Ant-Man

• Česko Ant-Man (viac)

Najnovší prírastok medzi filmovými spracovaniami komixov spoločnosti Marvel, prináša na strieborné plátno príbeh Ant-Mana. Podvodník Scott Lang (Paul Rudd), vybavený pozoruhodnou schopnosťou zmenšovania svojich fyzických rozmerov a súčasne znásobovaním svojej sily, sa musí ujať úlohy hrdinu a pomôcť svojmu mentorovi, doktorovi Hankovi Pymovi (Michael Douglas) ochrániť tajomstvo skrývajúce sa v jeho úžasnom obleku Ant-Mana, pred úplne novými nástrahami, ktoré ho ohrozujú. Pym a Lang stojaci tvárou v tvár zdanlivo neprekonateľným prekážkam sú nútení naplánovať a uskutočniť rafinovanú lúpež, ktorá zachráni svet. (Saturn)

darthhokro

Taků peknů pohádku vám napisal sůdruh Ondrej Sekora, o mravenečníkovi vo skafanderi. Len ten brůk Pytlík, im chýbá... No a pak že to nejde, když se do omalovánek, přidá špetka ftipu, relativně sympatický hrdina, akční scény na mašince Tomáš, hnedle je to stravitelný i pro lidi co umějí číst opravdové knížky. ()

TommyDiamond

Když zrovna nemají evenžři čas, protože rovnaj do latě krutý emzáky, musí tu bejt někdo, kdo pochytá malý ryby. A tak vyráží do světa další superhrdina s marvelovské líhně, aby hlavně vydělal trochu těch peněz. Ant-man s profesorem Daglesem, jeho dcerou a s natvrdlejma portorikánskejma kámošema dokáže celkem solidně ovládnout místní rajón a svými činy vlastně i zachránit celý svět.... Celkově Ant-man v mých očích ale zas tak dobře nedopadl. I když je ant-manův zmenšovací oblek supr nápad, film srší humorem a některé scény mají dobrou úroveň, tak na marvelovské poměry je to celkem málo. Ant-manovi chybí především solidní protivník a snímku chybí jakásy pomyslná čára vážnosti, protože v některých okamžicích působí snímek neuvěřitelně dětinsky. Za mě to budou slušné tři hvězdy a těším se na další marvelovské výtvory. ()

DaweForeman

Po shlédnutí traileru a po pár minutách filmu jsem tak trochu čekal blbost - trochu rušivé prvky jako Strážcích galaxie. Sice tu trochu byly, ale nebylo to tak strašné jako onom zmiňovaném marvelovském filmu. Na druhou stranu tu ale nečekejte nějak spektakulární show plnou epických momentů nebo velkého adrenalinu. Spíše něco ve stylu bojů Spider-mana. I když tu chybí epičnost, tak naopak autoři se vyblbli s obraznýma grafickýma narážkama ve zmenšeném světě, ale místo výbuchů a létajících šrapnelů tu máme létající dětské vláčky a jiné podobné vychytávky, které působí z menší perspektivy velce. Z předchozí věty se dá tušit, že je tu spousta nadsázky a spousta vtipu. To bych viděl asi největší plus na tomhle filmu, kdy se člověk směje v mnoha situacích. ()

Bube1

Svěží zábavná komiksovka, která jede na vlně odlehčeného humoru, perfektně nasnímané akce a klasického Marveláckého příběhu (což nemyslím vůbec ve zlém). Herecké obsazení na jedničku a osobně si myslím, že se z této nepříliš atraktivní látky nedalo vyždímat víc. Michael Peňa hláškuje sice jak o život, ale mě hlavně pobavilo větší cameo Falconeho (Anthony Mackie). Celkově jsem prostě nadmíru spokojen a to jsem tomu velké šance nedával. ()

playboy_05

Prvni vice mene komorni Marvelovka...a hned necekane chytlava, sympaticka, svezi...velky palec nahoru. U me rozhodne prekvapeni roku...regulerne stejne wow jako u prvnich Avengers, a to jsem Ant-Manovi fakt vubec neveril. ()

papadoce

Prepojený komiksový vesmír bol zo strany Marvelu nápad za miliardu. Tvorcom otvára neuveriteľné možnosti, fanúšikom komiksov plní všetky filmové sny a s filmovými efektami, ktoré dokážu dnes vytvárať je to jedno zlaté vajce, ktoré bude tvorcov živiť ešte veľmi slušnú dobu. Inak film to bol zaujímavý, plný nápadov, s krásnou Lilly a vôbec dobrým obsadením vo všetkých úlohách. Zábavná stránka bola zábavná, akčná bola akčná a príbehová bol komiksovo dojemná. Chcem ďalší. ()

JohnZ87

Klobouk dolů, tohle se opravdu povedlo. Přestože je Ant-man na marvelovské poměry pojatý malinko komorněji a vůbec tak nějak celkově jinak, jedná se o skvělý mix akce, humoru a mezilidských vztahů. Paul Rudd se na hlavní roli skvěle hodí, Michael Douglas v roli mentora doslova září, stejně jako jeho dcera, kterou hraje Evangeline Lilly. Corey Stoll má záporácký výraz v očích už od prvního záběru a jeho Darren Cross budí respekt na metry daleko. Humorná složka ve filmu funguje skvěle a český dabing zní rovněž víc než dobře. Akce je působivá a je jí ve filmu dostatek, i když možná ještě jedna dvě akční scény by Ant-Manovi určitě neuškodily. Je ale potřeba brát v potaz, že se jedná o origin story a značná část stopáže je věnována zrodu hrdiny. Přímé propojení s Avengers potěší. 80% ()

elimS

65% - komentář 20ti slovy: Svěží představení nového "superhrdiny", ale bohužel ten scénař. Často jsem si říkal "proč tohle? proč takhle? nedomyšlené" + křečovité dialogy a vtipy. ()

departed

Po hodně dlouhý době marvelovka, kde humor není trapnej, ale opravdu vtipnej. Ale na tom má největší zásluhu skvělej a hlavně sympatickej Paul Rudd, s kterým castingový oddělení určitě chybu neudělalo. Ale jinak je Ant-Man taková ta veselá prkotina na jedno zhlédnutí, toť vše. Co mě zaujalo nejvíc byly pěstní bitky, kdy se s každým úderem Ant-Man zvětšil a při každým úhybným manévru zmenšil, což vypadalo dost cool. ()

boo-boo

Možno keby som nevidel prvého Iron Mana, šiel by som s hodnotením vyššie. Je to miestami celkom zábava, Rudd je (dosť prekvapivo) sympaťák, Douglas je (absolútne neprekvapivo) cool a Lilly je zas raz pekná a bojaschopná. Dobre napísané, dobre zahrané, rozhodne dobre natočené, akurát už videné. ()

Lavinia

Průvodní film k velkým, hrozně vážným marvelovkám s pár vtipy, obvyklou akcí, trochou sentimentálního slzení a v podstatě standardním poselstvím. Chceme vydělávat. Ale přesto dobré a zábavné. ()

Wolfinas

I přesto, že jsem tomu musela dát 4x šanci abych se do toho dostala mě Paul Rudd baví. Ale to je asi tak všechno. Svět Marvellu je pro mě začal být papetický po spletitých událostech a nesmyslných dialogů v Thorovi. Neznamená to, že jsem svět super hrdinů zavrhla. Jen to pro mě už nemá takovou šťávu. ()

TaNya_

Milé překvapení, i když z řad typických ''marvelovek'' se nijak nevymyká. Dlouho sem otálela, ale nebylo se čeho bát. Paul Rudd se na mravenčího klaďase celkem hodil a pár vtipných scének z celovečeráku udělalo příjemnou podívanou. Ta hvězdička navíc je za legendu Douglase. ()

Godhaj

,,Your very existence is insulting to me.“ Spojení superhrdinů a akční komedie podle mě funguje na jedničku. Ačkoliv Ant-man nabízí tradiční boj dobrého barevného okostýmovaného panáka proti zlému barevnému okostýmovanému panákovi, vše je prostoupeno hravými a legračními momenty. Zmenšování tvůrci pojali se všemi paradoxy, takže závěrečný epický duel na mašinkové dráze vypadal z pohledu malé holčičky jako by si s nimi hrály panenky. Velmi příjemné je i obsazení, hlavní role také, ale nejvíce mi utkvěl v paměti Michael Pena a jeho ukecaný zlodějíček. Michael Douglas je pořád štramák, ke stáru má možná ještě hustší auru, než v Základním instinktu. ()

Animovaný prequel Transformers na cestě

Animovaný prequel Transformers na cestě

02.05.2020

Společnost Hasbro a studio Paramount najali režiséra a scenáristu Joshe Cooleyho (V hlavě, Toy Story 4) aby natočil animovaný prequel robotí série Transformers. Film by měl mít gigantické měřítko,… (viac)

Captain Marvel si našla režisérské duo

Captain Marvel si našla režisérské duo

20.04.2017

Přestože existují sólové filmy Supergirl, Catwoman nebo Elektry, půlka internetu na ně dávno zapomněla a pravidelně se řeší, kdy už se dočkáme superhrdinského celovečeráku s ženskou hlavní hrdinkou.… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz