Miesto toho, aby Shrek strašil dedinčanov ako správny zlobor, teraz rozdáva autogramy. Chýba mu doba, kedy bol „netvorom“. Podpíše preto zmluvu s predajcom ilúzií a v tej chvíli sa ocitne v alternatívnej verzii Kráľovstva za siedmimi horami, kde sú zlobri prenasledovaní, predavač ilúzií je kráľom a Fiona Shreka v skutočnosti nikdy nestretla. Shrek musí napraviť to čo pokazil, obnoviť svet a získať naspäť svoju lásku. (TV Markíza)

zuzulatomas

Zaujimava cast, ale nic moc. Malo humornych scien. Slabe 2*. Neviem co chceli tymto dokazat ze spracovali film kde Shrek pojde do paralelneho svete kde bude bojovat o svoju zachranu. Dej mi trochu vadil kedze kral bol uz mrtvy ( predtym sa vsak premenil na zabiaka ) a teraz na zaciatku filmu bol zobrazeny. Tuto scenu by som vynehal, alebo by som ju dal do inej casti. ()

Petr59

Troufl bych si říct, že je to nejslabší díl z celé série, nebo možná s přivřením očí je na stejné úrovni s jedničkou. Čekal jsem od posledního dílu série daleko více a to především humoru, proto jsem byl celkem zklamán. Nápad posunutí času a popletení pohádkových bytostí, byl vynikající, ale sakra špatně využitý. Chvíle, které by vzbuzovaly emoce, jako v dalších třech dílech se úplně vytratily, stejně jako skvělá hudba, která nescházela, ani v prvním dílu. Nové postavy sice nebyly špatné, ale opět špatně využité. Co však nejvíce filmu chybělo, byl humor. Opravdu, jsem se zasmál jen párkrát, oproti dvojce a hlavně trojce, kdy jsem se smál téměř pořád. Některé scénky byly výborné, ale zase byly scénky (a těch bylo víc), které byly přímo nudné a trapné. Asi průměrný animovaný film, znám mnohem lepší. ()

Forum.

Má to asi nejmíň pohádkovou atmosféru ze všech dílů. Je to určitý posun dopředu ale nevím proč se někam posouvat když je to přece poslední díl celé ságy ? Dojem zůstává stejný jako ze třetího dílu. Něco ztoho mohlo být ale nakonec vzniklo něco neurčitého ,ani kočka ani pes. Celý projekt Shrek je úkázka toho kolik se dá vytěžit , když uděláte jeden dobrý díl. 50% ()

Trishka

Jednička byla zázrak, dvojka příjemné překvapení, trojka (pro většinu) průšvih a čtyřka... tak nějak povinnost. Pár povedených gagů a pocit tak-už-to-nějak-doklepem-do-konce. Pro mě taková rozšířená Vánoční koleda. Zvonec a konec, díky bohu. ()

lobo87

Najslabší diel celej série, ale zároveň i dôstojná rozlúčka s obľúbenými postavami. Len tomu akosi chýbala iskra, vtip, šarm i chytľavejšia hudba.... 60% ()

baclajean

Pekné zakončenie "tetralógie" :) pobavilo, a možno aj dobre, že som poslednú časť videl so značným časovým odstupom od predošlých troch. Lietajúce mutantíky dračice a oslíka sú top :) ()

karolina.val

Říkala jsem si.. Proboha, Shrek s Fionou se vzali, jsou navěky zlobři, království má Artieho, a oni zase tři malá zlobřata. Co může být ještě dál, aby to zabralo hodinu a půl? NAPROSTÝ ŠOK! Musím říct, že jsem vůbec nečekala takový zvrat, jaký nastal ve čtvrtém díle Shreka, o to víc mě mile překvapil! Byla jsem napjatá jako struna od začátku do konce a chvíli jsem si dokonce myslela, že nenastane žádný pohádkovský happyend. Rozhodně se k tomu schylovalo. Scéna s finálním polibkem z pravé lásky mě naprosto vehnala slzy do očí a měla jsem husí kůži. Pokud jste již viděli předchozí tři díly, tak tento poslední musíte rozhodně přidat do filmotéky. ()

Marty_cz

Konec téhle série přichází po úžasných předchozích dílech trošičku smutně. Né, že by měl být smutek hlavní náplní filmu, ale proč to museli udělat místy, tak nudně s hlavním záporákem, který má punkový vlasy a když nebylo co, tak tam daly čarodějnici. Achjo začalo to tak hezky a končí tahle série, tak na nic, ale mohlo to být i horší a nakonec je to koukatelný film a i přes občasnou nudu dokázal dobře pobavit. Jak se na to koukají mladší diváci to už bohužel nedokážu posoudit, ale asi by se jim to mohlo líbit stejně tak jako předchozí díly. Na jednu stranu si říkám, že po tomhle dílu už je asi dobře, že se rozhodli tenhle díl udělat jako závěrečný, jelikož bych měl obavy, že by to šlou touhle kvalitou dále. ()

ZHODNOTITEL

Mnohem, mnohem dál, než paskvilózní trojka. Tohle bylo důstojné zakončení dílů o Shrekovi. Nápadité a divák je napjatý od začátku až do konce. ()

PaTeXx

Šlo vidět, že ze Shrekova univerza bylo vytřískáno úplně všechno dobré a na čtverku už zkrátka nic nezbylo. Chápu, že muselo být nějaké zřejmé zakončení. Ale teď otázka, jestli nemělo přijít o díl dřív. ()

ModryPlamen

No s odpadom som to nakoniec prestrelil, ale ani náhodou nemôžem povedať, že by som bol so štvrtým dielom spokojný. Táto alternatívna realita sa mi totiž páčila ešte menej ako diel tretí, byť u väčšiny je to naopak. Príbeh nudný nie je, má to šťastný koniec, etc. Viac sa rozpíšem u postáv, pretože tam nastáva tá “sranda”. U Shreka je problém to, že jeho konanie na začiatku nie je vôbec sympatické, aj keď sa dá pochopiť že tá “časová smyčka” mu musela dosť liezť na nervy. Potom je to už lepšie, uvedomí si že urobil chybu podpisom lichvárskej zmluvy, obetuje sa za ostatných zlobrov, atď. Oslík asi ako jediný bezo zmeny jak v realite, tak v alternatíve. Z Fiony sa stala veliteľka odboja zlobrov, sama ušla z dračej veže, bojuje za slobodu zlobrov, atď, a v živote nestretla Shreka. A na tom stojí celá zápletka, Fiona sa musí zamilovať do Shreka, aby sa on mohol vrátiť do skutočného sveta. A Shrekovým darčekovým košíkom s pusou na okamžité použitie to samozrejme nepôjde. A až na ten rýchlokurz sebaobrany mi tie pokusy Shreka zapáčiť sa moc vtipné neprišli, ten pokus pri útoku na Klingáča kde Fionu tlači, aby ho pobozkala, sa mi už nepáčil vôbec. Inak ten útok, zhodou náhod sa v jeden deň vydá Klingáč na lov zlobrov, no na tom určite nie je nič podozrivé, že? Ešte by som pochopil scénu s oslíkom s čerstvými waflami uprostred ničoho, ale toto? Samozrejme z toho vyplýva asi jediné pozitívum z alternatívnej reality čo sa týka postáv, a to je viac zlobrích postáv. Pozitívne ma zaujali ešte ten hráč na flaute a záporák s nevýhodnými zmluvami. Potom tu však máme dve veci, ktorým ma tvorcovia vyložene nahnevali a kvôli ktorým dávam slabé hodnotenie. Prvým je môj obľúbený kocúr v čižmách, urobili z neho obézneho kocúra, čo sa rád nechá počesať. Ešte že dostal vlastný film, ktorý je samozrejme omnoho lepší ako tento a predošlí diel Shreka, lebo s týmto by som sa vyrovnával len ťažko. A tým druhým je dračica. Vážení, prvý diel Shreka bol perfektnou paródiou na všetkých tých princov krasoňov, ktorí zachraňujú princezničky z hradov a popritom zmasakrujú drakov, ktorí strážia princezné. Tým, že z dračice spravili zápornú postavu, ma neskutočne nahnevali, lebo tým sa animák dostal na úroveň spomínaných rozprávok o princoch, ktoré vôbec nemám rád, a zo Shreka 4 urobili presný opak prvého Shreka. Ešte sú tu vedľajšie postavy, ktoré ale nemá zmysel rozoberať, pretože mali jednu, dve, tri scény. Celkovo nie je problém v tom, že je to alternatívna realita, tam je vždy potenciál urobiť dobrý film. Problém je, že je to presný opak toho, čo som videl v prvom Shrekovi, byť sú tu nejaké pozitíva, nie je ich však dosť. 30 percent, viac bohužiaľ nie. A piateho Shreka, prosím, nerobte. Pozn. Klingáč je Rampelník v slovenčine. ()

blondboss

Štvrtý Shrek dopadol prekvapujúco dobre. Mne osobne sa linka s časovou šmyčkou veľmi páčila a určite to prinieslo osvieženie do upadajúceho dejového vákua tejto série. Animácie sa o niečo zlepšili a aj napriek tomu, že popkultúrnych odkazov tu už bolo minimum, stále to akosi bavilo a občas sa dočkáme aj emočne vypätých scénok. Osobne túto Shrek sériu nie veľmi obľubujem, ale nemení to nič na veci, že v rámci objektivity je to určite nadpriemerná séria. 70 % ()

DavidPrague

Jsem možná z jiné filmové planety než všichni zdejší ostatní, ale mně se Shrek Třetí líbil ze všech nejvíc! Jednička bylo takové veselé poskakování pro děti s pár odkazy na filmy pro velké, dvojka byla pro mě mnohem zábavnější show a trojka mi prostě sedla. Poslední díl je OK, jen málo překvapivej... ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou