Skins

Veľká Británia, (2007–2013), 51 h 18 min (Minutáž: 44–60 min)

Kaya Scodelario, Jack O'Connell, Hannah Murray, Nicholas Hoult, Joe Dempsie, Mike Bailey, April Pearson, Will Merrick, Freya Mavor, Mitch Hewer (viac)

Mire

Veľmi dobrý seriál z anglickej produkcie, ktorý som objavil len tento rok, a aj keď sa dá sa povedať, že celkovo "s kŕížkem po funuse", keďže tínedžer už dávno nie som a herci ktorí sa v ňom objavili sú plus mínus v mojom veku, tak som si Skins celkom užil a rozhodne som sa pri ňom nenudil (teda aspoň pri väčšine častí), Zaujal ma systém výmeny hercov po dvoch sériách, kedy sa seriál tak povediac reštartuje a prinesie nové postavy a nové príbehy (aj keď sa prakticky riešia stále tie isté veci). Najlepšia generácia bola určite tá prvá. Herci boli sympatickí a dalo sa s nimi súcitiť. Napr. s Michelle, Jal, Sidom, Maxxom, so smažkou Chrisom... a aj s tým hajzlíkom Tonym, ktorý sa neskôr polepšil. Hodnotenie by bolo 9/10. Druhá generácia bola trochu slabšia, ale výber hercov bol opäť slušný a dal vyniknúť dvom najviac vyčnievajúcim postavám, teda Effy, ktorú sme mohli párkrát vidieť ešte v prvej generácii a Cookovi, ako tomu zlému chlapcovi a bastardovi. Ešte by som vypichol aj charaktery JJa, Naomi a Katie, ktoré som mal rád. Bohužiaľ v tejto generácii sa našiel aj Freddie, čo bola pre mňa dosť nudná, nezaujímavá a otravná postava. Druhá generácia by dostala 8/10. No a nakoniec tu máme tretiu generáciu, ktorá bola jednoznačne najslabšia ako z príbehového hľadiska, tak aj z hľadiska postáv. Nesmierne otravné postavy Liv, Matty a časom aj Franky vďaka jej debilnému správaniu sťahujú piatej a hlavne šiestej sérii hodnotenie smerom nadol. Ako tak to drží nad vodou Alo, Mini a dajme tomu že aj Nick, ale subjektívne musím povedať, že tu som sa už nudiť trochu začal. Piata séria ešte celkom odsýpala, ale šiesta už bohužiaľ mala výrazné diery a to sa do tej doby nestalo. A ešte aj spoiler sympatická postava Grace skončila veľmi skoro. koniec spoileru. Spočiatku tvrdý metalista Rich (jemu som sa na začiatku aj trochu potešil) časom zmäkol a jeho postava sa stala tiež už dosť zbytočnou vplyvom toho, čo som napísal v spoileri. Hodnotenie tretej generácie by bolo prinajlepšom 6/10. No a pak máme poslednú šesťdielnu siedmu sériu, ktorá sa zamerala na tri vybrané postavy po dvoch dieloch. Príbeh Effy bol lepší než celá piata a šiesta séria dokopy. Tu som cítil ten starý dobrý feeling, ktorý Skins v poslednej generácii stratil. Príbeh Cassie mal zas úplne iný nádych, hlavne kvôli tomu že narozdiel od Effy Cassie nebola "zlé" dievča. Pozrieť sa to dalo a vyslovene ma to neštvalo, ale popravde radšej mohli dať prednosť niekomu inému, než vtedy už jednej z hviezd megapopulárneho Game of Thrones. Posledným a jediným pánom na holenie zostal bad boy Cook. Výborný a napínavý dvojdiel, ktorý ma nesmierne bavil a opäť raz dal na frak slabej tretej generácii. Takže z tohto hľadiska bol Skins so siedmou sériou uzavretý veľmi dôstojne. Celkovo hodnotím seriál na 4*. Škoda, že som ho neobjavil o pár rokov skôr - to by som možno išiel s hodnotením aj vyššie. ()

goodoil

špičkový teen seriál, poslední díly první série byly úžasný, vynikající konec celého seriálu se skvělou písničkou wild world ()

Anitaa

Reálně nereálný teenagerovský seriál. Spousta lásky, kamarádství... pařeb, chlastu, sexu, cíg a drog - samozřejmě. Taková novodobá "Škola zlomených srdcí". První dvě série vás vtáhnou po jednom dílu do děje, nejen sympatičností a rozlišností postav, ale také působivým a dramatickým dějem, který prožíváte spolu s hrdiny. Hltala jsem každý díl, chtěla jsem vědět, jak to dopadne s ním a s tou a s tou a s ním... Ovšem třetí série? Malinko odvar, i když velmi koukatelný ;). ()

Runespell

Hodnotím pouze první 3 série - 4tá je sice výborná, ale posledních pár dílů se scénáristům trochu rozpadlo pod rukama. Je nicméně příslib nejméně dalších dvou sérií se zcela novým ansáblem. Těším se jak malá! PS - jestli mě na skins něco fakt těší, tak jsou to pravidelné návětěvy britských oblíbenců především z komedie ( viz B. Bailey, A. O´Hanlon a další). 5 série se po pátém díle jeví jako naprostá tragédie a totální zklamání. Vypadá to, že první casting už nikdy nikdo nepřekoná. ()

muttant

Bomba! Pri sledovaní amerických seriálov si zvyknete na určitý štandard a po čase vás ťažko niečo nejako väčšmi prekvapí. Vyskúšajte Skins. Nie je to len o deji, ale hlavne o spôsobe, akým to je natočené. Naozaj neviete, čo všetko môžete čakať. Wow efekt spojený so spokojným pousmiatím sa tu funguje na sto percent. Neviem, nakoľko postavy a situácie odzrkadľujú skutočnosť, ale celé to pôsobí poeticky vo svojej prirodzenosti a zároveň brutálne aj smutne. Ten pravý teenagerský emocionálny zmätok. ()

Lukins

Viděl jsem první 2 série a fakt mě to dostalo, postupem času jsem si oblíbil všechny postavy. 2. série o něco slabší, ale poslední díly stály opět za to, uvidím co přinese výměna generace. Skins je seriál, u kterého se chvílemi dokážete i skvěle pobavit, ale následně Vás zasáhne i skvěle emočně. Každý díl se točí většinou důkladně kolem jednoho z hlavních postav a ostatní, se v nich většinou jen mihnou, to se mi velmi líbí. S českým 4teens se to nedá srovnávat, našel jsem si nový oblíbený seriál jednoznačně 5 *. ()

Snowball

za prvú sériu som dal 4 hviezdy...no práve som dopozeral druhu a zdvíham na 5. Tak solídne ukončenie ako bola posledná časť má maloktorý seriál....naozaj neskutočne dojemne...som úplne naplnený spokojnosťou....druhu generáciu seriálu si ale asi už nepozrem....bojím sa ze by sa mi pokazili dobre dojmy ktoré som tu nadobudol ()

P33t33

Pět hvězd dávám za první generaci. Právě po shlédnutí prvních dvou řad jsem seriál řadil na vrchol svého osobního žebříčku . Skvělí herci, pěkná hudba a dokonalý scénář, se kterým to ale po druhé sezoně šlo z kopce. Další generace by si nezasloužila ani 4* a pokud nemam být sprostý, třetí generaci nebudu hodnotit vůbec. ()

Leeslie

Tohle není žádný "rádoby" inteligentní, moralistický, teenagerský seriál typu O.C., Dawsonův svět, 90210 a řady dalších romantických, nic neříkajících seriálů z prostředí nudné střední školy. Tohle je něco jiného. Žádné šťastné konce, žádné ponaučení na konci dílu, ale tvrdá a krutá realita plná drog, sexu, násilí, která se s hlavními hrdiny nemazlí. Přitom koncept seriálu je zcela jednoduchý - v každém díle se vybere jedna postava ze skupinky a tvůrci ukáží jeho nešťastný a drsný život. Tak čím, že je seriál tak výjimečný? Perfektně napsanými postavami, skvělými herci (kterým věříte každé slovo, každé gesto v obličeji), skvělou kamerou a úžasným anglickým přízvukem... SÉRIE: 1. série: 100% 2. série: 100% 3. série: 70% 4. série: 100% 5. série: 70% 6. série: 70% (Kvalitativně hodně nevyrovnaná série s hodně špatným finálním dílem) 7. série: 70 % (Zklamání, celkem o ničem) NEJLEPŠÍ DÍLY: 2-09: Cassie, 2-10: Everyone, 1-02: Cassie, 4-07: Effy, 1-09: Everyone, 2-03: Sid, 5-01: Franky, 6-09:Mini and Franky... NEJOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVY: Cassie, Effy, Sid, Chris, Naomi, Mini... ()

aggatka

V prvej sérii mi niečo stále chýbalo k dokonalosti, druhú sériu by som ohodnotila ako dokonalú ak by som nevidela tretiu a štvrtú :-D. Herci výborný, zaujímavý dej i ked dosť surovo podaný a často hooooodne prehnaný...Tretiu generáciu som sledovala len piatu sériu a potom som to prestala sledovať pre nudu, nesympatických a už nie tak dobrých hercov a hlavne preto, že im očividne došli nápady :-).Začala to byť nudná sračka. Zhrniem: výborný seriál, som fanúšik druhej generácie ale ďalej ako po piatu sériu nikomu neodporúčam pozerať. ()

FRANTACZ1

Po 1. dílu jedna hvězdička za vykreslení smutný těžký reality, nebo smutný těžký nereality. Obojí mě každopádně nezaujalo, abych pokračoval, natož několik řad. ()

Champion7

Zatím jsem se nepustil do 3. série, ale to co jsem viděl v prvních dvou bylo absolutní bomba. Už dlouho mě žádný film nebo seriál takhle nechytl. Dal bych tak 9/5 kdyby to bylo možné. ()

Nowasek22

Zpočátku jsem si hledal k tomuto druhu seriálu cestu a nemohl mu přijít na chuť, což se po pár dílech změnilo. Casting byl příjemný, moc se mi líbily díly, které byly uspořádané podle postav v seriálu a také mix žánrů, které seriál obsahoval. První dvě série byly zkrátka skvělé, i když u té druhé je velká škoda, že se točila většinu času pouze kolem jedné věci. Další série mi až tak kvalitní nepřišly, spíše průměrné. Když člověk vidí 4 další série, které jsou pouze zkopírované od prvních 2 a je změněný pouze casting, nikdy to nemůže vyjít. A to ani nemluvím o nepsaných pravidlech, jakožto například (každá série musí mít homosexuála, ženu/slečnu s dítětem, v každé sérii musí někdo zemřít, kdo nekouří a nechlastá není "Skin", hop, hop, hop..mohl bych pokračovat do nekonečna). Největší zklamání přišlo ke konci 4. série. Něco tak stupidního jsem opravdu dlouho neviděl a to mě ještě čekal casting na závěrečné 2 řady, kterému jsem přicházel na chuť snad do posledních dílů. Závěrečná, sedmá série vychází na přelomu května a června a měla by obsahovat několik dvojdílů o každé sérii, pouze "třetí generace" nebude zahrnuta. EDIT: 7. série zatím perfektní, hlavně dvojdíl s Cassie byl úžasný. Prostě mi to nedá, musím na těch 5 hvezdiček zvednout :) ()

80s Martin

Na první, druhý, třetí a čtvrtý pohled sprostá krávovina pro náctiletý. Na pátý pohled solidní drama o problémech mladých lidí. Po několika dílech mi došlo, že sleduju něco mimořádnýho. Takový status si seriál udržel poměrně dlouho, ale postupem času mi začalo docházet, že to, co sleduju, už není zdaleka tak mimořádný, jak tomu dříve bývalo. Nakonec jsem nedokoukal 6. sérii a ani nemám v plánu se k ní v dohlednu vracet. Nicméně první čtyři série zaslouží plné hodnocení. ()