec jsem teda netušila, že zlobři umí takle parádně troubit ušima!! ()

Keytt

Přišlo mi, že se tvůrci po velmi nepovedené trojce uchýlili k napodobování slavného prvního dílu. Samozřejmě, že první díl je nedostižný, ale ve čtyřce několik dobrých vtipů taky zaznělo a celkově si myslím, že po předchozím fiasku poněkud zlepšila Shrekovi reputaci. Nicméně všeho moc škodí a tak snad už je opravdu zvonec a konec. 65% ()

wray

nj, Shrek - prvy Shrek cosi prevratne, na tu dobu nevidane, potom dalsich neviem kolko pokracovani ktore sice mozno neboli az tak dobre, ale stale si udrzali aspon aku taku uroven. Predpokladam ze na tejto urovni to bude pokracovat aj dalej co sa Shreka tyka. Pekna animacia, v pribehu je co to nove, nejake nove vtipy co rozosmeju a skalni fanusikovia zeleho zlobra mozno ani nezistia ze to uz nie je to co byvalo. Ostatni divaci, nech si ale radsej pockaju na next big thing v animovanom svete, nebude az taka skoda ak tohto Shreka preskocite (i ked - je to ten tpy filmov co sa vysiela na vianoce a velku noc a vtedy to az tak nevadi - vtedy sa to da pozriet :) ()

KajaProchy

Na první a druhý díl to rozhodně nemá, ale zase lepší než trojka. Nějak se jil vytrácí ty "shrekovské" vtipy... Ale na odpolední pokoukaní dobré. ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou